Glavni meni

Cafe racer

Započeo Gašpar, 22 Oktobar, 2011, 01:35

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

freepartyman

Citat: Ho¹tapler poslato 28 Oktobar, 2015, 19:25
Citat: freepartyman poslato 18 Oktobar, 2015, 23:41
Ducati 848 [balavi]

Krenuo sam da lupim minus al sam se setio da nisi ti kriv...
Iseæi dukatija, remek delo dizajna da bi napravio od njega CR - pa jebem li mu lebac ludi! (ra¾ani).
Ovako se koristi Ducati


Kafe Rejser je sirotinjski motor koji je napravljen da lièi na trkaèki.
Cela ova hipster-brada-kariranako¹ulja-punðica-cipelemisesla¾uuzkai¹-jedemsalatu-lajfstajl bagra od kad se nakaèila na motore i glume da su kul napravila je od NA©EG naèina ¾ivota (nas koji smo voleli motore pre instagrama) fenseraj!
Make me look bad.

ps.
jo¹ kad ih vidim sa tim vintage kacigama - taèno bih ga i¹utirao kuæi. Fe¹n jes jes...

Potpisujem sve..Alli mi je taj dukac dobro odradjen
I became a beast to rid myself the pain of being a man

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ga¹par poslato 28 Oktobar, 2015, 20:28
Citat: Ho¹tapler poslato 28 Oktobar, 2015, 19:48
Citat: Andreja poslato 28 Oktobar, 2015, 19:39
Skoroimenjaèe, meni su 848/1098/1198 vrhunac dizajna ali ovaj kafe jebe keve. Nisu toliko retki, objektivno gledano, nije tolika ¹teta iseckati ih (subjektivno je problem :D ). Mada se sla¾em za to idenje na falus, mada nije to ni¹ta novo, uvek je bilo pozera na motorima. Pre nas se pozerisalo, pozerisaæe se i posle nas! :D

Iseci Hondu, Suzuki, Jamahu, Kawu, Triumfa, maminu mamu, ali nemoj dukati.... pa gde æe ti du¹a...

Evo ti jedan minus, èisto nako. ©to je Italijan bolji od Japanca?  :D
greota je poseci nesto sto je staro dvadest godina i ostalo celo....ovo posle pet do deset je sasvim normalno...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

Citat: Ga¹par poslato 28 Oktobar, 2015, 20:28
Citat: Ho¹tapler poslato 28 Oktobar, 2015, 19:48
Citat: Andreja poslato 28 Oktobar, 2015, 19:39
Skoroimenjaèe, meni su 848/1098/1198 vrhunac dizajna ali ovaj kafe jebe keve. Nisu toliko retki, objektivno gledano, nije tolika ¹teta iseckati ih (subjektivno je problem :D ). Mada se sla¾em za to idenje na falus, mada nije to ni¹ta novo, uvek je bilo pozera na motorima. Pre nas se pozerisalo, pozerisaæe se i posle nas! :D

Iseci Hondu, Suzuki, Jamahu, Kawu, Triumfa, maminu mamu, ali nemoj dukati.... pa gde æe ti du¹a...

Evo ti jedan minus, èisto nako. ©to je Italijan bolji od Japanca?  :D
[rofl] ;D

Da objasnim svoj stav:
Lar pur lar.
Da bi ne¹to bilo umetnièko delo ono po definiciji ne sme da ima bilo kako upotrebnu ili bilo kakvu drugu vrednost osim SEBE same.
Japanci su proizvod masovne industrije, milioni komada, ¹tancanje, aparati. Uvek rade, sve rade. Po pièku, po leba, do posla, do gde oæe¹.
Svi su pouzdaniji, br¾i, udobniji, jeftiniji, grejane ruèice i podesivo ovo ono.

Ducati nema kompromis. On je da ga ukljuèi¹ na lep sunèan dan, u¾iva¹ u zvuku, vibracijama i da ga gleda¹. I ostalima ulep¹a¹ dan kad proðe¹ pored njih.
Dukatijem se ne raznose pice, po¹ta i ne ide se po leba. Retko ko da putuje sa njim. Za to uzme¹ ne¹to drugo.
On je estetika koja predsavlja performanse, sa neverovatno malo dizajna. Citiraæu svog omiljenog industrijskog dizajnera, Dieter Rams-a:
"Najbolji dizajn je ¹to manje dizajna".


http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery%20B/Ducati%20Desmosedici%20RR%20%205.jpg
http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery%20B/Ducati%20Desmosedici%20RR%20%204.jpg

Kad ne primeæuje¹ "stil", znaèi da se neko jako namuèio oko njega.  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Zverinjak II

Sastav je lep,lepr¹av,pun filigranskih opisa ali....proma¹io si temu. Tema je :"Cafe racer" a to je druga filozofija.©to bi pristalice istoka rekli: "Ni¹ta ljubav, samo bol." Prvo se lepo vozi¹, onda se negde bolno skrlja¹ a po oporavku ,dohvati¹ brusilicu i aparat za zavarivanje i odbaci¹ sve ¹to je havarisano a od ostataka napravi¹ ne udobno, ne ergonomsko vozilo i nastavi¹ da se bori¹ sa istim  ;D

Andreja

Andrej i Zverinjak, dobiste po plus :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Taraba

Jadna jaja ovome sto sedne na ovo.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Taraba poslato 05 Novembar, 2015, 21:13
Jadna jaja ovome sto sedne na ovo.
ali izgleda za sve pare....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

upropastise lep motor
manja je steta ono sto je andjelo napravio :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 05 Novembar, 2015, 21:38
upropastise lep motor
manja je steta ono sto je andjelo napravio :)
alfadrkadzija.....mora da prikenja kako god
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga

Pa to mu je posao

Gavrolini

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Novembar, 2015, 21:31
Citat: Taraba poslato 05 Novembar, 2015, 21:13
Jadna jaja ovome sto sedne na ovo.
ali izgleda za sve pare....
Rekao bih i ide za sve pare.  Mogu samo da zamislim kakav zvuk daju ducati, ovakav izduv i turbina u kombinaciji

Zverinjak II

Dugo bi se voleli ( ako bi skinuo turbinu)... ;D

Hohštapler

Citat: Zverinjak II poslato 29 Oktobar, 2015, 09:28Tema je :"Cafe racer" a to je druga filozofija.©to bi pristalice istoka rekli: "Ni¹ta ljubav, samo bol." Prvo se lepo vozi¹, onda se negde bolno skrlja¹ a po oporavku ,dohvati¹ brusilicu i aparat za zavarivanje i odbaci¹ sve ¹to je havarisano a od ostataka napravi¹ ne udobno, ne ergonomsko vozilo i nastavi¹ da se bori¹ sa istim  ;D

Kolko ja znam to je filozofija street fighter-a.
CR je nekad bio "sirotinja oæe da opona¹a trkaèki motor". Junak radnièke klase. Ono ¹to su danas kinezi, pa uzme¹ da ga napravi¹ br¾im.
Al bilo nekad. Sad su ultimativna pozerska ma¹ina za bogata¹e... Tako je to. Sve ¹to je simbol bunta protiv sistema vremenom sistem proguta i postavi ga za svoje obele¾je.
Starke, levis 501... simbol bunta neke tamo davno zaboravljene omladine. Sad? Pozeraj za fensere. ;-)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andreja

Citat: Ho¹tapler poslato 06 Novembar, 2015, 09:39
Sve ¹to je simbol bunta protiv sistema vremenom sistem proguta i postavi ga za svoje obele¾je.
Starke, levis 501... simbol bunta neke tamo davno zaboravljene omladine. Sad? Pozeraj za fensere. ;-)

Plus k'o vrata. Fenomen koji me iritira do krajnjih granica.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Andreja poslato 06 Novembar, 2015, 16:55
Citat: Ho¹tapler poslato 06 Novembar, 2015, 09:39
Sve ¹to je simbol bunta protiv sistema vremenom sistem proguta i postavi ga za svoje obele¾je.
Starke, levis 501... simbol bunta neke tamo davno zaboravljene omladine. Sad? Pozeraj za fensere. ;-)

Plus k'o vrata. Fenomen koji me iritira do krajnjih granica.
zavisi sve od pobuda.....ako si hipster onda je bljak,,..ako zelis da uzmes pare hipsterima onda je onako...bez ukusa....ali ako si u dusi cafe racer...onda je sasvim o.k..
nemoze se gledati proizvod i suditi o kupcu....recimo meni su se svidjale klasincne adidas patike i treberke (one klot samo sa tri crte) od kad sam prvu dobio neke osamdesete....i sad ako ih nosim ja sam hipster....a zamisli moj problem sa patikama...ne podnosim papige (to su one patike koje imaju zutu, plavu, crvenu ,ljubicastu i jos poneku boju)organski...dakle dolaze u obzir samo bele ili crne....zapravo se ne secam da sam ikada u zivotu kupio ijednu drugu boju patika....mozda su znakovi druge boje.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Zverinjak II

Kakav bunt? Èisto kurèenje i malo testosterona.©to bi rekli Englezi koji su ga i smislili:
"The term developed among British motorcycle enthusiasts of the early 1960s, specifically the Rocker or "Ton-Up Boys" subculture where the bikes were used for short, quick rides between cafés — in other words, drinking establishments."
Ajde, bre!  ;D

Aleks Cross

Citat: Andreja poslato 06 Novembar, 2015, 16:55
Citat: Ho¹tapler poslato 06 Novembar, 2015, 09:39
Sve ¹to je simbol bunta protiv sistema vremenom sistem proguta i postavi ga za svoje obele¾je.
Starke, levis 501... simbol bunta neke tamo davno zaboravljene omladine. Sad? Pozeraj za fensere. ;-)

Plus k'o vrata. Fenomen koji me iritira do krajnjih granica.

Tebe to iritira? OK. Zato sto ja nosim leviske i starke celog zivota, znaci ja sam pozer? OK. Boli me bas kita za misljenje drugih al mi na kurac idu klinci ko vas dvojca koji o nekim "vremenima" pricaju, a u to doba nisu bili ni u tecnom stanju. Eto vam moj komentar pa se iritirajte kolko ocete.

Vracanje na temu . Ovaj ducac nije dukac nego djukac. Totalni promasaj ideje CR-a. Od "tkackog" motora pravim jos trkaciji ili jos drkaciji motor? Nema veze sa CR-om.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Aleks Cross poslato 06 Novembar, 2015, 18:30
Citat: Andreja poslato 06 Novembar, 2015, 16:55
Citat: Ho¹tapler poslato 06 Novembar, 2015, 09:39
Sve ¹to je simbol bunta protiv sistema vremenom sistem proguta i postavi ga za svoje obele¾je.
Starke, levis 501... simbol bunta neke tamo davno zaboravljene omladine. Sad? Pozeraj za fensere. ;-)

Plus k'o vrata. Fenomen koji me iritira do krajnjih granica.

Tebe to iritira? OK. Zato sto ja nosim leviske i starke celog zivota, znaci ja sam pozer? OK. Boli me bas kita za misljenje drugih al mi na kurac idu klinci ko vas dvojca koji o nekim "vremenima" pricaju, a u to doba nisu bili ni u tecnom stanju. Eto vam moj komentar pa se iritirajte kolko ocete.

Vracanje na temu . Ovaj ducac nije dukac nego djukac. Totalni promasaj ideje CR-a. Od "tkackog" motora pravim jos trkaciji ili jos drkaciji motor? Nema veze sa CR-om.
ne budi na kraj srca

ne budi na kraj srca


p.s.
nije greska vec koment na dva odgovora off i on topic :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

uvek budi na pocetak srca