Glavni meni

Dorade i servis na BMW-u F650GS

Započeo djordjeadz, 21 Oktobar, 2011, 11:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Regler nema veze sa kilometrazom.....jednostavno je djubre, mada se moze povezati sa akumulatorom koji ubija frajlauf...tako da
Ko voli da vozi dvoje na F650, mora da menja cesce gumu ublazivaca zadnjeg lancanika....hoce da spadne lanac i napravi karambol.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djordjeadz

Na F650 ili F650GS , a da li bi mozda sa vecim amper casovima na akumulatoru smanjilo stradanje frajlauf-a posto bi onda imao vise snage da okrece ?A mozda ga i zezaju automatska svetla pa povlace dosta struje u startu i oslabe akumulator pa onda dolaza do komplikacija?

ЯЭВОЛУТИОН

Ma mora da se stavi najskuplji moguci akumulator.....trazi govno novu tehnologiju sa minimalnim padom napona pri anlasovanju.....a pri tome s vremena na vreme treba prekontrolisati automatski dekompresor...treba ga promeniti pre servisnog intervala.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djordjeadz

Izvini mozda sam dosadan ali sta mu je taj automatski dekompresor?

djordjeadz

#64
Evo diagrama reci mi samo koja je ta guma i nju ocu da zamenim da zamenim?
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=0172&mospid=51601&btnr=33_1639&hg=33&fg=81

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djordjeadz

A automatski dekompresor sta mu je to?

djordjeadz

Jel oce zbog tog dekompresora da preskace pri verglanju i zaglavljuje kao da je los akumulator???????????

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: djordjeadz poslato 28 Januar, 2012, 20:32
Jel oce zbog tog dekompresora da preskace pri verglanju i zaglavljuje kao da je los akumulator???????????
da
nalazi se na samoj bregastoj kao jedan ekscentricni pipak, koji na malom broju obrtaja pritiska izduvni ventil...moze da bude problem i do zazora ventila..
postavi diagram bregaste...pa cu ti pokazati.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


djordjeadz

Evo postavio sam reci koja stavka da je nabavim ,da i nju menjam odmah!!! Za svaki slucaj?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: djordjeadz poslato 28 Januar, 2012, 22:28
Evo postavio sam reci koja stavka da je nabavim ,da i nju menjam odmah!!! Za svaki slucaj?
sta mislis pod kojim je brojem baksuz....13, 14, 15.....mada je kriticna broj 15...to je opruga koja gura centrifugalni dekompresor...kad oslabi opruga, govno slabo radi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djordjeadz

Pa dobro barem je cena razumna, ventili su mi dobri sigurno ? Nego me jebe ovo desi mi se nekad da zaglavi kao da nema akumulatora? A da bi se ovo zamenilo mora da se skida bregasta ili ne posto nisam bas toliko imao hrabrosti da zalazim u masinu? I da li bi se mozda zamenom akumulatora to sredilo nekako ili bas moram da zamenim te stavke?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: djordjeadz poslato 28 Januar, 2012, 23:11
Pa dobro barem je cena razumna, ventili su mi dobri sigurno ? Nego me jebe ovo desi mi se nekad da zaglavi kao da nema akumulatora? A da bi se ovo zamenilo mora da se skida bregasta ili ne posto nisam bas toliko imao hrabrosti da zalazim u masinu? I da li bi se mozda zamenom akumulatora to sredilo nekako ili bas moram da zamenim te stavke?
Ako ti poneki put zaglavi i nece da vrti , sigurno je problem u dekompresoru (pitaj ove iz sekte Kurblaj Trideset Minuta), opruga je verovatno u maleri , a verovatno i osovinica.....sam deo retko ali to se lako izmeri kada se bregasta skine....treba da bude stariji za neku vrednost od brega, kako bi otvarao ventil na manjim obrtajima...tesko se menja bez skidanja bregastih, a i nije preporucljivo, posto se stift izbija na presu...
Ubaci motor u drugu, stani nizbrdo i pusti i kvacilo i kocnicu istovremeno....motor bi trebao da se u trzajima polako krece unapred....znaci dekompresor radi....nadji neku malo vecu nizbrdicu...strmiju mislim
p.s.
Sta je bre razumno u komadicu celika od 63 evra...pa bregasta sa celim mehanizmom za KTM je 100 evra nova original.....djubrad bavarska. [ludak]
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djordjeadz

Stani ne kapiram te dokraja ! Ubacim motor dok radi u drugu brzinu i pustam istovremeno i kocnicu i kvacilo ako se u trzajima krece znaci da je dekompresor ispravan i da je u pitanju nesto drugo?? Ili ne?

ЯЭВОЛУТИОН

Da...dekompresor pritiska ventil izduva, negde do 800 obrtaja u minuti, dakle kompresiju ne mozes ni da meris na verglanju kao kod kola.....radosti jednog cilindra sa automatskim dekompresorom.
Stanes nizbrdo sa ugasenim motorom, i ubacis u drugu, pustis i kocnicu i kvacilo...motor bi trebaoi da u trzajima ide nizbrdo.....ako ne ide vec stane i ne mrda...problem je u dekompresoru. Ako radi to onda imas elektricni problem, jebe te ili masa ili pojedinac.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djordjeadz

Aha e ukapirao sam te ! Cim budem izveo navedenu operaciju javljam se na forum !!! Usput falilo mi je destilovane u akumulatoru pa sam skoknuo do NIS Petrola nabacio onu njihovu Nistec DEMVoda (Demineralizovana) ili destilovana kako god , pa sam mislio da je do toga da se zbog toga to desavalo nije imalo destilovane stim je mozda i izazivan veci pad napona pri anlasovanju pa se desavalo to sto se desavalo? Uglavnom to cu sve saznati kad budem probao to nizbrdo !Hvala ti na tome!

ЯЭВОЛУТИОН

Imas obican kiselinski akumulator na F650 gs.....to je problem...taj motor trazi vrhunski akumulator sa GELom, kao i svaki jednocilindras nove generacije.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djordjeadz

Bratic otkrio sam sta me zeza niej dekompresor stavio sam ga na nizbrdicu sve je ok sa dekompresorom nego sam ga sjebao sa LED diodama i sa onim ksenon sijalicama sve sam te Ku...ce pobacao u 3PM
i kada sam to sver skinuo pali dobro bez zaglavljivanja i bez preskakanja.
PS. najveci potrosac bila je siljalica 90W!

Taraba

Pa xenoni i LED tro¹e manje od obiènih sijalica.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?