Glavni meni

Dorade i servis na BMW-u F650GS

Započeo djordjeadz, 21 Oktobar, 2011, 11:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


djordjeadz

Zapoceo sa radnjama !
Otvorio desnu stranu masine da bih zamenio bendix ili drugacije Frailauf !


djordjeadz


djordjeadz


djordjeadz

Nakon zamene lezaja , vracanje kucista lezaja, magneta i zatezanje propisanom kilazom i staviti Loctite 243 lepak za srafove kako kaze njegov manual sve po propisu je odradjeno i na kraju postavljanje dihtunga ! I onda vracanje i stezanje poklpoca masine

djordjeadz

I onda mi je palo na um 20 januar a do sezone ima 3 meseca a ostalo mi je Castrol Magnatec 5 w 40 ulje pa pomislih da njega iskoristim do proleca i da ne menjam filter od ulja dok ne sipam orginal ulje! A i sa ovim filterom da isperem masinu pred zamenu ulja ! To sam i uradio sipao sam castrol ulje do proleca i onako ga ne vozim ! Onda sam zamenio filter vazduha

djordjeadz

 I na kraju spojio akumulator na punjac !Onda je usledila kresa i upalio je kao mina bez problema i ikakvog preskakanja!

djordjeadz

A onda nakon svog uspesno obavljenog posla bilo mi je dosadno a nervirali su me nesto auspusi ! Nesto su pomodreli a to je kod njih svih karakteristicno da na auspusima pokazuju zute boje ! Skoknem do obliznje gvozdjare nabavim tocila za prohrom i SONAX pastu, vodenu smirglu 2000, kova vode i poliranje ali te slike tek sutra posto nisam slikao kako sada posle poliranja izgledaju ali leva strana nije jos kompletno zavrsena cev koja vodi iz masine je ispolirana koliko je bilo moguce usijana ! Sutra ako ne zaboravim cu da stavim slike kako sada izgledaju!

djordjeadz


ЯЭВОЛУТИОН

Majke ti koliko si platio lezaj frajlaufa (bendix)...ako nije tajna...ja mislim da je u KTMu 80 evra....isti takav od istog proizvodjaca...ovaj vidim da je u BMW kutiji pa pitam.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djordjeadz

Plato sam 90 eura drugi su mi trazili po oglasima i do 150 eura! Mislim da sam dobro prosao!

djordjeadz

Za njega je sve uzeto iz bmw-a a reci mi kakvo mu je sad ovo ulje sto sam uzeo rekli su mi da je za moj motor BMW preporucio ovo ulje?

djordjeadz

Evo neke slike da se vidi posto su se ove prve nesto izmutile!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: djordjeadz poslato 27 Januar, 2012, 11:20
Za njega je sve uzeto iz bmw-a a reci mi kakvo mu je sad ovo ulje sto sam uzeo rekli su mi da je za moj motor BMW preporucio ovo ulje?
Najobicnija polusintetika....inace BMW ne preporucuje synt ulja za ovaj motor....radi posao.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Taraba

Revolucijo, tvoj omiljeni motor... posle KTM-a :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

ЯЭВОЛУТИОН

Zasto, volim ja te sto se cesto kvare....
A volim i ove sto se mnogo voze....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djordjeadz

Sta se u principu na njemu kvari?

ЯЭВОЛУТИОН

spaner llanca bregaste, frajlauf, guma ublazivaca lancanika, lezaj vrate volana, regler, ....uglavnom
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djordjeadz

Dobro ali to je pretpostavljam na nekim velikim kilometrazama osim tog frailaufa to odlazi zbog loseg akumulatora?