Glavni meni

TT Isle Of Man - celicna 00

Započeo WOLVERINE, 20 Oktobar, 2011, 15:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Al isto tako nema straha, pa mo¾e da koèi nerealno kasno

Ivicat

Sto bar ne uzese nekog boljeg vozaca da odbrani cast ljudske rase :D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ga¹par poslato 29 Avgust, 2018, 00:56
Al isto tako nema straha, pa mo¾e da koèi nerealno kasno
da li mislis da moze da koci mnogo kasnije od gp vozaca....mozda moze da ponavlja brze krugove u nedogled bez greska dok se gume ne pojedu....nije realan prikaz....voleo bih da je uradjen i ghost snimak, gde se vide oba konkurenta u isto vreme na stazi da se vidi gde robot gubi.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Robot se mo¾e napraviti da ima bolje reflekse i procenu (prilagoðavanje situaciji) od bilo kog èoveka. U zavisnosti od kori¹tenih materijala, mo¾e biti dovoljno lagan da ne bude bitno da li se pomera na sedlu, ili ne. U krajnjem sluèaju, jedan teg koji æe se prebacivati s jedne na drugu stranu, ili pravljenje ba¹ androida - sa sve pokretljivim rukama i nogama da radi isto ¹to mo¾e i vozaè.

Na ureðenoj stazi zatvorenog tipa, èudilo bi me da ne bude br¾i od èoveka.

U saobraæaju su problem etièko-moralne dileme, ali tehnièki ni to nije nedosti¾no. Èak me ne bi èudilo da veæ na¹a deca do¾ive svet u kojem æe biti zabranjeno da èovek vozi auto (jer je, je li, rizièno...). Sve ide u tom pravcu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Avgust, 2018, 14:52
Citat: Ga¹par poslato 29 Avgust, 2018, 00:56
Al isto tako nema straha, pa mo¾e da koèi nerealno kasno
da li mislis da moze da koci mnogo kasnije od gp vozaca....mozda moze da ponavlja brze krugove u nedogled bez greska dok se gume ne pojedu....nije realan prikaz....voleo bih da je uradjen i ghost snimak, gde se vide oba konkurenta u isto vreme na stazi da se vidi gde robot gubi.

Mislim da nekoliko metara po krivini mo¾e da dobije. E sad, kada se uporedi sa gubljenjem po krivinama, pitanje je ¹ta bi se dobilo

®or¾ GTI

daj te knjige od Gaj Martina :)

Hattrick

Citat: Slaninar poslato 29 Avgust, 2018, 15:00
Èak me ne bi èudilo da veæ na¹a deca do¾ive svet u kojem æe biti zabranjeno da èovek vozi auto (jer je, je li, rizièno...). Sve ide u tom pravcu.

Orwell je ipak bio optimista.  :)

Gašpar


Slaninar

Citat: Hattrick poslato 29 Avgust, 2018, 18:19
Citat: Slaninar poslato 29 Avgust, 2018, 15:00
Èak me ne bi èudilo da veæ na¹a deca do¾ive svet u kojem æe biti zabranjeno da èovek vozi auto (jer je, je li, rizièno...). Sve ide u tom pravcu.

Orwell je ipak bio optimista.  :)

[rofl] [clapp]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bucko

Citat: Slaninar poslato 29 Avgust, 2018, 15:00
Robot se mo¾e napraviti da ima bolje reflekse i procenu (prilagoðavanje situaciji) od bilo kog èoveka. U zavisnosti od kori¹tenih materijala, mo¾e biti dovoljno lagan da ne bude bitno da li se pomera na sedlu, ili ne. U krajnjem sluèaju, jedan teg koji æe se prebacivati s jedne na drugu stranu, ili pravljenje ba¹ androida - sa sve pokretljivim rukama i nogama da radi isto ¹to mo¾e i vozaè.

Na ureðenoj stazi zatvorenog tipa, èudilo bi me da ne bude br¾i od èoveka.

U saobraæaju su problem etièko-moralne dileme, ali tehnièki ni to nije nedosti¾no. Èak me ne bi èudilo da veæ na¹a deca do¾ive svet u kojem æe biti zabranjeno da èovek vozi auto (jer je, je li, rizièno...). Sve ide u tom pravcu.
Kakva je voznja vestina govori i to da tip mrtav pijan doveze auro i parkira ga a ujutru pojima nema gde su mu kola,znaci da je za tu vestimu potrebno samo zrnce mozga.Komp ce to ubrzo da savlada.Rimac u intervju kaze da je buducnost u samovozecim autima i da je bukvalno tu iza coska.Sadasnja vozila(i motori)ostaju samo za pistu.
Kakvi sve retardi vataju volan nije ni cudo sto ce da zabrane.

Slaninar

Citat: bucko poslato 29 Avgust, 2018, 19:48
Citat: Slaninar poslato 29 Avgust, 2018, 15:00
Robot se mo¾e napraviti da ima bolje reflekse i procenu (prilagoðavanje situaciji) od bilo kog èoveka. U zavisnosti od kori¹tenih materijala, mo¾e biti dovoljno lagan da ne bude bitno da li se pomera na sedlu, ili ne. U krajnjem sluèaju, jedan teg koji æe se prebacivati s jedne na drugu stranu, ili pravljenje ba¹ androida - sa sve pokretljivim rukama i nogama da radi isto ¹to mo¾e i vozaè.

Na ureðenoj stazi zatvorenog tipa, èudilo bi me da ne bude br¾i od èoveka.

U saobraæaju su problem etièko-moralne dileme, ali tehnièki ni to nije nedosti¾no. Èak me ne bi èudilo da veæ na¹a deca do¾ive svet u kojem æe biti zabranjeno da èovek vozi auto (jer je, je li, rizièno...). Sve ide u tom pravcu.
Kakva je voznja vestina govori i to da tip mrtav pijan doveze auro i parkira ga a ujutru pojima nema gde su mu kola,znaci da je za tu vestimu potrebno samo zrnce mozga.Komp ce to ubrzo da savlada.Rimac u intervju kaze da je buducnost u samovozecim autima i da je bukvalno tu iza coska.Sadasnja vozila(i motori)ostaju samo za pistu.
Kakvi sve retardi vataju volan nije ni cudo sto ce da zabrane.

Uzimamo zdravo za gotovo neke stvari. Programiranje robota da hoda - tj. da aktivno odr¾ava ravnote¾u je bilo dosta veliki izazov. Koordinacija oka, ruku takoðe. Mozak neke stvari radi veoma lepo po "automatizmu", ali kad to treba napraviti od nule, nije lako. Vo¾nja tra¾i procenu brzine, terena, koordinaciju celog tela, iskustvo...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

mozak je brzi i kreativniji od robota .... moze robot da nauci svasta i super mu idu stvari koje se ponavljaju...kreativan za sada jos nije...doduse mi postajemo sve gluplji oslanjajuci se na neku vrstu vestacke inteligencije...ne pamtimo telefone, na digitronu sve racunamo, blenemo u monitore i zaglupljujemo se do te mere da ne komuniciramo uzivo sa ljudima...ne razmenjujemo misljenja vec namecemo svoja.....
neke stvari su nekad bile nezamislive a danas su normalne....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Nisam siguran da je ljudski mozak br¾i od dana¹njih raèunara.

Za kreativnost i ve¹taèku inteligenciju granice se pomeraju ubrzano.
 Vo¾nja je svakako ne¹to ¹to robot mo¾e raditi bolje od èoveka.

Poslato s mobilnog, pomoæu prstiju...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Aj kenjajte drugdi ne kvarte ovu svetu temu.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

jin-jang

Hurricane

..prati li neko, koliko sam ja mogao da ispratim po izve¹tajima, odla¾u se kvalifikacije i juèe i danas zbog lo¹eg vremena

®or¾ GTI


Hohštapler

Naravno da prati ;)
Sva¹ta i ni¹ta pro¹le nedelje... Vozili samo jedne kvalifikacije, Conor je bio najbr¾i mada to ne znaèi ni¹ta...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Hickman je uzeo prvi superbike danas.
Trka prekinuta u treæem krugu, pobednik progla¹en po redosledu na kraju drugog kruga. ®ivot je izgubio Daley Mathison (27)

1. Hickman
2. Harrison
3. Cummins
4. Hillier
5. Rutter
6. Dunlop

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

MIGE

Citat: ®or¾ GTI poslato 30 Maj, 2019, 19:22



bratac,daj malo napisi tvoje iskustvo...cena karte,kad si rezervisao,smestaj cene,pice i klopa ..itd