Glavni meni

TT Isle Of Man - celicna 00

Započeo WOLVERINE, 20 Oktobar, 2011, 15:59

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

ali IAN Hutchinson dolazi posle pauze...a u Macau je dokazao da petostruki pobednik TT Isle of Man jos nije rekao sve do kraja....
http://www.three.fm/news/isle-of-man-news/ian-hutchinson-vows-to-be-back-for-tt-2014/
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

WOLVERINE

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 23 Novembar, 2013, 02:54
Inaèe, ne znam da li ste èuli,
Majkl Danlop neæe uèestvovati na TTu 2014.
Navodno nije mu niko ponudio dovoljno dobar ugovor...
Ove godine je uzeo 4 trke pa je verovatno malo poveæao cifru, shto mene lièno malo razoèarava i pla¹i, TT nikad nije bio u vezi para, i bojim se da sad kad ulaze fabrièki timovi i sponzori i veliki ke¹ da æe se sve iskvarit..
Ne ka¾em da vozaèi ne zaslu¾uju lepe pare,
Ali do sad ni jedan to nije radio ke¹a radi i zato su oni bili heroji i zato su zaslu¾ili da budu zauvek zapamæeni.


U istom pravcu mi idu misli......  ali videcemo....

WOLVERINE

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Novembar, 2013, 13:23
ali IAN Hutchinson dolazi posle pauze...a u Macau je dokazao da petostruki pobednik TT Isle of Man jos nije rekao sve do kraja....
http://www.three.fm/news/isle-of-man-news/ian-hutchinson-vows-to-be-back-for-tt-2014/

Ne verujem...........

Radanovic

Dru¹tvo McGuinnessu æe ove godine praviti Conor Cummins


BANE BROTHERHOOD

PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

zmiya

                                                                  Dragoslav Peri¹iæ planira nastup na ostrvu Man!

Ne postoji ljubitelj motociklizma u Srbiji da barem nije èuo za Dragoslava Peri¹iæa. Popularni Kule na stazama u Srbiji, regionu, Evropi, pa èak i svetu, traje gotovo èetiri decenije, zbog èega bez sumnje mo¾e da se svrsta u grupu ljudi koji predstavljaju jedan od za¹titinih znakova svog grada Aranðelovca, kolevke i nekada¹nje meke sporta na dva toèka, koji je iznedrio motociklistièke legende koje su rasle i takmièile se pre i posle Kuleta.


On, meðutim i dalje traje, neustra¹iv i nesalomiv, re¹en da uz brojne rekorde koje je ostvario tokom karijere, upi¹e i onaj jo¹ jedan, koji mo¾e da bude zanimljiv i kreatorima Ginisove knjige rekorda - da zaokru¾i 40 godina aktivnog bavljenja moto-trkama!

Ali, ne bio Kule to ¹to jeste, da nije veæ je isplanirao kako æe sve da obele¾i u
velikom stilu, da nastupa tamo gde jo¹ nijedan vozaè iz Srbije nije bio - za 2014. godinu u planu je potpuno novi izazov u karijeri, a vezan je za nastup na èuvenoj TT trci na ostrvu Man!

Ova trka je od svojih poèetaka rezervisana samo za najhrabrije, zbog èega smo sa iznenaðenjem primili vest o planovima za 2014. godinu. Ali Kule, kao i obièno, za sve ima logièno obja¹njenje:

- Takmièim se u moto-trkama jo¹ od 1976. godine i, po¹to se jo¹ oseæam dobro i pun snage, odluèio sam da se aktivno takmièim do 2016. godine, ¹to bi bio svojevrstan rekord u na¹em motocilistièkom svetu - prièa sa prepoznatljivim osmehom Kule, koji svoju ljubav prema dvotoèka¹ima duguje pre svih ocu ®ivoradu, nekada¹njem ¹ampionu Srbije i vice¹ampionu SFRJ.

Planovi za nastavak karijere su, delimièno, vezani i za negovanje uspomene na èoveka uz kojeg je odrastao na stazi:

- On je uèestvovao na trkama na Preluci kod Rijeke, na stazi koja se tada nalazila na kalendaru u okviru svetskog ¹ampionata i, uz ostrvo Man, va¾ila za najopasniju. Zato sam do¹ao na ideju da, u znak seæanja na oca i njegovu vo¾nju na Preluci, ja nastupim na drugoj legendarnoj stazi.

Preluka (ili Preluk), bila je staza na kojoj su jo¹ pre Drugog svetskog rata vo¾ene auto-moto trke. Krajem èetrdesetih godina pro¹log veka, uvr¹tena je u kalendar svetskog ¹ampionata i na njoj su trke vo¾ene sve do tragiènih udesa 1977. godine, kada je odluèeno da se u neposrednoj blizini izgradi gran-pri staza Grobnik...

Staza na ostrvu Man, meðutim, ostala je nezamenljiva i, iako se na njoj odavno ne voze Velike nagrade, postala je san svakog ozbiljnog trkaèa. Sa mnogo hrabrosti i ludosti! Kule se sa tim, meðutim, ne sla¾e:

- Vrlo studiozno prilazim pripremi za trku koja je na programu krajem maja.
Planiram da se na ostrvu Man naðem nekoliko nedelja pre takmièenja i, pre svega, odlièno upoznam stazu dugu preko 60 kilometara i svaku od njenih 200 i vi¹e krivina. Prvo na skuteru, a potom i na trkaèkom motociklu, da budem poptuno spreman kada na red doðu treninzi. Potpuno sam svestan opasnosti koje Man donosi, ali ja tamo idem da ispunim svoje snove, da vozim za svoju du¹u...

Za èoveka koji se takmièio u ¹ampionatima Srbije, SFRJ, Francuske a, kao kruna karijere, u Svetskom ¹ampionatu u trkama izdr¾ljivosti, takmièenje na ostrvu Man je logièan nastavak karijere. Posle kojeg sledi jo¹ jedan, jo¹ neverovatniji: uèe¹æe na èuvenoj uliènoj trci u Makau!

- Vozio sam na svim svetskim stazama i ispunio gotovo sve svoje snove. Ostao je jo¹ poneki - obja¹njava svoja razmi¹ljanja 51-godi¹nji Peri¹iæ koji se, na ¾alost na¹eg motociklizma, sve manje "me¹a" u domaæe trke gde, voleo to neko ili ne, nedostaje njegov energièan nastup i besprekorna organizacija takmièenja. Ali, potvrðuje da bismo jo¹ mogli da ga gledamo na na¹im trkama:

- Ne uèestvujem u radu saveza i ne me¹am se u njihove odluke, ali svi znaju da moj klub AMKK "Dijamant" stoji na raspolaganju ukoliko je potrebno da se organizuje jedna trka u okviru ¹ampionata. Ukoliko se kalendari ne poklope sa uèe¹æem na ostrvu Man, mogao bih da vozim i ¹ampionat, ali, u ovom trenutku, moji prioriteti su jasni - istièe sjajni as koji ima jo¹ mnogo planova, ali o njima nekom drugom prilikom...


   Izvor:AutoBild

Hohštapler

Svaka mu èast! Navijam za njega da uspe!  [cheers]
Nadam se da æe naæi i sponzore, jer TT je sve skuplji i skuplji, pogotovo u ovih poslednjih par godina kad su poèeli ozbiljan ke¹ da upumpavaju fabrièke ekipe.

I s obzirom da ima 51. godinu, nadam se da æe uspeti da se kvalifikuje i da vozi, i to je samo po sebi ogroman uspeh, ljudi ne shvataju koliko tamo vozaèa ode ali ne uspeju da se kvalifikuju, mladih i talentovanih, a uz svo po¹tovanje, èovek je veteran sporta  [thumb_up]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Evo jedan bajati klip, iz 2012. ali ne mari, zanimljiv je za ovo zimsko doba
Norton return to the Isle of Man TT Races 2012
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

BANE BROTHERHOOD

#208
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

BANE BROTHERHOOD

PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Hohštapler

#210
Krug sa "zulufom", konaèno da sam na¹ao snimak da se dobro èuje njegovo komentarisanje... koja je to ludaja ;D
GUY MARTIN TT Isle of Man Lap on-board Honda 1000 - 1 of 2
GUY MARTIN TT Isle of Man Lap on-board Honda 1000 - 2 of 2
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Veæ dugo èekam da ova epizoda D¾ejmsove emisije Toy Storie izaðe, u njoj D¾ejms i Oz voze krug na motoru napravljenom od Maccano delova (¹to bi kod nas bio ekvivalent Elektro Pioniru ;)), nadam se da je neæe skinuti sa YouTube-a...
[cheers]
James May's Toy Stories The Motorcycle Diary BBC Documentary 2014
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

ne seri, pa ovo moram da pogledam...:D

Hohštapler

Na¹ao sam zanimljiv klip, McGuiness je 2013 testirao neki elektro motor, rekao je da je uspeo da ostvari proseènu brzinu oko 117mph, ¹to i nije tako malo, ako uzmemo u ozir da se 1000cc teraju ne¹to preko 130mph a 600cc oko 120mph...
Ne mogu da naðem ceo krug, ali ovde se taèno vidi na prvom koèenju i skretanju u desno na kraju Bray Hill-a kako ga je iznenadio re-gen na otpu¹tanju gasa (kako se zove kod elektro motora?!:D potenciometar?!)  i kako mu je te¹ko da usmeri motor... verovatno bi mu trebalo i vremena da se navikne na to da nema ¹altanja i da mu fali kontrola gasom.. u svakom sluèaju, zanimljivo
★ John McGuinness ★ Mugen Shinden Ni ★ TT Zero Race 2013 ★
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Radanovic

#216

Simon Andrews , koji se pro¹le godine , vozeæi za Honda TT Legends ekipu , polomio na 24h Le Mana ( slomljene noge , ruka , vratni pr¹ljenovi , rebra , i nekoliko dana provedenih u komi ) , ove godine æe voziti za Penz13.com BMW ekipu ( za ovu ekipu je na trci 24h Bol'D Or 2011. vozio ®eljko Stanièiæ ) .

Kada ga je doktor na rehabilitaciji upitao ¹ta mu je plan , s obzirom na povrede koje je imao , on je odgovorio da jedva èeka april 2014. da se ponovo trka . Doktor ga je pitao za blan B , a on je rekao da plan B ne postoji .


Takoðe prije nekoliko godina imao je te¾ak prelom noge , èak su je doktori htjeli amputirati , meðutim vratio se na stazu i na TT Manu do¾ivio novi pad .
Opet slomljena noga , zglob , rame ...

Hohštapler

Citat: WOLVERINE poslato 23 Novembar, 2013, 18:43
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 23 Novembar, 2013, 02:54
Inaèe, ne znam da li ste èuli,
Majkl Danlop neæe uèestvovati na TTu 2014.
Navodno nije mu niko ponudio dovoljno dobar ugovor...
Ove godine je uzeo 4 trke pa je verovatno malo poveæao cifru, shto mene lièno malo razoèarava i pla¹i, TT nikad nije bio u vezi para, i bojim se da sad kad ulaze fabrièki timovi i sponzori i veliki ke¹ da æe se sve iskvarit..
Ne ka¾em da vozaèi ne zaslu¾uju lepe pare,
Ali do sad ni jedan to nije radio ke¹a radi i zato su oni bili heroji i zato su zaslu¾ili da budu zauvek zapamæeni.


U istom pravcu mi idu misli......  ali videcemo....

Novosti!
Majk Danlop IPAK VOZI TT IOM 2014.
Potpisao je ugovor sa BMWom, mislim da je ovo prvi fabrièki tim BMW na ostrvu jo¹ od II rata...

TT 2014 - Michael Dunlop - BMW Launch
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Jo¹ jedan zanimljiv klip, konferencija za ¹tampu posle Senior TT trke 2013, inaèe 20-ta pobeda John McGuiness-a...
Prosto je neverovatno da u 21. veku pobednik prièa na konferenciji za ¹tampu i cirka pivo :D i dobaciju jedni drugima fore kao ¹to pravi prijatelji i rade!
e, zato su oni najveæi junaci - nisu pozeri, nisu zavidni, vole ono ¹to rade i rade to najbolje na svetu - nema im ravnih.
TT 2013 - Pokerstars Senior Race - Press Conference
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.