Glavni meni

TT Isle Of Man - celicna 00

Započeo WOLVERINE, 20 Oktobar, 2011, 15:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

#401
Oficijalna strana IOM TT izbacila je za Badnje veèe snimak ovogodi¹njeg prvog kruga John McGuiness-a sa Senior TT trke, zaista retka stvar, ceo krug.

Pre nego ¹to odgledate krug, setite se da je ovo trka od 6 ovakvih krugova (6 puta 37,73 milje = 226,38 milja ili 364,47km) i da pre trke ne postoji morning practice, warm up, ni¹ta...
Znaèi, vozaèi ustanu taj dan, doruèkuju, pripremaju se iskljuèivo psihièki i kad trka poène - BUM! Pun gas nizbrdo! Nema navikavanja na brzinu, probanja guma za taj dan i tu temperaturu, uhodavanje - NI©TA, pun gas odma.
I to je ono ¹to ka¾u da im je najte¾e od svega. Da od prve sekunde krenu pun gas, odma sve, da naviknu mozak i reflexe na tu brzinu.

Ovo je snimak tog prvog kruga, McGuiness ga je odvozao za 17min10sek, (da podsetim, do tada najbr¾i krug ikad odvozao je Bruce Anstey 2014-te, takoðe na Senior TT trci, 17:06.682)
! No longer available

Da stvar bude jo¹ luða, nakon ovog kruga odvozao je jo¹ br¾i krug, najbr¾i ikad, 17:03.567 i to je krug u kojem mora da koèi  na 0kmh  pre zaustavljanja vremena (pre ulaska u box, gde je izgubio sigurno 3-4 sekunde ako ne i vi¹e!).
©ta znaèi naæi 7 sekundi na ovom krugu zna samo gosp. John McGuiness  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

Nisu normalni, ovo se ne poredi ni s cim. Sat i skoro 45 minuta najvece moguce koncentracije na putu koji nije staza. Upravljanje avionom je opustena radnja u odnosu na ovo. Ovde greska nije pad nego dezintegrisanje na molekule. Luda kuca.

Lazic

Vidim, poèeo si veæ da balavi¹ na ideju kupovine motora... ;D :-*

Hurricane

#405
Citat: Ho¹tapler poslato 26 Decembar, 2015, 20:43
Oficijalna strana IOM TT izbacila je za Badnje veèe snimak ovogodi¹njeg prvog kruga John McGuiness-a sa Senior TT trke, zaista retka stvar, ceo krug.

Pre nego ¹to odgledate krug, setite se da je ovo trka od 6 ovakvih krugova (6 puta 37,73 milje = 226,38 milja ili 364,47km) i da pre trke ne postoji morning practice, warm up, ni¹ta...
Znaèi, vozaèi ustanu taj dan, doruèkuju, pripremaju se iskljuèivo psihièki i kad trka poène - BUM! Pun gas nizbrdo! Nema navikavanja na brzinu, probanja guma za taj dan i tu temperaturu, uhodavanje - NI©TA, pun gas odma.
I to je ono ¹to ka¾u da im je najte¾e od svega. Da od prve sekunde krenu pun gas, odma sve, da naviknu mozak i reflexe na tu brzinu.

Ovo je snimak tog prvog kruga, McGuiness ga je odvozao za 17min10sek, (da podsetim, do tada najbr¾i krug ikad odvozao je Bruce Anstey 2014-te, takoðe na Senior TT trci, 17:06.682)
! No longer available

Da stvar bude jo¹ luða, nakon ovog kruga odvozao je jo¹ br¾i krug, najbr¾i ikad, 17:03.567 i to je krug u kojem mora da koèi  na 0kmh  pre zaustavljanja vremena (pre ulaska u box, gde je izgubio sigurno 3-4 sekunde ako ne i vi¹e!).
©ta znaèi naæi 7 sekundi na ovom krugu zna samo gosp. John McGuiness  [cheers]


..na¹ao sam ja gde je mogao vozaè kao on naæi jo¹ 10 sekundi, ali samo na osnovu gledanja onih 200 sekundi koje je dobio vozeæi

250+ kmh gde mi ni u ludilu ne bi palo na pamet da se mo¾e voziti, skretati i ukoèiti...

[klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]

p.s. hvala za video celog kruga, koji sam vi¹e puta poku¹avao pronaæi ali neuspe¹no..

Lazic


Hohštapler

...meni se prevrne ¾eludac kad vidim da ulazi u krivinu sa 200+ i ide na bankinu a dodaje gas i izvaèi ga... haos!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

...danas ranije s posla, pa dok pijuckam èaj i odmaram gledam klipove, a èega bi ako ne TTa...

Onima koji ne prate toliko  Irish Road Racing skrenuo bih pa¾nju na jednog vozaèa, za kojeg verujem da æe u buduænosti biti veliki vozaè i ¹ampion.
Peter Hickman.
! No longer available

Èovek se takmièi u BSB (British Superbike Championship), nema puno pobeda (1) ali u poslednjih par godina postigao je dobre rezultate i do¹ao u bolje ekipe, i onda je  2014. je re¹io da se oproba u Road Racing trkama.
Ishod?
Najbr¾i "newcomer" u sezoni (na sprkom prido¹lica, neko ko se prvi put takmièi na to toj trci), a pritom postavljao i rekorde za najbr¾i krug "prido¹lica" ikad i to na tri najte¾e, naslavnije i najbr¾e staze u Road Racing ¹ampionatu, NW200, TT, Ulster. MacaoGP je takoðe trebao da vozi  2014. ali na ¾alost imao te¾ak pad na treningu gde mu je pukao ram na motoru pa nije vozio trku. Zato je ove godine prvi put startovao na toj trci i osvojio je. Prvi èovek u istoriji kojem je to po¹lo za rukom.
Ko ne zna ¹ta je MacaoGP:
! No longer available

Ima neverovatan talenat da brzo uèi, i verujem da æe se za njega tek èuti.  [klanjam_se]  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mkt

jedno pitanje
Da li se vozi uvek istom stazoom ili se menja svake god

ЯЭВОЛУТИОН

svake godine ista.....ne pomeraju puteva svaki cas )
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mkt


Hohštapler

Citat: mkt poslato 07 Januar, 2016, 19:15
jedno pitanje
Da li se vozi uvek istom stazoom ili se menja svake god

Misli¹ na TT ili na Macao?

TT je zapravao nepromenjen od 1920, naravno, po¹to je to deo puta, izmene su u infrastrukturi i ovom i onom, ali trasa je ista.

izvinjavam se ako je veæ bilo
! No longer available
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

lvl1

Почиње стрим уживо! 14. април 2016. 7.30
! No longer available

mali_zmaj

BEM TI SUNCE!! ovi imaju muda,onaj gore snimak!!!!!jaoooo,srcka kad me nije udarila dok sam gledao!!
jin-jang

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bishke

You should do one thing every day that scares you

mali_zmaj

jin-jang

Hohštapler

Od¹tampaæu ovih dana pa æu doneti u Titel, ili ¹aljem ko ne doðe...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.