Glavni meni

TT Isle Of Man - celicna 00

Započeo WOLVERINE, 20 Oktobar, 2011, 15:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

U SS MV Agusta , dakle, jedan od favorita....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Radanovic


Guy Martin ka¾e da je definitivno odluèio da se povuèe nakon ove godine.

ЯЭВОЛУТИОН

posteno...rekao je da ce voziti dok ne uzme IOM....uzeo prosle godine...ovu nek odvoza rekreativno i nek se povuce....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


Hohštapler

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Maj, 2015, 14:05
posteno...rekao je da ce voziti dok ne uzme IOM....uzeo prosle godine...ovu nek odvoza rekreativno i nek se povuce....

...¹ta je on uzeo pro¹le godine?? :D
On nema ni jednu jedinu pobedu na TT.
Guy je pro¹le godine u Superbike-u bio drugi, na Senior TT treæi.

Pro¹le godine pobede:
1. Superbike TT (3.maj 2014) - M. Dunlop (BMW)
2. Supersport Junior TT Race 1 (2.jun 2014) -  Gary Johnson (Triumph 675)
3. Superstock TT (3.jun 2014) - M. Dunlop (BMW)
4.  TT Zero (4.jun 2014) - McGuiness (Honda Shinden San)
5. Supersport Junior TT Race 2 (4.jun 2014) - M. Dunlop (Honda)
6. Lightweight TT 650cc Super-Twin (6. jun 2014) - Dean Harrison (Kawasaki 650)
7 Senior TT (6. jun 2014) - M. Dunlop (BMW)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

BOKYBOY

@Andrej...aj molim te postavi sve klase na TT-u...nikako da pohvatam jbg... [cheers]

Radanovic



Va¹ kom¹ija iz Maðarske ... slomljena ruka, napukla rebra, potencijalna povreda kième, èeka CT ...


https://www.youtube.com/watch?v=yx4ZltrvHk4


https://www.youtube.com/watch?v=gy2wheZwW8k

Hohštapler

#308
Citat: BOKYBOY poslato 15 Maj, 2015, 14:45
@Andrej...aj molim te postavi sve klase na TT-u...nikako da pohvatam jbg... [cheers]

Ovako:

1. Superbike TT
Ma¹ine koje su u skladu sa FIM pravilnikom za Superbike ¹ampionat (wsbk, endurace ¹ampionat sveta itd.)
- 750-1000cc 4 cilindra 4 takta
- 750-1000cc 3 cilindra 4 takta
- 850-1200cc 2 cilindra 4 takta
Minimalna te¾ina 165kg
Ukratko, najnamunjenije hiljadarke. Dozvoljeno milion prerada na agregatu, elektronici, trkaèki slick-ovi, retko ¹ta da ima veze sa fabrièkim motorom, ali je fabrièki motor osnova. Nisu prototipovi.

2. Supersport TT
Ma¹ine koje su u skladu sa FIM pravilnikom za Supersport klasu (isto kao i u wsbk).
- 400-600cc 4 cilindra 4 takta
- 600-675cc 3 cilindra 4 takta (ovo je uvedeno zbog Triumpha jel da..)
- 600-750cc 2 cilindra 4 takta
Minimalna te¾ina 161kg. Isto kao i Superbike, u su¹tini najnamunjenije 600ke, osim ¹to je Triumph 675cc tristaæ, dozvoljeno milion prerada i dorada,trkaèki slick-ovi, osnova je fabrièka ma¹ina, ali ratko ¹ta da je fabrièko na njoj.

3. Superstock TT
Najluða kategorija. Gotovo ni¹ta ne sme da se menja, osim ¹to stave trkaèke oklope, promene odnos prenosa i to je to. Mislim (al nisam siguran) da ni ve¹anje ne smeju da menjaju, mogu samo da pode¹avaju fabrièke pakete. Vozi se na gumama sa ¹arom, znaèi ne slikovi. Road legal. U su¹tini to je motor koji se kupi u radnji, metne¹ skuplje gume i jeftinijie oklope i tera¹.
- 750-1000cc 4 cilindra 4 takta
- 750-1000cc 3 cilindra 4 takta
- 850-1200cc 2 cilindra 4 takta
Minimalna (dry) te¾ina 170kg.

4. Lightweight TT
Ili ti laki motori. Odnosi se na posebnu klasu motora od 650cc ali sa 2 cilindra 4 takta vodeno hlaðeni koji su prodavani za uliènu upotrebu. Klasa je osmi¹ljena da bude "jeftina verzija" trkanja, ma¹ine su te¹ko modifikovane, ali opet su cifre dosta skromne za moto sport, 20-30 hiljada funti,
imaju poseban tehnièki pravilnik za TT ¹ta sme ¹ta ne sme da se radi. (ovo bi bio pandan na¹oj nacionalnoj klasi yugiæa, ali onih gde je dozvoljeno bud¾enje). Motor osnova, mora imati homologaciju za uliènu upotrebu noviju od 2006. (propisi o zagaðenju i to). 99% motora je Kawasaki er6n, i po neka budala na SV650s.
Voze slickove ako se ne varam.

5. Senior TT
Ovo je napresti¾nija trka.  Takoðe nazivana i Blue Riband (po ovome: http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Riband). To je poslednja trka u nedelji, vozi se uvek petkom. Najveæi pehar i najveæa slava. TO svi ¾ele da osvoje.
U su¹tini, voze se motori isti kao i Superbike (mo¾e i superstock s tim ¹to nema ogranièenje da moraju gume da budu sa ¹arom, za ulicu, mo¾e i slickove).
Da bi se kvalifikovao mora¹ postiæi 115% od vremena onog koji se kvalifikovao kao treæi.


6. TT Zero

Klasa elektriènih motorcikala (zero emission, otuda naziv), cilj je promovisanje i unapreðenje tehnologije koja "ne zagaðuje".
Najmanje omiljena klasa meðu navijaèima jer elektro motori jo¹ uvek "sme¹ni" u odnosu na velike ma¹ine a i vozi se jedan krug. (nemaju baterije koje mogu da æeraju vi¹e), i poslednjih godina imena kao John McGuiness voze i ovu klasu, matorom jarcu najvi¹e i zameraju ¹to mu se to raèuna kao TT pobeda a vozio jedan krug...
Poslednjih godina su neverovatno napredovali u brzini, i ko zna, mo¾da je tu stvarno buduænost.
Napajanje mora da bude iskljuèivo iz uskladi¹tenog izvora (baterija, akumulator) ne sme goriva æelija. Napon ogranièen na 600 volti. Imaju KERS, te¾ine dozvoljene od 100 do 300 kilograma. Sve ostalo im je na volji.


Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

ako sam  dobro naèuo otkazan je NW200 koji je trebao da se vozi za vikend, za¹to ne znam..
èekam saop¹tenja organizatora.
Znam samo da gledaoci jo¹ uvek pristi¾u, ima ustanak da dignu.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.


Hurricane

..ima li negde onog snimka od pro¹le godine onboard neko obaranje rekorda od 132 mph po krugu,

gledao sam a sad ne mogu da ga naðem nigde...

Hohštapler

ima,  kucaj Bruce Anstay lap record.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Radanovic


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ho¹tapler poslato 15 Maj, 2015, 14:43
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Maj, 2015, 14:05
posteno...rekao je da ce voziti dok ne uzme IOM....uzeo prosle godine...ovu nek odvoza rekreativno i nek se povuce....

...¹ta je on uzeo pro¹le godine?? :D
On nema ni jednu jedinu pobedu na TT.
Guy je pro¹le godine u Superbike-u bio drugi, na Senior TT treæi.

Pro¹le godine pobede:
1. Superbike TT (3.maj 2014) - M. Dunlop (BMW)
2. Supersport Junior TT Race 1 (2.jun 2014) -  Gary Johnson (Triumph 675)
3. Superstock TT (3.jun 2014) - M. Dunlop (BMW)
4.  TT Zero (4.jun 2014) - McGuiness (Honda Shinden San)
5. Supersport Junior TT Race 2 (4.jun 2014) - M. Dunlop (Honda)
6. Lightweight TT 650cc Super-Twin (6. jun 2014) - Dean Harrison (Kawasaki 650)
7 Senior TT (6. jun 2014) - M. Dunlop (BMW)

kad stignes odmah posle Michaela Dunlopa to ti je kao da si uzeo.....ne mozes njga racunati....zapravo porodica DUNLOP je van konkurencije.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mik

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Maj, 2015, 22:52
Citat: Ho¹tapler poslato 15 Maj, 2015, 14:43
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Maj, 2015, 14:05
posteno...rekao je da ce voziti dok ne uzme IOM....uzeo prosle godine...ovu nek odvoza rekreativno i nek se povuce....

...¹ta je on uzeo pro¹le godine?? :D
On nema ni jednu jedinu pobedu na TT.
Guy je pro¹le godine u Superbike-u bio drugi, na Senior TT treæi.

Pro¹le godine pobede:
1. Superbike TT (3.maj 2014) - M. Dunlop (BMW)
2. Supersport Junior TT Race 1 (2.jun 2014) -  Gary Johnson (Triumph 675)
3. Superstock TT (3.jun 2014) - M. Dunlop (BMW)
4.  TT Zero (4.jun 2014) - McGuiness (Honda Shinden San)
5. Supersport Junior TT Race 2 (4.jun 2014) - M. Dunlop (Honda)
6. Lightweight TT 650cc Super-Twin (6. jun 2014) - Dean Harrison (Kawasaki 650)
7 Senior TT (6. jun 2014) - M. Dunlop (BMW)

kad stignes odmah posle Michaela Dunlopa to ti je kao da si uzeo.....ne mozes njga racunati....zapravo porodica DUNLOP je van konkurencije.

Off: (pa se izvinjavam  :) )
Cudan si ti!
Iskreno ti smeta kad cigance Markez odere sve, navijas za Crutchlow-a ciji jedini doprinos motorciklizmu moze da se svede na to da GP ne bude nacisto ciganski sport, cini mi se da si i komunista i partizan, i jos neki majstor.
I mrzis Zeljka Kinga, a razlog se sveo na pozadinu sto nije pristojno pominjati.
[neampojma]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Mik poslato 23 Maj, 2015, 23:44
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Maj, 2015, 22:52
Citat: Ho¹tapler poslato 15 Maj, 2015, 14:43
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Maj, 2015, 14:05
posteno...rekao je da ce voziti dok ne uzme IOM....uzeo prosle godine...ovu nek odvoza rekreativno i nek se povuce....

...¹ta je on uzeo pro¹le godine?? :D
On nema ni jednu jedinu pobedu na TT.
Guy je pro¹le godine u Superbike-u bio drugi, na Senior TT treæi.

Pro¹le godine pobede:
1. Superbike TT (3.maj 2014) - M. Dunlop (BMW)
2. Supersport Junior TT Race 1 (2.jun 2014) -  Gary Johnson (Triumph 675)
3. Superstock TT (3.jun 2014) - M. Dunlop (BMW)
4.  TT Zero (4.jun 2014) - McGuiness (Honda Shinden San)
5. Supersport Junior TT Race 2 (4.jun 2014) - M. Dunlop (Honda)
6. Lightweight TT 650cc Super-Twin (6. jun 2014) - Dean Harrison (Kawasaki 650)
7 Senior TT (6. jun 2014) - M. Dunlop (BMW)

kad stignes odmah posle Michaela Dunlopa to ti je kao da si uzeo.....ne mozes njga racunati....zapravo porodica DUNLOP je van konkurencije.

Off: (pa se izvinjavam  :) )
Cudan si ti!
Iskreno ti smeta kad cigance Markez odere sve, navijas za Crutchlow-a ciji jedini doprinos motorciklizmu moze da se svede na to da GP ne bude nacisto ciganski sport, cini mi se da si i komunista i partizan, i jos neki majstor.
I mrzis Zeljka Kinga, a razlog se sveo na pozadinu sto nije pristojno pominjati.
[neampojma]

komunista pa da nevoli cigane.......Marquez je hobbit...po pravilo maximalno isfrustriran....bruto 40 kila sa krevetom i opet mu treba prljav motor i korekcija pravila da bi pobedio.....ciganija.....zapravo ja navijam protiv fabricke honde i dorne....eto..
Posto je gorepomenuti upetljao dornu u projekat sejtbord staze onda sam i tu skeptik....i za erotsku zadjicu sam skeptik da ce nam doneti ista dobro....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Radanovic

Za 7 dana poèinju treninzi ...



Trke su:

Saturday 6th June
11.00         TT Superbike Race       6 laps
14.00         TT Sidecar Race 1        3 laps

Monday 8th June
10.45         TT Supersport Race 1  4 laps
14.00         TT Superstock             4 laps

Wednesday 10th June
10.45         TT Zero Challenge       1 lap
12.00         TT Supersport Race 2  4 laps
14.15         TT Sidecar Race 2        3 laps

Friday 12th June
10.15         Lightweight TT Race     3 laps
12.30         Senior TT Race             6 laps


Navijam da Johnson ili Anstey pobjede u Senior trci, a mogli bi Hillier i Rutter iznenaditi.
Uglavnom, navijam da Dunlop ne pobjedi ... dosadan je vi¹e.

Èini mi se da je konkurencija najjaèa u zadnjih desetak godina.

Mik

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Maj, 2015, 16:43
Citat: Mik poslato 23 Maj, 2015, 23:44
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Maj, 2015, 22:52
Citat: Ho¹tapler poslato 15 Maj, 2015, 14:43
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Maj, 2015, 14:05
posteno...rekao je da ce voziti dok ne uzme IOM....uzeo prosle godine...ovu nek odvoza rekreativno i nek se povuce....

...¹ta je on uzeo pro¹le godine?? :D
On nema ni jednu jedinu pobedu na TT.
Guy je pro¹le godine u Superbike-u bio drugi, na Senior TT treæi.

Pro¹le godine pobede:
1. Superbike TT (3.maj 2014) - M. Dunlop (BMW)
2. Supersport Junior TT Race 1 (2.jun 2014) -  Gary Johnson (Triumph 675)
3. Superstock TT (3.jun 2014) - M. Dunlop (BMW)
4.  TT Zero (4.jun 2014) - McGuiness (Honda Shinden San)
5. Supersport Junior TT Race 2 (4.jun 2014) - M. Dunlop (Honda)
6. Lightweight TT 650cc Super-Twin (6. jun 2014) - Dean Harrison (Kawasaki 650)
7 Senior TT (6. jun 2014) - M. Dunlop (BMW)

kad stignes odmah posle Michaela Dunlopa to ti je kao da si uzeo.....ne mozes njga racunati....zapravo porodica DUNLOP je van konkurencije.

Off: (pa se izvinjavam  :) )
Cudan si ti!
Iskreno ti smeta kad cigance Markez odere sve, navijas za Crutchlow-a ciji jedini doprinos motorciklizmu moze da se svede na to da GP ne bude nacisto ciganski sport, cini mi se da si i komunista i partizan, i jos neki majstor.
I mrzis Zeljka Kinga, a razlog se sveo na pozadinu sto nije pristojno pominjati.
[neampojma]

komunista pa da nevoli cigane.......Marquez je hobbit...po pravilo maximalno isfrustriran....bruto 40 kila sa krevetom i opet mu treba prljav motor i korekcija pravila da bi pobedio.....ciganija.....zapravo ja navijam protiv fabricke honde i dorne....eto..
Posto je gorepomenuti upetljao dornu u projekat sejtbord staze onda sam i tu skeptik....i za erotsku zadjicu sam skeptik da ce nam doneti ista dobro....

Ma ja tu ubacio malo sale  :)!

Nego:
Sta znaci "hobbit"?

(Nigde po recnicima da nadjem ikakav smisao te reci, najpribliznije je "neko ko se iz hobija necim bavi", ali ne verujem da je to. Sta je u zargonu?).

(A "erotska zadnjica" ne moze doneti nista dobro jer nije realno.  Jos se uplicu i svabe, a '99-te su pokazali koliko nas "vole".)


Hohštapler

Ako se ne varam, ovo je prvi put u istoriji da se treninzi i trke voze prve i druge nedelje juna, po tradiciji je poslednja nedelja maja prva nedelja juna.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.