Glavni meni

Vojna i takticka oprema

Započeo SrpskiDzedaj011, 19 Oktobar, 2011, 17:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

SrpskiDzedaj011

Citat: KIZA73 poslato 27 Novembar, 2012, 00:20
Prste...
Morbidno oruzje, previse ostro za igranje. Kad god se nesto zezam il je cistim ostanu mi rezovi, a da i ne provalim kad sam se posekao.
Deluje lagano ali nije uopste. Potrebna je velika vestina i snaga u zglobu ruke za rukovanje ovim secivom. Kondicija od zavrtanja gase ne pomaze  ;D
Ovaj primarak je iz 2.sv.rata, nosili su je oficiri, ima grb pesadije. Nije preterano vredna, oko 1500$ jer je radjena za vojsku ali je prava, nije suvenir.
Verovatno je glavna namena bila secenje glava Kinezima  ;D
Вежба је мајка сваког учења....



Иначе по неким статистикама по питању хладног оружја кратак мач "гладијус" је оружје које је одузело највише живота....
http://www.swordsandarmor.com/images/SD926625_Gladius_Sword_w-Stand.JPG

Aли наравно, није фенси као катана.... :)
I have to return some video tapes....

KIZA73

Bacices pare za lim i jeftinu plastiku. Ako nije kovana nista od posla. Raspasce ti se drska u ruci kad udaris u nesto tvrdje i cao zdravo parice. Danas ne mozes da kupis kvalitetan kuhinjski noz, a ne mac.
Ovo je po meni prakticnije:
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Gvozden

hhaha majketi , a sta ce ti ta sablja..
Uff= MAchete.

Ima onaj nemacki bajonet sto ima ostricu u krst...e to je opasna naprava...

edit:
auu kak`i ste manijaci...cccc
Eto ja bi samo da kupim sebi jedan noz od damaskusa... ionako sam shworc al to bi sebe castio da imam kad sam u prirodi..

KIZA73

Pa statistika svakako ide u prilog gladijusu. Ipak, rimsko carstvo je nastalo, opstalo i propalo na krvi...
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

SrpskiDzedaj011

Citat: KIZA73 poslato 27 Novembar, 2012, 00:37
Bacices pare za lim i jeftinu plastiku. Ako nije kovana nista od posla. Raspasce ti se drska u ruci kad udaris u nesto tvrdje i cao zdravo parice. Danas ne mozes da kupis kvalitetan kuhinjski noz, a ne mac.
Ovo je po meni prakticnije:
Kукри - Гурка нож!

Сви водећи произвођачи војних ножева већ увелико узимају тај облик....
I have to return some video tapes....

SrpskiDzedaj011

Citat: KIZA73 poslato 27 Novembar, 2012, 00:39
Pa statistika svakako ide u prilog gladijusu. Ipak, rimsko carstvo je nastalo, opstalo i propalo na krvi...
Све настане из прашине и поново се претвори у прашину....
I have to return some video tapes....

KIZA73

Gvozdene, bajonet je pravljen kao nastavak puske za probadanje i nista vise.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

UFF

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 27 Novembar, 2012, 00:35
Citat: KIZA73 poslato 27 Novembar, 2012, 00:20
Prste...
Morbidno oruzje, previse ostro za igranje. Kad god se nesto zezam il je cistim ostanu mi rezovi, a da i ne provalim kad sam se posekao.
Deluje lagano ali nije uopste. Potrebna je velika vestina i snaga u zglobu ruke za rukovanje ovim secivom. Kondicija od zavrtanja gase ne pomaze  ;D
Ovaj primarak je iz 2.sv.rata, nosili su je oficiri, ima grb pesadije. Nije preterano vredna, oko 1500$ jer je radjena za vojsku ali je prava, nije suvenir.
Verovatno je glavna namena bila secenje glava Kinezima  ;D
Вежба је мајка сваког учења....



Иначе по неким статистикама по питању хладног оружја кратак мач "гладијус" је оружје које је одузело највише живота....
http://www.swordsandarmor.com/images/SD926625_Gladius_Sword_w-Stand.JPG

Aли наравно, није фенси као катана.... :)


ovako?

kratko and jebitacno

Achilles vs Boagrius(Troy)

Gvozden

Znam bre nego UFf kao priznati KLUZo sad vec ima pravo da se naoruza.... A Katana od metra mu je velika da covek mlati (neutreniran sto bi reko dzedaj)....
.. S obzirom da volim obradu metala i uz kovace sam odmalena...
http://kartinki2008.ru/Knives/Conny%20Persson/Conny%20Persson.%20%27%27Mosaic%20Traditions%27%27%20Mosaic%20Damascus%20Knife.jpg
a za te obracune....mali nozevi su uvek bili pritajeno zlo...kalemarska brisa odnela zivota po nashim bircuzima ihaj...

Sto bi reko lala
" a za sestru...auuuuuu pa za too do p`o drzke pa ondak frishko, frishko..."
scena iz predstave " pa izvolte u Sakule"

UFF

nije poenta da nekog ubijem
da to hocu trazio bi pistolj

poenta je da kad izvadis katanu od dva metra on se okrene i pobegne zato sto izgleda zajebano :)

Gvozden


Popsy

Citat: UFF poslato 27 Novembar, 2012, 02:32
nije poenta da nekog ubijem
da to hocu trazio bi pistolj

poenta je da kad izvadis katanu od dva metra on se okrene i pobegne zato sto izgleda zajebano :)
Sekira je isto efektna a znacajno jeftinija... i mozes da biras kojom stranom udaras ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Hohštapler

Citat: Plazma Keks poslato 10 Jun, 2012, 19:27
ovde mozete kupiti daleko jeftiniju obucu koja ce mozda i duze trajati... u radnim cipelama sam bar 8 sati dnevno i setam se kroz blato, mast, ulje, prasinu, vodu, sneg, gradjevine, gazim po celicnim opiljicma itd...
http://www.albo.biz/

....ove mi deluju zanimljivo http://www.albo.biz/sr-rs/Zastitna-obuca-PANDA/Extreme/Tector-40002-S3-SRC
Interesuje me po¹to su.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mkt


DaChaS


Slaninar

#315
Citat: KIZA73 poslato 27 Novembar, 2012, 00:20
Prste...
Morbidno oruzje, previse ostro za igranje. Kad god se nesto zezam il je cistim ostanu mi rezovi, a da i ne provalim kad sam se posekao.
Deluje lagano ali nije uopste. Potrebna je velika vestina i snaga u zglobu ruke za rukovanje ovim secivom. Kondicija od zavrtanja gase ne pomaze  ;D
Ovaj primarak je iz 2.sv.rata, nosili su je oficiri, ima grb pesadije. Nije preterano vredna, oko 1500$ jer je radjena za vojsku ali je prava, nije suvenir.
Verovatno je glavna namena bila secenje glava Kinezima  ;D

Glavna namena je bila modiranje. Zaista. Lo¹ èelik, lo¹a izrada. Trebalo ih je napraviti puno za kratko vreme. Zato i sad ne dr¾e visoku cenu - puno ih je.

Citat: UFF poslato 27 Novembar, 2012, 00:28
ebe mi se za pesadiju i istorijsku vrednost ja samo hocu nesto dovoljno kvalitetno da radi posao ko tvoja a da ne kosta 1500$


Katana lepo izgleda, nosi odreðenu simboliku, pa ko se ba¹ lo¾i na japansku kulturu... Posao koji æe¹ uraditi seèivom du¾im od 30 cm je nula. Mislim, mo¾e¹ ako si ba¹ uporan, kao ¹to mo¾e¹ i Fejzera voziti po njivama, al' vidi¹ kako sam ja pro¹ao.  Katana je, posle desert eagle pi¹tolja, najizreklamiraniji alat koji ne radi posao ni blizu poput nekog adekvatnijeg, jeftinijeg.   :)  


Citat: UFF poslato 27 Novembar, 2012, 02:32
nije poenta da nekog ubijem
da to hocu trazio bi pistolj

poenta je da kad izvadis katanu od dva metra on se okrene i pobegne zato sto izgleda zajebano :)

Ako nisi izve¾ban i ne zna¹ ¹ta radi¹, to se oseti. Ako taj tvoj zami¹ljeni provalnik ne pobegne èim skonta da ima nekog (mlaðeg od 70) u kuæi, onda je pitanje ¾eli¹ li probati da ga napadne¹. Barabe su prilièno ve¹te, brze i nezgodne, posebno kad su u ¹kripcu. Ima smisla povuæi ne¹to veliko, deluje zajebanije, ali ako ne zna¹ i ne mo¾e¹ to efektno koristiti, onda pravi¹ sebi veæi problem. Oru¾je nije igraèka, slu¾i da se ubije. Kada se potegne (ako nije za ve¾bu), ono tra¾i krv i sranja se de¹avaju. Nije za zajebanciju. Oru¾je vadi¹ samo kad si spreman da ubije¹ (iz bilo kog razloga). Ako ne bude krvi, to je onda sretan splet okolnosti. Mnogi ljudi kontaju to kao upla¹iæe nekog samo kad ga izvade, pa im njihovo sopstveno oru¾je zavr¹i u dupetu.

®ivi¹ u gradu. Taj koji æe odraslog mu¹karca napasti u stanu je veoma zajeban. Veoma mala ¹ansa da se tako ne¹to desi, ako nisi u tim krugovima. Vi¹e ima ¹anse da dobije¹ na lotou. Maè za "samoodbranu" ti ne treba u BG, kao ¹to ti ne treba kombajn.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: Popsy poslato 27 Novembar, 2012, 03:07
Citat: UFF poslato 27 Novembar, 2012, 02:32
nije poenta da nekog ubijem
da to hocu trazio bi pistolj

poenta je da kad izvadis katanu od dva metra on se okrene i pobegne zato sto izgleda zajebano :)
Sekira je isto efektna a znacajno jeftinija... i mozes da biras kojom stranom udaras ;)

slazem se
ali je teza pa dajes protivniku sansu da stigne do tebe dok zamanes a i kraci je "domet" pa ako mozes ti da dovatis njega moze i on tebe sto kod katane nije slucaj


@ slaninar mozemo mi da teoretisemo do sutra ali hajde daj meni neobucenom pravu katanu i pusti da me na livadi napadne neki obucen ali goloruk pa da vidimo da li cu da se znadjem ili ne i ko ce da najebe

pa nisam bre retard ako nisam obucen, kad udaram pravim iskorak ka njemu i ispruzim mac skroz tj ne dam mu da pridje a ako promasim odmah korak nazad i za to vreme novi zamah za slucaj da se on zatrci

Bori¹a

meni nikad nisu bili jasni ljudi koji nose neke male nozice sa sobom...
ja sam to skupljao nekad, evo da vidite sta imam :)

http://www.dodaj.rs/f/2A/I5/3Jj9fq80/nozevi.jpg

al opet su mi tu samo radi ukrasa, ako vec moram da se tucem neka palica/stangla odradi svoj deo ;)

DaChaS

Ma to ako te bas svrbe pare pa hoces da se istrosis je ok i  ako si ljubitelj takvih  stvari  :D ali zanositi se da ces da je stvarno nekad iskoristis katanu je glupost bolje kupi pistolj na crno :D

Hohštapler

Citat: DaChaS poslato 27 Novembar, 2012, 12:58
Ma to ako te bas svrbe pare pa hoces da se istrosis je ok i  ako si ljubitelj takvih  stvari  :D ali zanositi se da ces da je stvarno nekad iskoristis katanu je glupost bolje kupi pistolj na crno :D

Kupi odma dva... da kad ubije¹ budalu jedan stavi¹ u njegovu ruku.. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.