Glavni meni

Vojna i takticka oprema

Započeo SrpskiDzedaj011, 19 Oktobar, 2011, 17:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Vozio danas do zrenjanina i nazad u njima
Toplo i udobno
Ja zadovoljan :)

gox

Alfine jakne su od 9500 din do 14500 dinara u Urban shopu i Army shopu. Ja na¹ao KFOR-ovsku za 30 eura. Naruèio i prezadovoljan sam. Pa bih nesebièno da je podelim sa vama . Vozio je i na motoru ovih dana. Extra ¹titi, nigde ne duva. Èovek ima i drugih zanimljivih stvari na prodaju. Pozdrav....
http://www.kupujemprodajem.com/Pilotska-jakna-3146746-oglas.htm?filter_id=5821671

castor

Ima on dosta dobrih stvari, koliko vidim...
It's the ride that matters, not the bike…


Kanarinac

Citat: gox poslato 17 Oktobar, 2012, 10:04
Alfine jakne su od 9500 din do 14500 dinara u Urban shopu i Army shopu. Ja na¹ao KFOR-ovsku za 30 eura. Naruèio i prezadovoljan sam. Pa bih nesebièno da je podelim sa vama . Vozio je i na motoru ovih dana. Extra ¹titi, nigde ne duva. Èovek ima i drugih zanimljivih stvari na prodaju. Pozdrav....
http://www.kupujemprodajem.com/Pilotska-jakna-3146746-oglas.htm?filter_id=5821671

Jel imas neki drugi oglas od ovog coveka? Znam da je imao gomilu oglasa ali ne mogu da nadjem

dzimika


Kanarinac

Ne radi link od ovog iz kraljeva. Nisam mislio na ovog iz Rume

dzimika

ovo bih voleo da posedujem tj ne ove sto prodaje negu onu pravu koja se pravi nekoliko nedelja, ali dok ne dobijem 7 na lotou posluzilo bi i ovako nesto

http://www.kupujemprodajem.com/Katane-samurajski-macevi-3682216-oglas.htm?filter_id=5769763

UFF

ja je vec narucio preko drugara
donosi mu neko iz japana

ali mislim da nema ispod 500e tako da cu da razmislim malo..

dzimika

prava katana koja se pravi tradicionalnom metodom, onako kako je pravljena za vreme samuraja, kosta min 10000$ nova, polovne ako je nekome bas frka mogu da se nadju malo povoljnije
ove sto se prodaju su industrijske i mislim da sam celik nije isti, ne znam sto se tice kvaliteta kakve su ali svakako ne mogu biti toliko lose da ce puci

Slaninar

Citat: dzimika poslato 26 Novembar, 2012, 22:51
prava katana koja se pravi tradicionalnom metodom, onako kako je pravljena za vreme samuraja, kosta min 10000$ nova, polovne ako je nekome bas frka mogu da se nadju malo povoljnije
ove sto se prodaju su industrijske i mislim da sam celik nije isti, ne znam sto se tice kvaliteta kakve su ali svakako ne mogu biti toliko lose da ce puci

Postoje tri razlièite osnovne tehnike kovanja katane (ako me seæanje dobro slu¾i). Takve katane imaju razlièita svojstva. Moderan èelik se drugaèije kuje, verujem da je nova katana, replika, ako je uraðena kako treba, bolja od japanske, tradicionalne. Bolja kao da neæe puæi, rðati, tupiti se lako.  Katana je prevaziðena kao oru¾je, kao i veæina tih velikih bode¾a. Ako treba za ukras na stolu, ima kod kineza za male pare sigurno. Ako æe¹ da ve¾ba¹ maèevanje sa pravim maèem, onda svaka èast, skidam kapu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Pa poenta je da ti uglavnom stoji za ukras ali da bude ostra i kvalitetna da mozes ako pozelis da preseces neko tanje mlado drvo jednim potezom bez da se ona osteti ili istupi

a isto tako i ruku ili nogu provalniku koji tu je banuo na gajbu :)

ako te kriterijume ispunjava a nije preskupa ja zadovoljan, ne mora da je napravljena pre ko zna koliko decenija i da je u borbu nosio neki samuraj, nije mi bitno ni od cega je niti ko ju je pravio samo da radi posao

KIZA73

Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

UFF

koliko je vec imas?
nasledio ili kupio?
si seko nesto sa njom? :D

YoYa

Moja,dobio za 18ti, drska slonova kost, nije naostrena , dobio sam i poreklo , a neko dete mi razvezalo pertlu koja ima poseban vez...
Stoji u cosku a trebalo je na zidu sobe,,,

[attachment deleted by admin]

Gvozden

To nije san mai....deluje mi da je oficirska...I  sto je polirash..... uhh sad vidim Kizina je mozda oficirska... ova yoyina...neka za lubenice...

A ako cemo prav za prav...macevi iz Toleda su remek dela..
Ima neciji tata ovde [klanjam_se] , covek kolekcionar... Mislim da su to najlepsi macevi koje sam u zivotu drzao...A zvuk...taj celik pravi poseban zveket... Pored toga covek ima svo moguce vatreno oruzje od pecemakera do WII lugera i Colta.. nepotrebno da kazem da su sve originali , zar ne..

KIZA73

Prste...
Morbidno oruzje, previse ostro za igranje. Kad god se nesto zezam il je cistim ostanu mi rezovi, a da i ne provalim kad sam se posekao.
Deluje lagano ali nije uopste. Potrebna je velika vestina i snaga u zglobu ruke za rukovanje ovim secivom. Kondicija od zavrtanja gase ne pomaze  ;D
Ovaj primarak je iz 2.sv.rata, nosili su je oficiri, ima grb pesadije. Nije preterano vredna, oko 1500$ jer je radjena za vojsku ali je prava, nije suvenir.
Verovatno je glavna namena bila secenje glava Kinezima  ;D
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

YoYa

bio sam mlogo mlad,,tako da sam se zapalio za nju na prvi pogled ,,sta zna klinac

KIZA73

Gde god se u svetu pojavi u javnosti ili se sazna za neku vrednu katanu Japanci odmah dodju da je otkupe.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

UFF

e vidis kizo brat eto je lepo ali meni to ne treba
ebe mi se za pesadiju i istorijsku vrednost ja samo hocu nesto dovoljno kvalitetno da radi posao ko tvoja a da ne kosta 1500$

nego sta kazete da otvorim temu "Katane" ?