Glavni meni

Obijen auto, ukraden radio

Započeo 3006, 18 Oktobar, 2011, 14:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

3006

Kod mene se vidi da je ¹afcigerom èupao kas. Prvo sam pomislio ¹to mu ne naleteh da mu noge polomim, a posle, mo¾da je i bolje... Narkos je oèajan, njemu ovo treba da pre¾ivi do sutra... Mo¾e budala da me izbu¹i, jer da je iole normalan ne bi to radio u sred dana i to na mestu gde non stop neko prolazi.
Ne znam ¹ta da ka¾em.

Lazic

#21
I ja vozam rupu umesto cd-a, za 4 godine 2 puta ispred zgrade na parkingu, jednom raspali sony, ja genije kupim everton, taj nece ni narkomani, crce posle godinu dana, a ipak ga odnesose pre par meseci... Nemam nista protiv, ako je predozirao od tih para... Muzika u kolima je i onako precenjena...

Gašpar

Iz mog bivseg yuga ukrali novoj vlasnici kasetofon. Auto ima alarm i otkacenu bravicu za treca vrata. Kako su usli? [neampojma]

misa-pei

Ovaj... Jugo mo¾e¹ da otvori¹ skoro bilo kojim kljuèem. Ako si raspolo¾en, mo¾e¹ i da ga zakljuèa¹ kad zavr¹i¹ posao. :D
Alarmi su precenjeni, skoro svaki ima foru. Posebno kad majstor i nalepi koji ima alarm u kolima.
Država je najveći neprijatelj naroda

MILJAN

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 18 Oktobar, 2011, 16:08
– Ну­жном од­бра­ном се бра­ни сва­ко ко је про­тив­прав­но на­пад­нут и пре­ма ко­ме је пред­у­зет исто­вре­ме­ни и не­скри­ве­ни на­пад. Сва­ко ко је на­пад­нут, а ни­је скри­вио, има пра­во да се бра­ни. Нај­че­шће се ми­сли на од­бра­ну те­ла и жи­во­та, али са­да, ка­да је кри­ми­нал екс­пло­ди­рао и ка­да смо, да та­ко ка­жем, у ла­бо­ра­то­ри­ји кри­ми­на­ла, по­треб­но је да суд­ска прак­са оја­ча од­бра­ну и не­ког ма­те­ри­јал­ног до­бра, а не са­мо жи­во­та и те­ле­сног ин­те­гри­те­та.
  Да­кле, ка­да се бра­ни стан, си­гур­но је да ни­је­дан суд не­ће усво­ји­ти од­бра­ну оно­га ко уби­је ло­по­ва за­то што му кра­де не­што ма­ње вред­но, не­ку јеф­ти­ну сли­ку из ста­на или мо­бил­ни, јер мо­ра да по­сто­ји не­ка рав­но­те­жа из­ме­ђу озбиљ­но­сти на­па­да и аде­кват­но­сти од­бра­неСуд утвр­ђу­је да ли сте или не тре­ба­ли ре­а­го­ва­ти ка­да, на при­мер, ло­пов про­ва­ли у ваш стан, а ви спа­ва­те, про­бу­ди­те се и угле­да­те га у со­би. Ко­је је то вре­ме ка­да би ви тре­ба­ло да се са­бе­ре­те и ка­же­те: „Овај не же­ли да ме уби­је“. Мо­жда ти то не ви­диш тог мо­мен­та, али не­ки тре­ну­так ка­сни­је по­ка­за­ће се да пред­сто­ји та­кав на­пад. Још ни­је пред­у­зет на­пад, али окол­но­сти ука­зу­ју да би мо­гао би­ти, а ако је то та­ко, он­да тре­ба до­зво­ли­ти од­бра­ну као ну­жну и ре­ћи да то ни­је кри­вич­но де­ло.
  Да­кле, те­шко је то ре­гу­ли­са­ти за­ко­ном, али јед­на флек­си­бил­ни­ја суд­ска прак­са то мо­же. Суд тре­ба да ва­га да ли си имао из­бор и да ли си мо­гао не­ка­ко да га од­вра­тиш да не укра­де, а да га не уби­јешЈа­че из­ме­не у за­ко­ну у прав­цу сло­бод­ни­је упо­тре­бе оруж­ја у ну­жној од­бра­ни, ве­ру­јем, на­и­шле би на зна­ча­јан от­пор и за­то је на прак­си да бу­де флек­си­бил­ни­ја. Ми­слим да би­смо има­ли мно­го та­квих слу­ча­је­ва, би­ло би мно­го кр­ви и мр­твих, а ве­ру­јем да то не би би­ла не­ка пре­вен­ци­ја. Јер, сви ко­ји се од­лу­чу­ју на вр­ше­ње кри­вич­ног де­ла по­ла­зе од прет­по­став­ке да не­ће би­ти ухва­ће­ни. То је ве­ли­ка исти­на - Пред­сед­ник Адво­кат­ске ко­мо­ре Ср­би­је Сло­бо­дан Шо­шкић

Slobodan ©o¹kiæ je trebao da doda da nu¾da odbrana kao pravni institut za¹tite liènog ¾ivota i zdravlja mora biti istovremena i ekvivalentna napadu (dobro se seæam tog ispita 1991 godine ;)  ). ekvivalentna znaèi= on tebe pesnicom a ti njega vatrenim oru¾jem  [nono] [nono]... Istovremena= on te tresne pa pobegne..Ti ga stigne¹ i izmlati¹... [nono] [nono]
Institut nu¾ne odbrane u za¹titi nepokretnosti postroji u nekim zakonodavstvima... Npr. u dr¾avi Teksas postoji( no traspassing).... Ali ne i u svim dr¾avama USA. Kod nas ne postoji-... Postoji graðanska samopomoæ ali to je veæ duga prièa.....Mrzi me da kucam...

Citat: misa-pei poslato 18 Oktobar, 2011, 18:08
Ovaj... Jugo mo¾e¹ da otvori¹ skoro bilo kojim kljuèem. Ako si raspolo¾en, mo¾e¹ i da ga zakljuèa¹ kad zavr¹i¹ posao. :D
Alarmi su precenjeni, skoro svaki ima foru. Posebno kad majstor i nalepi koji ima alarm u kolima.
Upravo tako... Najbolja za¹tita od kraðe auta je da ti majstor napravi prekidaè struje na mestu gde samo ti zna¹ gde je..Jer svaki fabrièki alarm mo¾e i lopov da kupi..Pogleda uputstvo, eksperimenti¹e malo i naðe mu slabu taèku..
Cave ab homine unius libri

ЯЭВОЛУТИОН

to vam je jevropa.....mene u svedsku orobili...sud a ne lopvi....dzeparos krenuo da me radi, i izvadio mi novcanik iz zadnjeg dzepa...nije znao da je vezan lancem....tako sam ga omlatio da kad je stigla murija privedu i njega i mene...njega puste odmah, a ja prenocim u stanici, plati kaznu od 400 evra za remecenje javnog reda i mira i deportuju me kuci ko poslednjeg sugavca...ne kupujem vise nista iz svedske.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

velja

Uff, ja sam se isto pitao kad su mi skidali 2 puta retrovizor sa juga koji je tad kostao 300 kinti.

Kad sam uhvatio klinca iz kraja da kroz gepek krade iz juga i pretresom mu nasao: Srafciger, Selotejp onaj siri za pakovanje, i dedinu kutiju za naocare - ne pitam se vise nista.

Lazic

@Revolution:
Jebiga, trebalo je samo malo da ga bijes... Znaci i tamo su lopovi zasticeniji od zrtava, svasta...  [ludak] Jebes mi sve, divlji zapad je izgleda bio bolji nego sto nam se cini...

UFF

Citat: MILJAN poslato 18 Oktobar, 2011, 18:22
Upravo tako... Najbolja za¹tita od kraðe auta je da ti majstor napravi prekidaè struje na mestu gde samo ti zna¹ gde je..Jer svaki fabrièki alarm mo¾e i lopov da kupi..Pogleda uputstvo, eksperimenti¹e malo i naðe mu slabu taèku..

jeste
al za to ti treba max 30sekundi da ga nadjes tj napipas
ispod volana ili ispod sedista je

sigurno ga nije stavio negde gde ce tesko da ga dovati pa da se muci svaki put kad pali

bopk

Parkira se drugar na bolniickom parkingu pre par dana. Izlazi iz kola i zena pored ga pita da li ima kablove da upali njenog jugica. Kaze nece ni da zavergla. Drugar otvara gepek i da uzme kablove zena vice- ne mora momak, nije do akumulatora. Kaze dodji da vidis. Za pola sata dok je bila u bolnici lopov joj je ladno ukrao akumulator iz auta. Jugic nije mogao da se zakljuca pa je neki narkoman ladno otvorio haubu, skinuo akumulator i odneo ga. Jbg kad zamislim da neko preko celog parkinga nosi akumulator u rukama :) Pa otisli smo u k.... skroz.

knez71

Dodjosmo do zakljucka,narkomanija je bolest koja traje dok ima auto kasetofona i biciklova,lek je jedino Ilovaca.   [hello]

MILJAN

Citat: UFF poslato 18 Oktobar, 2011, 19:08
Citat: MILJAN poslato 18 Oktobar, 2011, 18:22
Upravo tako... Najbolja za¹tita od kraðe auta je da ti majstor napravi prekidaè struje na mestu gde samo ti zna¹ gde je..Jer svaki fabrièki alarm mo¾e i lopov da kupi..Pogleda uputstvo, eksperimenti¹e malo i naðe mu slabu taèku..

jeste
al za to ti treba max 30sekundi da ga nadjes tj napipas
ispod volana ili ispod sedista je

sigurno ga nije stavio negde gde ce tesko da ga dovati pa da se muci svaki put kad pali
Prtlja¾nik bre... To je jedan deo, koji se izvadi i koji nosi¹ na privesku sa kljuèevima... Kada ubacih na tu sponicu auto mo¾e da se startuje.. A na ba¹ tu foru su mnogi saèuvali auta-.... Sve ostalo je trla baba lan.-...
Cave ab homine unius libri

Kengur

Citat: Gaspar poslato 18 Oktobar, 2011, 18:04
Iz mog bivseg yuga ukrali novoj vlasnici kasetofon. Auto ima alarm i otkacenu bravicu za treca vrata. Kako su usli? [neampojma]


SrpskiDzedaj011


Ако циљамо на категорију извршиоца тих кривичних дела у којој припадају наркомани, никаква брава вам неће помоћи јер КД извршавају најчешће на тај начин што физичком снагом или подесним предметом (шипка, штангла, пајсер, ломилица....) савлађују препреку (врата, шоферка, лептир стакло,...) и прибављају "против правну имовинску корист"....

А ако је моторно возило, мотоцикл или нпр стан "типован" на лице места, када се најмање надате, ступају професионалци и ту вам сигурно нема помоћи.... Ни вашој имовини са све тим прекидачима....

Свакако сви они пре или касније забрљају негде али то је већ нека друга прича....
I have to return some video tapes....

¹tampar

Citat: goranvojska poslato 18 Oktobar, 2011, 15:59
u ovoj kvazi drzavi veca prava ima lopov od ostecenog.pitam policiju sta uraditi kad zateknes lopova u kuci.znam samo da mozes da ga zamolis da saceka policiju a nedo bog da ga malo prebijes najebo si a ako ga vezes to je protiv pravno lisenje slobode i opet si najebo.rezime:zamoli lopova da uzme sta mu treba a ti mu pomagni da ponese da se ne zamori covek.

Hm...lopova omlati¹ dr¾aljom od lopate i stavi¹ mu u ruku èeliènu ¹tanglu ili sekirèe pa pozove¹ muriju...Kad doðu, objasni¹ im da te je napao pa si se branio ...
ILI...umlati¹ ga ko maèku,odvuèe¹ do prvog kanala i baci¹..ne zove¹ muriju i ne govori¹ nikom ni¹ta...

Èoveku koga poznajem a bavi se poljoprivredom,gaji i prodaje jagode,de¹avalo se da radi s lopovima ''napola''...pa mu dopizdilo,pozove neke prijatelje da naprave saèeku¹u...
Pred jutro sti¾u lopovi i do¾ive iznenaðenje...u mraku dobijaju batine a ne znaju ni ko ih lema,misle da je ''druga ekipa'',jedan se spotako i pao kad je potrèao da pobegne-upi¹o se od straha...neæe taj skoro da krade tuðu muku....
  ....motka èesto re¹ava situaciju bez sudskih zavrzlama,murije itd...uostalom,kad narkomana izleèi obièna lopata od tako naopake stvari kao ¹to je droga ¹to ne bi i lopova?

MILJAN

Cave ab homine unius libri

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

Milos

Za sada su tri puta pokusali da mi obiju auto. 2 puta su uspeli, razbili suvozacko staklo, i izvadili radio. Treci put sam naisao sa drugarima, slucajno...

Major

Citat: Gaspar poslato 18 Oktobar, 2011, 18:04
Iz mog bivseg yuga ukrali novoj vlasnici kasetofon. Auto ima alarm i otkacenu bravicu za treca vrata. Kako su usli? [neampojma]

Jedino je logicno da si ga ti ukrao jer sigurno imas rezervni kljuc  :P

Ivan1979

Citat: Milos poslato 19 Oktobar, 2011, 08:55
Za sada su tri puta pokusali da mi obiju auto. 2 puta su uspeli, razbili suvozacko staklo, i izvadili radio. Treci put sam naisao sa drugarima, slucajno...
... i lepo si ih zamolio da ga vrate i ociste prozor jel da?   ;D