Glavni meni

Obijen auto, ukraden radio

Započeo 3006, 18 Oktobar, 2011, 14:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

3006

Dakle, na parkingu kod biv¹eg petog op¹tinskog suda (mislim da je sada prvi) sa donje strane, tj izmeðu Ustanièke i auto-puta, juèe u sred dana parkiram auto i kada sam se vratio pronaðem ga sa razbijenim desnim staklom i bez radia. Danas u glass servis na monta¾u. Ne treba mi nikakva pomoæ, bilo ¹ta je bilo, samo da upozorim one koji tamo parkiraju da skidaju ploèice sa radia. Ja je nisam skinuo i evo mi ga. Nisam nauèio ¹kolu od pre dve godine iz Mirijeva kad mi se isto desilo, samo na starom autu.
Znaèi, mali parking iza suda, pored doma zdravlja. Momci lupaju stakla i èupaju radio ureðaje.

goranvojska


SrpskiDzedaj011

Често се то дешава....

Мој савет је да се ништа не оставља на видном месту типа торбице, јакне, мобилни телефони, па и радио уређаји....

И наравно пријавити Полицији....
I have to return some video tapes....

Major

Ja skoro uvek zaboravim da skinem plocicu..

3006

Nisam prijavio, niti æu. Nema vajde, ionako ih zabole. Oni su tu da èuvaju pauke, da ih neko ne bije.

Popsy

neiskusno... jel si proverio da ti nisu i prvu pomoæ uzeli..
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

UFF

nije mi jasno
rizikuje zatvor i dobre batine zbog max 50e
vise od toga nemoze da dobije za polovan kradeni kas i to pod uslovom da cita mp3

Driver023

Ma oni ni ne biraju ¹ta kradu. Nisam verovao kad mi je drug rekao da su mu ukrali kasetofon iz auta zimus ispred kuæe...

3006

Dva puta mi kradu Soni, potpuno isti model.
Q æu vi¹e da ga kupim.

mrle

Citat: Popsy poslato 18 Oktobar, 2011, 15:00
neiskusno... jel si proverio da ti nisu i prvu pomoæ uzeli..

situacija:
Moj kum koji stanuje u Po¾e¹koj pored dragstora, parkirao juga na æo¹ku sa Valjevskom. Sve osvetljeno i prometno. Ide ujutru na posao i vidi otvorena vrata od juga. Zna da je do¹ao kuæi ucirkan, ali ba¹ toliko nije. Vidi on da je auto obijen, pogleda, neke sitne pare tu, cd je tu, zatvori i zakljuèa vrata. Posle nedelju dana keva prièa sa kom¹inicom i ova se ¾ali kako su njenom mu¾u ukrali rezervni toèak. Kum se sjuri dole , otvara haubu, kad i njemuisto, drmnuli mu toèak. sada je kupio drugi i zakaèio ga sajlom za nosaè motora.

3006

Na
Citat: Popsy poslato 18 Oktobar, 2011, 15:00
neiskusno... jel si proverio da ti nisu i prvu pomoæ uzeli..
Navigacija mi je stajala u kaseti bez vrata, pogledao je nije. A kas je èupao ¹avcigerom, pojebo mi tablu.

dzimika

i meni su pre par godina maznuli plocicu sa sony radia, tj cd-a i to je bio najobicniji model, tacnije kevi su posto sam kevi dao taj auto
nikako mi nije jasno sta moze samo za plocicu da dobije od par stotina dinara

UFF

Citat: 3006 poslato 18 Oktobar, 2011, 15:14
Dva puta mi kradu Soni, potpuno isti model.
Q æu vi¹e da ga kupim.

[rofl]

goranvojska

letos u sred bela dana meni sa placa udaljenog 100m od kuce kradu kapiju 2 krila sirine 4metara.uredno prijavljujem nalaze pocinioca a posto je vrednost mala ne podleze krivicnom gonjenju savetuju me da tuzim privatno i upozoravaju da fizicki ne nasrnem na njih.a ja cekam da dodju ponovo.bice veselo vece.

SrpskiDzedaj011

Citat: 3006 poslato 18 Oktobar, 2011, 14:59
Nisam prijavio, niti æu. Nema vajde, ionako ih zabole. Oni su tu da èuvaju pauke, da ih neko ne bije.
Мислим да грешиш али наравно, на теби је....
Поздрав! Свако добро....
I have to return some video tapes....

goranvojska

u ovoj kvazi drzavi veca prava ima lopov od ostecenog.pitam policiju sta uraditi kad zateknes lopova u kuci.znam samo da mozes da ga zamolis da saceka policiju a nedo bog da ga malo prebijes najebo si a ako ga vezes to je protiv pravno lisenje slobode i opet si najebo.rezime:zamoli lopova da uzme sta mu treba a ti mu pomagni da ponese da se ne zamori covek.

SrpskiDzedaj011

– Ну­жном од­бра­ном се бра­ни сва­ко ко је про­тив­прав­но на­пад­нут и пре­ма ко­ме је пред­у­зет исто­вре­ме­ни и не­скри­ве­ни на­пад. Сва­ко ко је на­пад­нут, а ни­је скри­вио, има пра­во да се бра­ни. Нај­че­шће се ми­сли на од­бра­ну те­ла и жи­во­та, али са­да, ка­да је кри­ми­нал екс­пло­ди­рао и ка­да смо, да та­ко ка­жем, у ла­бо­ра­то­ри­ји кри­ми­на­ла, по­треб­но је да суд­ска прак­са оја­ча од­бра­ну и не­ког ма­те­ри­јал­ног до­бра, а не са­мо жи­во­та и те­ле­сног ин­те­гри­те­та.
   Да­кле, ка­да се бра­ни стан, си­гур­но је да ни­је­дан суд не­ће усво­ји­ти од­бра­ну оно­га ко уби­је ло­по­ва за­то што му кра­де не­што ма­ње вред­но, не­ку јеф­ти­ну сли­ку из ста­на или мо­бил­ни, јер мо­ра да по­сто­ји не­ка рав­но­те­жа из­ме­ђу озбиљ­но­сти на­па­да и аде­кват­но­сти од­бра­неСуд утвр­ђу­је да ли сте или не тре­ба­ли ре­а­го­ва­ти ка­да, на при­мер, ло­пов про­ва­ли у ваш стан, а ви спа­ва­те, про­бу­ди­те се и угле­да­те га у со­би. Ко­је је то вре­ме ка­да би ви тре­ба­ло да се са­бе­ре­те и ка­же­те: „Овај не же­ли да ме уби­је“. Мо­жда ти то не ви­диш тог мо­мен­та, али не­ки тре­ну­так ка­сни­је по­ка­за­ће се да пред­сто­ји та­кав на­пад. Још ни­је пред­у­зет на­пад, али окол­но­сти ука­зу­ју да би мо­гао би­ти, а ако је то та­ко, он­да тре­ба до­зво­ли­ти од­бра­ну као ну­жну и ре­ћи да то ни­је кри­вич­но де­ло.
   Да­кле, те­шко је то ре­гу­ли­са­ти за­ко­ном, али јед­на флек­си­бил­ни­ја суд­ска прак­са то мо­же. Суд тре­ба да ва­га да ли си имао из­бор и да ли си мо­гао не­ка­ко да га од­вра­тиш да не укра­де, а да га не уби­јешЈа­че из­ме­не у за­ко­ну у прав­цу сло­бод­ни­је упо­тре­бе оруж­ја у ну­жној од­бра­ни, ве­ру­јем, на­и­шле би на зна­ча­јан от­пор и за­то је на прак­си да бу­де флек­си­бил­ни­ја. Ми­слим да би­смо има­ли мно­го та­квих слу­ча­је­ва, би­ло би мно­го кр­ви и мр­твих, а ве­ру­јем да то не би би­ла не­ка пре­вен­ци­ја. Јер, сви ко­ји се од­лу­чу­ју на вр­ше­ње кри­вич­ног де­ла по­ла­зе од прет­по­став­ке да не­ће би­ти ухва­ће­ни. То је ве­ли­ка исти­на - Пред­сед­ник Адво­кат­ске ко­мо­ре Ср­би­је Сло­бо­дан Шо­шкић

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/%D0%A5%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/967410/%D0%93%D1%80%D0%B0%D1%92%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE+%D1%85%D0%B0%D0%BF%D1%88%D0%B5%D1%9A%D0%B5+%D0%BF%D1%99%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0%D1%88%D0%B0.html
I have to return some video tapes....

Landser

Ja sam uvek skidao plocicu jer znam gde zivim ,ali razbiju mi prosle godine staklo iscupaju muziku i ostavili tako da visi,otvorena kaseta i nisu nasli plocicu i odustali valjda ,ja zamenio staklo namestio muziku kako je bilo kad opet posle dve nedelje isto staklo otvorena kaseta al sad iscupali i odneli onako bez plocice evo mi je kuci.Murija nije tela ni da dodje valjda imaju preca posla  [neampojma].Znam otprilike ko to radi i znam da bi ga izbusio ko cigansko reseto kad bi ga nasao zato se nisam ni cimao i ni dandanas nisam stavio muziku stoji onako rupa kao podsetnik......

Ivan1979

Meni u kraju razbili prozor, iscupali kas i vratili ga posle 7 dana .  [dancing]
A na Adi isti prozor i maknu zensku torbu koja je stajala ispod sedista i nije se videla , kas i anti radar ostavili  [ludak] Murija regularno vratila sva dokumenta i torbu bez kesa i telefona.
Naravno , oba puta sam prijavio muriji.
Navatali lika i sve je priznao,, sad cekam da mi refundiraju 50 jura za prozor  [thumb_up]

Nema pravila, kradu sta vide a i sta ne vide  [doh]  


goranvojska

meni drugar ode 85god u sad i prvi posao je da raznosi novine.svakog jutra sef mu ponovi da ni u kom slucaju ne prekoraci preko one male ogradi koju vidjamo u svim filmovima vec da baci novine na travnjak ili se dobaci do vrata jer samo korak moze da ga kosta zivota zato sto je ugrozio privatnu svojinu i vlasnik nece da odgovara nista jer je to NJEGOVO I NICIJE VISE.sve do tada kriminan ce da hara.