Glavni meni

Zatvorili Robertov auspuh servis!

Započeo Kanarinac, 11 Novembar, 2010, 05:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

markodjurovic

Sto je uopste dopustio da ga neko moze ga druka. Ciganise se za 10 soma dindzi mesecno i posle mu djavo kriv. I to se bas ciganise jer je lepe novce u zadnje vreme zaradjivao
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

dzimika

prvo covek ne zna jos uvek sta je u pitanju, dosli su zatvorili i dali poziv kod sudije
tek kad ode kod sudije znace sta je tacno u pitanju, a ne ciganise se covek za pare mare vec ne moze kao invalid da otvori nista samostalno jer nasa drzava je u srednjem veku jos uvek ali zato je mogao da uveze brdo kola na svoje ime a tu smo savremeni

zodiac

Citat: markodjurovic poslato 12 Novembar, 2010, 11:40
Sto je uopste dopustio da ga neko moze ga druka. Ciganise se za 10 soma dindzi mesecno i posle mu djavo kriv. I to se bas ciganise jer je lepe novce u zadnje vreme zaradjivao

Ne radi se o ciganisanju uopste, niko normalan ne placa porez drzavi ako ne mora. Sta je ta drzava uradila za njega, jel ga naucila da vari, jel mu obezbedila alat, dala beskamatni kredit za pokretanje proizvodnje, beneficije zato sto je invalid? Vazno je da su uvek tu kad treba da ti zavuku ruku u dzep, a kad treba da ti obezbede uslove da radis i zaradjujes, nema ih nigde. Da je imao srece da zivi i radi u Sloveniji, sad bi ste i njegove izduve kupovali u ovlascenim predstavnistvima, po visestruko visim cenama od dosadasnjih. A on bi bio pun kao brod.
Prijatelj je zao drug

markodjurovic

Ma ljudi ne branim ja drzavu, koja i mene pljacka i maltertira.

Htedoh samo da kazem da se malo isprsio i legalizovao radionicu on ne bi imao ovakvih problema. Zao mi je sto im je omogucio da zatvore jos jednu radionicu i jos plus da ga trkeljisu zbog toga sto je radio, a ne krao ili varao. (ovo sve naravno pod pretpostavkom da je porez razlog)
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

zodiac

Sa stanovista drzave, utaja poreza je uvek dobar razlog za trkeljisanje. Slazem se da bi bilo bolje da se registrovao, kao agencija ne moze, jer ima proizvodnu delatnost, ali szr je mogao bez problema. I porez bi mu bio isti kao da je agencija, nije to neka kinta.
Prijatelj je zao drug

DebeliZmaj

mislim da tu nije problem sto je on invalid, pa nemoze da otvori, nego je problem
sto ako je u nekoj vrsti penzije, makar ona bila invalidska, nema vishe pravo na rad
znachi nemoze vishe da bude u radnom odnosu, agencija i slichno podrazumeva da
si u radnom osnovu.. ok .. onda imash opciju d.o.o gde mozesh da budesh osnivach
( drzava vlasnike zove osnivachi ) a posto vec ima osnov po kome ima soc, zdrav. itd
nema dzabine ali nemoze da bude ovlashceno lice onda ... znachi mora nekog da zaposli
da taj bude direktor ili ti ovlasheceno lice ... :)
on kao osnivach ima pravo da ucestvuje u procesu rada ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Laki-zr

Glupost,ako je samo sto je neko vec napisao zbog ne registrovane radnjje bice oke kaznica neka ovo ono,i pici dalje :) ali ako je zbog "markirane robe" onda ne znam...nece biti lako  [nono] [nono] [nono]

markodjurovic

Citat: DebeliZmaj poslato 12 Novembar, 2010, 15:14
mislim da tu nije problem sto je on invalid, pa nemoze da otvori, nego je problem
sto ako je u nekoj vrsti penzije, makar ona bila invalidska, nema vishe pravo na rad
znachi nemoze vishe da bude u radnom odnosu, agencija i slichno podrazumeva da
si u radnom osnovu.. ok .. onda imash opciju d.o.o gde mozesh da budesh osnivach
( drzava vlasnike zove osnivachi ) a posto vec ima osnov po kome ima soc, zdrav. itd
nema dzabine ali nemoze da bude ovlashceno lice onda ... znachi mora nekog da zaposli
da taj bude direktor ili ti ovlasheceno lice ... :)
on kao osnivach ima pravo da ucestvuje u procesu rada ...

Pazi ne znam bas tacno kako ide, ali moj cale je u penziji i vec nekoliko godina ima agenciju. Nista mufte nego ono legalno. Jedina razlika je sto nije u invalidskoj penziji. Sad sto za sve to vreme nije nista ni uradio ni zaradio druga je prica :)
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

zodiac

Citat: DebeliZmaj poslato 12 Novembar, 2010, 15:14
mislim da tu nije problem sto je on invalid, pa nemoze da otvori, nego je problem
sto ako je u nekoj vrsti penzije, makar ona bila invalidska, nema vishe pravo na rad
znachi nemoze vishe da bude u radnom odnosu, agencija i slichno podrazumeva da
si u radnom osnovu.. ok ..

Zmajsu, u zabludi si. Preduzetnik moze da bude zaposlen na drugim mestu, u penziji, stagod. Svrati do APR-a pa pogledaj formular. A doo mu ne znaci nista, sem ako ne planira da ostvaruje dobit na kraju godine, jer ne moze da podigne pare sa racuna.
Prijatelj je zao drug

DebeliZmaj

ooovaj ... nemozesh da budesh u penziji i da radish :) ...
skoro je eva ras imala problema zbog toga, pa su joj cak ukinuli pemziju,
ti mozesh da budesh u penziji da budesh suvlasnik/vlasnik d.o.o ... nisam siguran
da mozesh da budesh vlasnik agencije koja radi, citaj ostvaruje promet :)
smatra se poreskim prekrshajem ako je lice zavedeno kao ovlasheceno lice u preduzecu
zaposleno negde drugne, znachi ako je njegovo ime na OP obrascu onda mora da bude
u preduzecu :) ... al ajde nema veze... :)
a za doo ? odakle ti ideja da nemoze da dize dobit sa racuna ? cak statutom moze da predvidi
kvartalnu isplatu dobiti ... :) ako misli da mu se ne isplati nemorada bude u PDV-u a opet moze :)
u svakom sluchaju nekako ce morati da legalizuje delovanje i buduci rad ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zodiac

Mi ovde govorimo o samouposlenju, eventualno malom porodicnom preduzecu, sa relativno malim prometom. Kako keve ti zamisljas da neko kome je to jedini izvor prihoda finansira proizvodnju i knjigovodstvo za proizvodnju (dosta komplikovana stvar, samim tim i skupa usluga), a da ubire dobit kvartalno? I kako sebi moze da dozvoli luksuz da mu prihod devalvira na racunu tri meseca, i od cega ce, uostalom, da zivi ta tri meseca? Da je tako kao sto ti pricas, niko ne bi bio pausalac, svi bi furali doo. A za penzionere se raspitaj, posto ja znam da mogu da rade, i kao samozaposlene zanatlije, i kao vlasnici agencija, i po ugovoru o delu, i na razne druge nacine. Jedini ozbiljan problem koji Robert moze u svemu ovome da ima je krsenje kopirajta, ponavljam.
Prijatelj je zao drug

Tihi_ZR

A ako je zbog krsenja copyright-a ko onda njega treba da tuzi? Akrapovic ili zastupnik Akrapovica za Srbiju (ima ih nekoliko ako sam upiucen)? Po svemu sudeci, neki komsija stoji iza ovoga a ne ozbiljna firma.

zodiac

Recimo da je ovaj zakljucak trzisne inspekcije osnov za tuzbu za sve zainteresovane strane. Ali mislim da ovom pricom mozemo da naskodimo Robertu, mozda je bolje da se ova tema obrise.
Prijatelj je zao drug

DebeliZmaj

zodiac ... danas zamolih majku da pita po poreskoj upravi .. i kazu da nije dozvoljeno da budesh preduzetnik i da imash
radionicu ili agenciju ili slichno .. ako si u penziji onda si radno neaktivan ...
sta i kako ce da se organizuje, na njemu je, ako mu se ne isplati.. jbg ... kad pogledash sa druge strane, onda su ovi
otali majmuni sto placaju sve dazbine ?:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zodiac

Ja ti opet kazem da to nije tacno, i da su izmenjene te odredbe zakona, slusao na B92 neki dan, neki tip je sve lepo objasnio. Penzioneri mogu radno da se angazuju, sto se drzave tice to je sasvim u rredu dokle god se placaju doprinosi i porez. Nije mi samo bilo jasno sta koj moj ima opet da placa doprinose, kada je vec svoje isplatio, ali, kao sto vec rekoh, drzava ne propusta nijednu priliku da otme.

Nisu ovi ostali majmuni, nego niko ko moze da svoju delatnost obavlja tiho nece da se registruje. Pitanje je samo kada to tiho prestaje, a prica oko tih izduva je ocito postala isuvise bucna.
Prijatelj je zao drug

Tihi_ZR

Penzioner moze raditi u nekoj firmi. Cak moze u drzavnoj, konkretno u bolnici. Provereno 100%

DebeliZmaj

pa u teoriji on onda sebi dize osnovu za penziju ...
a pricha o izduvima .. pa pazi to je neminovno ... znachi cim ih uradi 10 ljudi ...
odmah krecu problemi .. za gospodina je mozda najbolje da ih prodaje preko neta :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: Titja poslato 12 Novembar, 2010, 22:43
Penzioner moze raditi u nekoj firmi. Cak moze u drzavnoj, konkretno u bolnici. Provereno 100%

cek cek .. moze i da prima punu penziju i da radi !?:) ovo je stvarno nesto novo i drugacije od onog kako
su meni rekli ali ok :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gašpar

Na katedri za matematiku na mom faxu, dvoje ljudi je u penziji pa opet rade i to vise godina. Tako da Zmaje, tvoja teorija pada u vodu...

DebeliZmaj

kljuchno pitanje u penziji koju primaju u punom iznosu i rade, ono radni odnos ...  ? ...
ok ja ti kazem kako su meni rekli ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell