Glavni meni

slaba svetla

Započeo bladedk88, 15 Oktobar, 2011, 21:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bladedk88

imam slaba svetla na skuteru i neznam kako da ih namestim..ako neko zna molim da mi objasni..unapred hvala  :)
ııııııııııııııııııııııııııııııııı[]ıı Go Hard Or Go Home !!!


MILJAN

#2
Citat: bladedk88 poslato 15 Oktobar, 2011, 21:06
imam slaba svetla na skuteru i neznam kako da ih namestim..ako neko zna molim da mi objasni..unapred hvala  :)
Prvo ode¹ u sekciju foruma "predstavljanje",.,..  ;)
Pa onda pièi¹ ovakve teme... anyway..Sve zavisi koji skuter ima¹---Takoðe defini¹i ¹ta znaèi "slaba svetla"--- Pogre¹no na¹telovana ili slabije svetle sijalice?
Na skuterima se to pode¹avanje najèeæe vr¹i odvijanjem obiènog ¹rafa, koji nosi far. Na Hondi Dylan je tako pa i na Hondi Lead---- Nisi napisao koji brand skutera...
Cave ab homine unius libri

Bori¹a

Miljane njemu je SR aprilia, ima samo kratko svetlo, ne valja nicemu, tj bas slabo osvetljava.

bladedk88

znam da se nisam predstavio,iskreno mrzelo me da pisem..tacno tako sr aprilia je u pitanju..pise mi na profilu al nema veze
ııııııııııııııııııııııııııııııııı[]ıı Go Hard Or Go Home !!!

Bori¹a

Jel to ona sa jednim farom skroz dole na dnu prednje maske?

bladedk88

da jedan far spojen..ali ima dva stakla..ortak mi je rekao da kupim regler i da stavim..da li je to pametno?
ııııııııııııııııııııııııııııııııı[]ıı Go Hard Or Go Home !!!

bladedk88

ııııııııııııııııııııııııııııııııı[]ıı Go Hard Or Go Home !!!

ЯЭВОЛУТИОН

Inace su skuteri od 50 cc predvidjeni za urbanu sredinu i retko koji ima svetlo da valje....jednostavno alternatori ne prave dovoljno struje da bi pokretali jace sijalice...postoji nacin da se pojaca svetlo ali rizican....neispravan regler koji puni vise nego sto treba, pa na paralelu vezati drugi ispravan da napon za punjenje akumulatora spusti na razumnu meru 14v....ili premotavanje namotaja .....dakle skuteru nedostaju watti a ne volti...
primetio si da ti svetla ne rade dok ne upalkis skuter...ako prevezes da ti rade odmah, svetlece jaca ali praznice ti se akumulator.
xenon ne mozes da stavis sam, moze da se stavi ali da ti ga veze neko strucan...da vrati zicu od svetala na akumulator, a da izvuce novu instalaciju za xenon...jbg...problem je i brava, posto je napravljena tako da pusta struju od akumulatora ka potrosacima, pa ti ne gine prekidac...tesko ali izvodljivo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bladedk88

svaka cast druze,skidam kapu  [clapp] [clapp] [clapp]..inace sto se tice xenona,ortak je sam stavio na motor i radi extra,pa sam mislio i ja da stavim isto..ali opet sad kad si mi rekao kako i sta...mislis da bi mogao da radi xenon ako izvucem nov prekidac?inace imam nov akomulator
ııııııııııııııııııııııııııııııııı[]ıı Go Hard Or Go Home !!!

Bori¹a

Ja na Agilitiju imam sasvim OK svetla, mislim da je H4 sijalica, obicna. Koje ti je godiste ta aprilia kad ima takva svetla? Ova mog brata je 2000to i ima jedno na dnu spojeno...

bladedk88

i kod mene je H4 sijalica..inace aprilia je 95 god..pa da ali moja ima normalno jedan far ali sa 2 stakla(nije ni staklo ne plastika)..to je vec malo noviji sistem kod tih 2000 god...mislim da one mogu samo na kad upalis kontakt da odma ima svetla a kod mene ne..dok ne upalis motor,nema nista..jbg
ııııııııııııııııııııııııııııııııı[]ıı Go Hard Or Go Home !!!

Black Adder

Citat: revolution poslato 15 Oktobar, 2011, 21:52
Inace su skuteri od 50 cc predvidjeni za urbanu sredinu i retko koji ima svetlo da valje....jednostavno alternatori ne prave dovoljno struje da bi pokretali jace sijalice...postoji nacin da se pojaca svetlo ali rizican....neispravan regler koji puni vise nego sto treba, pa na paralelu vezati drugi ispravan da napon za punjenje akumulatora spusti na razumnu meru 14v....ili premotavanje namotaja .....dakle skuteru nedostaju watti a ne volti...
primetio si da ti svetla ne rade dok ne upalkis skuter...ako prevezes da ti rade odmah, svetlece jaca ali praznice ti se akumulator.
xenon ne mozes da stavis sam, moze da se stavi ali da ti ga veze neko strucan...da vrati zicu od svetala na akumulator, a da izvuce novu instalaciju za xenon...jbg...problem je i brava, posto je napravljena tako da pusta struju od akumulatora ka potrosacima, pa ti ne gine prekidac...tesko ali izvodljivo.
xenon na sqteru od 50cc  (i da radi normalno, a ne da prazni akumulator posle pola sata rada), bez prepravki namotaja i reglera ne biva. Ako ima¹ naèina bez ovoga, molim te podeli

ЯЭВОЛУТИОН

ufffffffffff....kao sto rekoh sa reglera jedan deo struje ide na akumulator za punjenje dok drugi deo ide na svetla....treba oba prebaciti na punjenje a direktno sa akumulatora , struju na poseban prekidac, koji ne bi trebao da bude dostupan bez otvaranja necega na kljuc (kaseta, ispod sedista) i onda odatle na prekidac dugo kratko ako ima a odatle na balast.....inace su vecina alternatora na skuterima od 60 do 90 watti, tako da bi to trebalo da pogoni i svetlo i punjenje....bila je negde shema na netu...potraziti
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Beogradski Fantom

Znam da je stara tema, ali moram da te ispravim. Na skuterima od 50ccm, regler sluzi iskljucivo za punjenje akumulatora, a mislim da je tako i na vecim skuterima. Kod malih skutera se svetlo napaja direktno sa namotaja, i zato ga nije moguce ukljuciti dok se skuter ne upali. Primetili ste da se svetlo smanjuje kada je skuter na leru tj svetli slabije dok mu se ne doda gas. To je zato sto napon zavisi od broja obrtaja. Na vecim skuterima se svetlo napaja direktno sa akumulatora, tako da moze da radi i kada skuter nije upaljen. Ugradnja xenona na skuter od 50ccm je moguca, ali samo fizicki. Radice, ali vrlo kratak vremenski period. Kazu da xenon trosi 35w, da ali samo sijalica. Balast trosi vise i zato maleni regler ne moze da stigne da napuni onoliko koliko xenon potrosi. Naravno procamo o tome da se xenon veze direktno na akumulator preko prekidaca, jer je to jedini nacin da xenon radi.

ЯЭВОЛУТИОН

Opet naglasavam....moze....ali mora da se stavi jos jedan regler koji ce regulisati i ispraviti struju koja inace napaja svetlo....alternatori na skuteru su otprilike na 60 do 90 watti....sijalica na xenonu ne trosi skoro nista...balast je taj koji trosi....otprilike radi kao neonka u kuci...povuce u startu pa obori napon....punjenje akumulatora obavlja jedna faza alternatora (30 do 45w) a druga ide na svetlo....otprilike isto toliko.....zamenom reglera ili ugradnjom jos jednog i prevezivanjem instalacije, moze se postici da sve to korektno radi. Naravno da ce Xenon prazniti akumulator dok skuter radi na leru, ali u voznji ce imati sasvim dobro punjenje akumulatora.
Zaboravih nesto jako bitno....fokus....ako vam na skuteru originalna sijalice ima oblik i grlo koji ne postoje kao paralela u xenon svetu...imace te losu zizu i svetlo ce biti i  dalje lose.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11