Glavni meni

motor mi ide na vodu

Započeo vlada_dee, 07 Oktobar, 2011, 16:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vlajko

A jel bi to vodonicno cudo radilo na plinu?
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

vlada_dee

Ne vidim zashto ne, i TNG bi se obradovao za malo vodonika i kiseonika....

jevta


lord_oblivion

Citat: bokilic poslato 07 Oktobar, 2011, 17:53
Citat: vlada_dee poslato 07 Oktobar, 2011, 17:50
pa da, Farbacheva je "auto mi ide na vodu", u tom duhu sam otvorio "motor mi ide na vodu" :)

Ima li neko info oko tog sklopa za ukljuchivanje na odredjenim obrtajima? Znam da se koristi kod plina, tj. auto mi prebacuje na plin na 2k obrtaja...
taj sklop ti ide preko obrtometra i temperature,mozes i sam da napravis ako se razumes u elektroniku
Da, kad ne bi imao mehanièku obrtaljku. Ovako, mora da pravi maltene celu elektronsku obr. naravno, bez displeja, pa da tek onda vodi signal s nje dalje u HHO.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

vlada_dee

Citat: vlada_dee poslato 07 Oktobar, 2011, 17:54

Vec sam napravio LED obrtomer sa integralcima, pa mislim da bih mogao na ledari koja je oko 2000 da stavim tranzistorche, hm? Ili postoji neko elegantnije reshenje?

lord_oblivion

Dobila bi se u¹teda, recimo ako se proizvede dovoljno gasa sa 60-ak W snage. Znaèi 12V 2-3A, ako se nekom elektronikom (DC-DC pretvaraè) spusti napon na 2V a struja digne na 30-ak A...
Koliko shvatam, kolièina gasa zavisi od struje i broja ploèa i materijala od koga su ploèe, kao i od elektrolita koji se dodaje vodi.
A struja zavisi od kolièine i vrste elektrolita i delimièno od materijala od koga su ploèe napravljene.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DR Goran

Citat: vlada_dee poslato 07 Oktobar, 2011, 17:54


Vec sam napravio LED obrtomer sa integralcima, pa mislim da bih mogao na ledari koja je oko 2000 da stavim tranzistorche, hm? Ili postoji neko elegantnije reshenje?

Kad to vec imas nema elegantnije metode...lepo iskoristi pobudu te diode da upalis neku fet trandzu on relej i gotovo . Jedino sto ti je to za voznju oko te brojke aktivno pali gasi..mozda neka vremenska zadrska... sad mi nesto pada na pamet danas sam rasturao tmaxa izgorele mu zice od statora do stekera...gladan sam zurim na rucak..al at hoc ideja sto ne bi koristio onih 50ak AC volti direkt iz statora preko 2000rpm pa ispravio na vecu voltazu i amperazu ...ako stator moze da ispljune 300 - 400 w... mm ....odo jesti
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

sasamajstor

Sta se desava kada regler daje vise struje,recimo 16v

lord_oblivion

Misli¹, veæi napon?
Ni¹ta bitno, mo¾e malko da poveæa proizvodnju gasa. Zato ne treba napajati HHO ureðaj direktno iz el. sistema vozila. Malo spusti¹ napon ispod 12, za ovo je dovoljno i 2V al' malo vi¹e ampera.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

http://www.hho2u.com/uploads/BB101cell_12_08.pdf

Ureðaj sa linka pravi nominalno 50 litara u minutu i mo¾e da pogoni agregat do 2000ccm direktno, bez benzina. Poveliki je pa nije pogodan za motorcikle.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

vlada_dee

Citat: DR Goran poslato 07 Oktobar, 2011, 18:41
Citat: vlada_dee poslato 07 Oktobar, 2011, 17:54


Vec sam napravio LED obrtomer sa integralcima, pa mislim da bih mogao na ledari koja je oko 2000 da stavim tranzistorche, hm? Ili postoji neko elegantnije reshenje?

Kad to vec imas nema elegantnije metode...lepo iskoristi pobudu te diode da upalis neku fet trandzu on relej i gotovo . Jedino sto ti je to za voznju oko te brojke aktivno pali gasi..mozda neka vremenska zadrska... sad mi nesto pada na pamet danas sam rasturao tmaxa izgorele mu zice od statora do stekera...gladan sam zurim na rucak..al at hoc ideja sto ne bi koristio onih 50ak AC volti direkt iz statora preko 2000rpm pa ispravio na vecu voltazu i amperazu ...ako stator moze da ispljune 300 - 400 w... mm ....odo jesti
Ne znam koliko bi taj relej trajao... sto kazes za voznju oko te brojke to bi skljocalo samo tako!
A ovo za struju iz statora hm... tu bi trebalo mnogo eksperimentisanja...

vlada_dee

Citat: lord_oblivion poslato 07 Oktobar, 2011, 18:15
Dobila bi se u¹teda, recimo ako se proizvede dovoljno gasa sa 60-ak W snage. Znaèi 12V 2-3A, ako se nekom elektronikom (DC-DC pretvaraè) spusti napon na 2V a struja digne na 30-ak A...
Koliko shvatam, kolièina gasa zavisi od struje i broja ploèa i materijala od koga su ploèe, kao i od elektrolita koji se dodaje vodi.
A struja zavisi od kolièine i vrste elektrolita i delimièno od materijala od koga su ploèe napravljene.

Pad napona izmedju svake ploche je 1,24V, odatle dobijamo brojku od 11 plocha za svakih 12V, ne znam shta bi se desilo sa tvojih 2v...?

bokilic

http://www.hho.rs/
ovo je taj moj drugar taxista ugradio u kiju rio,naravno na tng... usteda je prilicna,jedva da trosi od 5 do 6litra gasa..u pitanju kje sekvent plin i ovaj njihov uredjaj,doduse on ga je nesto dogradio,nemam pojma sta,al da vuce ampere vuce..
mada ja bi ovako nesto,,najcistije...
Black Current Electric VW Beetle Running on FlightPower Batteries
brmmmm

vlada_dee

ne-znam-koja tojota sa predjenih 400k na benzi zagadi isto okolinu kao izgradnja baterija za ne-znam-koj automobil na struju! ne mogu da kopam detalje, ali tako neshto...

lord_oblivion

Citat: vlada_dee poslato 07 Oktobar, 2011, 19:53
Citat: lord_oblivion poslato 07 Oktobar, 2011, 18:15
Dobila bi se u¹teda, recimo ako se proizvede dovoljno gasa sa 60-ak W snage. Znaèi 12V 2-3A, ako se nekom elektronikom (DC-DC pretvaraè) spusti napon na 2V a struja digne na 30-ak A...
Koliko shvatam, kolièina gasa zavisi od struje i broja ploèa i materijala od koga su ploèe, kao i od elektrolita koji se dodaje vodi.
A struja zavisi od kolièine i vrste elektrolita i delimièno od materijala od koga su ploèe napravljene.

Pad napona izmedju svake ploche je 1,24V, odatle dobijamo brojku od 11 plocha za svakih 12V, ne znam shta bi se desilo sa tvojih 2v...?
Jap, lapsus. Prouèavam u hodu...
U dokumentu sa linka koji sam postavio gore, ka¾e da pad napona mo¾e da bude ...trt-mrt... ali da je ureðaj najefikasniji kad se gura sa 150V na 100 æelija, ¹to je 1.5V.
Ka¾e lik tamo da mo¾e i 2V po æeliji ali nije to to, mnogo se onda greje za njegov ukus.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Lazic


lord_oblivion

Vlado, ¹ta si koristio kao zaptivke izmeðu ploèa?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Zverka

A sta bi se desilo kad bi uspeo da nabavis jaci alternator, bilo bi, mozda, problematicno da ne sprzis nesto :D ???? Teoretski bi to trebalo da ti da vise snage, za napajanje tog cuda??? Ili razmisljam u pogresnom pravcu?
Never ride faster than your angel can fly

:D

vlada_dee

Pa mozda, ali bi tu bilo mnogo budzenja... Sumnjam da bi sprzio nesto, napon ostaje isti, a ostali sklopovi vuchu struju koliko im treba, tako da mislim da je izvodljivo, ali zbudziti veci alternator...???