Glavni meni

Moto perionica 'Steam'

Započeo Johnny-Steam, 07 Oktobar, 2011, 01:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jefta

Ako sam dobro skapirao pranje kola komplet sa voskiranjem 1500din??? jel tu ulaxi i dezinfekcija klime???

Johnny-Steam

Pogledas komplet pranje koje zelis i + 500 za vosak. A u ovu cenu sto pitas, ide i dezinf. klime ;)

Lazic

Citat: Johnny-Steam poslato 19 Mart, 2013, 21:07
Ove sezone novi cenovnik za motore.

400 din za 'lako' prljave motore (blato, pesak tj. redovno odrzavanje motora cistim)

700 din za 'normalno' zamascene (felna od podmazivanja lanca, lancanik itd. u principu 95% motora je takvo)

1000 din za 'tesko' prljave i zamascene motore, (da ne kazem zapustene, ne bih nikoga da uvredim)

[cheers]


Nemoj da se ljuti¹, ali to mi se èini malo preskupo...[hello]

Hurricane

...mi teze isprljani mozemo 5 dana da se vozimo za te pare, i nakon toga opet na pranje mozemo da idemo, ali doduse ono lakse..

Lazic

I onako ne perem motor, a ni kola, ali poslednji put pro¹le godine sam motor ceo(a i manji je 7 puta od kola) sa sve odma¹æivanjem lanca prao za 100-150 kinti u 5 razlièitih perionica, a kola spolja i iznutra za 300-400...:o Jebiga, ako mi treba 1000 za motor, za kola bi onda trebalo da je 5,6,7000...:o

Tom logikom, ja mnogo lepo popravljam kompjutere, vlasnici ih dobiju u boljem stanju nego kad su bili novi, pa ne mogu da tra¾im 1000 za ruke, a gde su delovi...??? :o


edit:
Bar sam dig'o temu iz mrtvih...:D

perlx

Zavisi kako gledas Lazise, meni je lakse da platim Dzoniju da mi skine sa motora tesko dostupnu zakorelu stroku nego da se ceo dan zamlacujem sa time, osim ako nemam viska vremena i zarku zelju da potrosim to vreme peruci motor.

Lazic

Sla¾em se, samo mislim da nije ba¹ manijaèka drugarska cena...:D Majora ne raèunam, on je truli kapitalista i vozi kamiJon...[rofl]

Kanarinac

Perixe ako ti je motor mnogo prljav, a prljavstina tesko dostupna poteras ga na smrk i ljudi ti operu motor isto ko i ova para sto ce da opere. i 400 kinti je mnogo za lako zaprljan motor, a o somicu i da ne govorim. Ja volim da operem sam motor, i cak kad sam skidao mast sa felni i prao lanac nije mi trebalo vise od dva sata. Jbg kad opadne posao, pasce i cena pranja.

perlx

Smrk je za radne masine.

zVuk

400 dinara za pranje skoro cistog motora je uvreda za zdrav razum....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

lord_oblivion

Ja motor perem jednom po sezoni kod D¾onija, taènije na kraju sezone tako da mi tih 700din nije mnogo  :D Eeeeeeeventualno dva put.
Drugo pranje je prvi dan sezone crevom i sgrasom, da plaknem pra¹inu od stajanja.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

zVuk

ima mudrosti u tvojim recima dobri moj oblivione.......ali ipak smatram da je 400 dinara previse para za pranje motora koji je skoro pa cist.......nego ae se vidimo negde danas,  u nekom trenutku, bice lep dan za voznju, popijemo pivo neko.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Kanarinac

Citat: perlx poslato 08 Jun, 2013, 04:32
Smrk je za radne masine.

Ne lupetaj, malo zgrasa pre toga i bude jedno 5 puta bolje. I uopste ne vidim razlog zasto je pranje parom skuplje od klasicnog pranja. Pranje je pranje tako da...

perlx

Otvori pranje parom i uplacujem godisnju kartu :P

Kanarinac

Jeste, nemam pametnija posla :)

lord_oblivion

Citat: zVuk poslato 08 Jun, 2013, 09:51
ima mudrosti u tvojim recima dobri moj oblivione.......ali ipak smatram da je 400 dinara previse para za pranje motora koji je skoro pa cist.......nego ae se vidimo negde danas,  u nekom trenutku, bice lep dan za voznju, popijemo pivo neko.....
E jbg, kasno si se javio, malopre se vratih sa vo¾nje. Mo¾da sutra predveèe/uveèe ?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Damnmoto

jbg koliko god da kosta ako ne ostaju muzge i suze od hlora znaci dobro je. para ti nece natopiti sve kao smrk a dovoljno je jaka da ocisti rebarca na bloku i masr sa zadnje felne pridodaj tome i predanost poslu i trajanje Dzonijevog pranja...mislim da je to sve ok
pogotovo ako ga ne blatnjavis pa peres detaljno svaki vikend

Major

Citat: Laziæ poslato 08 Jun, 2013, 02:58
Sla¾em se, samo mislim da nije ba¹ manijaèka drugarska cena...:D Majora ne raèunam, on je truli kapitalista i vozi kamiJon...[rofl]

Nisam truo, bar jos uvek, a nisam ni kapitalista :D Ako se nastavi ovakva situacija odo ja na selo da se seljacim..

Johnny-Steam

Cena je od 400 do 600, zavisno od zaprljanosti.
Cena nece ici dole, pa kome odgovara nek izvoli, a kome ne odgovara, boze moj ima toliko opcija ;)

P.S. Oko motora ima mnogo vise posla nego oko kola, zato je i ta cena. A i 100% je bezbedno po motor i instalaciju.
pozz

Lazic

Meni se onda ne isplati da se pojavljujem, ne¹to toliko prljavo nisi video u ¾ivotu...:o A tek auto...:o [rofl]