Glavni meni

Problem sa memorijskom karticom

Započeo dr32, 03 Oktobar, 2011, 01:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dr32

Ne mogu da prebacim slike sa memorijske kartice foto aparata na komp, jer jednostavno 3 razlicita kompjutera ne pokazuju da uopste ima bilo kakvih foldera na kartici. Kad ubacim karticu u foto aparat, normalno se vide slike. Danas sam na caletovom kompu (koji je sada daleko i nema sanse da ga koristim) sve slike prebacio sa iste te kartice aparata na komp, pa na moj usb, kad sam pokusao da prebacim taj folder na svoj komp isto kao i sa mem.karticom aparata kompovi nisu videli da postoje ikakvi folderi. Iako kad desnim klikom pogledam Properties bilo USBa, bili mem.kartice pokazuje da je memorija zauzeta. Jos i to na USBu sam imao 4 pesme van bilo kakvog foldera i one se vide, bilo je i neki foldera sa Word dokumentima i ni njih nema. Nije mi jasno sta se to desava. Ima li ko kakvu ideju kako da ovo resim?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

SSZGO

mozda su skriveni folderi (hidden)

namesti da prikazuje skrivene...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mkt

ili ti je riknula kartica
ako jeste probaj sa programima za povracaj fotografija ja sam par puta tako izvukao fotke

dr32

Nisu skriveni folderi probao sam to, a nije ni riknula kartica, a ni usb zato sto seam probao i ubacivao slike i foldere sa slikama upravo da bi to proverio i sve radi ok. Samo slika sa vikend putovanja i jos par foldera nema  [ljutko] [ljutko] [ljutko]
Nije mi jasno kako  [glavazid]
Sta predlazes od programa za vracanje slika. Da probam i to.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

nano

Koja kartica je u pitanju? SD, microSD....

dr32

Kartica je mikroSD, a kad sam je ubacio u lap top i skenirao cisto preventivno, pokazalo je da ima nekog trojanca, obrisao sam to i samo to i slika nigde. Evo nasao sam neki program koji je nasao slike sad jurim krek. u pitanju je Art Plus Digital Photo Recovery, nasao ih je ocas posla, pisalo je freware, al jbg sad trazi serial. Ako imate neki recovery program u full verziji posaljite link.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

dr32

Problem resen uz pomoc programa Flash Drive Recovery :)
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

sibin

formatiraj karticu ponovo pa vidi sta se desava.

monsterbnt

Proveri karticu sa nekim nebitnim stvarima. To mi prilicno lici na crkavanje kartice. Ako s eponovi situacija baci je u djubre i kupiu novu
Smrt SVIMA!!!!

Gašpar

Poslusaj Monstera. Meni je crkla kartica i ostao sam bez 100tinak bitnih slika  [glavazid]

Ruza-Bandit

Problem je samo u virusu. Sada sve kompove u koje si ubacivao tu karticu skeniraj nekim antivirusom

mkt

tako sam i ja ostao bez jedno 100 fotografija iz Guce kad sam kartice gurao u njihove kompove jer nisam nosio lap top
navukao neko sranje i nisam mogao da posaljem slike posle
popizdeo

neskez

navukao si virus koji sakriva foldere!!!

Ako si skinuo fotke, ubaci karticu u fotoaparat i formatiraj je

Sve kompove skeniraj u koji si ubacivao skeniraj, jer to govno od virusa napada samo spoljasnje memorije (flashove i memorijske kartice)

nano


dr32

Skinuo sam slike uz pomoc gore pomenutog programa, formatirao kartice, iskenirao, videcemo sta ce dalje biti... al kakva sugava situacija grrrrrr.......
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

nano

au izlupali me Billy fanboys, inace isto izadje da kupis PC ili Mac, s tim da mac ne izgubi cenu kao pc. OSX kosta 29$ a win 100e pa vi vidite.... Dont send, Dont send, Dont send i onda bam bam bam....