Glavni meni

Preko prece, naokolo blize

Započeo kepo, 09 Novembar, 2010, 22:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kepo

Zovnem par ljudi na voznju, vecina ne moze al se nekako skupismo  nas trojica. Parys i Raca su dosli kod mene u petak vece, da se lepo opustimo i pripremimo za za planirano pute¹estvije.Sacekao sam ih na ulazu u Kosjeru u restoranu Izvor, inace vlasnistvo poznatog kuvara Milijana Stojanic ginisovca u pripremanje najvece corbe. Kafana je kafana, al samo dok je lose vreme. Mnogo mi je lepse da ga nagnem na nekom lepom proplanku, tako da mi je trebalo dve sekunde da I njih ubedim. Tako se popesmo na brdo Grad na 1000 mnv, da iskoristimo lepo letnje vece.
Tu nam se kasnije prikljucio prijatelj Dase, ponevsi sa sobom dopunu.
I tako rec po rec, sat po sat i lepo se mi tu zadr¾asmo.










……………………………………………………………………………..

Ujutro nekako ustasmo, spakovasmo prnje i put pod noge. Deonicu tj. preèicu od Kosjere do Zlatibora niko nije slikao, jo¹ smo bili pospani i jedva sposobni da vozimo.
Sa Zlatibora hvatamo paralelu onako odokativno prema Zlataru, pa gde izadjemo.
Ispostavilo se da smo izasli na pravo mesto, kod Zorine kafane i poèetak mnogo dobre asfaltne deonice prema Zlataru.
Inaèe kafana je poznata po komplet lepinji, i domaæem kiselom mleku. E tu smo dosli sebi!














kepo

#1
Posle jake hrane i kafice je veæ druga prièa, puni elana krenusmo dalje. Deonica od Zlatibora do Kokinog broda je stvarno fantasticna. Pravo mesto da istestirate motor do krajnjih granica, ma koji to model bio.
Dolazimo na Zlatarsko jezero od koga se vidi samo jedan deliæ, i ako zelite da vidite malo vi¹e ali ne i celo jezero, nacrtajte se na brani u 06.30 ili 15.30. Tada krece brod koji ide do 6-7 og kilometra, a jezero se prote¾e 25 km.
Njegova uloga je da koristi me¹tanima kao jedina veza sa civilacijom, od kada su napravili jezero i potopili puteve.
Od jezera nastavljamo do Nove Varosi, i tu se odvajamo levo za Sjenicko jezero ili ti prvo u nizu. Sjenicko se uluva u Zlatarsko, Zlatarsko u Radojnsko, a Radonjsko u Lim, Lim u Drinu …..
Priroda je bukvalno prirodna, i ostavlja bez daha.Mozete samo naiæi na poneko seoce sa par desetina mestana.
Tu se zimi karta, pije rakija i jede prsuta, a leti se u¾iva u blagodetima koje im je Bog dao. Jednostavno, ¾ive ¾ivot.
























markodjurovic

Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

kepo

Polako prelazimo preko Javora i dolazimo na Pestersku visoravan. Posle onih brda i dolina odjednom ravnica.Tu stajemo pored  Sjenickog  jezera i shvatimo da je to njegov pocetak, a samo pre sat-dva vremena bili smo na kraju. tj. na brani jezera.
Tu u blizini se nalazi gradiæ Sjenica, i dogovaramo se da svratimo na kafu.
Nismo se jos ni parkirali preko puta jednog lokala, dolazi konobar i zove nas na piæe jer jedan gost koji vec sedi tamo ¾eli da nas poèasti.
Malo u èudu prilazimo i sedamo. To je Musko prvi Pe¹terski baiker, bar se tako predstavio. Bilo nam je lepo u dru¹tvu tih ljudi, pozdravljamo se i vozimo dalje.
Inaèe Sjenica je poznata u Srbiji po najni¾im temparaturama u toku zime.















Nadalina

Dzukela u podznaku

Lazic

Prazne li zemlje... To nam je izgleda jedini strateski resurs... Kepo, daj jos slika...

kepo

I tako se mi rastasmo do Sjenice, a Musko nas isprati sa jednom prièom iz okoline.
U jednom selu pored Sjenice ¾ivi deda kome su sinvi u inostranstvu, i pre par godina su doterali dva motora i ostavili da èame u selu. To je bila Africa i neki cruser Kawasaki od 1600 kuba. Motori su u bukvalno fabrickom stanju.
Odu oni kod dede da ga pitaju  da li su motori na prodaju? Deda ih lepo doceka, poprpica se sa njima, a motori stoje negde u garazi.
Odvede ih deda u garazu, kad stvarno stoje dva pokrivena motora.
“Dobro deda, ako nisu na prodaju mozemo li bar da ih vidimo?”
“Ne moze!”
“Pa dobro deda necemo ih pojesti, samo da pogledamo motore kad smo vec prevalili toliki put”
Motori stoje u garazi dva metra od njih, al pokriveni.
“Djeco reko sam ne moze!”
“Sinovi su rekli da se motori ne pipaju ko do guje dok oni ne dodju, i tacka. Ajte ako ocete da popijete jos jednu rakiju, al motori nemere da se pipaju i gledaju”
Tako i bi. Popise jos jednu rakiju i nazad kuci, a motori ostase ne vidjeni.

Put nastavismo prema Goliji, jednoj od najlepsih planina u Srbiji. Prostarana, visoka, prosarana sa vegetacijom, jednom recu prelepa.
Od Sjenice vozimo preko Pestera mnogo dobrim putem prema Novom Pazaru. Negde na pola puta je Duga Poljana, i tu se odvaja levo za Goliju. To mi je bio treci put da je prelazim za dve godine, Boze daj da je prelazim jos duuuugo godina. E toliko je lepa!
Putevi su kao stvoreni za nase kravice.

































Konacno na vrhu,1843 mnv.
Znojavi, adrenalin ubija, par minuta niko nista ne progovara, cigara na cigaru, ludiloo!
U daljini ispod nas se vidi Pesterska visoravan.





zodiac

Trasa za voznju ti je boli glava, svaka cast. Odmor za oko i dusu, kod mene uglavnom divljina, jebes ga ;)
Prijatelj je zao drug

kepo

I tako, napustamo Ivanjicu i nastavljamo dalje prema Arilju. U Arilju nas ceka Bosanoga i domacin Kreja, koj nas je lepo ugostio.Slucajno se zadesio i Misa22 koji je proveo vece sa nama.
Stizemo pred mrak, i taman imamo vremena da se operemo i postavimo satore.
Vece smo proveli uz pice i dobru mjuzu, dok nas zima nije oterala u satore.
Jutro na Rzavu prica za sebe. Sami smo na ranèu, doruckujemo, ispijamo kafu, pakujemo se i krecemo pre no sto dodju golisavi turisti, inace ostasmo.





Kupacica nasa, vidi se da je iz severnih krajeva. Raca i ja se zaplahnusmo malo u plicaku, a Parys udje ko da je termalni izvor, a ne hladni Rzav.


Jutro










Kacara koja unutra izgleda fantasticno. Na zalost ove godine Rzav ju je potopio, i naneo veliku stetu. Nadam se da ce Kreja uspeti to da sredi, i nastavi sa svojom pricom koja je mnogo dobra.


Raca iskusno napusta sator pre tacke kljucanja, meditira pored vode i gleda pasrtmke kako se suncaju u Rzavu. Da, da, bukvalno gleda.




Ako nekad svratite ovde, ceka vas kamen u obliku stolice na ovom malom vodopadu.
Vrhunska masaza




Bosanoga is the best!

cone

svaka cast za opis i slike :)

btw, ja sam iz Ivanjice, ali ucim srednju u bg :) kako vam se svidja grad?

kepo

Kablar. Èobanice na sve strane, al ne vole bajkere.
Negde posle Pozege skrecemo levo i pocinjemo da se penjemo. Niko od nas nikad nije bio gore, usput je pa sto ne bi svratili.
Na Kablaru su nekakvi repetitori i dobar pogled na Èaèansku ravnicu, klisuru sa mnogobrojnim manastirima, reke Morave, ...
Visina je negde oko 800mnv.




Kada su velike vrucine, na selu je pivo vertikalno a grablje horizontalno. Provereno dobro!


Na samom vrhu je jako strmo, i jedva izadjosmo


Tri drugara planinara


Ovcar, prvi komsija


Ovcar banja

Morava




Lazic


kepo

Po ko zna koji put se jedva naterasmo da krenemo dalje. Mnogo je prijatno na visini jer je ovaj dan jako vruc, a gore koliko toliko pirka vetar.
Al sama pomisao da nas ceka jos jedna planina, pomaze nam da krenemo.
To je planina Maljen, na kojoj se nalaze Divcibare. Primeticete da svaka od ovih planina ima svoju pricu, tako da i ovde ima nesto sto me vuce da joj se vratim. Pogotovo sto nam je blizu. Raci na 35, meni na 20, a Parysu na 100 km od kuce.
Iznenadjujuce je koliko je lepo i veliko to prostranstvo.Idealno je za brzu voznju nasih kamila, i ostalih enduro motora. Na trenutke se osecam kao na nekom enduro poligonu, jer je to nekadasnja JNA napravila puteve za njihove nekakve potrebe, koji se ne koriste vec sigurno 20-25 god.
Bas iz tog razloga, i zbog blizine vecine bajkera, i zbog smestaja i ljudi koji bi nas tu ugostili na tri dana, pravimo u maju jednu lepu pricu , koja ce uz vasu podrsku nadam se uspeti.
Ovde namam mnogo sta da pisem osim da kazem da se nadmorska visina krece od 800 do 1000 met.
Uzivajte!





















Vidite ovo?  Par puta smo pomislili, e tamo iza ovog brda mora da se negde skrece i da nadjemo izlaz na bilo koji glavni put. Medjutim ....




Aaaaa spas, vec smo se zabrinuli. Sala mala....
Naidjosmo smo na jedno domacinstvo, i posle odmora i osvezenja kod jednog dobrog deke, u pravcu njegove ruke gde je ponisanio krecemo dalje i trazimo izlaz za Divcibare.
Hvala domacine, vidimo se opet!
















Pozdrav od Parysa
Race
i Kepa

UFF

bem ti zivot!

nisam znao koliko je srbija lepa dok ove slike video nisam...

zavidim vam!

kepo

Citat: UFF poslato 10 Novembar, 2010, 04:58
bem ti zivot!

nisam znao koliko je srbija lepa dok ove slike video nisam...

zavidim vam!
I treba da zavidis, kada nisi mrdno dupe sa te Beogradske kaldrme.
Na prolece nove gume i u voznju, jer godine kurcu prolaze.

farbach

Citat: kepo poslato 10 Novembar, 2010, 09:23
Citat: UFF poslato 10 Novembar, 2010, 04:58
bem ti zivot!

nisam znao koliko je srbija lepa dok ove slike video nisam...

zavidim vam!
I treba da zavidis, kada nisi mrdno dupe sa te Beogradske kaldrme.
Na prolece nove gume i u voznju, jer godine kurcu prolaze.

Vazi i za mene. Vidimo se na prolece.

kepo


[/quote]

Vazi i za mene. Vidimo se na prolece.
[/quote]
Vreme bi bilo.

SSZGO

posalji ove slike u visokoj rezoluciji  na
ivan at xideout tacka com



i



da vidim jel moze nesto da ide u header
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kengur