Glavni meni

video nadzor

Započeo despic, 09 Novembar, 2010, 14:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

despic

ima li neko iskustva sa tim!?da li neko poseduje!?
nije bas da mi je preko potreban,posto zivim u kuci sa dvoristem, ali bih voleo da imam, za svaki slucaj...
pitanja su dakle:
Kako to radi!? - moze li se namestiti snimanje samo kada neko prodje, preskoci ogradu ili je blizu iste...senzor!?
Da li mogu sam da postavim!?
Gde kupiti!?
i naravno,skoro pa najbitnije, za koliko para!?
ne mora da je u boji,digitalni zoomovi,chuda muda... dovoljno samo da se prepozna ko je i sta radi, iliti pokusava da uradi
klasican divljak

lencuga

Imas na bjb moju temu gde sam u principu ja pitao nesto slicno. Da bi samo dobio sliku sa jedne kamere na tv treba ti oko 5o eura. Za sve preko toga vec ide malo komplikovanija i skuplja oprema. Recimo da za 3oo do 5oo eura mozes da namestis solidan video nadzor. Monitoring bez snimka je bacena para jer ne mozes ceo dan da blejis u tv a i gubi smisao ako sve vidis kroz prozor :)
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

despic

:)
treba mi nesto kad nisam kuci...
mogu da prikacim na komp preko tv kartice pa da snimam...
klasican divljak

RoaD GunneR

Clan johann ti drzi firmu za te stvari http://www.johann.co.rs/ meni je radio vec 2 kompletna sisitema video nadzora, prezadovoljan sam.

E sad sto si pitao da moze da se podesava da se snimanje aktivira na pokret cak moze da se odredi u kom delu ako se desava pokret da se zapocne snimanje to ti je takozvano maskiranje, kamera je oko 50-70 mozda i jeftinije vidi sa johann-om vrlo korektna slika. Maskiranje i razna programiranja ti se rade preko DVR-a ili ti snimaca ili mozes na kompu da stavis karticu mislim da su reda 100e pa na vise a sto se tice snimaca tu mislim da 4 kanalni krece solidan krece oko 300-400e opet ti kazem najbolje ti da pitas johana :D

dzimika

obicna kamerica u boji kosta oko 2000din, mozda su sada malo skuplje jer je evro skocio, ako imas tv karticu samo pazaris i veci hard i eto ti solidnog sistema za snimanje
ako hoces vise kamera da se snima istovremeno imas spliter koji nije previse skup i sa splitera nakacis na karticu i eto ti opet solidnog sistema za nekih 200e sve ukupno
sto mislim da tebi zavrsava posao u potpunosti, ali ako hoces 24h dnevno da se snima onda ti treba malo vise para

UFF

U prvom delu videa pricaju o jednom od besplatnih softvera koji detektuju pokret na odredjenom delu ekrana (koji si ti podesio - na primer snimas celo dvoriste a aktivira se i pocinje da snima samo ako se mrda nesto u blizini motora) tako da ti ne drlja hard po ceo dan i da ti ne treba isto toliko vremena da pregledas snimak koliko ti je i trebalo da ga snimis
How to Turn Any Webcam into a Security Camera! - Tekzilla Daily Tip

zodiac

Nema outdoor web kamera. Covek kaze da ima dvorisnu kucu.
Prijatelj je zao drug

UFF

ali ima outdoor web kamere zatvorenih u teglu :D

ili je postavi unutra odmah iza prozora

Problem nije u tome vec u losoj rezoluciji koju te kamere imaju tj nemaju  ;D

Takodje je bolje uzeti crno-belu kameru zbog veceg kontrasta i bolje vidljivosti nocu, a tad je snimanje i najbitnije jer su i sanse za kradju vece

dzimika

ja u radnji imam napolju kameru u boji, nocu snima crno belo i dobar je kontrast, mislim da sam je platio 2500din pre 2 godine
tako da moze da uzme odma u boji da ne gubi vreme, mada crno belih skoro i da nema vise

zodiac

U radnji, ili napolju?
Prijatelj je zao drug

KIZA73

Imam ja neki Samsungov VHS snimac. Snima oko 900 i nesto sati na jednu kasetu jer snima u sekvencama onako isprekidano. Mozes da koristis istu kasetu iznova dok se ne izlize jer imas potrebe de je pregledas samo ako se nesto desi. Ako nekoga zanima, dobice ga za 80 evritja.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

dzimika

sale, onaj deo ispred radnje gde je voce, ali nocu tu nema svetla osim ulicnog i lepo se sve vidi
a kamera je kupljena na buvljaku, mislim da je 3 red blize pruzi

zodiac

Ma ne mislim to, Dzoni. Nego jel stoji na kisi, snegu i slicno. Ako to izdrzava, kupujem odmah, samo daj marku i model.
Prijatelj je zao drug

SSZGO

treba ti idealno neka IP kamera, koju mozes da prikacis preko wirelessa na mrezu

u zavisnosti od wireless opreme i lokacije, kamera moze da ti bude nekoliko desetina metara do nekoliko kilometara udaljena

sto se tice snimanja samo na pokret, sigurno je izvodljivo kroz software
tj, programcic je stalno ukljucen, a kad dodje do promene slike pocne da snima

otidi na www.pcberza.rs pa na komponente mrezna oprema p apogledaj koliko su wireless kartice, wireless bridge i ip kamera
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

KIZA73

Ti bre ko da obezbedjujes fort nox :D Samo ti jos strucnjaci iz nase fale.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

despic

raspitivao sam se malo okolo, meni u principu treba samo za garazu i ispred jedan deo...
ali samo nocu, a takve kamere su skupe...a ako upalim svetlo i uzmem obicnu,nece biti vajda od prepoznavanja....
jbg, jeftinije je da kupim drugog kera
klasican divljak

dzimika

neka kvalitetnija kamerica bi te kostala do 50e sa dobrom rezolucijom pa cak i da bude bezicna, a ako ce ti stajati napolju potrebno je da bude u kucistu pa zbog toga mozda bude malo skuplja
otidji jedan dan do buvljaka pa pogledaj kod ovih likova sto prodaju, mislim da je treci red ali blize su pruzi, tj kad udjes na onu najvecu kapiju ides levo pa negde su na sredini tog reda, pitaj nekog znaju ih