Glavni meni

Nedoumica oko izbora Skutera

Započeo cromodora, 25 Septembar, 2011, 19:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

cromodora

Pozdrav svim formuasima. Vec par nedelja lomim glavu u izboru skutera te sam se odlucio da potrazim savet i od Vas. Koliko god da je dilema, tip skutera nije ni najmanje blizak jedan drugom.

Glavolomke su:

1.Malaguti spidermax 500 gt (2004 godiste) presao oko 10.000, grafit boja u stvarno odlicnom stanju
2.Suzuki burgman 400 (2007 godiste) presao oko 12-13 hiljada km, veci deo u USA.

Generalno dve filozofije su u pitanju, burgman mi je vec poznat kao sve vezano za njega (jedino pitanje je da li je burgman za USA trziste u smislu delova isti kao evropski), dok mi je malaguti potpuna enigma. Znam da koristi isti Piaggio agregat koji se ugradjuje u beverly 500 ali sem toga nemam nikakvu informaciju. Koliko sam upucen japanac ce biti skuplji nesto za odrzavanje nego malaguti, takodje element gradske voznje ide u prilog burgmanu (svakako ne spidermaxu zbog povece "guze"), ali ipak nekako i dalje razmisljam o spidermanu isto koliko o burgmanu. Nerezonski ali je tako. Da je neko imao iskustvo sa spidermenom i sta bi vi odabrali. (iskreno treba imati u vidu daleko veci procenat voznje u gradu nego na otvorenom). Hvala na pomoci.

C

Mortisha

Savet: Ne kupovati skuter :) To nije motor.
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

WOLVERINE

Za te novce koje ces dati na burgmana ili malagutija imas TMAX 2002 ili 2003. A ova dva su van konkurencie onda. Daleko su ispod njega.

Bori¹a

Citat: cromodora poslato 25 Septembar, 2011, 19:13
....nije ni najmanje blizak jedan drugom.


Razlika je kao izmedju SKUTERA i MOTOCIKLA!

MIGE


Bori¹a

Citat: Mortisha poslato 25 Septembar, 2011, 19:36
Savet: Ne kupovati skuter :) To nije motor.
Mige, poslusaj osobu lepseg pola :)

cromodora


Mortisha

Nije sramota pitati... :)
Sramota je voziti skuter ;D
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

Bori¹a

Nije toliko Mortisha, meni skuter savrseno obavlja "nuzno zlo".
Stignem do skole za 10 minuta, dok ovi drugi cekaju bus, taxi i ostala sranja.

Ali, nabavicu ja jednom MOTOR a ne bicikle sa pomocnim motorima i mopede, pa cu da se hvalim :)

cromodora

Ne postujem dok ne bude pitanje izbora "motora" :)

Lazic


Cubric

Sramota voziti skuter? Sve èe¹æe èujem ovakav stav na¾alost. Tomosi i ostali motorici, na kojima su generacije i generacije motociklista stekli prva i osnovna iskustva, gotovo su isèezli. Zato je sve vise omladinaca koji potpuno nespremni sedaju na motor i padaju ko kru¹ke praveæi glupave gre¹ke. Za ono vreme dok su pljuvali skutere i èekali da konaèno zaja¹u "pravi" motor, bolje da su vozili neki skuter i nauèili neke osnovne stvari. Menjanje brzina je najlak¹e nauèiti.
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

Gašpar

Slazem se. Cak je moje misljenje da je bolje nauciti na malim tockovima. Posle se lako naviknes na "velike". Tockove, nemoj neko daje pogresno protumacio.

Inace, u ovoj temi moj glas ide Burgmanu  [thumb_up]

cika zuba

Suzuki Burgman definitivno,delovi su isti ne brini,samo nemas kod kljuc...
Odrzavanje ti nije skupo nemoj da slusas price,jer imao sam taj skuter i
evo iz prve ruke 1,3L ulja Motul 10w-40 koji kosta 1100din,filter ti je 350 din...
A odrzavanje za Piaggo 500 je skuplje 100% jer ide vise ulja,koje je skuplje a i fiter je oko 700 din...

Ako te jos nesto interesuje slobodno na PP,da ne ljutimo ove brze bajkere sa prljavom levom patikom ;) ;) !!
[/

WOLVERINE

Citat: cika zuba poslato 26 Septembar, 2011, 09:43
Suzuki Burgman definitivno,delovi su isti ne brini,samo nemas kod kljuc...
Odrzavanje ti nije skupo nemoj da slusas price,jer imao sam taj skuter i
evo iz prve ruke 1,3L ulja Motul 10w-40 koji kosta 1100din,filter ti je 350 din...
A odrzavanje za Piaggo 500 je skuplje 100% jer ide vise ulja,koje je skuplje a i fiter je oko 700 din...

Ako te jos nesto interesuje slobodno na PP,da ne ljutimo ove brze bajkere sa prljavom levom patikom ;) ;) !!

Posto su kais i rolnice za burgmana?

MIGE

sve zavisi za sta ti treba skuter;grad ili ces da obilazis brda i sela? [neampojma]
po meni najbolja varijanta je gilera,ide sacuvaj boze,manji je gabaritno od oba modela.naravno,ako ce ti sluziti za grad  [thumb_up]

sibin

kad bih uzimao za sebe za gradsku voznju bio bi to manji skuter kao sto mige kaze gilera runner 200. umesto maxi skutera uvek bih pre uzeo motor.

ts.marko

Da se malo reklamiram...
Imam na lageru Hondu Silver Wing, a stize uskoro i Burgman 400  [thumb_up]

cromodora

Da je samo grad u pitanju, mo¾da bi i gledao gilleru, malo bi se i izvezao iz grada, mada nigde preko grane, 200-300 km mo¾da od BG. Burgman se i meni na kraju krajeva vi¹e dopada (probao juèe spidermaxa oseæaj mi je kao da vozim autobus, ba¹ sam se razoèarao). Razmi¹ljao sam i o "pravom motoru" vstrom, ali sada nisam ne¹to previ¹e spreman da potro¹im toliko love, a i be¹e davno kad sam vozio motor, ulenjio sam se i navikao na automatik. Videh jedan ispod 5 soma na polovnim automobilima, stoji u servisu Tale, mislio sam mo¾da da odem da pogledam za svaki sluèaj, pa ¹ta srce ka¾e...

Major

Ako razmisljas da uzmes skuter moj glas ide za Burgmana. Nece te izneveriti i trajace ti sigurno vise od Malagutija.
Ako razmisljas da uzmes Stroma uzmi http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,4993.0.html ako nije prodat.