Glavni meni

Kawasaki je jaci od BMW-a. Test SuperSport 1000 klase

Započeo Gašpar, 25 Septembar, 2011, 12:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

slaba oktanska vrednost goriva bi zahtevala retardianje paljenja.....recimo prisustvo nekog nock senzora u glavi koji bi davao signal kompjuteru da ga retardira....ovako cini mi se da su vozaci retardirani pa nisu culi da im motor zveci
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ra$a

Citat: revolution poslato 29 Septembar, 2011, 08:32
ovako cini mi se da su vozaci retardirani pa nisu culi da im motor zveci

biæe da je to. jer mora da si ili gluv ili lud pa da ne èuje¹ da zveèI.

TA96

#42
Zato na KTM imas prekidac sa kojim odradis mapaturu da bi vozio na nisko oktanska goriva. Posle je i BMW to odradio kod GS-a dovoljno je samo da svratis u njihov ovlasceni servis i tamo ce vam za cas posla premeniti parametre  [ludak]
"La vita fugge, et non s’arresta una hora,
et la morte vien dietro a gran giornate..."

MILJAN

Obzirom da su Ameri tj. Kanaðani, moguæe je da su blago retardirani... Ali ba¹ da su gluvi, ne verujem... Nisu oni jedini koji tu idu motorima... J¹ su èekali 2 meseca delove jer ih je bmw zavlaèio....
Ne vezano za ovo, pora¾avajuæa je konstatacija novinara:
"Vi¹e gotovo da i ne mo¾emo zamisliti jedan test izdr¾ljivosti BMW-a koji prolazi bez nekog velikog kvara. Primjerice, na R 1200 GS-u (2005.) je bila rijeè o kapitalnom kvaru mjenjaèa, a na K 1200 S-u (2008.) su to bili spojka i vodena pumpa. Najte¾i sluèaj je pak bio K 1300 GT na kojem se motor u 50.000 km triput doslovce raspao." Definitivno im je opao kvalitet ali ne i cene... Hteo sam bembaru ali sada bih kupio samo ne¹to iz 80-ih--- Za ostalo nemam poverenja.-.. Èoveku u Leskovcu je u garanciji crkao menajè na rt-u a kasnije i kardan.... Da su jeftiniji od ostalih pa da nekako i proguta¹ ali 18.000 eu nije mala cifra...  Definitivno sam kao potro¹aè, izgubio poverenje u njih...
Cave ab homine unius libri

CADILLAC

Citat: MILJAN poslato 29 Septembar, 2011, 13:28
Obzirom da su Ameri tj. Kanaðani, moguæe je da su blago retardirani... Ali ba¹ da su gluvi, ne verujem... Nisu oni jedini koji tu idu motorima... J¹ su èekali 2 meseca delove jer ih je bmw zavlaèio....
Ne vezano za ovo, pora¾avajuæa je konstatacija novinara:
"Vi¹e gotovo da i ne mo¾emo zamisliti jedan test izdr¾ljivosti BMW-a koji prolazi bez nekog velikog kvara. Primjerice, na R 1200 GS-u (2005.) je bila rijeè o kapitalnom kvaru mjenjaèa, a na K 1200 S-u (2008.) su to bili spojka i vodena pumpa. Najte¾i sluèaj je pak bio K 1300 GT na kojem se motor u 50.000 km triput doslovce raspao." Definitivno im je opao kvalitet ali ne i cene... Hteo sam bembaru ali sada bih kupio samo ne¹to iz 80-ih--- Za ostalo nemam poverenja.-.. Èoveku u Leskovcu je u garanciji crkao menajè na rt-u a kasnije i kardan.... Da su jeftiniji od ostalih pa da nekako i proguta¹ ali 18.000 eu nije mala cifra...  Definitivno sam kao potro¹aè, izgubio poverenje u njih...

@Miljane,dali sluèajno zna¹ o kom modelu je taèno reè u Leskovcu?...1100...1150...1200...RT ili  ipak GS ?!?..godi¹te?.-®elim da napomenem,  da pitanje ne postavljam ¹to se radujem tuðem pehu , NE  naprotiv,  u pitanju je èista tehnièka radoznalost... [hello] [klanjam_se] [cheers] [watching]
BMW BoxerClub Pancevo 666

pit

 

Radi se o 1200 RT novom.Po meni bmw je do 96,97 i imao neki kvalitet ali kasnije kad je porasla snaga motora definitivno im je pao kvalitet....to niko ne moze da spori makar u poredjenju sa japanskom konkurencijom.

CADILLAC

 ;)...auu.. :o.a ja se ba¹ u njega kunem ,kao pravog naslednika ovog mog tenka iz 11/1982... [neampojma]
BMW BoxerClub Pancevo 666

pit



                    Vozi ti tvoj tenk i uzivaj....ovo je samo gomila lepe plastike i nista vise.Taj tvoj te bar nikad nece izdati .

CADILLAC

...nadam se da si potpuno u pravu...hvala na lepim ¾eljama   [klanjam_se]... [cheers]

[attachment deleted by admin]
BMW BoxerClub Pancevo 666

ra$a

Citat: MILJAN poslato 29 Septembar, 2011, 13:28
Obzirom da su Ameri tj. Kanaðani, moguæe je da su blago retardirani... Ali ba¹ da su gluvi, ne verujem...


pa ja rekoh ili gluvi ili ludi, ne oba hahaha.

ja sam imao problem sa detonaciojama na kawi jer je imao kn filter a gorivo nije dirano, tako je kupljen jbg, i kad si na malim obrtajima u nekom vi¹em stepenu prenosa i malo jaèe doda¹ gas iz motora se èuje kliktanje i zveckanje, a motor ne ubrzava. pa koliko mora da si lud da ne shvati¹ da ne¹to nije uredu i da ne treba da vozi¹ tako?

ako je gorivo ni¾e oktanske vrednosti dolazi do samozapaljenja sme¹e pre nego ¹to sveæica baci varnicu (pali kao dizel) i dolazi do situacije da ta upaljena sme¹a gura klip dole a radilica i inercija guraju klip gore i eto problema. zato se stavlja taj retarder paljenja, da predupredi pojavu samozapaljenja.

ali neka neko da detaljnije obja¹njenje.

MILJAN

Citat: CADILLAC poslato 29 Septembar, 2011, 15:24
;)...auu.. :o.a ja se ba¹ u njega kunem ,kao pravog naslednika ovog mog tenka iz 11/1982... [neampojma]

I ja takoðe..I RT i LT kad vidim, balavim.. Ali, ne¹to nije u redu sa kvalitetom definitivno...Pit ti je veæ odgovorio.. rt 1200 novi...
Cave ab homine unius libri


MIGE


Gavrolini

ma i on vas ebo.....ima bar 5 litrasa koje bih vozio pre njega


PECA BMW

Vozi sta ko ima i sta ko voli ... zato postoje razliciti motorcikli ! inace bi svi vozili T12 ......
Danas sve firme rade greske i manji kvalitet zbog velike serije i zbog zurbe da se pojave na trziste pre konkurencije ...
to da je neki motor crko na 1000km i te fore se desavaju svim markama ... za nesto smo culi za nesto ne ....
BMW crko na 25000 .. jeste nema greske ali je zato GS preso 711000 ...

Evo recimo Honda koja je po meni jedan od naj kvalitetnijih iz Japana imala heverovatan Peh ...
Nova Honda VFR 1200 F se vraca masovno zbog problema sa motorom ... par komada vraceni sa prolupalom masinom ...
http://www.twowheelsblog.com/post/4573/recalls-for-honda-vfr-12oof-in-france-uk-and-italy#continua

Ja cenim da je to zbog zurbe .. u toj klasi oni nisu imali konkurenta i onda su pozurili da i oni imaju sportsko turisticki motor .. i zbog zurbe nedovoljno testirali motor pa se ovo desilo ... naravno ispravice gresku i terace dalje ... jedino ce uvek biti te reputacije HONDA NEPOUZDANA

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

zmiya


PECA BMW

Citat: zmiya poslato 02 Oktobar, 2011, 17:12
Citat: PECA BMW poslato 02 Oktobar, 2011, 16:23


jedino ce uvek biti te reputacije HONDA NEPOUZDANA



a da ... mislio sam na ovaj model ... ne konkretno na sve ....


[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]


Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

pit

 [rofl] [rofl]Ovo je nesto nasmesnije sto sam procitao otkako sam na motoforumima ahahahahhhaaahhh.E bre Peco bas me nasmeja.

PECA BMW

Citat: pit poslato 02 Oktobar, 2011, 17:27
[rofl] [rofl]Ovo je nesto nasmesnije sto sam procitao otkako sam na motoforumima ahahahahhhaaahhh.E bre Peco bas me nasmeja.

e pa ja umem da nasmejem ljude     [kisha]   [yahoo]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !