Glavni meni

Kawasaki je jaci od BMW-a. Test SuperSport 1000 klase

Započeo Gašpar, 25 Septembar, 2011, 12:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

#20
Citat: YOman poslato 27 Septembar, 2011, 12:03
Citat: pit poslato 27 Septembar, 2011, 01:09
Citat: YOman poslato 27 Septembar, 2011, 01:06
Kako bi ti voleo da vozis BMW.....  [balavi]

             Pa ti si kupio vencanicu koja se prodavala godinama...probaj sad da ga prodas i videces da li ce ti neko ponuditi bilo kakvu cenu za to .
Motor je prodat, care. Recimo samo, da bih sad mogao da biram 90% iz novog proizvodnog programa Yamahe.

Veliki je problem sto ti dalje od Yamahe nisi video, a sad sam siguran da bi voleo BMW vise od svega...al' skupo jbg!  :'(

         Jel se ti to falis da imas pare ''CARE'' ili da imas dobar ukus sta li vec.To sto si ti vozio bmw pokazuje meni samo da si pozer i nista vise.
          A sto se tice ''skupoce'' bmw to su gluposti i price za malu decu ....inace ja vozim Jamahu zato sto je lepsa i pouzdanija od bilo kog bmw-a.
          P.S.Inace na nezavisnim testiranjima bmw -ovih rednih cetvorocilindrasa retko koje sastavio 25000 km a da mu ne rikne nesto u motoru posle cega ne moze da nastavi test ....a kad ga nastavi sledeci tezi kvar je obazno na 50000 km.Najnoviji primer je 1000 rr koji je crko na 25000 km valjda.
             E sad ti treba da si srecan sto si prodao krs i spasio sebe velikih troskova pa zato prestani da mi glumis pametnjakovica i lepo kupi japanca i vozi se ko sav normalan svet a ako hoces da glumis baju onda ponovo uzmi bavarsku kantu.

pit

Citat: WOLVERINE poslato 27 Septembar, 2011, 08:18
Citat: pit poslato 27 Septembar, 2011, 01:09

              Pa ti si kupio vencanicu koja se prodavala godinama...probaj sad da ga prodas i videces da li ce ti neko ponuditi bilo kakvu cenu za to .


Za GS-a? Moze odmah za 2500e.... dajem iz dzepa.........




                        Kamo srece da je imao GS ..tu bi bar mogao da uzme neku kintu ...ima ovih afrkanaca ko kusih pasa koji se pale na boxera ...ovako daj boze da je zajebo nekog za par somova....eventualno.

YOman

Vidi, care...ne bih sa tobom u kilometarske rasprave. To da neko preferira odredjenu firmu je sasvim legitimno, ali da neko pokazuje toliku averziju prema necemu sto nikad nije ni posedovao, je teska naopakost, deformisanost a svakako zavist.

Nemam nista protiv da predjem opet na japanca, ali svakako je tesko posle iskustva koje imam.

A sto se tice kvaliteta i predjenih kilometara, dovoljno je pogledati oglase na mobile.de, i videti cene koje nose.
Trziste je neumoljivo.
Ti mozes da budes najpametniji pekar, i to ti ne sporim, ali ako je nesto skupo kad je novo, pa je posle skupo i kao polovno, ne treba puno pameti da se donese zakljucak oko kvaliteta.

ps. A "nezavisna testiranja" inace sprovodi Unija pekara grada Nisa!  [rofl] [rofl] [rofl]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

zmiya


pit

Citat: YOman poslato 27 Septembar, 2011, 15:59
Vidi, care...ne bih sa tobom u kilometarske rasprave. To da neko preferira odredjenu firmu je sasvim legitimno, ali da neko pokazuje toliku averziju prema necemu sto nikad nije ni posedovao, je teska naopakost, deformisanost a svakako zavist.

Nemam nista protiv da predjem opet na japanca, ali svakako je tesko posle iskustva koje imam.

A sto se tice kvaliteta i predjenih kilometara, dovoljno je pogledati oglase na mobile.de, i videti cene koje nose.
Trziste je neumoljivo.
Ti mozes da budes najpametniji pekar, i to ti ne sporim, ali ako je nesto skupo kad je novo, pa je posle skupo i kao polovno, ne treba puno pameti da se donese zakljucak oko kvaliteta.

ps. A "nezavisna testiranja" inace sprovodi Unija pekara grada Nisa!  [rofl] [rofl] [rofl]

                        A kakve veze ima bmw i jamaha sa time sto se ja bavim pekarstvom.Ja nikad tebe nisam pitao sta radis i cime se bavis a eto recimo cuo sam da si prizetko tj ono sto u narodu kazu ''imas sliku nemas ton'' .A vremena su zajebana ...nikad nez znas kad ce da te sutnu .

WOLVERINE

Vidi Misko, ako je imao K seriju. E onda je druga prica. Cirasi-gsovi qrcu nevaljaju a liniski su babaroge. I ja ne podnosim cirase posto ih hvale kao trafiku a qrcu nevaljaju. Dok K serija je pravi prevoz, ali jbg mnogo kume za plavo belu znacku. Realno jedno 30% od cene placamo brend a ostalo kvalitet.

YOman

Lose si cuo....ali me to ne cudi. Ti ionako hoces da cujes samo ono sto ti odgovara...  [doh]

Tebi Darko, svo moje postovanje, jer ne moze da se apriori kenja po svemu sto izbaci jedna fabrika, stihiski.

A za tebe Misko. Mene nigde do sada nisu sutnuli, pa nece ni sad.  ;)

A sto se tice pekarstva, plemenito zanimanje, samo ne bih ja ni znao da se nisi "isticao"... pazi ti da te opet ne sutnu. [dunce]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

WOLVERINE

#27
  Pricam svoje vidjenje......  Uvezao sam prosle godine pred kraj sezone sa burazerom obicnog GS 1200 ne ADV......  Iskreno mnogo vise sam ocekivao od tog motora, a ono nista spektakularno. Napravio nekih 900km sa njim i skapirao da su to bacene pare za ono sto taj motor treba da ponudi a nema..... Inace drugar poseduje K1200R  a njegov brat K1200S...  KAD GOD PRILIKA DA IH VOZIM KOD MENE SU... iskreno skoro celo ovo leto posto nisam ima svoj motor, pa sam malo vozio burazerov FZ6N malo njihove Bembare i moram priznati da je K1200R na mene ostavio snazan utisak.......   Kvalitet zavrsne obrade za razliku od GSa je 10 puta bolji kao da ih nepravi ista fabrika... No da neduzim mislim da im liniska genneracija nece imati konkurenciju za koju godinu....  Dovoljno o tome govori K1600GT ......

pit

#28
  
       Dobro ako je tacno to kako im K serije riknu na testovima na 25000 objasnite mi to...i kako je nasem ''drugaru'' crko menjac na novom K1200 NA 18000 .I kako se Vecem Crnogorcu raspao sjebo agregat na 36000 km a i u garanciji je imao probleme ....terao ga na servis u Sloveniju i nista nema pomoci.
       Evo i najnoviji 1000 rr se raspao na 25000 km.
         Da se nesto razumemo Darko i Yomane K1200 ima dizajn do jaja ,ne sumnjam da i voznji pruza zadovoljstvo koje nije nista manje nego kod buse i ostale japnske konkurencije ,verujem da zbog propelera vlasnici imaju dodatni trip da voze nesto posebno...sve je to ok.Ali ono sto nije ok je los agregat i menjac breminit problemima ... nema kod japanaca.E a povrh svega treba da platis 30% vise nego za japanca.Za mene to nije nista nego porez na budale

http://www.rideorhide.com/forum/index.php/topic,953.msg9863.html#msg9863

K_A_W_A

Ja mogu samo nesto da kazem. Svi ste videli onaj Gregorov Suzuki K6 1000 na prikolici (simulator voznje na zadnjem tocku). Taj motor se kida, cepa, dere, kisne, znaci svi ga urnisu na toj prikolici. Jednom je menjana guma, jednom bio pukao lanac, i redovno servis. Osim toga, nije se nista nikada desilo. U 80% slucaja je vozen bez auspuha, samo grane ostaju. E ja bih voleo da vidim koji bi to drugi motor tako izgurao da ga urnisu i da se svi izivljavaju na tom motoru. Sa tom prikolicom smo bili po celoj staroj YU i svi su ga drndali. Nikada nista se nije desilo. I tako vec tri godine. Jel sme neko da stavi svog nemca ili italijana? ;D

pit


Cubric

Citat: pit poslato 28 Septembar, 2011, 17:10
http://www.motorevija.com.hr/test/bmw-s-1000-rr-jos-jedan-u-nizu

         Procitajte ove testove pa onda dajte svoje komentare o kvalitetu bmw-a.




Meni nije samo jasno ¹ta tebe briga kako ljudi tro¹e svoj novac? Ima¹ Yamahu i zadovoljan si sa njom, super! U¾ivaj i vozi se. A ne u svakoj temi gde se pomene reè BMW eto tebe da soli¹ ljudima pamet. Od onih koji se kunu u BMW motore, jedino mi je te¾e da razumem vas ¹to ne propu¹tate priliku da po njima pljujete. Ajde da je neko ko je imao BMW-a pa se sa njim napatio, pa ogorèen sad mora negde da iskali bes, ali koji su tebi jadi nikad neæu razumeti...


Manje sekiracije, nije dobro za lepotu! ;D
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

WOLVERINE

Citat: pit poslato 28 Septembar, 2011, 17:10
http://www.motorevija.com.hr/test/bmw-s-1000-rr-jos-jedan-u-nizu

          Procitajte ove testove pa onda dajte svoje komentare o kvalitetu bmw-a.



   Ma slazem se sa tobom.......  Ali nikad netreba sve gledati u globalu i generalizovati......  Cinjenica je da imaju sranja i promasaje ali isto tako imaju i dobre modele. Ovom mom drugaru na satu od K1200R " PISE" citaj " PISE" oko 40000km, ko zna koliko je presao. A radi kao DOXA........

pit

 [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]
Citat: Cubric poslato 28 Septembar, 2011, 17:42
Citat: pit poslato 28 Septembar, 2011, 17:10
http://www.motorevija.com.hr/test/bmw-s-1000-rr-jos-jedan-u-nizu

         Procitajte ove testove pa onda dajte svoje komentare o kvalitetu bmw-a.


            Ako ims neki komentar u vezi bmw daj ga ako ne mrs bre iz teme nemoj mi ofujes. [zena]




Meni nije samo jasno ¹ta tebe briga kako ljudi tro¹e svoj novac? Ima¹ Yamahu i zadovoljan si sa njom, super! U¾ivaj i vozi se. A ne u svakoj temi gde se pomene reè BMW eto tebe da soli¹ ljudima pamet. Od onih koji se kunu u BMW motore, jedino mi je te¾e da razumem vas ¹to ne propu¹tate priliku da po njima pljujete. Ajde da je neko ko je imao BMW-a pa se sa njim napatio, pa ogorèen sad mora negde da iskali bes, ali koji su tebi jadi nikad neæu razumeti...


Manje sekiracije, nije dobro za lepotu! ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Ja najvise volim sledece marke motora:
Ducati
KTM
BMW
i harley davidson

p.s.
Ove druge ne volim zato  se retko kvare.....

p.p.s.
Nikada mi BMW, KTM ili Ducati nije usao u servis a da nije odrzavan i .....redovno mi ulaze neodrzavani japanski motorcikli....zato sto se ne kvare i niko ih ne odrzava.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MILJAN

Nemaèka je u ozbiljnoj ekonomskoj recesiji preko 10 godina... Najveæi procenat nezaposlenih jo¹ od vremena Hitlera... Znaèi, to se mora osetiti i na privredi.....
Ja nisam nikada pljuvao po BMW-u i uvek su mi se sviðali njihovi modeli...  [balavi]
Ali me razoèarao putopis na adv riders " canada to argentina" gde je par putovao novim BMW gs800 i oba agregata su crkla u putu istovremeno.. Razlog je niska oktanska vrednost goriva u latino-americi... Reko¹e im u BMW -Kanada da nisu smeli da voze bez aditiva.. [clapp]  Valjda pogre¹na opaljenja su izazavala nezgodne detonacije u garegatu i posle nekog vremena je ceo igoreo . :o  Pa koji je to onda adv motor? Kako Ian Coates sa onom drndavom Africom twin prednje celu latino ameriku i sada ima 320 000 km bez generalke? Sramota za BMW..... Ba¹ sam bio razoèaran...  [neampojma]















Cave ab homine unius libri

-Joksa-

Citat: WOLVERINE poslato 28 Septembar, 2011, 12:20
 Pricam svoje vidjenje......  Uvezao sam prosle godine pred kraj sezone sa burazerom obicnog GS 1200 ne ADV......  Iskreno mnogo vise sam ocekivao od tog motora, a ono nista spektakularno. Napravio nekih 900km sa njim i skapirao da su to bacene pare za ono sto taj motor treba da ponudi a nema..... Inace drugar poseduje K1200R  a njegov brat K1200S...  KAD GOD PRILIKA DA IH VOZIM KOD MENE SU... iskreno skoro celo ovo leto posto nisam ima svoj motor, pa sam malo vozio burazerov FZ6N malo njihove Bembare i moram priznati da je K1200R na mene ostavio snazan utisak.......   Kvalitet zavrsne obrade za razliku od GSa je 10 puta bolji kao da ih nepravi ista fabrika... No da neduzim mislim da im liniska genneracija nece imati konkurenciju za koju godinu....  Dovoljno o tome govori K1600GT ......
Licno me boli tuki ko sta misli o Bmw-u, ali mi malo smaracina, pa hajde da prokomentarisem tvoj post...
Znajuci te dobro, ti ne ispunjavas uslove da komentarises o Bmw-u...

Prvo, vozio si i pre svoje 44-te i nisi trazio pre samo 3 godine na jednom forumu savet za nabavku motora.
Drugo, posedovao si i vozio vise od 15-ak modela motora razlicitih brendova, a ne iskljucivo jedan.
Na kraju, znam da kada napises "pun gas dok ne osedim", to stvarno tako i jeste. A zna i okolina od Jestre preko Spileta do ... Lovre.

Dakle, tvoje ocene su neozbiljne i smarajuce.

WOLVERINE

Citat: -Joksa- poslato 28 Septembar, 2011, 18:02
Citat: WOLVERINE poslato 28 Septembar, 2011, 12:20
  Pricam svoje vidjenje......  Uvezao sam prosle godine pred kraj sezone sa burazerom obicnog GS 1200 ne ADV......  Iskreno mnogo vise sam ocekivao od tog motora, a ono nista spektakularno. Napravio nekih 900km sa njim i skapirao da su to bacene pare za ono sto taj motor treba da ponudi a nema..... Inace drugar poseduje K1200R  a njegov brat K1200S...  KAD GOD PRILIKA DA IH VOZIM KOD MENE SU... iskreno skoro celo ovo leto posto nisam ima svoj motor, pa sam malo vozio burazerov FZ6N malo njihove Bembare i moram priznati da je K1200R na mene ostavio snazan utisak.......   Kvalitet zavrsne obrade za razliku od GSa je 10 puta bolji kao da ih nepravi ista fabrika... No da neduzim mislim da im liniska genneracija nece imati konkurenciju za koju godinu....  Dovoljno o tome govori K1600GT ......
Licno me boli tuki ko sta misli o Bmw-u, ali mi malo smaracina, pa hajde da prokomentarisem tvoj post...
Znajuci te dobro, ti ne ispunjavas uslove da komentarises o Bmw-u...

Prvo, vozio si i pre svoje 44-te i nisi trazio pre samo 3 godine na jednom forumu savet za nabavku motora.
Drugo, posedovao si i vozio vise od 15-ak modela motora razlicitih brendova, a ne iskljucivo jedan.
Na kraju, znam da kada napises "pun gas dok ne osedim", to stvarno tako i jeste. A zna i okolina od Jestre preko Spileta do ... Lovre.

Dakle, tvoje ocene su neozbiljne i smarajuce.


  MORA  DA SI ME POMESAO SA NEKIM....... [ludak] [ludak] [doh]

-Joksa-

Citat: WOLVERINE poslato 28 Septembar, 2011, 18:43
Citat: -Joksa- poslato 28 Septembar, 2011, 18:02
Citat: WOLVERINE poslato 28 Septembar, 2011, 12:20
  Pricam svoje vidjenje......  Uvezao sam prosle godine pred kraj sezone sa burazerom obicnog GS 1200 ne ADV......  Iskreno mnogo vise sam ocekivao od tog motora, a ono nista spektakularno. Napravio nekih 900km sa njim i skapirao da su to bacene pare za ono sto taj motor treba da ponudi a nema..... Inace drugar poseduje K1200R  a njegov brat K1200S...  KAD GOD PRILIKA DA IH VOZIM KOD MENE SU... iskreno skoro celo ovo leto posto nisam ima svoj motor, pa sam malo vozio burazerov FZ6N malo njihove Bembare i moram priznati da je K1200R na mene ostavio snazan utisak.......   Kvalitet zavrsne obrade za razliku od GSa je 10 puta bolji kao da ih nepravi ista fabrika... No da neduzim mislim da im liniska genneracija nece imati konkurenciju za koju godinu....  Dovoljno o tome govori K1600GT ......
Licno me boli tuki ko sta misli o Bmw-u, ali mi malo smaracina, pa hajde da prokomentarisem tvoj post...
Znajuci te dobro, ti ne ispunjavas uslove da komentarises o Bmw-u...

Prvo, vozio si i pre svoje 44-te i nisi trazio pre samo 3 godine na jednom forumu savet za nabavku motora.
Drugo, posedovao si i vozio vise od 15-ak modela motora razlicitih brendova, a ne iskljucivo jedan.
Na kraju, znam da kada napises "pun gas dok ne osedim", to stvarno tako i jeste. A zna i okolina od Jestre preko Spileta do ... Lovre.

Dakle, tvoje ocene su neozbiljne i smarajuce.


  MORA  DA SI ME POMESAO SA NEKIM....... [ludak] [ludak] [doh]
;)  :D

zmiya

Kolko se ja razumem u slova,na ovoj radilici pi¹e rotax,zato se i sjebala,Mirelin agregat je keva..