Glavni meni

Kawasaki je jaci od BMW-a. Test SuperSport 1000 klase

Započeo Gašpar, 25 Septembar, 2011, 12:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

U toku je veliki test Super Sport hiljadarki koji radi italijanski casopis Motociclisimo. Kako su italijani bili izuzetno nestrpljivi, na njihovom sajtu su vec objavljene neke informacije o testiranju.
Na sajtu su se pojavili rezultati merenja, a zanimljivo je da je Kawasaki sada ispred BMW-a po snazi na stolu za merenje.
Ovime je potvrdjeno suskanje o tome da je BMW "spustio" snagu, kako bi resio neke probleme.

Tablica koja prikazuje broj konja u odredjenim obrtajima NA TOCKU



Zanimljivo je to da je Suzuki najslabiji od cetvorocilindricne ekipe, a u ravni je sa dvocilindricnim KTM-om i Ducatijem.
Nije mi poznat razlog, ali Honda nije htela da ustupi CBR1000RR na testiranje.

Sto se tice okretnog momenta, dvocilindrasi su ovde u velikoj prednosti


A kako se ne bismo mucili sa ocitavanjem sa tabela, cenjeni hrvatski casopis Moto Puls je to odradio za nas i dao nam je tablicu s vec ocitanim vrednostima.

Gavrolini


ЯЭВОЛУТИОН

A jeste li videli gde Yzf R1 ostvaruje maksimalni obrtni moment
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

pit



  Bas me zanima sta bi Velimlje rekao na ovaj test.

Cubric

Al ga zato bembara ¹ije u srednjim obrtajima!


Mene vi¹e iznenadjuje da je R1 jaèa od RSV4 u èitavom rasponu obrataj skoro, osim malo "pred kraj". To veæ nisam oèekivao...
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

WOLVERINE


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milos ghost

meni je nerealno da je suzuki slabiji od ktm-a....

srbac

Mozda je to GSXR 750 oli GXSR 1000 K2 ? Mozda se zeznuse!!!

easy

BMW S1000 RR opet zveknuo na 50 000 km testu Motorevije
na 25 000 km otisla brega


inace kod njih je BMW najsnazniji, R1 najslabiji

pit


               Znate li kad ce japanskom R da ode bregasta na 25000 ....NIKAD....a bmw bih ja ogranicio da prave boxere i to samo do 60 konja ,posto im jaci nisu za crn kurac.

Kengur

Citat: pit poslato 26 Septembar, 2011, 22:41

               Znate li kad ce japanskom R da ode bregasta na 25000 ....NIKAD....a bmw bih ja ogranicio da prave boxere i to samo do 60 konja ,posto im jaci nisu za crn kurac.

Vidi se da si ljubitelj :)

pit

Citat: Kengur poslato 27 Septembar, 2011, 00:45
Citat: pit poslato 26 Septembar, 2011, 22:41

               Znate li kad ce japanskom R da ode bregasta na 25000 ....NIKAD....a bmw bih ja ogranicio da prave boxere i to samo do 60 konja ,posto im jaci nisu za crn kurac.

Vidi se da si ljubitelj :)


                 Samo sam realan.

YOman

Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

pit

Citat: YOman poslato 27 Septembar, 2011, 01:06
Kako bi ti voleo da vozis BMW.....  [balavi]

              Pa ti si kupio vencanicu koja se prodavala godinama...probaj sad da ga prodas i videces da li ce ti neko ponuditi bilo kakvu cenu za to .

WOLVERINE

Citat: pit poslato 27 Septembar, 2011, 01:09

              Pa ti si kupio vencanicu koja se prodavala godinama...probaj sad da ga prodas i videces da li ce ti neko ponuditi bilo kakvu cenu za to .


Za GS-a? Moze odmah za 2500e.... dajem iz dzepa.........

srbac

Citat: easy poslato 26 Septembar, 2011, 22:38
BMW S1000 RR opet zveknuo na 50 000 km testu Motorevije
na 25 000 km otisla brega


inace kod njih je BMW najsnazniji, R1 najslabiji

Od detinjstva citam Motorad reviju (moto revija) jos tamo nisam procitao da je u nekom testu gde ima i nemacki proizvod (gume, kacige, oprema, ulje...motori) pobedio neki drugi. Normalno je da je BMW najaci kod njih.

Gašpar

Sto je, u danasnje vreme, i normalno. Pogotovo kod nemaca. Oni ne kude previse tudje, ali svoje dizu u nebesa.

Lose je to sto su danasnji testovi po principu - ko vise plati. Tako da se i ove krivulje mogu "podesiti" ako neko vise plati.
Ja tacno ne mogu da verujem da Suzuki koji je "do juce" vladao stazama, sada bude slabiji od KTM-a [ludak]

YOman

Citat: pit poslato 27 Septembar, 2011, 01:09
Citat: YOman poslato 27 Septembar, 2011, 01:06
Kako bi ti voleo da vozis BMW.....  [balavi]

              Pa ti si kupio vencanicu koja se prodavala godinama...probaj sad da ga prodas i videces da li ce ti neko ponuditi bilo kakvu cenu za to .
Motor je prodat, care. Recimo samo, da bih sad mogao da biram 90% iz novog proizvodnog programa Yamahe.

Veliki je problem sto ti dalje od Yamahe nisi video, a sad sam siguran da bi voleo BMW vise od svega...al' skupo jbg!  :'(
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

CADILLAC

 ;)... ;D... [clapp]... [thumb_up]...jedan je BMW... ;D ;)

[attachment deleted by admin]
BMW BoxerClub Pancevo 666