Glavni meni

Potreban pravni savet, imam ozbiljan problem na fakultetu!

Započeo Kanarinac, 09 Novembar, 2010, 13:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac


Studiram na Visokoj turistickoj na NBGD-u. Ove godine su na faksu doneli niz nekih odluka koje nisu imali veze sa mozgom i naravno bile su na shetu studenata. U junu mesecu su par profesora dobili otkaz, jednom profesoru nisu dali da ispituje u aprilskom i junskom roku. Mene sve to nije pogadjalo neshto specijalno, poshto sam te predmete polozio, ali nisam uspeo da zadrzim jezik za zubima.
Na Facebook-u postoji grupa turisticke, koji je otvorio jedan decko i tu kaci obaveshtenja itd. Negde u junu je okaceno obavestenje da nece moci da se polaze kod jednog od profesora, da ce nama od oktobra da ukinu apsolventski staz itd. Par nas smo ishitreno opleli po dekanu i jos par profesora koji su njegovi zamenici. U tome nas je ucestvovalo trojica. Ja sam napisao da je dekan biiiip! i ne znam shta jos. Moguce da je cak i to to. Ova dvojica su isto neshto slichno napisali.
E sad par dana posle toga nas kontaktiraju iz skole putem telefona da se javimo sutra kod direktora. Dodjemo. Uvode nas jednog po jednog na ispitivanje, pri tom ne govoreci o cemu se radi. Predstavniku studenata nisu dali da prisutstvuje, kao ni jos jednoj profesorki. Dali su samo jednom profesoru oko kog se i povela cela rasprava. Tu su bili direktor, zamnica i jos neki sekretar. Oni su odstampali to shto smo pisali, ali samo tekst, sa slikom tj avatarom sa face-a i imenom. Onog da kazem interfejsa nema. Takodje su stavili diktafon i snimali razgovor,a da me pri tom nisu obavestili da ce snimati, niti me pitali da li se ja slazem sa tim.

Sad mi drugar javlja da mu je stiglo pismo u kom se nas trojica pozivamo da dodjemo 17. novembra na disciplinski postupak. Moje pitanje je shta ja tu mogu da uradim i kako da se branim? Da li fejs mogu da upotrebe za to? Nikome niko nije pretio niti ishta slichno. Danas imam zadnji ispit,a posle toga ide diplomski, pa ne bih voleo da mi sad zagorcaju zivot. Dakle dajte neki savet.

P.S. Cuo sam da pri policiji sad ima neko odeljenje za mobing, dal ja mogunjih za neshto da teretim tj dal imam osnova?

UFF


Kanarinac


Lazic

Advokata, tuzba po vise osnova, taman da vratis troskove studija... ;D

Lazic

Citat: Kanarinac poslato 09 Novembar, 2010, 13:00
E sad par dana posle toga nas kontaktiraju iz skole putem telefona da se javimo sutra kod direktora. Dodjemo. Uvode nas jednog po jednog na ispitivanje, pri tom ne govoreci o cemu se radi. Predstavniku studenata nisu dali da prisutstvuje, kao ni jos jednoj profesorki. Dali su samo jednom profesoru oko kog se i povela cela rasprava. Tu su bili direktor, zamnica i jos neki sekretar. Oni su odstampali to shto smo pisali, ali samo tekst, sa slikom tj avatarom sa face-a i imenom. Onog da kazem interfejsa nema. Takodje su stavili diktafon i snimali razgovor,a da me pri tom nisu obavestili da ce snimati, niti me pitali da li se ja slazem sa tim.

Boldovano je osnova za tuzbu... Mogao sam ja da otvorim nalog na fb sa tvojim podacima, pa da kenjam protiv vlasti...

Nadalina

I ja smatram da fejs ne mogu da koriste u tuzbi... Nemaju dokaz da si ti otvorio nalog, da si ti to napisao, bla, bla...
Dzukela u podznaku

Stevan

Sta je face? i brzo skidaj svoje slike, stavljaj slike svog caleta i menjaj ime u njegovo... Tako ce pisati i u grupi onda... nisi ti, cale je :D ili vec neko...

Kanarinac

Ma to je sve obrisano iz te grupe odavno, tj posle par sati.

lencuga

Idi do advokata pravni savet je uglavnom besplatan. Mogu da te tuze za uvredu. Nisu imali pravo da te isledjuju tako da imas osnova za kontra tuzbu.
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

Tihi_ZR

Slicna stvar se desila i kod nas na Pravnom kada su bili izbori za neki parlament studenata. Devojka jedna je zaboravila da ugasi face i neko je na chatu pretio nekoj asistentkinji sa njenog naloga. Devojka je dobila zabranu godinu dana da polaze ispite.
Moj ti je savet da nagazujes nekog advokata ili bar da te posavetuje jer je ocigledno vlast uzela maha pa su nacinili dosta propusta.

dzimika

ovo je nesto slicno kao moj slucaj
u svakom slucaju nadji nekog advokata
sto se tice mobinga, nemas pravo jer nisi tamo zaposlen vec si samo student a zakon o mobingu se primenjuje na poslodavca i zaposlenog samo
a da su nacinili brdo propusta jesu, cak je nebitno sta si o kome pisao bilo gde jer mu to nije receno u lice a ako je kasnije obrisano nema razloga za bilo cim

Dzambo

E pa kad si morao da lanes! Nisam siguran da ne smeju da koriste fb protiv tebe, jer je to u sustini javni servis, i nesto sto podelis sa ostatkom sveta realno nije vise tvoje. Ja bih pre pronasao dripca uvlakacu koji im je to dostavio, jer nema sanse da se dekan i kompanija bave facebookom.

Dzambo

Znam za slucaj u svetu, da riba nije dolazila na posao zbog depresije (to tamo, jelte, moze), i kada su joj nadjene fotke na fbu na kojima se ocigledmo do 00 provpdi, momentalno je popila otkaz i tuzbu i bla bla bla...

UFF

Pa lecila se protiv depresije jbt!
Kako drugacije nego dobrim provodom?

Kanarinac

Sutra ili prekosutra idem kod advokata pa cemo da vidimo o cemu se radi.

Danas sam polozio ovaj ispit, tako da sad jedino moze za diplomski da me maltretira.

UFF

A moze i gomila bajkera ispred fakulteta njega da maltretira
Mogu da se kladim da na to nije mislio  ;D

Lazic

To, Uffe, odlicna ideja, mi nismo ni zaposleni, ni studenti... ;D

DebeliZmaj

ma kakav disciplinski postupak ...
ti njima objasni da za postupke postoji redovan sudski postupak ako misle da ima osnove
i da te ne uznemiravaju ubuce ...
jednostavno nemoj da se odazovesh i kraj priche .. kakvi postupci interni ...ccc :)
malo bi da se igraju sudija i slichno ... znachi samo ono sto se deshava u prostorijama
njhove ustanove je njihov problem, van ustanove ti mozesh i da prebijesh tog smrada
i to vishe puta ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

RoaD GunneR

Brate cuti tamo ne pravi se pametan vidi kako ce krenuti prica u kom pravcu, probaj da ispeglas sitvaciju ako krenu nesto protiv tebe, imaj na umu da treba da odbranis diplomski i da uvek postoji pitanje na koje neces znati odgovor sto njima daje legitimnost da te obaraju duze vremena na odbrani diplomskog, pa posle par godina te puste da ga odbranis, ne ulazi u frku kad si slabiji

Lazic