Glavni meni

Gde god se okrenem neko me potkrada

Započeo RoaD GunneR, 09 Novembar, 2010, 11:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

RoaD GunneR

Uhap¹eno dvadesetak radnika NIS i funkcioner Ministarstva ekonomije

U akciji “Pi¹tolj”, koju su pod rukovodstvom Specijalnog tu¾ila¹tva za organizovani kriminal rano jutros izveli pripadnici SBPOK-a, kako ekskluzivno saznaje “Blic”, uhap¹eno je vi¹e od dvadeset radnika kompanije NIS. zajedno sa njima u pritvoru se nalazi i Veljko Jerkoviæ, funkciner Ministarstva ekonomije osumnjièen da je organizator kriminalne grupe koja je prema saznanjima policije na benzinskim pumpama od graðana krala 20 odsto plaæenog goriva.
Uhap¹eni su uglavnom ¹efovi benzinskih pumpi, a akcija policije izvedena je na teritoriji cele Srbije, u Beogradu, U¾icu, Lazarevcu...

Osumnjièeni se terete za zloupotrebu slu¾benog polo¾aja te¹ku vi¹e od dva miliona evra, odnosno ukradenih 1.900.000 litara goriva. Kraða je, kako saznaje “Blic”, izvoðena instaliranjem specijalnih ploèa u benzinske stanice, koje su brojaèem evidentirale kolièinu goriva koju su graðani tra¾ili i plaæali, dok je u rezervoar automobila ulazila kolièina manja za petinu.

Za nabavku specijalnih ploèa, i dogovor sa ¹efovima beninskih satnica, kao organizator grupe osumnjièen je Veljko Jerkoviæ, inaèe ¹ef Odseka za kontrolu mera i dragocenih metala u Ministarstvu ekonomije.


Uhap¹eni su trenutno na informativnom razgovoru u prostorijama MUP Srbije.

Izvor Blic



lencuga

Au pa sada ce da likuju oni sto su se kurcili da im motori trose 3.711L imace jos 2o% manju potrosnju :)
Jbg probali ljudi, i ja bi da mi se ukaze prilika, ustvari ....... ;)
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

serbduck

  Pa zato je meni motor prosle godine trosio 10 L, a ove 7,5 L. Sipao sam na "domacim" pumpama prosle godine...

  E, mater im lopovsku. Nikad im nije dosta. Cuj 20 %.... pa stvarno nema smisla.

  Sto bre ne kradu ko sav normalan svet - do 5%. Niko to ne bi primetio...  [nono].

 
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Gašpar

Ma ja samo kazem - da mi se pruzi prilika, klepao bih jos vise  ;D

Krenuli su oni sa 5% sigurno, ali kako se zivom coveku pare brzo oslade, dizali su polako i stigli na primetnu kolicinu :o
Cesto sam koristio kanistere iz bolnice, neki od 10 litara. U taj kanister stane izmedju 7 i 11 litara, zavisno od pumpe [veryangry]

Lazic

Uvek, ali uvek kad sam sipao kod njih od 2000. godine. na bilo kojoj nisovoj pumpi, potrosnja je bila primetno veca, bilo koje gorivo, bilo koje vozilo...

stefgi

Nista novo....sve je to vec vidjeno. Ja sam se odavno odlucio samo za jednu do dve pumpe

despic

a koje su to pumpe!?
ja ne vidim nikakvu razliku...
ajde nek neko otvori novu temu za iskustva sa pumpama, benzinom i aditivima
klasican divljak

lencuga

Ne treba nova tema, sa gorivom omv pumpi motor trosi 5% vise i stradaju karbovi jer je dosta prljavo, mene vise ne gledaju tamo :(
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

despic

ja na omvu sipam i u kola i u motor.benzin i plin...blizu mi je i, da se ne lazemo, izgleda ozbiljnije od dosta drugih pumpi!valjda me to isprva i privuklo.
nisam nesto specijalno ni obracao paznju.
gde je ok benzin...kakav je mbg!?
opet, mozda zavisi i od grada, od starosti pumpe
klasican divljak

lencuga

Koliko se ja razumem omv daje pumpe pod fransizu, imaju standarde i ekipu koja kontrolise, ali dzaba to kad smo mi nebeski narod ;D
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

despic

primetio sam po plinu da nije bas uvek isto, ali tu je negde...
a sto se tice benzina, realno, oni one pistoljcice mogu da bazdare kol'ko oce...ne samo nis...bilo ko, posebno ove male pumpe, zato mi je zent da sipam na njima
klasican divljak

Gašpar

Ja sipam na tri pumpe. Mol i Eko kada sam u Beogradu i mislim da je Mol najkorektniji. A ubite me ako znam kako se zove pumpa na kojoj sipam u Vrscu(lencuga, koja pumpa je tamo gde je bio Benst?)

lencuga

Elp, i oni imaju najbolje  gorivo, mada i nis-ova pumpa ima dobro visokooktansko gorivo od skoro, ali je malo skuplje. Mada skida potrosnju znacajno i zabeli auspuh  [thumb_up]
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

Gašpar

Eee jeste.
Tamo sam odusevljen i kvalitetom i cenom i uslugom. Znaci nema onih odvratnih pumpadzija, ovde su svi kulturni porazgovaraju sa tobom dok razgovaras. Cena je uvek niza bar dinar u odnosu na druge pumpe. I da, euro dizel svi hvale, a ja sam primetio i da im je plin kvaltetniji od ostalih, tj auto manje trosi kada sipam kod njih.

lencuga

Citat: Gaspar poslato 09 Novembar, 2010, 14:46
ovde su svi kulturni porazgovaraju sa tobom dok razgovaras.

Pa valjda im je glupo da gledaju kako pricas sam sa sobom ;)

Zezam se, stvarno su ok likovi, ne moras da silazis sa motora, uzmu pare i donesu ti kusur.
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

mohikanac

A pitanje je i to sto dobijemo koliko je zapravo cist benzin,a ne neki buckuris pomesan sa petlolejom i sl.

Pre nekin 2-3 meseca sam farbao nesto obicnom sintetikom(najlosija farba za kola) i razredim malo benzinom(sto sam milion puta  tako radio) i farba nije mogla nikako da se osusi,jedva sam je posle skinuo.

RoaD GunneR

Ja koliko sam primetio na pretgodnom motoru kada spiram na Nisovim pumpama da mi je motor bio kilav i manje sam prelazio, tako da vec dve ipo godine sipam na Eko pumpi a od kako se otovrila Mol pumpa u NS sipam na njoj. Kada sipam van novog sada, gledam da bude Mol, Eko, Elp a kao krajnja opcija mi je OMV.

dzimika

ja uglavnom na nis pumpi i petrol pumpi (dr.pop radi tamo) sipam i kako god da okrenem predjem 200km za 12l ili 220km za 13l, sve u svemu trosi mi 6l, ali to je zbog karbova, na OMV ne sipam vec dosta dugo jer sam provalio da kradu i to posteno, bar 10% ako ne i vise, stalno se sipa za 1000din ali mi auto uvek na OMV-u pokazivao manje nego kad sipam na jugopetrolu ili bilo kojoj drugoj pumpi
rusic je sipao jednom prilikom na Avia pumpi kod delta motorsa na nbg 22l u rezervoar od 21l a bilo je goriva u rezervoaru pa sracunajte kolko tu tek kradu

KIZA73

Nis-ove pumpe obilazim u sirokom luku vise od deset godina. Zadnji put me muka naterala da sipam bezolovni u sluzbenu blindu u Pop Lukinoj ulici pa mi se auto ugasio na uzbrdici. Morao sam da bacim vise od 70 litara goriva (vode), sef me mrzeo mesec dana jer je morao taxi-jem [djavo]
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

MIGE

ja sipam na petrolu,kod popa i gorivo je skroz korektno  [thumb_up]