Glavni meni

Informatika i raèunarstvo . e-gimnazija

Započeo ^SuPeR_MiNt^, 16 Septembar, 2011, 10:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

^SuPeR_MiNt^

®ivi bili, pa vam cele godine pisao gradivo iz informatike ;) ako volite imam i internet i osnove programiranja !

Gašpar

Ej vreme kaseta. A onda ucitava 15 minuta i ne uspe, pa jos 15-20 minuta ucitavanja iz pocetka, da bi uopste poceo da igras igricu  [rofl] [rofl] [rofl]

Major

Citat: Gaspar poslato 19 Septembar, 2011, 00:04
Ej vreme kaseta. A onda ucitava 15 minuta i ne uspe, pa jos 15-20 minuta ucitavanja iz pocetka, da bi uopste poceo da igras igricu  [rofl] [rofl] [rofl]

Ali onaj osecaj kada se ucita.. PRICELESS




^SuPeR_MiNt^


SSZGO

Citat: MajorSoul poslato 19 Septembar, 2011, 10:40
Citat: Gaspar poslato 19 Septembar, 2011, 00:04
Ej vreme kaseta. A onda ucitava 15 minuta i ne uspe, pa jos 15-20 minuta ucitavanja iz pocetka, da bi uopste poceo da igras igricu  [rofl] [rofl] [rofl]

Ali onaj osecaj kada se ucita.. PRICELESS





za 68,75 + 60.00 + tips moze odmah profi ribu da unajmi sto da se cima... :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Major


Koko

Da ne otvaram novu temu, postavicu pitanje ovdje:
- Moze li mi neko reci ( pomoci ) kako da na ASUS M2N plocu uparim dva SATA HDD-a?
Trenutno imam u kompu SATA HDD 500GB na SATA portu kao Master i DVD RW rom na IDE portu kao SLAVE. Kada zakacim drugi SATA HDD 1TB u SATA port, blokira mi komp i u BIOS-u ispise FATAL EROR?!
Kao da rijesim nastali problem, mojim neznanjem?  :)

Skica MB M2N.


Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

dzimika

Mislim da u Biosu treba da se setuje koji je primarni drive od ta dva, a drugi problem mozda nastaje ako na oba harda imas sistem
I da li si sistemski hard zakacio na sata0 ili na neki drugi?

Koko

@dzimika
Da na MB ima SATA 0 port ne bi bilio problema, nego su SATA portovi od SATA 1 do SATA 4 i IDE port kako vec napisa. Na HDD koji sam kacio ima OS na prvoj particiji, ali to ne bi trebalo biti problem ako Bios vidi taj HDD kao Slave?
Ok posto taj "novi" HDD treba biti skladiste, prvo cu samo njga nakaciti pa ocistiti, a onda vratiti moj sa OS i vidjeti sta ce se desiti? Ako prodje ok, ako ne onda cu uci u Bios i vidjeti sta ciniti? Za sada mi je u Biosu "primarni" disk DVD rom zbog instalacije OS-a.
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

Glava Dole

Narezi ili stavi na flesku hirens boot cd, stari program ali fercera... i preko njega formatiraj taj dodatni.

Nije iskljuceno da je nesto pobrljavio, cale je nesto pokupio pre nekih godino dana i to je bio ekstrem... da se pokrene instalacija sistema nije mogla, kad se taj hard stavi u drugi racunar i postavi kao sekundarni ispravan sistem krene da se pali ali zablokira... particija kao tu ali nema kapaciteta, nema nista, format ne dozvoljava... hirens boot se jedva pokrenuo posle jedno 40min, uspeo da ga foramtiram na jadite jade i posle je sve radilo najnormalnije.

U svakom slucaju to sto ti je dzimika rekao je takodje tacno ali ako je takav bios. Kod mene je npr bas tako, u jednom delu se podesava koji hdd je primarni a u drugom redosled butovanja. Ali ima i onih biosa gde se samo poredja... primar, sekundar...


Koko

 @Glava Dole

Hirens boot cd imam negdje dok sam kuburio sa OSXP, samo svejedno mi je to isto mogu uraditi preko instalacionog cd-a. formatiziranje HDD i prekidanjem instalacije OS-a. U svakom slucaju mi je sad zelja da uradim kopiranje postojeceg HDD od 500GB na 1 TB ( 2 particije ) i taj 500GM ocistim sav za skladiste. Nesto cu "petljati|" pa valjda uspijem napraviti.  8)
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

DebeliZmaj

 [watching] ...
i tako ... kazes SATA ... ovaj ... taj disk od 1TB je SATA3 ? jel da ?
ovaj ... koji ti je SATA standard na ploci ... ako me secanje sluzi .. SATA1 ?:)
ima plocu davnih dana .. cak i L varijantu ..
Obe su neopevano govno, mozda promenom biosa recimo na 0402 uspes da postignes neki nivo rada :)



Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

kloniranje .. clonezilla ... mada mozes i iz windows-a 10 laganica ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Koko

Citat: DebeliZmaj poslato 06 Jun, 2020, 21:32
[watching] ...
i tako ... kazes SATA ... ovaj ... taj disk od 1TB je SATA3 ? jel da ?
ovaj ... koji ti je SATA standard na ploci ... ako me secanje sluzi .. SATA1 ?:)
ima plocu davnih dana .. cak i L varijantu ..
Obe su neopevano govno, mozda promenom biosa recimo na 0402 uspes da postignes neki nivo rada :)

Ploca davno flesovana na Bios 0902 ( zadnaj verzija ) i realno dobro me sluzi za tu konfiguraciju CPU 3000 dual, GPU 1GB i 8GB rama i OS Win 7 64-bit jer za dalje nema drajvera. Znaci "sine Mitre dala Bogu vitre", nema dalje. Sluzice do god na njoj budem igrao WOT i WOWS bez problema kao do sada, a ostalo radi i dalje za sve pare. Cime bi se cimao u stanu kad ne vozim motor, kada je ovako usrano vrijeme.  [yahoo]
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

Koko

 
Citat: Koko poslato 06 Jun, 2020, 20:34
@Glava Dole

Hirens boot cd imam negdje dok sam kuburio sa OSXP, samo svejedno mi je to isto mogu uraditi preko instalacionog cd-a. formatiziranje HDD i prekidanjem instalacije OS-a. U svakom slucaju mi je sad zelja da uradim kopiranje postojeceg HDD od 500GB na 1 TB ( 2 particije ) i taj 500GM ocistim sav za skladiste. Nesto cu "petljati|" pa valjda uspijem napraviti.  8)

Vrijedi malo  "petljati" i napraviti ono sto zelis, a to je da sam uspjeo i drugi SATA HDD pripitomiti i ubaciti u igru na M2N plocu. Sad samo napraviti na njemu ( F ) dvije particije i iskpirati stari disk na novi, a stari ocistiti za skladiste u cijelosti.   [yahoo]

Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!