Glavni meni

Akumulator!

Započeo djordjeadz, 15 Septembar, 2011, 12:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Poenta je da se zimi dopunjuje s vremena na vreme. Meni alarm vuce struju i posle 6-7 dana nepaljenja zimi ne mogu da ga upalim. U sv sl g raskacim zimi i jednom mesecno ga nakacim na punjac da dopuni i to je to. pali on i bez punjenja ali ovako su mi rekli da je bolje :)

Plazma Keks

idi kupi original fabricki, jeste da je skup, ali fabrika uvek kupuje A klasu nekog proizvodjaca, to se vazi za svu opremu, gume, kulumator, diskovi i plocice kocnica, ma svu potrosnu robu

djolevidak

Da slazem se kanarincem odrzavanje je bitno mnogo pogotovo zimi...mnogi crknu preko zime niko ih ne puni i cao...zato ja skinem akumulator stavim u toplo i malo ga praznim punim i to je to ;)

zmiya

Citat: Plazma Keks poslato 18 Septembar, 2011, 18:53
idi kupi original fabricki, jeste da je skup, ali fabrika uvek kupuje A klasu nekog proizvodjaca, to se vazi za svu opremu, gume, kulumator, diskovi i plocice kocnica, ma svu potrosnu robu

A u kojoj fabrici ima da se kupi fabrièki?

bigbad86

Ja ga skidam zimi da stoji u podrumu  pored podstanice za grejanje i cao. Dopunim po pola sata svakih 20 dana i to je to.

Plazma Keks

Citat: zmiya poslato 18 Septembar, 2011, 21:40
Citat: Plazma Keks poslato 18 Septembar, 2011, 18:53
idi kupi original fabricki, jeste da je skup, ali fabrika uvek kupuje A klasu nekog proizvodjaca, to se vazi za svu opremu, gume, kulumator, diskovi i plocice kocnica, ma svu potrosnu robu

A u kojoj fabrici ima da se kupi fabrièki?
vau, al si pametan, pa odes kod generalnog distributera koji uvozi recimo yamahe, ako vozis yamahu i onda lepo kupis od njih za malo vise para original akumulator koji se ugradjuje za prvu ugradnju

MIGE

e sad pocinje,cekamo druga zmiju da se oglasi  [watching]

Dzigi Boy

Citat: Plazma Keks poslato 15 Septembar, 2011, 23:02
sa gelom ne curi i nema odrzavanja, a obican, moras da mu sipas destilovanu vodu jer ista isparava iz akumulatora, a moze i da procuri


Kladim se u zivot da je moj motocikl najvise proveo bacen na zemlji........verovao ili ne u zadnjih 10 dana barem 5X mi je tresnuo motor......imam problem sa nogom pa ne mogu da ga zadryim pa ga pustim da padne....voyim unibat na kiselinu i nikad mi se ni  kap nije prolila niti sam sipao u njega..........ali umoram je posle 3 godine

Varta je 100% najbolja

Plazma Keks

imas sa kiselinom sa i bez odrzavanja, samo sto sam ja zaboravio to da navedem... :)

moje misljenje je da je varta bila najbolja, kazem, uzimam te baterije direktno iz torexa (zbog rabata:D) i 4 ili 5 baterija su crkle nesto posle isteka garantnog roka..

zmiya

Citat: Plazma Keks poslato 18 Septembar, 2011, 22:37

vau, al si pametan,


Vau,al si pametan,idi obrazuj se pa dodji,ne mogu da se raspravljam,
to su ti argumenti kad ti neko iznese èinjenice pa ostane¹ bez teksta..

Major

Kupio Unibat od 12Ah u Cvijicevoj.
Prezadovoljan :)

Plazma Keks

ja ne znam ni zasto si zapoceo raspravu? ti si se napravio neveset, kao ne znas na sta se odnosi fabricki deo. sta se i ja raspravljam, svaki put poludim

zmiya

Pa svaki je deo iz fabrike,nijedan se nije rodio u porodili¹tu..

zmiya

Citat: Plazma Keks poslato 18 Septembar, 2011, 22:37
Citat: zmiya poslato 18 Septembar, 2011, 21:40
Citat: Plazma Keks poslato 18 Septembar, 2011, 18:53
idi kupi original fabricki, jeste da je skup, ali fabrika uvek kupuje A klasu nekog proizvodjaca, to se vazi za svu opremu, gume, kulumator, diskovi i plocice kocnica, ma svu potrosnu robu

A u kojoj fabrici ima da se kupi fabrièki?
vau, al si pametan, pa odes kod generalnog distributera koji uvozi recimo yamahe, ako vozis yamahu i onda lepo kupis od njih za malo vise para original akumulator koji se ugradjuje za prvu ugradnju

A zna¹ li koliko bi bilo to  ''malo vi¹e'' para?

bigbad86

Ljudi ne bobonjajte nego idite u TOREX i kupite VARTU koja je proizvedena u EU a ne kod cheng chong yunga :P

MILJAN

A koliko ko¹taju ti od  cheng chong yunga? Ako je cena niska, pa da se i pazari neki sezonski..Meni ne treba ali za skutere je super.....
Cheng chong yung....  Nisi ostavio oznaku da potra¾imo :D  [rofl] [rofl]
Cave ab homine unius libri

djolevidak

plazma evo ja cu da ti kazem kako se kazu delovi koji se ugradjuju na motor u fabrici zovu se delovi iz prve ugradnje  ;) da te ne jebu ovi :D

Plazma Keks


djolevidak


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: djolevidak poslato 19 Septembar, 2011, 23:16
plazma evo ja cu da ti kazem kako se kazu delovi koji se ugradjuju na motor u fabrici zovu se delovi iz prve ugradnje  ;) da te ne jebu ovi :D
A prva ugradnja nije isto sto i originalni rezervni deo...tako da puj pike ne vazi...prvu u ugadnju dobijes tad i nikad vise...zato se zove prva a ne drua ugradnja...i pre nego sto lupite nesto u pokusaju da ispadnete pametni sacekajte da se ovi pre vas izlupaju, pa ako je neko pametan slozite se sa njim.....
Plazma keks....drugi zuti karton
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11