Glavni meni

Akumulator!

Započeo djordjeadz, 15 Septembar, 2011, 12:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

djolevidak

vazi ;) pitam posto ako mi bude trebao akumulator da ne dajem duplo vece pare....

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

CADILLAC

BMW BoxerClub Pancevo 666

Plazma Keks

ako je to premalo, koji da stavi? budi precizan.
dovoljno je i 7ah, ako si pokoleban, isprobaj ga. moj je od 7.2ah

djolevidak

na 900 rr ide fabricki 8ah cini mi se...tebi akumulator ne treba kad upalis motor...a ne verglas 100 puta na dan tako da moze i ovaj opusteno puni se isto kao i ovaj ja msm i to je to ;)

SSZGO

bolje  uzmi bar neku 10tku ili vise, ako vozis po gradu...

sto je sigurno sigurno je...

pored kapaciteta znacajnije je mislim koliko ampera moze da isporuci u jednom trenutku

u svakom slucaju sto veci kapacitet to bolje a razlike u ceni su mizerne...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kanarinac

Ja sam uzeo exide, evo proslo godinu dana i sljaka, zadovoljan sam za sada. Ako izdrzi i sl godinu, do jaja

Dutchman

Unibat i skroz zadovoljan , isto zelatin(kao) ... na drugom excide isto godinu dana i jache poshto sam oba kupovao na prolece ... oba su 9Ah ali jedan ima startnu struju valjda 160 a drugi 190 nechega , to je koliko povuche struje alnaser itd , ako stavish jeftiniji , oce da crkne ... ima li taj podatak za te za UPS


e sad gore napisah KAO za zelatin , postoje akumulatori na kiselinu , na kiselinu ali bez odrzavanja i na gel , ti na gel su jako retki i oni su zaliveni skroz nema rupa , a ovi shto kazu da su zelatin bla bla bla su isto na kiselinu samo bez odrzavanja, i mora da se aktiviraju , kad prestane da radi , moze da se otvori i dolijesh vodu i on proradi , ali vishe nije to to , jer pochinje da curi itd ali radi ... fora je shto ima neke aj da kazem sundjere u kojima je kiselina , i chim je razredish tj dolijesh shta god u njega to krene da ne drzi i krece da curi , bem li ga poenta ako ne stoji ravno , nemojte mu tako produzavati vek ... ja sam na burgmanu tako otvorio i napunio vodu , napunio na punjachu , i sad mi curka ali evo radi vec 7 meseci iako nije hteo da zavergla ni pola kruga iako sam ga punio celu noc , ali curka napred po plastici stavio sam krpicu da se ne sliva i zabole me , chekam da crkne pa da kupim nov ... pricam za ove bez odrzavanja ...


e da u batajnici , sam kupio za 3600 za cbr600rr a u relly autu je bio 4800din ...

ЯЭВОЛУТИОН

Ja bi metnuo ODYSSEY...da imam pare
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MILJAN

Hipotetièki:

Ajd onda koji je najbolji? Neki primer? Brand? npr. daæu 70-80 eu. Koji? [neampojma]
Cave ab homine unius libri

Plazma Keks

ocete da vam ispricam pricu o akulumatoru?

WOLVERINE


djolevidak


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: revolution poslato 17 Septembar, 2011, 20:26
Ja bi metnuo ODYSSEY...da imam pare
sugurno najbolji..na svetu a i sire
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: djolevidak poslato 17 Septembar, 2011, 21:39
YUISA AKUMULATORI ;)
jel to kineska kopija YUASE ili....bte EXIDE je YUASA III klase
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

aca-pn

Na motoru imam AGM akumulator koji je je kiselinski, ali bez odrzavanja, potpuno je zatvoren i nema nacina da se otvori. Star je bar 3 godine, ako ne i vise (za 3 znam sigurno) i radi bez greske

djolevidak

ma japanski je :D sad kako se pise bem li ga z znam da ima i kineska kopija :D

bigbad86

Ja sam kupio VARTA od 12Ah za 2900 dinara  kod TOREX Co Doo Ruzveltova 23 Beograd. Godinu dana garancije isteklo odavno ali i dalje pali kao mina ;)

Plazma Keks

onda si dobar... mozda ce te sluziti 2-3 godine

djolevidak

ja kupio kineski neki Lp traje vec godinu dana nije mi nikad otkazao :D