Glavni meni

Obrada diska brusilicom

Započeo ðunta, 14 Septembar, 2011, 09:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ðunta

Citat: MIGE poslato 19 Septembar, 2011, 09:23

Zovni, pre neko veèe bila svirka u Semaforu, bio "uljez", moj drugr moto mrzac, a ja nisam znao. Hvala za kompliment, jo¹ neki dan æe trajati sreðivanje koènica do kompletirnja i svakako raport sledi.


naravno i onako sam duzan  [cheers] od prosle godine.

[/quote]

Ja sam pored svega i audiofil i taj drugar me zezo ¹to nisam bio, " e moj bajkeruu hifisto..." A dug rðav drug u ovom sluèaju se ne va¾i, sasvim je suprotno. Ovih dana æu biti u kraju posveæen koènicama pa ti se javim da skoèim do kafiæa, a kad ima neka svirka vikni.

Citat: UFF poslato 19 Septembar, 2011, 09:26
Cekamo rezultat
A majstoru pre placanja reci da si stavio sve na forum i da ako je uradio dobro a cena bude normalna da ce imati sigurno jos dosta musterija ;)

Veæ sam najavio forumsku  moto prièu, gazda sa zadovoljstvom prihvatio. Samo da ne proðem ko sa jednim plastièarem, ja preporuèio pa kad sam oti¹o nakon izvesnog vremena neki radnik kao ne radimo motore. Alo, reko ja sam, kad gazda, ej, ma be¾i, ne mo¹ se odbrnimo od tvojih. Ma¹inisanje je preliminarno sasvim korktne cene, danas æu sve da dovr¹im, bar se nadam.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Lazic

I...? Gde je izvestaj sa terena...? ;D

ðunta

Jo¹ je na terenu, radio plivjuæe bolcne, drljo felnu,alt za balansiranje...biæe kad sve zavr¹im. Nego, jel ima ko na zajam ono elastièno crevo-sajlu, za bu¹ilicu da malko pretrljam obruèe poilir pastom.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ðunta

#43
Cela toèak operacija zavr¹ena. ®bice na oba toèka iscentrirane svojeruèno, zamenjen komplet le¾ajeva prednjeg toèka, ispolirane felne i ¾ice, sve cinkovano, zamenjeno ¹to je bilo moguæe inoxom, namontirane nove gume, izbalansirani toèkovi, rastavljana koèiona kle¹ta... motor pre¹ao oko 2,7 k, koèenje odlièno i bez anomalija. Lièno, imao sam dozu skepse oko obrade diskova jer veæina je imala obeshrabrujuæe mi¹ljenje. Pored kvazi  probe imao sam pravi test na auto putu na domak Minhena, u levoj brzoj traci pri nekih 170 izlete mi kombiæ, obe bremze o¹tro da je èak i BMW kleko napred iako pod punim optereæenjem, supruga i 3 krcata kofera, sve mirno i kratka metra¾a usporavanja, 4, gas i ono srpsko...Nije me videla Nemica jer sam i¹o realtivno na malom rastojanju iza nekog auta. Inaèe, ovo je veæinski razlog lanèanih sudara na auto banovima, al to je tema za posebnu prièu.

Inaèe je ceo motorcikal pro¹ao celo moje ðuntovanje tako da mi je mehanike trenutno dosta da bih sad i pisao o tome, desetina slièica kao blic svedoèenje.  

 

[attachment deleted by admin]
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ðunta

#44
.

[attachment deleted by admin]
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ðunta

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ðunta

.

[attachment deleted by admin]
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

castor

Svaka tebi èast èika Ðunta. Mada za sve ovo treba i dosta znanja i iskustva... Nekada je to i¹lo lak¹e, a danas dosta te¾e...
It's the ride that matters, not the bike…

ðunta

Citat: gdjole poslato 06 Jul, 2012, 13:50
Svaka tebi èast èika Ðunta. Mada za sve ovo treba i dosta znanja i iskustva... Nekada je to i¹lo lak¹e, a danas dosta te¾e...

Nemo da me is èikava¹, biæe [prebicute]. Hvala na komplimentu. Motorcikl je bio u nekom ovom rasklapanju da bi se perferija prekontrolisala i doterala a ja bio siguran kad sednem. Moto iskustva a ni znanja ne¹to nemam al mehanikom sam se bavio iz strasti i hobija kad je to bio ¹kolski zanat, nekad, kad su majstori uistinu bili znalci i kada je na svako pitanje moguæe bilo dobiti pravi odgovor. Danas su svi majstori i znalci al po sistemi copy/paste a referenca virtuelno net iskustvo. Nabavljena 2 manuela i polako, konsultacija sa drugarom kad ne¹to ne znam i iz op¹teg iskustva izaðe logièno re¹enje. BMW inaèe ima ¹kolsku mehaniku iako se èini da je komplikovan to nije.

©to se tièe koèione tematike, BMW ima vrlo lepo i delotvorno re¹enje plivajuæih diskova al ujedno i katastrofalno konstruisano. Naime, disk jednostavno gloðe glavèinu i postepeno pohaba i pritisnu bolcnu i razloèe plivajuæu rupu a sve zbog neredovnog servisiranja i zamene habajuæih delova. Sad sam sve uradio po meri, vratio na fabrièke dimenzije i postavio tvrdu kliznu i ¾rtvenu ¹ajbnicu tako je bolje od originala. No, po¹to ovde mislim da nema Bmweja¹a da ne ulazim nepotrebno u detalje.



[attachment deleted by admin]
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"