Glavni meni

Honda Varadero v Suzuki Strom v Yamaha TDM 900

Započeo Major, 13 Septembar, 2011, 13:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

Citat: MajorSoul poslato 16 Septembar, 2011, 12:24
1200 sam i gledao. 1250SA je za nijansu lepsi na oko.
Video sam da mogu da se nadju po dosta niskim cenama, pa rekoh da pitam u cemu je caka.


[/quote


            Pa caka je da su kao novi bili jeftini...1200 negde oko 8000 i manje a 1250 malo skuplji.

grber

Citat: easy poslato 15 Septembar, 2011, 09:17
kawa dilerima u svetu je najavljen novi versys
imace 1000cc i 4 cilindra :O
Ne bi se uopste uzdao u te price posto se vec nekoliko godina unazad cuju ti tracevi... cak mi je i Stankara pre 2 godine rekao "iz proverenih dilerskih izvora" kako 2010. izlazi verzija Versysa od 1000ccm.  :D Nista dok Kawasaki zvanicno ne bude prezentovao modele za 2012.  [blahblah]

U svakom slucaju, Versys nije tema, a i prelazak Burgman -> Versys mi deluje malo bez poente...  [neampojma]

mitri

Citat: Gaspar poslato 16 Septembar, 2011, 12:12
Odlican motor, neunistiv, kvalitetan. 1250 vec tu i tamo, ali 1200 je nesahranjiv  ;)

goranvojska ima komada jedan

Citat: MajorSoul poslato 16 Septembar, 2011, 12:24
1200 sam i gledao. 1250SA je za nijansu lepsi na oko.
Video sam da mogu da se nadju po dosta niskim cenama, pa rekoh da pitam u cemu je caka.


To onda ispada da je najbolja varijanta - Bandit 1200 K6, tj. 2006. god. kad je uraðen restyling, pa izgleda isto kao 1250 ... a agregat je jo¹ uvek stara uljara od 1200 ... a tek od 2007. je ubaèen novi agregat 1250 sa vodenim hlaðenjem ...

Che


UFF

Citat: UFF poslato 15 Septembar, 2011, 22:24
[nono]


kao sto rekoh

nema veze sa ova 2 iz naslova

a sad ako mi neko kaze "stooo pa moze i sa njim?"

e pa moze i sa skuterom od 50ccm

MILJAN

Mo¾e i od tarabe skije da se naprave pa niz livadu samo da pr¹ti
Cave ab homine unius libri

WOLVERINE

Citat: MajorSoul poslato 14 Septembar, 2011, 11:10
Citat: robbief poslato 14 Septembar, 2011, 10:15
Ako ne budes mogao da zadrzis Suzuki, svakako uzmi TDM 900. Brzo ces uvideti da se po gradu vozi lakse nego Burgman 650.

Sto se tice putovanja, isao sam skoro na neku voznju sa momkom koji je vozio Burgman 650, i stekao sam utisak da se sa njim moze na kraj sveta i to u paru. Jel si siguran da ti uopste treba motor pored njega ili umesto njega? Bojim se da ces brzo shvatiti da gresis.

Ako vec hoces motor, a da i dalje imas sve sto ti veliki skuter pruza, menjaj ga za T-max. :)

Ako budem mogao da zadrzim Burgmana onda bi pre isao na varijatnu Stroma ili Varadera.
Ako ne budem mogao onda mi se nekako najvise uklapa TDM jer hocu da imam motor i za grad i za putovanja.

Jedina stvar koja mi smeta na Burgmanu i sto bi promenio jeste velicina tockova. 17" bi bas bile odlicne :D sve ostalo je odlicno i za svaku pohvalu.
Burgman je zakon u odnosu na T-Maxa!
BURGMAN JE ZAKON U ODNOSU NA T-MAXA!

Ovo je cista budalastina. Ili ti nikad nisi vozio T-Max. Burgman za T-Maxa je TALJIGA. Kolko kosta Burgman a koliko T-MAX? Kakve kocnice ima Burgnan a kakve MAX. Kakvo je prednje vesanje na Burgmanu a kakvo na MAXu (viljuska, trouglovi i kljesta od R6). O zadnjem vesanju i J. Cossti necu da pricam. A performanse, to je tek misaona imenica za Burgmana. Za tebe je ipak Varadero.

UFF


Major

Citat: WOLVERINE poslato 16 Septembar, 2011, 22:38
Ovo je cista budalastina. Ili ti nikad nisi vozio T-Max. Burgman za T-Maxa je TALJIGA. Kolko kosta Burgman a koliko T-MAX? Kakve kocnice ima Burgnan a kakve MAX. Kakvo je prednje vesanje na Burgmanu a kakvo na MAXu (viljuska, trouglovi i kljesta od R6). O zadnjem vesanju i J. Cossti necu da pricam. A performanse, to je tek misaona imenica za Burgmana. Za tebe je ipak Varadero.

Hmm, cena T-Max je 9.985, cena Burgmana je 10.790. Znaci T-Max je skuplji.  [ludak]
U svakom slucaju da ne idemo  [offtopic] sve je pitanje ukusa. Meni licno T-Max nije bio opcija jer sam ja zeleo da kupim maxi skuter, a ne maxi motoskuter.

Da se vratimo na temu:

Posto mnogo puta u godini odem do sela, a put do sela je vise sljunkovit nego sto je put pa me zanima koji od ova tri modela se najbolje snalazi kad put nestane?

UFF

Ja mislim da nijedan od 3 pomenuta nisu ni za kakav offroad ali po sljunku mogu svi da prodju i tu bi prednost dao tdm-u samo zbog najmanje tezine iako ona najmanje podseca na motor za offroad
Dual bike je pre f800gs a ovo iznad su autobusi koji ne bi trebali da silaze sa asfalta

Major

Nisam ja ni planirao da idem offroad, nego cisto me zanimalo koji se najbolje ponasa kad sidje sa asflata.
Znaci plus za TDM.

UFF

pa na offu ti je ubedljivo najvaznije da motor bude lagan - tako da se nijedan od njih ne ponasa dobro
posle tezine ti je bitno da bude mekano ogibljenje
i trebao bi da imas gume koje traju na asfaltu a mogu zadovoljavajuce da drze na off-u a zavisno od kolicine voznje van puta ces birati kakve gume stavljas

Major


WOLVERINE

#93
Sta sve Srbi nece da izmisle, jbt ne zajebljivi smo. Oni trafikanci da bi sebi ublazili muku kobilu nazvali PUTNI ENDURO. A ovaj sad dosao do izraza-kategorije MAXIMOTOSKUTER.

Definitivno VARADERO 125 neces pogresiti.

goranvojska


Che


pit

Citat: Che poslato 17 Septembar, 2011, 15:56
Jesam.


Bas dugacko si ga vozi pa te smorio ili tu po kraju pa ti se ucinilo da nije za duga potovanja?

MILJAN

Jeste za duga putovanja ali nemoguæe da je bolji za to od TDM-a i od ostale ekipe... Ja ga nisam dugo vozio da bi znao ali pretpostavljam...
Cave ab homine unius libri

Che

Citat: pit poslato 17 Septembar, 2011, 16:45
Bas dugacko si ga vozi pa te smorio ili tu po kraju pa ti se ucinilo da nije za duga potovanja?

Ne svidja mi se ideja dugackog puta na naked motoru.
Ne kazem da je ne moguce ali ni da je napravljen za tu svrhu.

pit

Citat: Che poslato 18 Septembar, 2011, 22:26
Citat: pit poslato 17 Septembar, 2011, 16:45
Bas dugacko si ga vozi pa te smorio ili tu po kraju pa ti se ucinilo da nije za duga potovanja?

Ne svidja mi se ideja dugackog puta na naked motoru.
Ne kazem da je ne moguce ali ni da je napravljen za tu svrhu.


                      Pa postoji bandit 1200 s koji je bas motor za putovanje....koji je na autoputu bolji od sva ova tri pomenuta.