Glavni meni

Shop Trade Ploèice Ferodo, platinum, sinter...

Započeo sasafilipovic, 12 Septembar, 2011, 13:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

F I K I

samo da se nadovezem na temu
ja inace radim u firmi shop group i uglavnom ja prodajem plocice i pakove ferodove za motore.cene su vp i na tu cenu se dodaje pdv.
cene jesu dosta povoljne ali stim sto imamo razni hvalitet polocica ferodo.AG oznaka argento road uglavnom su pravljene za skutere.P platinum road offroad.SG sintergrip offroad.ST sinter grip road imam oznaku array cooling vrhunska plocica.CP211 racing i XRAC sintergrip array cooling.mislim da su to svi hvaliteti ferodo kocionih obloga.najvise na stanju imamo sa oznakom P I ST.do sad nisam imao bilo kakve reklamacije na ferodo oblogu za motorcikle.
nadam se da ce nekom biti od pomoci

Conti-Moto

Citat: F I K I poslato 05 April, 2012, 22:02
samo da se nadovezem na temu
ja inace radim u firmi shop group i uglavnom ja prodajem plocice i pakove ferodove za motore.cene su vp i na tu cenu se dodaje pdv.
cene jesu dosta povoljne ali stim sto imamo razni hvalitet polocica ferodo.AG oznaka argento road uglavnom su pravljene za skutere.P platinum road offroad.SG sintergrip offroad.ST sinter grip road imam oznaku array cooling vrhunska plocica.CP211 racing i XRAC sintergrip array cooling.mislim da su to svi hvaliteti ferodo kocionih obloga.najvise na stanju imamo sa oznakom P I ST.do sad nisam imao bilo kakve reklamacije na ferodo oblogu za motorcikle.
nadam se da ce nekom biti od pomoci

Citam pa mi nije jasno nesto, sta ti znaci ovo :  hvalitet ?
Novo !!!
Conti ROAD !!

F I K I

raznog kvaliteta moja greska
nadam se da je sad jasnije  ;)

AndreyRR


F I K I


srbac

Citat: UFF poslato 07 Decembar, 2011, 16:01
podmazuju se sprejem za lanac
ili motornim uljem
a ako vam cure semerinzi na viljsukama to je jos bolje-imate besplatno podmazivanje niz viljusku pa pravo na kljesta i disk
A ko ima USD vilju¹ku on je u prednosti jer direktno kaplje na diskove i nema ¹kripe ni u snu a idealno je za trke kada mo¾e¹ svakog da dobije¹ na koèenju !
( kasno vata)

srbac

A najveæa nebuloza je da ne ¹kripe dodirne povr¹ine nago ledja ploèica, ha, ha ,ha,....sitne vibracije....ha, ha, ha....
Kad se usija povr¹ina koja koèi od koèenja bez potrebe, (kao ¹to ljudi voze a skoro im stalno blinka zadnje ¹top svetlo, ne skidaju nogu sa koènice) onda samo sa ¹mirglom skine¹ tu skramu i vozi Mi¹ko, nema ¹kripe....

ЯЭВОЛУТИОН

@srbac
Kocione povrsine ne bi trebale da skripe pri kocenju....ako je disk kako treba , ako nisu zapaljene, i ako nisu matore.
Stvarno skripi mikrovibracija izmedju plocice i kljesta...provereno....e sad niko ti ne kaze zasto nastaje mikrovibracija.....procica bi trebala da susti pri kocenju.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Conti-Moto

Citat: srbac poslato 07 April, 2012, 17:34
A najveæa nebuloza je da ne ¹kripe dodirne povr¹ine nago ledja ploèica, ha, ha ,ha,....sitne vibracije....ha, ha, ha....
Kad se usija povr¹ina koja koèi od koèenja bez potrebe, (kao ¹to ljudi voze a skoro im stalno blinka zadnje ¹top svetlo, ne skidaju nogu sa koènice) onda samo sa ¹mirglom skine¹ tu skramu i vozi Mi¹ko, nema ¹kripe....

Dok sam radio u BMW-u Minhenu, tim BMW inzenjera je sa ljudima iz "Knorr Bremse" (proizvode sve vrste kocionih sistema,
od putnickih vozila pa do vozova i aviona) radio na tome. Tacan uzrok same skripe se zna (mikrovibracije), to nije problem,
problem je u serijskoj proizvodnji kocionih sistema doci do takve preciznosti kakva se trazi a da je to jos uvek isplativo.

@srbac
Ako ne znas (a vidim da ne znas) plocice pocnu (i mogu) da skripe samo od onog momenta kada se idealno uklope sa povrsinom diska.
Nove plocice nikad nece "pistati i zvizdati", to mogu da rade samo kad se lepo uklope sa diskom. Kada smirglom skines radni deo kocione plocice
ona opet ne lezi idealno na disku i zato ne skripi, cim se opet ulegne - opet ce skripati.
Ako nesto ne znas, internet je cudo, sve mozes da nadjes i da se edukujes za dzabe (naravno ako ne citas tekstove po forumima koji pisu ljudi kao ti).  

Novo !!!
Conti ROAD !!

srbac

Ugradio sam  verovatno vise plocica nego sto si ti video ( Conti )i  verovatno nemam pojma o cemu pricam, pozdrav od Srbca keramièara u penziji, upoznali smo se na sajmu !!!   [yahoo]

Conti-Moto

#50
Vidis, i pored "toliko ugradjenih plocica" ipak nisi znao zasto skripe, ali evo otkrio sam ti tajnu pa sad znas i ti . . .  :P
Ako si ih ugradjivao za pare, onda mi je jasno zasto si ih smirglao - malo ih potrosi vlasnik, malo vise ti (smirglom) i brzo im dodje kraj . . .  [prebicute]
Novo !!!
Conti ROAD !!

srbac

Ne zbog toga, nego zbog onih pametnih koji sve znaju iz kataloga, interneta, i kite se tuðim perjem (èitaj znanjem)  i poznate fraze:"Ja sam to radio u ©vajcarskoj 15 godina' ( jedne zime).
©kripe kad ne valja kvalitet ploèica i tu nema pomoæi i nauke.com  [pop]

Conti-Moto

Novo !!!
Conti ROAD !!

rista467

Ne  znam kako je u bavariji,niti  u cacku, al meni je Ceda  bRat u  bloku shezdes i nekom menjao plocice  i  skripale su  dok "ne nalegnu"....   svako ima svoju teoriju, the  truth is out  there.....

Aussweis

Ja sam za drugara pazario u Shopu Ferodo platinum za Suzukija DR 800 Big, montirao sam ih i od samog poèetka pa do sada nisu nijednom ¹kripale a pre¹ao je oko 2000 km. E sad, znam da ima raznih vrsta ploèica, ove mi je po katalogu lik ponudio i koliko vidim, za sada, nije nas zajebao.
Sve ima cenu ili čast!

Darko

da malo osvezim temu ...
i moja preporuka za shop trade ... plocice za zzr 600 ,zadnje , ferodo platinium , 1.900 din...
cene su im skroz korektne... ulje 610 din / l