Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

BANE BROTHERHOOD

MJETALNA MILICIJA >>>>>AAAA MJETAL CE POBJEDITI BUBULJICU ISCJEDITII!!!! [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Panta Zemunac

Citat: zodiac poslato 15 Decembar, 2010, 15:58
Moj glas za tri guze. Megaloman, sta ces...

Da li bi se neko naljutio ako bi Boki 13 pokazao svoju golu guzicu! :o
Pa ¹ta, guzica je guzica!!! [rofl]

Koliko sam razumeo, tema je off road...¹to znaæi, vozi¹ ¹umarkom i naleti¹ na tamo neke guzove i tako to, ovo i ono, upregne¹ te iste preko ramena, motor ¹utne¹ u stranu, da ne smeta voajerima i raspali¹ po istim tim guzovima!! i tako...to!! [watching]

Gile

heheh za te egzibicije najvise odgovaraju cobanice sa stadom po planinskim vrletima Srbije :D

doktor

Citat: Gile poslato 15 Decembar, 2010, 16:03
hvala doktore , nadam se da si sad uvideo koliko si pogresio prodajom CR-a :D

Nisam odustao...samo sam se manuo full cross-a...
Bikers work is never done!

Abdullah100k

'el ima neko iskustva sa onim ekserima za gume, ne bih bas da cekam prolece a nikad se nisam upustao u te zajebancije... imam dve gume koje mogu da se isku paa... ima li smisla to raditi?
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

srbac

Joj meni se to tera po snegu, mozda da neko iz inostranstva nabavi ! Posto li je ?

Panta Zemunac

Citat: Abdullah100k poslato 16 Decembar, 2010, 21:33
'el ima neko iskustva sa onim ekserima za gume, ne bih bas da cekam prolece a nikad se nisam upustao u te zajebancije... imam dve gume koje mogu da se isku paa... ima li smisla to raditi?

Citat: Abdullah100k poslato 16 Decembar, 2010, 21:33
'el ima neko iskustva sa onim ekserima za gume, ne bih bas da cekam prolece a nikad se nisam upustao u te zajebancije... imam dve gume koje mogu da se isku paa... ima li smisla to raditi?

©to ne bi poku¹ao sledeæe;
da jednu iseèe¹ na trake du¾ine 10tak cm...da ih skroz, sa unutra¹nje prema spolja¹njoj strani, znaæi kroz ceo krampon, probu¹i¹ èavlima, tako da glava bude gde je nekad bila prislonjena unutra¹nja a vrh eksera da viri, barem santim iz krampona!?! Zatim da te trake prive¾e¹ na gumu koja ti je sada na bajku, sistemom kao na ovoj fotki...Proba¹ pa ¹ta ispadne..ima da se kupe razne trake od sintetièkih materijala, veom izdr¾ljive.



Uploaded with ImageShack.us

UFF


Vlajko

Bruka  [clapp]

Ovako bi mogla da izgleda Kepijada za koju godinu..samo sponzor fali..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Panta Zemunac

Citat: Vlajko poslato 19 Decembar, 2010, 21:01
Bruka  [clapp]

Ovako bi mogla da izgleda Kepijada za koju godinu..samo sponzor fali..

Ume¹ ti da bude¹ duhovit, samo kada te ne¹to potera... [rofl]
Ovakav Off u Srbiji neèe¹ videti jo¹ najmanje deceniju...osim ako im ti ne obezbedi¹ bajkove, dovede¹ ponaosob sponzore ali za bajkere amatere i ne utrèi¹ sa op¹tinom lapo-lapo, po 2 mil. dinara....Zna¹ li koliko je samo osiguranje za vozaèe!?! [doh]
Dotle, par krugova oko Divèibara je sasvim dovoljno i to za neke hard!! [neampojma]

Vlajko

Dok imamo Kepu.. ne trebaju nam sponzori..
samo koja crvena i hard taraba..
ima dosta snimaka sa Divcibarenja..evo neki..  [yahoo]

AT vs ST Kotlina 2010

Divcibare drugi deo.mov

zatim

AT vs ST Kotlina 2010
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

WOLVERINE



  @ Vlajko

Da li je ovo Peca fotograf sa KTM ADV?

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Gavrolini

Vlajko da malo nisi pomeso nesto...poredis romaniake i kepojebinu?!  Ljudi da li vi uopste znate sta je hard enduro takmicenje i sta ono sve zahteva. Ne kazem da kepa organizuje lose ali to su izleti koji su vise bazirani na klopu i pice a ne na samu voznju(bar su mi tako rekli ljudi koji su ucetvovali). A i kad vidim afriku i ST da prolaze tuda,znam da to nema nikakve veze sa enduro voznjom.

Vlajko

Rekoh "moglo bi da bude za koju godinu"
iliti..lepo bi bilo kad bi bilo..

Trebao si da dodjes pa nisi..
Kepa ima staze koje naziva soft..za kamile i hard za testere..

Svaka voznja je bolja od cukanja po kompu..tu se valjda slazemo?

A mozda je.. kad bolje razmislim  i bolje da nebude Kepijada komercijalizovana..
5 do 10 motora, poznata ekipa, to mi je nekako najbolje..


Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Popsy

Citat: Gavrolini poslato 20 Decembar, 2010, 13:54
Vlajko da malo nisi pomeso nesto...poredis romaniake i kepojebinu?!  Ljudi da li vi uopste znate sta je hard enduro takmicenje i sta ono sve zahteva. Ne kazem da kepa organizuje lose ali to su izleti koji su vise bazirani na klopu i pice a ne na samu voznju(bar su mi tako rekli ljudi koji su ucetvovali). A i kad vidim afriku i ST da prolaze tuda,znam da to nema nikakve veze sa enduro voznjom.
ma daleko od toga da iko poredi Romaniake i Kepojebinu i testere od 100tinak kg sa na¹im bedevijama ali to nije razlog da mi teramo ova na¹a èudesa kuda mogu da proðu... ne mo¾ preko panjeva i èuda al mo¾e sasvim lepo rekreativno da se pegla po prirodi (i to bez da moram da stavljam motor u kombi ili na prikolicu dok doðem do ¹ume :P )
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Vlajko

Nemoj da ih diras..taman su se smirili..malo  [zvizdi]

5 motora u garazi i da vidim ondak fiilozofiju? ;D

ovako vozi sta ko moze i gotovo..
vazno da se vozi i ne ide gsb-om..

Ostalo se lako uz pivo ubedimo  [cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

b2man

Citat: WOLVERINE poslato 20 Decembar, 2010, 00:53


  @ Vlajko

Da li je ovo Peca fotograf sa KTM ADV?

mislim da je cure na ktmu 990

Panta Zemunac

Citat: UFF poslato 19 Decembar, 2010, 20:36
e ovo se zove offroad!
BEST ENDURO 2010 RED BULL ROMANIACS

Citat: Vlajko poslato 19 Decembar, 2010, 21:01
Bruka  [clapp]

Ovako bi mogla da izgleda Kepijada za koju godinu..samo sponzor fali..

A ja mislim da se ovako naèeo razgovor...prema tome, ne fali ni¹ta ni na¹im trafikama samo ne za ovakav Off, kakav nam je servirao Uff!! [neampojma] [uuups]

kepo

ROMANIACS  [klanjam_se]


Citat: Gavrolini poslato 20 Decembar, 2010, 13:54
to su izleti koji su vise bazirani na klopu i pice a ne na samu voznju(bar su mi tako rekli ljudi koji su ucetvovali).

Gavro, klopa i pice su prateca i neophodna stvar za bilo kakvo desavanje, a da ne pricam za druzenje od tri dana. Sa voznjom se cak i preteralo, bar su me tako ljudi koji dolaze kritikovali.
Sledece godine definitivno vise nemas izgovor, jedino ako nas bas ne podnosis.  ;)

Staze se prilagodjavaju ucesnicima, jer do bre koju godinu za 90% ucesnika prelazak preko bare je bio off road. Vreme prolazi, mi se redovno vozimo i potrebe se menjaju.
Najmanji problem je naci hard stazu, cak i mnogo lakse nego napraviti krug od 200 - 300 km za teskase.

Medjutim, ljudi sa testerama na prikolicama i nema bas nesto. Vecinom su to motori od 140 kg pa navise, i za njih se mora naci staza koja se granici sa njihovim mogucnostima, sto i radimo. Tako da adrenalina nece, niti je ikad manjkalo.

I jedna od bitnijih stvari je da se vidimo i vozimo uzivo, jer je to skup ljudi koji se virtuelno svi znaju. A prica u cetiri oka, i preko ove plastike nema veze s vezom. A gde su ljudi, tu je meze i cuga.