Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

©ta si se uhvatio domaæeg, domaæi pa domaæi  :D
Najlak¹e je odvozati domaæi teren. Ima nas nekoliko koji smo vozili TET Serbia, iz raznoraznih delova. Pitaj ¹ta te zanima.
Samo odma da ti ka¾em, bedevije ne mogu da proðu jedno 40% treka. I neæe¹ imati frku za benzin  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Za fri¾iderd¾iju:

Na TET sajtu ima¹ da skine¹ trek u .gpx formatu koji mo¾e¹ da ubaci¹ u recimo Orux Maps (izvrstan), ke¹ira¹ topo mapu tog dela zemlje i udri po gasu. Ako neæe, konvertuje¹ ga u .kml nekim online konverterom.

Ne znam kako da ti po¹aljem konvertovani .kml fajl?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Taraba

Citat: lord_oblivion poslato 30 Januar, 2018, 18:15
Samo odma da ti ka¾em, bedevije ne mogu da proðu jedno 40% treka. I neæe¹ imati frku za benzin  ;D

Kako bre ne mogu kad je TET mapirao covek sa KLE-om?
Kud ces vece bedevije? :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

perlx

Prolazio sam vec te delove gde 'veliki motori ne mogu'.
Nema problema ni sa prolazom ni sa gorivom.
Gliga je odradio ozbiljan posao, na zavidnom nivou za dobar deo treka.

lord_oblivion

Trafika & like? KLE je gazela bre  [rofl]

Nego, mene zanima gde je ovaj put?

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

A da. Mogli bismo i mi da dodamo neki trek tamo, za TET Serbia ?
Jug nije pokriven a ima tamo podosta zanimljivih trasa. I pitome Valjevske planine.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

perlx

Mislim da je slika iz nekog dela Deliblata.

I te kako da dodamo, pogotovo u okolini rute, dati teze i lakse alternative, pa ko kako voli.

Jos da ubedim Garmina da u stvari nesto ubelezi... [rofl]

lord_oblivion

Ja sam u poslednjih 5 godina toliko on i off roada odvozao da sam u stadijumu da mi je mrsko i kad pomislim da nacrtam i pospajam sve to u GE. Pogotovo off.
Da zaposlim nekog klinca da klikæe po mapama :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Da vas ne znam, mislio bih da ste neki ozbiljni overlanderi :P
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

perlx

Skidam kapu onima koji imaju strpljenja da pre i posle voznje cackaju mape ili 40h video materijala pretvaraju u smislen video od 3-5min...

@talibanko - klasicni tastatura dzezeri  :violina:  ;D

lord_oblivion

Ma ja bih imao strpljenja i ¾ivaca za to ali nemam vremena. Imam gomilu video snimaka jo¹ s kraja 2016 koji mi stoje u izvornom stanju. Èak sam i Filmoru kupio da bih mogao da radim na slu¾benom laptopu ali nema ¹anse da stignem...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Citat: Andreja poslato 30 Januar, 2018, 21:37
Da vas ne znam, mislio bih da ste neki ozbiljni overlanderi :P
Vrèin-Zemun-Vrèin via autoput  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Nikako da napi¹em putopis Vrèin - Zemun - Vrèin i odradim track logove za vas advenèr rajdere :P
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

friziderdzija

skinuo neki OsmAnd za androida i ubedio ga da prihvati gpx sa TET-a...samo ima dve falinke...prva je da karta kad se skine sa neta ne ostaje u telefonu kada izaðe¹ iz aplikacije i ne mo¾e¹ je trajno snimiti na fon nego svaki put je skida¹...a druga je da karta ne prati marker...marker se kreæe po karti i izaðe sa ekrana...jbg...mo¾da je neka trial verzija a mo¾da su i pode¹enja...jutros sam to nasadio na fon i nisam imao dovoljno vremena na poslu da èaèkam.

stvarno bi bilo dobro da napravimo neku ekipu da odvozamo neki produ¾eni vikend po nekoj takvoj off-road/adv/trange-frange/mudo-sarma ruti...¹atori, kobasica na ¹tapu, mesni narezak, luk, slanina i kantica benzina...

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Citat: friziderdzija poslato 30 Januar, 2018, 22:17

stvarno bi bilo dobro da napravimo neku ekipu da odvozamo neki produ¾eni vikend po nekoj takvoj off-road/adv/trange-frange/mudo-sarma ruti...¹atori, kobasica na ¹tapu, mesni narezak, luk, slanina i kantica benzina...

1. maj pada u utorak. Nemam pojma da li se vezuje ponedeljkom sa vikendom. To bi bilo 4 dana, vi¹e nego dovoljno.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

friziderdzija

napraviæemo termin....¹to mora da bude 1. maj....ima¹ li neku ideju kuda bi vozili? jo¹ ako bi obesio neke slid¾e ili snimke...

lord_oblivion

1. maj je zgodan jer tada jedino imam vi¹e od dan eventualno dva slobodno a da nije odmor ili bolovanje.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Bog vozi Yamahu Mate 80 kroz Mongoliu, pustinju Gobi. Vo¾nja od 3500km.

Ovo je njegov road book koji je napravio koristeæi Google Earth na kompu  [klanjam_se]

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D