Glavni meni

grcka, sitonija, ohrid 2011

Započeo dzimika, 03 Septembar, 2011, 01:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Prosle godine na letovanju shvatim da do grcke uopste nije problem doci motorom kao sto je TA i resim da ove godine na letovanje odem svojim transalpom, dosta dugo sam razmisljao o destinaciji posto stvarno ima dosta mesta koja su u grckoj dobra za letovanje. Ostrva su otpala u samom startu jer u tom trenutku su opet bili neki strajkovi iako je bilo prolece ali nisam hteo da rizikujem da dodjem do luke i da zbog strajka luckih radnika ili koga vec ne mogu da uhvatim feri do ostrva ili nazad sa ostrva pa smo isli na sigurno i odlucili se za kontinentalne delove grcke kao sto su halkidiki tj neki od njegova 2 prsta (kasandra ili sitonija), parga ili opet lefkada (za one koji ne znaju lefkada je jedno od retkih ostrva do kog vam ne treba trajekt jer je vezano nasipom za kopno), gde god da odemo znamo da se necemo pokajati ali je odluka pala na sitoniju, tj srednji prst na halkidikiju jer u tom delu grcke do sada nisam bio, mesto na sitoniji smo okvirno izabrali da bude neos marmaras a ako ne nadjemo smestaj (zbog prica sogora) ici cemo do nekog drugog mesta gde cemo se smestiti. Izabrali smo da idemo auto putem iako je dosadniji ali je najkraca putanja a i da se ne bismo previse umarali i gubili vremena jer smo ipak krenuli na odmor.
U petak i subotu smo se spakovali, motor je jos od ranije spremljen za put i u subotu na nedelju noc oko 3:30h smo krenuli.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Prvo stajanje je bilo na Eko pumpi posle jagodine i cisto da znate da su nevidjeni lopovi i treba izbegavati tu pumpu u sirokom luku
Slika sa puta do dole nema puno jer je noc bila poprilicno hladna pa devojka nije mogla slikati
Drugo stajanje je bilo u hotelu Predejane gde smo se zagrejali na suncu, pojeli sendvic i popili po caj da se jos malo zgrejemo



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

dzimika

Na granici nije bilo guzve i sve smo zavrsili jako brzo, prvo sledece vece stajanje je bilo na nekoj pumpi posle skoplja gde se auto put razdvaja, imali smo i drustvo nke kuce :D



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Posto je lepo otoplilo aparat je bio pri ruci pa se slikalo malo kroz dolinu vardara



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Do granice su sve slicni predeli pa da ne davim sa previse slika, na ovoj granici je bila vec veca guzva ali sam obisao kolonu i ubacio se kao 3, 4. :D
U od granice do halkidikija i nema puno sta da se vidi pa tu nije nista slikano, u Neos Marmaras smo stigli oko 15:30 sto je bilo tacno 12h puta sa pauzama i slicnim stvarima, nekome mozda mnogo ali meni taman :D
Smestaj smo brzo nasli i odusevio nas pogled :D


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

dzimika

Prva dva dana smo odmarali i isli na plaze koje su u blizini, a treci dan smo otisli na jednu od lepsih plaza na sitoniji, katisma a put do tamo je odlican, sirok i sa brdo krivina i odlicnih vidikovaca :D



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Narednih dana smo obisli par plaza na zapadnoj obali i sve su dobre, voda je svuda cista i bez trave, mirna i ne previse duboka pa samim tim je dobra i za porodice tj za decu
Evo i par slika



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

dzimika

Za povratak smo resili da se vratimo preko ohrida i da tamo prenocimo jednu noc i ujedno olaksamo povratak tj da ne budemo preumorni kad se vratimo :D
Odlucili smo se da idemo vecim delom preko grcke jer su putevi stvarno odlicni dok za makedoniju bar deo od bitole do resna ne mogu bas da pohvalim, cak i na enduro motoru je dosta truckavo i jednostavno nemozes da izbegnes jer je ceo put toliko neravan na nekim mestima da pomislis da si na off-u, oko bitole su bili cak i neki pozari pre nego sto cemo proci sto ce se videti na slikama
Grcka granica Nikhi


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

dzimika

Kad smo stigli na Ohrid napali su nas sa svih strana za smestaj tako da nemorate ni da se trudite previse da trazite, nasli smo blizu jezera dobar smestaj i otisli da jedemo nesto jer smo posteno ogladneli :D
Klopa je jeftina i ne treba se ustezati i jesti brzu klopu jer u bilo kom restoranu cete proci jeftinije nego u bg sa brzom klopom, recimo dva obroka i pice su kostali kao dva punjena bela mesa u poncu, posle klope otisli smo u setnju po starom delu ohrida



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

dzimika

Sledeceg dana smo krenuli dalje, sledeca destinacija je bio gostivar gde je trebalo da se nadjemo sa drugaricom, put od ohrida do gostivara je odlican i moze se opusteno drzati 100kmh do uspona koji vodi do prevoja i skretanja za tajmiste, tj do Lukoil pumpe na prevoju, asfalt na usponu je dosta neravan i treba dosta paziti, bice za par dana i snimak samo malo da ga cenzurisem :D



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

dzimika

Nakon pauze u Gostivaru nastavljamo dalje auto putem odakle ima par slika jer i nema puno sta da se slika osim opet nekog sumskog pozara i zelenila


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Pred skopljem se promenila vegetacija malo i sve je bilo zuto :D


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Do granice nismo pravili pauza a i na granici smo kratko zastali samo da se osvezimo, prva veca pauza opet predejane gde smo i klopali :D ima i snimak voznje kroz klisuru ali i to cu morati malo da cenzurisem :P


Uploaded with ImageShack.us

Do Beograda smo napravili jos jednu kracu pauzu za tocenje goriva i malo osvezenje, stigli zivi i zdravi i bez jednog jedinog problema, sve ukupna kilometraza 2300km
Plaze na sitoniji su odlicne i odusevilo me koliko je voda cista, ohrid definitivno ne treba zaobici i treba ga posetiti jer je stvarno prelepo i krivo mi je sto nisam ostao jos koji dan ali sigurno cu u buducnosti otici na par dana :D

Ps: snimci ovih dana :D

Cale


dzimika

u grckoj 30e a na ohridu za tu jednu noc sam platio 15e, mozda sam mogao naci u grckoj malo povoljnije ali pitanje je kakav bi apartman bio

MIGE

volim sitoniju i taj deo grcke mi je prelep.sledece godine cu sigurno ponovo tamo ici.svaka cast za slike,simpatican putopis  [thumb_up] [clapp]

©eki

 Extra!  Samo kad se setim....   Obi¹ao sam sve to i pro¹le i predpro¹le godine.

mkt


UFF

 [thumb_up]

i ja bih na ohrid otisao pa makar za vikend...

stefgi

Odlicno ali je definitivno greska ne ostati duze na Ohridu. Ja bio ove godine i nikako da se nakanim i napisem putopis.

dzimika

to smo i mi shvatili da je greska ali dobro bice prilike za ispravku
a bio bi stvarno red da napises putopis :D

Lazic


dzimika

skroz sam zaboravio ovih dana da ga sredim, evo za vikend cu odraditi pa cu ga postaviti :D

mali_zmaj

Lepa voznjica,koliko ti je trosio bajk tako natovaren ?
jin-jang

dzimika

od 5,5 do 6l, zavisi od goriva