Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Ovaj sto sam ga ja spomenuo da pravi je blizu Revolucije kod njegs u kraju .

pittatore

Ako se cuje shishtanje onda je neko kuler crevo, ako se cuje cvrcak onda ti je kriva izduvna grana ili na spoju glave i grane (cesci slucaj) ili na spoju grane i turba.

aæimo

Neretko je i onaj ventil koji oslobaða pritisak turbine kad otpusti¹ gas. On se zaprlja od ulja i ¹troke i ne zatvara dobro.

Toma RR

Citat: pittatore poslato 30 April, 2019, 01:03
Ako se cuje shishtanje onda je neko kuler crevo, ako se cuje cvrcak onda ti je kriva izduvna grana ili na spoju glave i grane (cesci slucaj) ili na spoju grane i turba.
Cuje se kao crvcak ili da zazvizdi. Auto ne gubi snagu. I to se cuje samo na punom gasu. Inace varen mi je auspuh malo ispod turbine posto je bio pukao na spoju, kazu da tu puca na vecini tih 1.9jtd motora

pittatore

Grana 99% pogledaj oko nje da li je negde garavo.
Sledi ti skidanje i nosenje na ravnanje, znam provereno da to radi Misic u D. Tucovica kod Gradske bolnice,2-3000din

Ivicat

Kolega na Insigniji stalno gubio pritisak. Dijagnoza kod svih lokalnih mehanicara, dihtung. Skidanje, ravnjanje glave i zamena dihtunga. Ali niko nije smeo da garantuje :D.

Pozove ovlasceni servis i objasni koji su simptomi. Rekose mu neko crevo treba da se menja. Pet puta ih pita da li su sigurni, da dotera auto da pogledaju. Kazu ne treba, 100% je problem crevo. Kaze on da nece da placa crevo ako nije to problem. Kazu nema problema, oni placaju ako nije. Oni naruce crevo, on otera auto. I stvarno, kada se to crevo pritisne tamo gde je puklo, jasno se cuje zvizdanje. Zamene crevo i resi problem. Iako je ovlasceni servis, ispalo je jeftinije nego da se mlatio sa lokalnim majstorima, skidao glavu i zezao se. I opet ne bi resio problem.

Tako da, verovatno je pittatore u pravu :) jer koliko sam pratio, prilicno se razume u alfe. A ne kao ovi lokalni majstori. Razumeju se u sve.



Toma RR

Citat: pittatore poslato 30 April, 2019, 17:41
Ovakav zvuk
https://www.youtube.com/watch?v=lybU3xnqyVM#
https://www.youtube.com/watch?v=uA094AMnK5c#
Nije ovakav cvuk, mnogo je meksi zvuk. Tokom sledece nedelje vozim auto na kanal pa cu pogledati izduv.

viper

Citat: Ivicat poslato 30 April, 2019, 17:15
Kolega na Insigniji stalno gubio pritisak. Dijagnoza kod svih lokalnih mehanicara, dihtung. Skidanje, ravnjanje glave i zamena dihtunga. Ali niko nije smeo da garantuje :D.

Pozove ovlasceni servis i objasni koji su simptomi. Rekose mu neko crevo treba da se menja. Pet puta ih pita da li su sigurni, da dotera auto da pogledaju. Kazu ne treba, 100% je problem crevo. Kaze on da nece da placa crevo ako nije to problem. Kazu nema problema, oni placaju ako nije. Oni naruce crevo, on otera auto. I stvarno, kada se to crevo pritisne tamo gde je puklo, jasno se cuje zvizdanje. Zamene crevo i resi problem. Iako je ovlasceni servis, ispalo je jeftinije nego da se mlatio sa lokalnim majstorima, skidao glavu i zezao se. I opet ne bi resio problem.

Tako da, verovatno je pittatore u pravu :) jer koliko sam pratio, prilicno se razume u alfe. A ne kao ovi lokalni majstori. Razumeju se u sve.


U alfe se razumu samo dugogodi¹nji vlasnici istih i retko koji lokalni majstor.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

ЯЭВОЛУТИОН

ne palite se...alfa je fiat....nije vise alfa....u stvari sad jeste, ali sve te trocifrene sklopocije su fiati i nema mnogo filozofije.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Charuga

Za Alfe zovite Boru Kostica sto vozi onog kanarinca na dva tocka....Triumfa.....svi moji koji imaju Alfe idu kod njega i resava sto drugi nisu.....
evo telefona....060-6665081

Gavrolini

Zna li neko gde mogu da nabavim kuku za 156 karavana? Onaj u indjiji nema.

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Maj, 2019, 09:34
ne palite se...alfa je fiat....nije vise alfa....u stvari sad jeste, ali sve te trocifrene sklopocije su fiati i nema mnogo filozofije.....
A to je lo¹e? Fiat je postao skoro kao VW... Pre 10 godina sam èuo da su rekli(Alfa) da ne mogu da naprave auto da le¾i kako treba a da ima pogon napred i da æe da kupe od Kadilaka zadnju osovinu za naslednika 159-ke... U meðuvremenu su kupili(Fiat) i Kadilaka i ostatak Krajslera i izbacili Juliju... :o [srce]

ЯЭВОЛУТИОН

fiat....jako lose....vw jako lose....sto je veca fabrika to je potreba za vecim profitom izrazenja...ima vise pnih koji cekaju bonuse na velike plate...
Alfa je imala karakter, bila je relativno jeftin auto sa sportskim karakterom....do recimo 75-ice...posle toga lepo dizajnirani fiat....
A to za lezanje ne stoji....gtv alfa je imala napred motor a nazad menjac i diferencijal....i lezala je kao otrov....sprint koji isto izgleda ali ima slabiji motor i nema transax nije uopste lezao lose...33 lezala odlicno...alfasud odlicno....gulietta odlicno.....samo je lim bio sa katastrofalno zastitom i trulio je brze nego kupus na kisi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

viper

Sve si rekao, sa djulijom poku¹avaju da se vrate korenima.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

#1595
To je bila izjava iz Alfe, oko 2009-te... Do¹li smo do zakljuèka da n'umemo da napravimo auto sa pogonom napred a da ima vozne karakteristike kakve hoæemo d'ima i zato æemo za sledeæi model da kupimo zadnju osovinu od Kadilaka xxx... :D


Toma RR

Citat: pittatore poslato 30 April, 2019, 16:41
Grana 99% pogledaj oko nje da li je negde garavo.
Sledi ti skidanje i nosenje na ravnanje, znam provereno da to radi Misic u D. Tucovica kod Gradske bolnice,2-3000din
Pre nekih mesec dana ustanovili da tu gde je bio varen na grani je i duvao malo zato je i zvizdao. Hvala ti puno za odgovore uvek.  [cheers]


Da li neko vozio ili imao Alfa Romeo GT ? Na sta obratiti paznju prilikom kupovine GT-a a da nije kao i kod svake alfe ? Gledam trenutno nekog GT-a za sebe, naravno u obzir dolazi samo 1.9 JTDm  :D

friziderdzija

ja vozim gt...kasnije æu ti npisati ¹ta da gleda¹...sve u svemu odlièan auto

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња