Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Grof

Tomo pravi si auto uzeo ... ja jo¹ patim ¹to nisam vlasnik jednog.....

Toma RR

Citat: Kengur poslato 02 Maj, 2017, 22:24
ako je JTD majstor moze samo da se obraduje za trap... Uradis komplet trap i narednih godinu i kusur se majstor samo raduje za mali servis :)
JTD je auto naravno.  :D  Trap je solidan, ponekad malo lupne, ali rece mi drug da je moguce da je stabilizator otisao sto nije strasno.

Za par dana radim veliki i mali servis.  Svi delovi za vel i mali servis su me izasli 26300din, sa vecinom ricambi delova. Dobio sam u AP sportu 15%popusta posto sam uzeo za kes i odjednom, a i kukao sam kako sam student  :D

Ne znam koliko su za druga kola vel i mali servis, ali za mene je ovo skroz prihvatljiva cena.

Tako da nadam se da se majstori od moje alfe nece opariti :)

Citat: Grof poslato 02 Maj, 2017, 23:14
Tomo pravi si auto uzeo ... ja jo¹ patim ¹to nisam vlasnik jednog.....
Hvala ti. Zeleo sam ovaj auto od 2011te godine i konacno sam uspeo da sklopim finansijsku situaciju. I to mi je zapao primerak sa svom opremom.  :) 

Lazic


R.I.P.

Ajmo alfisti dajte nekog dobrog majstora
Elem salu na stranu...
Alfa 156 1.9 jtd 2003 prilikom brzine 140 pali check lampicu. Dijagnostika ne ocitava gresku... zamenjena gomila stvari....
ride in peace

Kostić

ivan miljakovac 3 (benzin siti) nem telefon. moj auto je spaso.


bora imbecil i kreten, al je dotore za alfu 060 6665081 (auto servis imola rakovica)

Hurricane

..ignore lampicu

R.I.P.

Nece da vuce, ukljuci se safe mode
ride in peace

Kostić

idi kod bore, to mu je omiljena zanimacija. takvih je pro¹lo mnogo kroz gara¾u. i alfi i lanèia i fiata... sa tom boljkom

R.I.P.

ride in peace

Lazic

Citat: R.I.P. poslato 09 Maj, 2017, 12:41
Ajmo alfisti dajte nekog dobrog majstora
Elem salu na stranu...
Alfa 156 1.9 jtd 2003 prilikom brzine 140 pali check lampicu. Dijagnostika ne ocitava gresku... zamenjena gomila stvari....
Treba da se sa povezanom dijagnostikom vozi 140, oèitaæe... ;D Ozbiljan sam...  [cheers]

pittatore

Imas prepunjavanje turbine najverovatnije, svrati jedan dan da snimimo log na autoputu.

Kanarinac

To se meni desavalo na 147ci,ako se dobro secam neki ventil je glavio i sto kaze pittatore prepunjavao turbinu. Ne znam kako se zove sad,na samoj turbini se nalazi

mrle

Brana iz Vraniæa. Poseduje par svojih  i radi Alfe.

Andreja

Citat: Kanarinac poslato 10 Maj, 2017, 11:01
To se meni desavalo na 147ci,ako se dobro secam neki ventil je glavio i sto kaze pittatore prepunjavao turbinu. Ne znam kako se zove sad,na samoj turbini se nalazi

Wastegate?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kanarinac

Bravo :D Samo ne znam jel se tako i fabricki zove :)


nano

Aktuator turbine, bar mislim...

Boban_m

Cut-off ventil?

pittatore

Krilca turbine kriva ili prljava pa glave, wastegate pasteta glavi ili otisla membrana, vakum creva porozna/busna, elektromagnetni ventil turbine glavi i na kraju ali manje verovatno map senzor koji meri vise nego sto je realan boost.

sale_75

Porucio sam iz CH 156 CROSS-a sa 160.000km 2005 god. Jebem li ga, taj auto mi se uvek svidjao i njega bi ostavio zeni, a sebi cu da jurim isto karavanku 156 ali 2.4mjet ili 2.5b/plin

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy