Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

4l selenije i filter ulja 3.500din, besplatna zamena u J.Gagarina servis Mihailoviæ, prkeo puta kineza. Ide mi 4,3l, ali sam ja dosuo od prethodnog ulja koje sam imao kod kuæe.
Filter klime, polen filter 600din, za vazduh oko 1000, filter goriva onaj sa grejaèem, rekli mi da ne mora i grejaè da se kupuje, samo je malo vi¹e posla, valjda oko 800din. 1.9jtd. Litar ulja za menjaè 800 kinti, nadrukali mi onom pumpom. Radni sat im 1200din, njih dvojica to zamenili na brzinu, bilo èini mi se 400din ili 600din za ruke, bilo me sramota. I besplatan pregled vozila dok je veæ na dizalici, ono odokativno, trap, koènice...

Lazic

Citat: Hattrick poslato 24 Februar, 2017, 03:03
Citat: Laziæ poslato 23 Februar, 2017, 23:35
odem kod drugara u servis, pa umesto tih 300 dam crvenu...

Znaci klepa drugar onako ortacki :D
Jok bre, za crvenu ga kaèi na dijagnostiku, proveri trap, creva, kai¹, ovo ono, popijem 4-5 rakija, i tako... :D Ne tra¾i on ni crvenu, ja ga èastim... :D


@Boban & UFF:
Jok bre, majstor rekao, idem da pogledam motor, javiæu ti ¹ta da kupi¹. Planirao da uradim i veliki servis odmah. Zove i ka¾e, ne mora¹ ni¹ta da kupuje¹, neko je uradio veliki servis, sve je novo.
3 godine kasnije, mislim da me nije lagao... :D

Kanarinac

Ulje, filter ulja, vazduha,filter kabine i filter goriva izlaze oko 6000 ili 6500 dinara za 147 jtd 16v. Na sve te cene servisi imaju 20,30% rabata. Ako ti stvarno naplate 9200 dinara za mali servis, racunaj da te drugari klepnu bar 3000 dinara za ruke za mali servis za koji realno treba 30 minuta maksimalno

Kanarinac

Citat: Toma RR poslato 23 Februar, 2017, 20:57
Koliko je veliki servis ? I kako se krecu cene turbine, zamajca i seta kvacila ?

Hvala ti puno na preporuci, cuo sam jos od par poznanika preporuku za taj servis.

Veliki servis je oko 250e  ako se dobro secam, set kvacia nov 16000,17000 dinara plus 50 do 70e za ruke, s tim sto je remont kvacila vise od duplo jeftiniji pa mozes da razmisljas i u tom pravcu. Polovne turbine su oko 200,250e, ali ako je trubina otisla, zaobidji auto. Zamajac je ja mislim 300e nov, polovni 80 koji su macka u dzaku,a remont ne preporucujem jer traju kratko.

Na 147 pregledaj pod obavezno hoce da pocnu da trule. Pogledaj da li se potklobucila boja oko soferke, ako jeste hoce da pusta vodu tu :) Prednji i zadnji trap klasika, letva volana

Darko

@kanarinac -

Ma drugari ne drze servis , gazdu za ovih 12,13 god nisam ni upoznao... cena u servisu za mali servis je ta i oni meni toliko i naplate..

Ne treba meni od njih da mi smanjuju cenu , treba mi da kad mi kaze otislo je to i to , da je to stvarno otislo i to su zamenili... kad kazu mozes jos - znam da mogu jos ... da ne sipaju svasta od ulja nego to sto platim ... da kad ode glupost ne narucuju odmah nov deo nego ako moze da se popravi - poprave  ... da kad odem kod njih i kazem uradite mi mali servis ( iako mogu da urade samo to sto sam im rekao i ne bi bili krivi ) , oni malo sravcigerom rasire poklopac pa bace pogled , pa kazu "curi ti vodena pumpa" , pa je reklamiraju iako je zamenjena na velikom servisu pre 40.000 km i sve to zamene i ne naplate nista i tako me spasu pucanja zupcastog i stete od min 700e ... i tako dalje i tako dalje

BOKYBOY


Hurricane

 [thumb_up]

Odlièna fotka, nego ovu krivinu si mogao i na kolenu  ;D

BOKYBOY

Citat: Hurricane poslato 01 Mart, 2017, 11:56
[thumb_up]

Odlièna fotka, nego ovu krivinu si mogao i na kolenu  ;D

...tu debela ide do fozastera dole, ovo je ipak samo umetnicka...al lezi i Alfica po Koshu za sve pare, poterali je malo El Detergente i ja  ;)







Kostić

kad æu ja da doðem na red da je malo produvam po ko¹u, ko sedne samnom, garantujem bledilo i muèninu ;D

Lazic


Bori¹a


BOKYBOY


Lazic

Ne ne ne, Moskviè je ¹poret, zna black adder... :D

johann

Buduæi predsednik !   ;D ;D ;D

AVE Beli !



Lazic

Ako se kandiduje, glasam za njega... ;D

johann

I ja !   [thumb_up]
Alfista do koske !  ;D ;D ;D

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] Ne bre zato, nego jer je jedini normalan... ;D

BOKYBOY

Citat: Laziæ poslato 05 Mart, 2017, 15:55
[rofl] [rofl] [rofl] Ne bre zato, nego jer je jedini normalan... ;D

ima moj glas jer sigurno nije normalan cim se vozi u Alfi... [rofl]

Lazic

U taj deo ne ulazim... Bar ne u ovoj temi... ;D

Toma RR

Ako neko zna neku dobru alfu 156 ili 147 po mogucnosti jtd do nekih 2000eur u potrazi sam za takvim autom :)