Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

friziderdzija

da se i ja ukljuèim u raspravu.....zadnjih 15 god vozim alfe...145, 164, 156 sada vozim gt....nikad nikakav problem nisam imao ni sa jednom od nih...jbg treba ih odrzavati...kvalitetno...sto znaci dooobar majstor i dooobri delovi i samo gasss.

alfe nisu auti kao ostali, mogu to da kazem jer sam imao par i jos uvek imam jednog mercedesa,imao nekoliko opela, dva bmw, dva audija, pe¾oa 406, skodu fabiju, fiata ¹unta (punta)....

da su lepi....za mene su generalno prelepi, naroèito gt, gtv, brera, spider, ðulija...stare klasiène alfe da ne spominjem
da su brzi....to ne treba komentarisati....sportski geni su oèigledni
da se kvare....ne kvare se nista vi¹e nego vw, merc ili bilo koji nemac ili japanac, nego je to do na¹ih majstora koji kad nisu sposobni da re¹e kvar ka¾u da je neki auto sranje, da je ovakav, onakav....a da su iole pametni i kompetentni u tom polju ne bi bili ono ¹to jesu nego bi radili za neku svetsku auto kompaniju...
da tro¹e....svaki potro¹i sve ¹to mu sipa¹, neki pre a neki kasnije....kad bi o tome toliko vodili raèuna niko na ovom forumu ne bi vozio motor preko 125-4t

mala digresija....probao sam od drugara yamahu v-max...ide ko mutava...pitam ja koliko ti batice ovo tro¹i, kolika je rega...ka¾e on da ne spusta ispod 10l i da je rega preko 35 000, redovni servis ko¹ta ko generalna za tvoj motor....'si ti lud, ka¾em ja....a on odgovara KAD SKAPIRA© KOLIKI TI JE OSMEH ISPOG KACIGE KAD DA© GAS, VI©E TI NIJE BITNO KOLIKO TRO©I I KOLIKA JE REGA...i mislim da je bio u pravu...krmaèa od 1400ccm, jedno sedi¹te, prete¹ka, mali rezervoar, rega ogromna, potro¹nja jo¹ veæa....ali osmeh ispod kacige, da ne pominjem oseæaj moæi kad stane¹ na semafor a neki napaljenko turira pored tebe a ti ga pogleda¹ onako ''sine, ¹ta sere¹???'' i kad krene¹ na zeleno iza tebe ostane 10 m trag od guma

lm....zabole me koliko tro¹i, kolika je rega, auto koji ja vozim mora da mi se svidi, kako spolja tako i iznutra, takoreæi moram da se zaljubim u njega, nije mi bitno da li se kvari, i ako se kvari imam dovoljna primanja da ga odr¾avam....

klarkson je bio u pravu...svaki put kad izadjem iza alfe i kad se okrenem i pogledam je, osmeh mi je na licu....

a ima i jo¹ jedna izreka koju sam èuo da je klarkson rekao: nemo¾e¹ biti petrolhead ako u ¾ivotu nisi posedovao bar jednu alfu.....i za to je isto u pravu


UFF

stoji mi v-max vec par meseci u dvoristu

ide isto ako ne i gore u porednjenu sa mojim cb-om

dokaz da ne mora da trosi ko nenormalan i da bude ista takva registracija da bi isao dobro ili izazvao osmeh
takodje ne mora ni da ima 280kg kao taj v-max

poenta je da plastika kucista osiguiraca polovna na otpadu ne treba da kosta 100e jer ako je lepota alfin jedini argument sto dkrate na nju kad je ferari bolji? :D

http://s24.postimg.org/sl8j7szat/2016_12_25_232347.jpg

DebeliZmaj

si probao vidish koliko je nova kutija ?
nekad nov deo jefiniji nego otpad
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Darko

UFFe , ne da nisi ispao realan u poredjenju ova dva motora nego je to strasno !!

- razlika u godistu - 10 god
- v-max oslobadja 101 nm na 3.000 a cb 100 nm na 8.000 ??!?!!!?
- v-max od 0-100 za 3.1 sec dok cb nema trika ( zato i nisu stavili podatak ) :)
- od semafora do semafora ne mozes da joj brisnes sigurno, a da imaju isto kila , ne bi je video

;)

sremac

Citat: UFF poslato 26 Decembar, 2016, 00:51


poenta je da plastika kucista osiguiraca polovna na otpadu ne treba da kosta 100e jer ako je lepota alfin jedini argument sto dkrate na nju kad je ferari bolji? :D


ma hteo je da te prevesla , mozda je tad kostao al taj deo ne moze kostati danas vise od 20e , nemoj zbog nekog pere cigana s otpada da mrzis alfe :)   
ferari ne moze da se kupi za 3000e da valja , nema ih u srbiji a jebeno je uvoziti ferari te ogrebu ga na slepu te skinu mu radio na carinskom parkingu, te ne podnosi plin kao tvin spark, a italijani se jos nisu setili da ubace jtd u ferari, a najveci problem od svega je sto nemamo kvalitetne super lepkove :D
budala na leru, mudonja u kontra smeru

con3

Citat: Zeljkamp poslato 23 Decembar, 2016, 16:06
Alfa 147 2.0ts iz 2007. godine, 150.000km, kupljena nova kod nas, jedan jedini vlasnik (sestra iz zet od mog drugara). Uradjen veliki servis i kupljene 2 nove zimske gume pre 2000km. Registrovana do kraja avgusta 2017. godine Odlican paket opreme. Cena za forumase je 2600e. 065/877-7776  [cheers]


































Dobar :)

Hattrick

#1226
Razlika godista nije 10 godina, razlika godista je 24 godina.
Honda je izasla 2008.godine, a V-Max 1984. godine.
I da, jedina bitnija stavka od kolicine obrtnog momenta, je na kojim obrtajima je taj momenat dobijen, i u kom rasponu obrtaja je dostupan.
A tu je, slazem se, V-Max neprejebiv.

Edit: Generalno jeste motor malo zastareo po danasnjim kriterijumima, ali pokusajte zamisliti sta je predstavljao pre 25 godina. I stvarno sudija vec duze vreme ima jednog koji mu sluzi kao levo smetalo u dvoristu, nije sala. I sve mu nesto pisti kita za njega. Pa ko zeli da udomi legendu, eto mu prilike.  :)

UFF

Citat: Darko poslato 26 Decembar, 2016, 01:18
UFFe , ne da nisi ispao realan u poredjenju ova dva motora nego je to strasno !!

- razlika u godistu - 10 god
- v-max oslobadja 101 nm na 3.000 a cb 100 nm na 8.000 ??!?!!!?
- v-max od 0-100 za 3.1 sec dok cb nema trika ( zato i nisu stavili podatak ) :)
- od semafora do semafora ne mozes da joj brisnes sigurno, a da imaju isto kila , ne bi je video

;)

pa daj da uporedimo onda alfu i ferari ako mislis da ce to biti realnije :D
mada sremac je lepo objasnio sto ne vozi ferari

ja sam tim nerealnim poredjenjem samo hteo da kazem da osmeh moze da ti izmami i kvalitetna masina koja se ne kvari
i kako koji qrac v-max da mi izmami osmeh kad ima pola tone? jebo taj osmeh

Lazic

Fri¾iderd¾ija je prièao o novijem od 1400cc i 200ks... :o ;D

A jesi video potro¹nju Jamahe, 0.8 litara na 100km... :o :D [rofl]

Andreja

Aman, "novi" VMax je 1700ccm, ne 1400 :)

Inaèe, u æurac, ne mogu da se zahvalim Fri¾iderd¾iji, potro¹io sam zahvalnicu veæ...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Slaninar

Koliko sam shvatio fri¾iderd¾iju: skupo zadovoljstvo. Ko voli i hoæe da plati. To je su¹tina.
Lepi su automobili Alfe, mada je to meni uvek bio Jaguar za sirotinju.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Andreja poslato 26 Decembar, 2016, 11:09
Aman, "novi" VMax je 1700ccm, ne 1400 :)

Inaèe, u æurac, ne mogu da se zahvalim Fri¾iderd¾iji, potro¹io sam zahvalnicu veæ...
I ja sam æoroskop, to je onda srednji v-max... ;D Znaèi taj ima izmeðu 100 i 200 konja... ;D Ne znam koji mi je, samo ne¹to gre¹im ovih dana... :D

Hurricane

#1232
..d¾abe mu sve, kad ti treba kamion sa dizalicom kad stane, tu guranja nema..

On topic:

Ja sam se jo¹ kao klinac zaljubio u Alfe, imao sm priliku da posle uèenja vo¾nje na fiæi i vw kombiju sednem tako neiskusan ali lud za vo¾njom potpuno u 75cu Amerika ili tako ne¹to, vuèe na èetiri toèka i to ne vuèe nego spaljuje sve 4 na suvom asfaltu, to nisam vi¹e nikad u ¾ivotu ni video kao ni taj model negde na ulici, na¾alost..

DebeliZmaj

prica se po selu da si i sad lud u voznji ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: Hurricane poslato 26 Decembar, 2016, 11:50
..d¾abe mu sve, kad ti treba kamion sa dizalicom kad stane, tu guranja nema..

On topic:

Ja sam se jo¹ kao klinac zaljubio u Alfe, imao sm priliku da posle uèenja vo¾nje na fiæi i vw kombiju sednem tako neiskusan ali lud za vo¾njom potpuno u 75cu Amerika ili tako ne¹to, vuèe na èetiri toèka i to ne vuèe nego spaljuje sve 4 na suvom asfaltu, to nisam vi¹e nikad u ¾ivotu ni video kao ni taj model negde na ulici, na¾alost..
U pro¹lom auto bildu bio tekst o toj 75-ici... ;D Odr¾avanje kao za ferari... ;D

Hurricane


Hurricane

Citat: Laziæ poslato 26 Decembar, 2016, 12:22
Citat: Hurricane poslato 26 Decembar, 2016, 11:50
..d¾abe mu sve, kad ti treba kamion sa dizalicom kad stane, tu guranja nema..

On topic:

Ja sam se jo¹ kao klinac zaljubio u Alfe, imao sm priliku da posle uèenja vo¾nje na fiæi i vw kombiju sednem tako neiskusan ali lud za vo¾njom potpuno u 75cu Amerika ili tako ne¹to, vuèe na èetiri toèka i to ne vuèe nego spaljuje sve 4 na suvom asfaltu, to nisam vi¹e nikad u ¾ivotu ni video kao ni taj model negde na ulici, na¾alost..
U pro¹lom auto bildu bio tekst o toj 75-ici... ;D Odr¾avanje kao za ferari... ;D

Ima¹ primerak?

DebeliZmaj

alfa romeo 75 - milano - 3.0 ;)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

Ispravite me ako gre¹im ali mislim da nije postojala 4x4 75ica.
155 postoji u 4x4 varijanti, Q4 valjda.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

Ma to je slièno... :D