Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

ciganluk ? to hoces kazes ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Grof

Debeli, da razmi¹ljao sam o multipli, ako izuzmemo da je ru¾an auto za sve pare èini mi se kao dobra kupovina za moje potrebe.

Alfa mi je lep¹a 100% ali je pitanje da li je zarad izgleda vredno rizikovati... uzimam trenutno u izbor i neke pe¾oe, renoe i citroene ako i fiate... estetika mi nije toliko bitna (tj samo da auto nije katastofalno ru¾an- ne mogu da se setim ni jednog modela koji bih uzeo za primer) koliko da me preveze od taèke A do taèke B, da branik ne visi na hol ¹rafovima i da motor nije sklapao kom¹ija mile koji je jednom gledao na youtube kako se to radi....

P.S. Auto mi ne teba za ¹valeraciju pa mi je zato manje vi¹e nebitno da je najnoviji i najnadrkaniji model treba da mi solidno slu¾i i to je to... i logièno u ne¹to ¹to mi ne budi emociju ne ¾elim da ve¾em previ¹e para...

misa-pei

Jo¹ kao dete sam gledao Alfe i divio sam im se. Do¹lo je vreme da se kupuju kola, a Alfa je izbacivala modele koji su bili lepi, ali ili preskupi ili prene¾ni. Neki su bili i oèajno pravljeni, istini za vlju. U Beogradu je postojao samo jedan majstor koji je radio Alfe i bilo ih je relativno malo.

Tek pre dve godine, sklopile su mi se kockice da kupim prvu Alfu. Dopala mi se 147, ali 156 ima za moj ukus lep¹i enterijer. A kad sam u kolima, ja gledam enterijer, a ne sebe spolja. Pre nje sam prodao Audi A4, 2004. 1.9 TDI... San svakog proseènog Srbina nalo¾enog nemaèkom industrijom. Po meni, lep auto, pali, radi ide, dosadan do bola, klinièki sterilan. Udoban. Sve je to lepo, ali meni nikako nije leg'o. Stalno k'o tuðe da vozim.

E, onda je do¹la Alfica. Ljubav na prvi pogled. Onako, mladalaèka ljubav. Sve mi je na njoj leglo. Jedino ¹to bi u odnosu na A4 mogla da ima bolje farove i manji krug okretanja. Startnija, podvoznija, direktan volan. Unutra, nekako se oseæam kao kod kuæe. Toplo mi je oko srca.

Posle me je tip udario otpozadi, zezno me "prijatelj" i "limar", sad je prodajem. I razmi¹ljam samo kako da skupim lovu da kupim opet Alfu.

Ako nekog zanima, neka pogleda... Alfistima mo¾e da zatreba, makar za delove.

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9301088/alfa-romeo-156
Država je najveći neprijatelj naroda

Glava Dole

Citat: misa-pei poslato 24 Decembar, 2016, 22:00
San svakog proseènog Srbina nalo¾enog nemaèkom industrijom.

[rofl] [rofl] [rofl]

nano

@Grof: multipla ona novija je ok stp se tice izgleda a i Ulysse.


Citat: misa-pei poslato 24 Decembar, 2016, 22:00
dosadan do bola, klinièki sterilan. Udoban

Svaki put kad sednem u audi, kao kod zubara da sam dosao. Samo onaj miris fali...

Slaninar

Citat: Grof poslato 24 Decembar, 2016, 21:46
Debeli, da razmi¹ljao sam o multipli, ako izuzmemo da je ru¾an auto za sve pare èini mi se kao dobra kupovina za moje potrebe.

Alfa mi je lep¹a 100% ali je pitanje da li je zarad izgleda vredno rizikovati... uzimam trenutno u izbor i neke pe¾oe, renoe i citroene ako i fiate... estetika mi nije toliko bitna (tj samo da auto nije katastofalno ru¾an- ne mogu da se setim ni jednog modela koji bih uzeo za primer) koliko da me preveze od taèke A do taèke B, da branik ne visi na hol ¹rafovima i da motor nije sklapao kom¹ija mile koji je jednom gledao na youtube kako se to radi....

P.S. Auto mi ne teba za ¹valeraciju pa mi je zato manje vi¹e nebitno da je najnoviji i najnadrkaniji model treba da mi solidno slu¾i i to je to... i logièno u ne¹to ¹to mi ne budi emociju ne ¾elim da ve¾em previ¹e para...

Drugar koji je vozio multiplu mi se ¾alio: ne zna koji auto posle njega da uzme. Od 2010. se vi¹e ne proizvodi. Kao Golf 2 - da ima sad da se uzme nov, pa da ne razmi¹lja¹ ni seknud.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: misa-pei poslato 24 Decembar, 2016, 22:00
Po meni, lep auto, pali, radi ide, dosadan do bola, klinièki sterilan. Udoban. Sve je to lepo, ali meni nikako nije leg'o. Stalno k'o tuðe da vozim.

Ja najvi¹e volim dosadne automobile. A i motore.  :)
Ide, ne kvari se, nema komplikacija.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Multipla je odlican auto za voznju samo im je mana premali gepek i sto po mom misljenju vise ne moze da se nadje zdrav 1.9jtd u njima. Svi su presli boga oca i uglavnom izduvali. Gledao sam bar 10kom. I na svakoj je motor bio los. Od francuza bezi koliko te noge nose. Mozda neki 2.0hdi ali treba naci zdrav i nemas problema.  Ja sam se bas iz tog razloga sto su ti 1.9jtd u 90% u srbiji unisteni i odlucio da trazim 2.4. E sad da li ce biti 156, 166 ili libra to cemo videti. Najradije intesis ali za njega nemam para.

UFF

imao sam 156icu pre 13 godina
i to 2.5 benzin isla za sve pare i bila je udobna

prva i poslenja od te firme sto se mene tice i to je sve sto imam lepo da kazem za nju

nikad vise


http://s30.postimg.org/ljw87qvxd/ftont_crouch.jpg
http://s30.postimg.org/mngcjpgkh/spojler3.jpg
http://s30.postimg.org/ji0c78nc1/v6.jpg
http://s30.postimg.org/fmwy4o469/wheel.jpg

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 24 Decembar, 2016, 08:05
nisam spominjao izgled samo da je to bio prvi auto
gde volan ne ide dva ipo kruga na jednu ili a drugu stranu
samo kurg ipo .... i da mi je jako cudno bilo skretanje
i manervisanjhe ... izgled nisam pominjao... cak je i karavan
kako oni to zovu sportwagon njihov najlepshi po meni ...

Tvoje poznavanje tehnike je prosto neverovatno... Kola koja imaju dva i po kruga na jednu stranu nemaju servo... Moja Omega iz 1990-te je imala krug i èetvrt na jednu stranu, dodu¹e 3.0... Tebi je èudno skretanje i manevrisanje, zato ¹to n'ume¹, nema veze sa brojem krugova volana...

sremac

sudija jel ovo sank? :D   verujem da su tad delovi bili skuplji poprilicno za nju a vala i rega. odma sam znao da si alfista u dusi :) :) :) a s ovoliko sedmica na tablici si morao biti srecni vlasnik :D
budala na leru, mudonja u kontra smeru

misa-pei

Ja sam mojom (bio) prezadovoljan. Za dve godine sam se slatko navozao, ni¹ta nije crklo, nijedan fantomski kvar, s te strane, dosadna.

Ali, tako mi je uzbudljiva kad je spolja pogledam, kad sednem, kad je vozim... ©to ka¾e drkad¾ija Klarkson "Dobar auto je onaj kog kad parkira¹ i izaðe¹, mora¹ ponovo da se okrene¹ i da ¾eli¹ da nastavi¹ da se vozi¹". Parafrazirao sam. E tako sam i ja sa Alficom umesto da negde krenem motorom, prvi put u ¾ivotu birao kola.

Država je najveći neprijatelj naroda

DebeliZmaj

grof: izgled joj nije vrlina ... ali po meni sjajan porodicni auto ... drugar ima bas za te potrebe ... visoko sedis, pregledno, visoko farovi pa nocu osvetljen put do jaja... mesta za porodicu bas fino unutra ...

znam i lika koji je uzeo dizel multiplu u nekom prebijanju dugova i kao ma prodacu je odma vidi ruzna... ima jedno 3 godine i jace kako je vozi ...


jebene su samo one sa fabrickim gasom jer nece svako ih servisira ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 25 Decembar, 2016, 01:39
Citat: DebeliZmaj poslato 24 Decembar, 2016, 08:05
nisam spominjao izgled samo da je to bio prvi auto
gde volan ne ide dva ipo kruga na jednu ili a drugu stranu
samo kurg ipo .... i da mi je jako cudno bilo skretanje
i manervisanjhe ... izgled nisam pominjao... cak je i karavan
kako oni to zovu sportwagon njihov najlepshi po meni ...

Tvoje poznavanje tehnike je prosto neverovatno... Kola koja imaju dva i po kruga na jednu stranu nemaju servo... Moja Omega iz 1990-te je imala krug i èetvrt na jednu stranu, dodu¹e 3.0... Tebi je èudno skretanje i manevrisanje, zato ¹to n'ume¹, nema veze sa brojem krugova volana...


ok ajde ako ti kazes ... kadet gsi, ciroki kockica, ... bmw e46 ... evo sad iz glave kola koja sam imao i da imaju 2.5 kruga a imaju servo ... al dobro ti si pro sofer i sve znas ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

Citat: sremac poslato 25 Decembar, 2016, 02:15
sudija jel ovo sank? :D   verujem da su tad delovi bili skuplji poprilicno za nju a vala i rega. odma sam znao da si alfista u dusi :) :) :) a s ovoliko sedmica na tablici si morao biti srecni vlasnik :D

sank i te kakav, ne samo za pice vec tanjir, tepsija za pecenje i leba, dezert... sve moze da stane :D

prosli vlasnik kaze da ga platio nesto mnogo, znam samo da sam morao gepek da otvaram sa obe ruke koliko je tezak bio a ako ga pustis kad otvoris a ne pridrzis hoce da razbije zadnju soferku

secam se da je poklopac table sa osiguracima ispod volana bio slomljen pa zasrafljen samorescem
ja zvao otpad da pitam koliko je kaze imamo kosta 100eur
ja reko nisi me razumeo ne treba mi kutija osiguraca i instalacija
on kaze znam treba ti samo poklopac, slomili su zabice pa su ga zalepili ili zasrafili i sad ti je to ruzno jel da?
ja reko da ali sto 100eur za parce plastike si lud bre?

kaze taj auto ljudi kupuju sto je lep, ako je iscukan i izgreban spolja a pocepan iznutra nikad ga neces prodati ma koliko je dobar mehanicki dok ako je sveze ofarban spolja a ocuvan iznutra prodaces ga i sa prolupalim agregatom


http://s30.postimg.org/kd0ogsmr5/spojler4.jpg
http://s30.postimg.org/6uts4ialt/alfa_dark7.jpg

UFF

Citat: sremac poslato 25 Decembar, 2016, 02:15
a s ovoliko sedmica na tablici si morao biti srecni vlasnik :D

imao sam jos sedmica tj zanimljivih br tablica

inace alfu nikad ne bi kupio, uzeo sam je u zameni za svog polupanog bmw-a kojeg sam strucno u parkirao u kosutnjaku

http://s30.postimg.org/lw4xa62mp/al_sam_ga_uparkirao_svaka_mi_cast.jpg


posle prodadoh alfu (tj menjao je nema sanse da je prodas :D)

i optkupih nazad svog bmw-a sredjenog u tjuning budzing fazonu

http://s30.postimg.org/fh5wdhvwx/15.jpg


skinuh mu sank, promenih felne i farove i onda je bio koliko toliko kulturan samo bez bocnih lajsni kvaka i brava na vratima a i M brani tj cistac za sneg sam ostavio na nekom ivicnjaku ili lezecem

http://s30.postimg.org/m52i03ff5/1.jpg
http://s30.postimg.org/do2zp6aq9/5.jpg


Zeljkamp

Alfa vise nije aktuelna. Bila je to ekspresna prodaja. Milion ljudi me kontaktiralo. :)
TwinZ Auto & Moto

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 25 Decembar, 2016, 04:10
Citat: Laziæ poslato 25 Decembar, 2016, 01:39
Citat: DebeliZmaj poslato 24 Decembar, 2016, 08:05
nisam spominjao izgled samo da je to bio prvi auto
gde volan ne ide dva ipo kruga na jednu ili a drugu stranu
samo kurg ipo .... i da mi je jako cudno bilo skretanje
i manervisanjhe ... izgled nisam pominjao... cak je i karavan
kako oni to zovu sportwagon njihov najlepshi po meni ...

Tvoje poznavanje tehnike je prosto neverovatno... Kola koja imaju dva i po kruga na jednu stranu nemaju servo... Moja Omega iz 1990-te je imala krug i èetvrt na jednu stranu, dodu¹e 3.0... Tebi je èudno skretanje i manevrisanje, zato ¹to n'ume¹, nema veze sa brojem krugova volana...


ok ajde ako ti kazes ... kadet gsi, ciroki kockica, ... bmw e46 ... evo sad iz glave kola koja sam imao i da imaju 2.5 kruga a imaju servo ... al dobro ti si pro sofer i sve znas ....
Kadet gsi nema ¹anse d'ima 2.5 krugova, Èiroki moguæe, bmw smeo bi da potpi¹em da nema, al' aj ti ga ima¹ valjda zna¹... Jebote gejmobil ima krug i po... ;D

DebeliZmaj

gsi 2.5 kruga ... bek bude 2.4... ali tu negde
bmw evo probao juce preko 2 kruga ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gavrolini

Kome treba na bmw 2.5 kruga kad ima zadnju vucu :)