Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Drugar kupio pre nesto manje od god dana 156icu i takodje morao da radi odmah trap... i radio je bas u KGu, iz SDa je isao u KG sto je 90-100km... vrlo verovatno da je to taj... zadovoljan je za sad...

Darko

pa sta ti pricam ... uzas...

nisam jos seo u Alfu kojoj je trap ok , i po neravninama da se ne cuje nista

Grof

.... Kada sam 99te kupovao Mercedesa 190d svi su mi prièali kako je zadnji trap kompilkovan i èesto se kvari... ispostavilo se da ba¹ i nije tako, kada sam 2004 kupovao e220cdi iz 2000 svi su me ubeðivali da be¾im od CDI motora i kupim sa klasiènom pumpom, ja se sit navozao a oni izmenjali elektronike na lukasovim pumpama po "povoljnih" 800eura onih godina. Poslu¹ao savetnike i kupio Pasata trojku karavana dizela , u ¾ivotu gori auto nisam vozio, na njemu se u 6 sve pokvarilo i bukvalno sve sam popravljao, kontam da od momenta kada sam ga kupio do momenta kada sam ga prodao je ne njemu ostala samo ista ¹asija i blok motora.
Posle opet nisam slu¹ao uliène savetnike i sit se navozao Fijata i Renoa, promenio dva BMW-a nauèio da volim BMW ali isti tra¾i ozbiljnu finansisku zaledjinu da bi se vozio i odr¾avao ko svet...kupi opet kasnije kupio zloglasnu opel korsu 1,7d pre¹ao sa njom za manje od godinu dana 15000km i bio prezadovoljan odnosom ulo¾eno/dobijeno, ubio 4 godine sa Lanciom Lybrom 1,9jtd i ok me je slu¾ila i bila cela veka jeftina za odr¾avanje.

Za¹to sve ovo prièam?

Pa zato ¹to se trap na Alfi sredi, i sva ramena koliko sam èuo su u Kragujecu 200eura i to je trajno re¹enje, pitanje je zadnjeg trapa ali i za to sigurno postoji re¹enje. Benzinci su generalno jeftiniji od dizela. Znam da je sa 1,9jtd pravi pogodak ali nisam siguran da imam para za dobrog JTD-a a zahvaljujuæi lo¹em glasu benzinaca kontam da se mo¾e naæi dobar primerak za manje para.

A kako prepoznati 1.6,1.8 i 2.0 euro 2?

Ivicat

Servis MPG Jovanovac (5km od Kg-a).

Rade trapove na Alfama. I to dobro rade.

Ivan 063 84 214 71
Milovan 063 80 346 61

Grof

sada sam na¹ao ... od 2001 su euro 3.... naravno pri kupovini treba raèunati na to da su se na¹i maheri igrali sa godi¹tima.... da li se euro 2 i euro 3 motori spolja razlikuju?

pittatore

Te kg trapove ili Teovica mozete naci ispod plavog mosta kad se izadje ka Medaku pa dole kod onih vulkanizera, nemorate da se cimate do KG.
Euro 2 ima samo jednu sondu na grani, euro 3 ima 2 i svi su od 2001god.

Nikolaaaaw

Citat: Darko poslato 23 Decembar, 2016, 12:59

nisam jos seo u Alfu kojoj je trap ok , i po neravninama da se ne cuje nista
Ja sam proslog vikenda isao u NS da pogledam jednu 156, jedna od retkih kojoj se ne cuje trap, malo skripuce nesto po rupama, inace je ok. Ali, nisam je uzeo iz drugih razloga, trula ispod vozacevog sedista pa premazana zastitom da se ne vidi, curi ulje na dihtung glave, curi filter goriva, otisli lezajevi na kompresoru klime(stavili kraci kajis samo, sad ne ide na kompresor uopste), ima ostecenje koje je na slikama izgledalo drasticno manje(fali parce lima bukvalno). Nisam vozio do sad ni jedan JTD, pa nisam bas merodavan, ali po pricama sam ukapirao da je bas zivahan motor sto kod ove nije slucaj, vuce se kao slina. Lik kaze da je radjena turbina, a svi srafovi lima koji ide preko turbine su zardjali potpuno i ne vidi se da je skidana. Kaze nije mogla preko 3000rpm pa je to sredjeno, mada i dalje nije to to. Doduse motor je stvarno dobar, ne duva. Evo i link ako je neko slucajno u potrazi, cisto da zna sta ga ceka https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9207301/alfa-romeo-156 I da, ako neko hoce da gleda ovo, nek se najavi 2 dana unapred, lik ima obicaj da se uspava pa ga cekas pola sata ispred zgrade  [facepalm]

Grof

Citat: Nikolaaaaw poslato 23 Decembar, 2016, 13:33
Citat: Darko poslato 23 Decembar, 2016, 12:59

nisam jos seo u Alfu kojoj je trap ok , i po neravninama da se ne cuje nista
Ja sam proslog vikenda isao u NS da pogledam jednu 156, jedna od retkih kojoj se ne cuje trap, malo skripuce nesto po rupama, inace je ok. Ali, nisam je uzeo iz drugih razloga, trula ispod vozacevog sedista pa premazana zastitom da se ne vidi, curi ulje na dihtung glave, curi filter goriva, otisli lezajevi na kompresoru klime(stavili kraci kajis samo, sad ne ide na kompresor uopste), ima ostecenje koje je na slikama izgledalo drasticno manje(fali parce lima bukvalno). Nisam vozio do sad ni jedan JTD, pa nisam bas merodavan, ali po pricama sam ukapirao da je bas zivahan motor sto kod ove nije slucaj, vuce se kao slina. Lik kaze da je radjena turbina, a svi srafovi lima koji ide preko turbine su zardjali potpuno i ne vidi se da je skidana. Kaze nije mogla preko 3000rpm pa je to sredjeno, mada i dalje nije to to. Doduse motor je stvarno dobar, ne duva. Evo i link ako je neko slucajno u potrazi, cisto da zna sta ga ceka https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9207301/alfa-romeo-156 I da, ako neko hoce da gleda ovo, nek se najavi 2 dana unapred, lik ima obicaj da se uspava pa ga cekas pola sata ispred zgrade  [facepalm]

©to nisi rekao da ti treba neko da pogleda auto u NS mogli smo ti to odraditi da ne pote¾e¹ do ns bez potrebe....

Zeljkamp

Alfa 147 2.0ts iz 2007. godine, 150.000km, kupljena nova kod nas, jedan jedini vlasnik (sestra iz zet od mog drugara). Uradjen veliki servis i kupljene 2 nove zimske gume pre 2000km. Registrovana do kraja avgusta 2017. godine Odlican paket opreme. Cena za forumase je 2600e. 065/877-7776  [cheers]

































TwinZ Auto & Moto

Nikolaaaaw

Grofe, hvala u svakom slucaju.  [cheers] Po prici prodavca je to bilo to, hteo sam da je dovezem isti taj dan, posle sam tek ukapirao da je covek kvazi mehanicar, i da se nista ne uklapa sa onim sto je rekao, a nisam hteo da cimam bilo koga jer mi je sve delovalo poprilicno sigurno.

Darko

Ako hoces da probas jtd , bani u nedelju kod mene pa probaj , cisto da ti imas nesto za poredjenje

Do 200 km/h stigne dok trepnes

DebeliZmaj

jel i dalje alfe vola 1.5 krug na levo i desno ?
probao sam par alfi i sve imaju ogroman radijus okretanja ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kengur

Da da, da okrenes treba ti poligon. Ne znam 159ka kakav ima, nisam je probao.

Zeljkamp

#1173
Mercedes A klasa 168-ca i Alfa 147 imaju najmanji radijus okretanja od svih automomobila koje sam probao. 147 je na prvom mestu, apsolutni sampion. :)
TwinZ Auto & Moto

Ostoja

Radijus okretanja? Jel' neko prob'o da okrene Laiziæev gejmobil (ili ti auto gospod¾e moje), poznatiji kao Picasso. Malo veæi krug okretanja nego kod proseènog ¹lepera.
[doh] [doh] [nono] [veryangry]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Boban_m

Zato je BMW keva, direktniji volan, mali ajnslag.

DebeliZmaj

:D .. zato mi i bilo cudnno kad sam seo u alfu :) ko tegljach ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Zeljkamp

Bmw je keva za svaki auto.
TwinZ Auto & Moto

Hurricane

..jebote ishejtovaste Alfa Romeo kao da ne mislimo na istog proizvoðaèa..

Pa bre Alfa je izmislila ne¹to ¹to se danas imenom zove automotosport, ¹ampionate i ¹ampione, u vreme kad je u celom svetu bilo proizvoðaèa koliko prstiju..

©ta god, prave bre najlep¹e automobile u prvih pet u svetu i danas danju, oseæaj kad se zavitla neka Alfa neprejebiv uredno, da se naje¾i¹ svaki put, a vi se uhvatili, kvaliteta, trapova, i gle sad èega ste se setili: radijusa okretanja

Ma ajte molim vas, ne kapiram neobjektivnost, jedino ako je èista ljubomora u pitanju, onda razumem, tako i ja za bmw

DebeliZmaj

nisam spominjao izgled samo da je to bio prvi auto
gde volan ne ide dva ipo kruga na jednu ili a drugu stranu
samo kurg ipo .... i da mi je jako cudno bilo skretanje
i manervisanjhe ... izgled nisam pominjao... cak je i karavan
kako oni to zovu sportwagon njihov najlepshi po meni ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell