Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

pittatore

Ja imam 166 2.4jtd, kao i 1.9jtd odlican motor samo sto je ovaj ima Kamionski Nm mozes komotno da ga vozis do 2000rpm, poteze iz niskih ko mutav, kad se tako vozi trosi do 9l, ako ga vozis do 3-3500rpm tu je vec na 10l.
Mislim da ti je 166 mnogo bolja opcija od 156 (imam i nju ;D ) jer ima mnogo vise opreme, prostora itd gledaj samo da bude euro 3 od 2001god pa na gore iliti da nije 136ks nego 140/150ks.

Gavrolini

E da bas sam to hteo da pitam jel ima razlike u konjazama i koja varijanta se najbolje pokazala? Ima i 156 karavanki 2.4 sa lepom opremom. Kod 166 me jebe prednji kraj, nekako mi bas ruzan.

pittatore

Pa ti uzmi restyling ako ti je stara ruzna :D, ima jedna na oglasu za 1800e ali je automatik sto im i nije najbolja strana.
Ako nadjes neku u BG cimni da odemo do kupca da je pogledamo, snimimo neki log ako se prodavac slaze tu ce sve pokazati.

DebeliZmaj

nije to karavan .. to je sport wagon :") kako ga zovu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gavrolini

 Uh resyling odmah ali nemam ja tih novaca :)  cifra je tu dva soma.

pittatore

Onda stari tip i turis morimoto sociva, ima ih vec fabricki ali sa dva jos kad zatamnis unutra far brutalno izgleda, drugar radio to na svojoj.
A 156 karavan nije uopste karavan, ja sam se u moju jedva pakovao 166 ima mnogo veci gepek.

Zeljkamp

Koliko otprilike vredi 147 2.0ts sa 150ks iz 2007. godine ? Kupljena nova u Beogradu, jedan vlasnik, 5 vrata, koza, digitalna klima, komande na upravljacu itd. 150.000km na satu, pravih. Uradjen veliki servis i kupljene 2 nove gume pre 2000km.

TwinZ Auto & Moto

Darko

Citat: Gavrolini poslato 18 Decembar, 2016, 09:50
Alfasi treba mi savet za kupovinu. Razmisljem vec duze vreme o nekom malo jacem dizelu i 2.4jtd je jedna od opcija.  Kakav je generalno i da li bolje gledati 156 ili 166 sa tim motorom?

registarcija za 2.4 oko 57.000 , a za 1.9 oko 27.000 ... i gledaj da kasnija prodaja 2.4 ide teze od 1.9 , bas zbog registracije ...


Lazic

Nigde u svetu nije tolika razlika u registraciji za jebenih 400cc, jeb'o nas ©e¹elj...

petar357


Kada je Seselj uveo tu taksu iznosi su bili simbolicni i ostali su prihvatljivi sve do 2008 kada je drasticno povecana za automobile preko 2000 ccm, plovila i motocikle preko 750 ccm. Za motocikle je posle par godina osetno smanjena ta taksa.

Gavrolini

Citat: Darko poslato 18 Decembar, 2016, 16:09
Citat: Gavrolini poslato 18 Decembar, 2016, 09:50
Alfasi treba mi savet za kupovinu. Razmisljem vec duze vreme o nekom malo jacem dizelu i 2.4jtd je jedna od opcija.  Kakav je generalno i da li bolje gledati 156 ili 166 sa tim motorom?

registarcija za 2.4 oko 57.000 , a za 1.9 oko 27.000 ... i gledaj da kasnija prodaja 2.4 ide teze od 1.9 , bas zbog registracije ...


Cale je dobio potvrdu da je 90% invalid ;) zato i gledam nesto jace jer za manje para dobijam vise a meni registracija nije mnogo. Razmisljam o vektri ili omega 2.2, ili neki jtd 2.4.  Bio je u opticaju i dci 2.2 ali posle razgovora sa ljudima odlucio sam da mi taj pakao u zivotu ne treba.

Darko

Znam znam , pretpostavio sam da imas kombinaciju za registraciju , nego je problem kasnija prodaja...
Ima i tu neka kvaka , ako mu to nije prvi registrovani auto za tu godinu za koji je iskoristio popust - ne vredi

Lazicu , nisam ni ja znao da je tolika razlika , nego imam drugara na taksiju , ima 166 2.4jtd i kad mi rece 57.000 ja se prevrnuo.. a meni za 1.9 jtd oko 27.000...uzas...

pittatore

Izbegni te DTI Opele, kanal zesci zet se ispatio sa Zafirom.
Propisala mu Bosch pumpa pa se posrala po kompjuteru koji stoji na pumpi i naravno crkao, ceh 700e.

Gavrolini

Citat: Darko poslato 18 Decembar, 2016, 18:18
Znam znam , pretpostavio sam da imas kombinaciju za registraciju , nego je problem kasnija prodaja...
Ima i tu neka kvaka , ako mu to nije prvi registrovani auto za tu godinu za koji je iskoristio popust - ne vredi

Lazicu , nisam ni ja znao da je tolika razlika , nego imam drugara na taksiju , ima 166 2.4jtd i kad mi rece 57.000 ja se prevrnuo.. a meni za 1.9 jtd oko 27.000...uzas...

Tek je dobio potvrdu. Razmisljamo i o uvozu ali onda moramo naci bas dobar jer nema otudjenja 3 godine. A znas mene i 3 meseca mnogo

Lazic

Citat: petar357 poslato 18 Decembar, 2016, 17:17

Kada je Seselj uveo tu taksu iznosi su bili simbolicni i ostali su prihvatljivi sve do 2008 kada je drasticno povecana za automobile preko 2000 ccm, plovila i motocikle preko 750 ccm. Za motocikle je posle par godina osetno smanjena ta taksa.

Ne znam koliko ima¹ godina i ¹ta si vozio '90-ih, ali iznosi nikako nisu bili simbolièni i stalno su rasli i naravno ni jedna govnarska vlast nije ukinula taksu i ako je simbolièan udeo u saobraæaju vozila preko 2000cc, kako pre 20 godina tako i danas... Vrhunski idiotski potez(i) nesposobnih debilnih, nemoralnih i polupismenih vlastodr¾aca... od 2003-2006-te sam plaæao preko 500e za Omegu 3.0, kad je oti¹lo na 600, prodao sam je... Nisam se setio da odmah kao novi vlasnik prebacim da je kao 1.8... Mada me i smarala sa kvarovima... U poèetku mi nije mnogo smetalo po¹to sam godinama imao dva automobila, pa aj kao slièno je, dva kr¹a odr¾avati i registrovati i sipati gorivo, doðe slièno kao za jedan kr¹, al' od 3000cc...
Jeb'o im ja svima æerke... ®ive naravno... :D

nano

Sad kad izadje ovaj novi zakon (ako se to uopste desi). Sve se nadam da ce biti manja reg makar za ove ispod 3L al bice kanda "obecanje ludom radovanje"...

Gavrolini

Mece se to desiti. Promeniti zakon hoce ali nece to smanjiti nikom registraciju.

petar357

Citat: Laziæ poslato 18 Decembar, 2016, 19:36
Citat: petar357 poslato 18 Decembar, 2016, 17:17

Kada je Seselj uveo tu taksu iznosi su bili simbolicni i ostali su prihvatljivi sve do 2008 kada je drasticno povecana za automobile preko 2000 ccm, plovila i motocikle preko 750 ccm. Za motocikle je posle par godina osetno smanjena ta taksa.

Ne znam koliko ima¹ godina i ¹ta si vozio '90-ih, ali iznosi nikako nisu bili simbolièni i stalno su rasli i naravno ni jedna govnarska vlast nije ukinula taksu i ako je simbolièan udeo u saobraæaju vozila preko 2000cc, kako pre 20 godina tako i danas... Vrhunski idiotski potez(i) nesposobnih debilnih, nemoralnih i polupismenih vlastodr¾aca... od 2003-2006-te sam plaæao preko 500e za Omegu 3.0, kad je oti¹lo na 600, prodao sam je... Nisam se setio da odmah kao novi vlasnik prebacim da je kao 1.8... Mada me i smarala sa kvarovima... U poèetku mi nije mnogo smetalo po¹to sam godinama imao dva automobila, pa aj kao slièno je, dva kr¹a odr¾avati i registrovati i sipati gorivo, doðe slièno kao za jedan kr¹, al' od 3000cc...
Jeb'o im ja svima æerke... ®ive naravno... :D

Imam dovoljno godina da pamtim kretanje te takse.
Mozda i nije bila simbolicna, ali nije bila velika i rasla je u skladu sa statistickim rastom cena na malo.
A onda, 2009, citiram da ne bude da izmisljam:

[ 08 05 2009]

OD DANAS VEÆI POREZI NA LUKSUZ

[ www.danas.co.yu ] - Beograd - Primena prateæih poreskih zakona rebalansa dr¾avnog bud¾eta za 2009. godinu poèinje danas, saop¹teno je iz Ministarstva finansija. Reè je o izmenama zakona o porezima na upotrebu, dr¾anje i no¹enje dobara, o porezu na dohodak graðana i o akcizama, koje je pro¹le nedelje usvojila Skup¹tina Srbije.

Izmenama Zakona o porezima na upotrebu, dr¾anje i no¹enje dobara poveæaæe se porezi na luksuzne automobile, èamce i vazduhoplove. Vozila sa motorom zapremine veæe od 2.000 kubnih centimetara biæe dodatno oporezovana. Vlasnici automobila sa motorom zapremine od 2.000 do 2.500 kubika godi¹nje æe plaæati 37.000 dinara, dok æe za one sa motorom zapremine od 2.500 do 3.000 kubika naknada iznositi 75.000 dinara, a za vozila sa motorom zapremine veæe od 3.000 kubika, 155.000 dinara.
Za motocikle zapremine motora od 250 do 500 kubika plaæaæe se godi¹nji porez od 2.500 dinara, od 500 do 750 kubika 4.995 dinara, od 750 do 1.100 kubika 12.495 dinara, a preko 1.100 kubika porez je 31.230 dinara.

Lazic

Seæam se i ja toga, ali tad sam veæ odavno bio na 1600cc pa se i nisam vi¹e sekirao toliko... Ako tebi nije veliko 500-600 eura za registraciju vozila, super... Meni je smetalo... I onako sam im punio bud¾et potro¹njom goriva...

Gavrolini

Kontam da onim sto voze automobile od 20k+ i nije strasno 500-600e dati za registraciju. Ali kad vozis auto od 1500e i 200e za reg je mnogo.  Tri puta registrujes i pojede ti ceo auto.