Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

aæimo

Mani se bede i sadomazohizma.

Vi vlasnici alfi ste stvarno posebna fela, jes da to vazi i za trafikance ali mene licno zabole dal je trafika ili neko trece govno od motora.

Vec par nedelja vidjam jednu do dve pored puta, u kanalu ili na slepu, pa mi objasnite o cemu se tu radi i sta Vas tera da posedujete takav auto?


Toma RR

Nikada nisam posedovao Alfu ali sam vozio od drugara vise modela sa razlicitim motorima. Na mene su alfe ostavile neki poseban utisak, kako je odradjen auto, kako izgleda, kako se ponasa u voznji, mozes ili da ih volis ili ne,a ako sve bude islo po planu uskoro cu nadam se postati vlasnik jedne ☺


castor

Ti ne prati¹ temu o video klipovima?
It's the ride that matters, not the bike…

Bishke

Citat: aæimo poslato 03 Novembar, 2015, 02:53
Mani se bede i sadomazohizma.

Vi vlasnici alfi ste stvarno posebna fela, jes da to vazi i za trafikance ali mene licno zabole dal je trafika ili neko trece govno od motora.

Vec par nedelja vidjam jednu do dve pored puta, u kanalu ili na slepu, pa mi objasnite o cemu se tu radi i sta Vas tera da posedujete takav auto?



posebna sorta...

jednostavno je to to...kao kad neko sedne na narandzastog pa vozi samo njega.

You should do one thing every day that scares you

Grof

Kakva su iskustva sa 2.0 TS u 156 ili onim 1.8? razmi¹ljam se da menjam Lanciu Lybru 1,9 jtd za 156 sa tim motorom?

pittatore

Nemoj slucajno, a pogotovo za 2.0 TS euro3

Grof


pittatore

Zbog radi osetljivog motora, varijator, klipovi pucaju, prolupava. Preko verovatno radi ali ovde sa ovim delovima i gorivo nikako.
Nije taj mutav sto ti to nudi u zamenu za jtd-a :D

Grof

Sad mi je jasno....nista èekam onda neku sa dizelom da iskoèi  :)

viper

Ima jedna dizelka 156 1,9 jtdm sw ako te interesuje.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

pittatore

Ili V6 ili jtd, nista drugo prosto.

Grof

Koja i po¹to?... daj link do oglasa?.... jel to Kikela dovukao?

beli-nsr

Verovatno je neko vec postavio pitanje, ali ne mogu da se bakcem sa pretragom i da preturam po 54 str.
Treba mi misljenje o alfi 156 / 147 1.9jtd...tj. inace alfa uopste...odrzavanje, kvalitet, udobnost, stabilnost, potrosnja itd. Planiram u nekoj, nadam se blizoj buducnosti da kupim malo noviji auto ( za mene noviji u odnosu na '91 sto sad vozim ), ne ispod 2000god. Alfa mi deluje pristupacno...e sad, neki kude, a neki hvale...jedni kazu kvare se, drugi ne kvare se cesto ali u jednom se slazu - skupo odrzavanje. Pogledam oko sebe, malo, malo pa alfa...da je toliko losa, ne bi je vozili, a opet je navodno "vencanica", kad kupis, ne mozes da prodas...e sad, mozda sam puno zahtevan, ali bih bio zahvalan kad bi mi misljnje izneli oni koji voze / vozili alfu, a ne od onih rekla - kazala...

johann

Ja imam 156 SW s 1.9 JTD 2003 godiste.

Kupio sam je pre sedam godina kad je imala na satu 106.000 sad broji skoro pa 300.000. Km
Ja nikad nisam vozio jeftiniji auto.
Redovan servis na 20.000 Km kosta oko 8.000 dinara s svim filterima i uljima. Veliki servis je oko 23.000 din.
Lezanje, kocenje ubrzanje odlicno.
Potrosnja je umerena od 5,5 na otvorenom ako se drzis propisa, grad oko 7,5 litara. Naravno ako imas tesku nogu ide to i vise.
Jedina boljka je osetljivo vesanje.
Alfa je trenutno najbolji polovnjak ulozeno-dobijeno


viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Kanarinac

Evo ja sam vozio 147 1.9 jtd 16v 140ks. Presao sam nekih 60000km za 2 godine. Kada sam je uzeo zamenio sam set kvacila i odradio veliki servis. Za te dve godine mi je crkao senzor radilice, pukao je samozatezuci spaner (srecom nije pokrivio nista), zamenio sam zadnju glavcinu zbog lezaja i napred na trapu menjao obe gornje viljuske i desnu donju. Inace cene polovnih delova su jako pristupacne, novi originalni delovi su dosta skupi. diskovi napred su ja msilim 60 evra,a zadnji su 40 ili 50 evra. Kompleta trap da se uradi je izmedju 150 i 200 evra ali sa tim si miran duzi period.
Potrosnja je bila oko 7 po gradu, 4.5 na otvorenom (ovde mislim na ibarsku) i oko 5.5 na autoputu.
Generalno ako uzmes dobar primerak ne bi trebalo da imas problema, za taj novac alfa nudi najvise sto se tice opreme. Auto je lep, udoban tako da sto se toga tice nema greske.

Sto se kvarljivosti tice, te price su ostale od starijih modela, kada verovatno nisu bile toliko ceste,a verovatno su se kvarile. A i obicno to priaju ljudi koji nikada nisu posedovali Alfu,a obozavaju Vagen :D

pittatore

 Kada uporedis odrzavanje auta iz 91 i te Alfe, jeste skuplje. Sa autima njihove generacije jeftinije ili cak isto kosta, nadji nekog majstora koji radi samo Alfe i nece ni ruke biti skupe a delove mozes kod tvog komsije da uzimas povoljno, imas ga na kupujemprodajem pod nickom Moth3.
Prosecno udoban auto, kvalitet tu i tamo sto se motora tice nemas brige, trap kupuj remontovane delove iz KG, elektronika kod 147 hoce komande podizaca stakala u vozacevim vratima da crkne, eksterijer nije skup ako nije restyling. Ima direktan volan ali los ajnslag, rekao bih kao formula, stabilna je bas bas.
Potrosnja racunaj 8l BG voznje i da kupuj iskljucivo euro 3 jtd, bez obzira da li je 8v ili 16v sta nadjes i naravno pretresi sve sto bi inace kod auta gledao.
Ako treba jos nesto pitaj slobodno.

Mil@n

Koliko je set kvaèila za jtd i kojeg majstora preporuèuje¹ u Beogradu i okolini?

pittatore

Set je oko 18000din, neznam koji ti kraj Beograda vise odgovara imas Misu u MML-u i Aleksu u VML-u :D sa jedne i durge strane autoputua kod Laste