Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

pittatore

13-14l benzina, plin tesko da moze, mislim moze ali drzi u kolima pakovanje kafetina ;D

Hurricane

 [dobarpost]

bravo za kafetin..

friziderdzija

2.0 jts...... u praksi prosek ne moze ispod 10 mada ide solidno. ako vec hoces alfu samo gledaj jtd 16v, dovoljno snage, lepo se moze cipovati, ne trosi mnogo, pouzdan motoric (pouzdaniji od vw tdi). ja trenutno teram gt 1.9 jtd (malo pojacan na 170 hp, 330 nm) i potrosnja mi je po gradu oko 6,5 -7 dok na otvorenom 4,3 l ( ruta od cacka do udina u italiji preko slovenije i hrvatske, auto put na tempomatu u 6. brzini 130-140 km/h), ) cacak - beograd ibarskom solo voznja do 80-100 km/h trosila mi 3,8 l).
2.0 jts i nije za nase podneblje zbog kvaliteta benzina. to je motoric sa direktnim ubrizgavanjem i osetljivim diznama. ugradnja plina je problematicna iz razloga sto se benzin u diznama koristi i za hladjenje istih pa duzom upotrebom plina zakrece benzinske dizne i pocinju problemi sa paljenjem, detonacijama .....varijator im je potrosna roba........inace ima dovoljno snage za jurcanje, zabava pocinje oko 3500-4000 rpm a tada je bolje da ti je direktor nis-a cale,,,,,
bolja prica je 2.0 ts ali tesko da nadjes primerak koji nije izakan. isto problemi sa varijatorom, svecice (8kom- oko 100 eur) na 40-50 000, ulje mora da bude vrlo kvalitetno i redovno menjano (okrece lezajeve na radilici), plin radi bez problema, zna ponekad radilica da pukne.....
sve zavisi sta hoces....pricam ti iz iskustva, dosta sam ih vozio, baj d vej, koji model te interesuje? 147, 156, GT ? nisam siguran da ima 159 sa ti motorom.

pittatore

Samo jtd u raznim varijantama i V6 i to Busso Alfin a ne GM jts, ko moze da izdrzi sa potrosnjom od 14l pa na dalje.

Ivicat


Boki-KG

Citat: friziderdzija poslato 05 Januar, 2015, 09:51pouzdan motoric (pouzdaniji od vw tdi)

Ja bih da nam po¹alje¹ link nekog nezavisnog (neplaæenog) istra¾ivanja/testa za ovako hrabru izjavu.

Ne ka¾em da nisi u pravu ali ovako smelu konstataciju treba potkrepiti neèim konkretnim ili æu sve morati da shvatim kao rekla-kazala.

Hvala lepo.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

CBRR1

ako misli na 2.0 onda gresi ako misli na 1.9 jtd onda je delimicno u pravu...

Kanarinac

Stvarno bre, kako si smeo da dirnes vagenase u njihovu svetinju TDI. [rofl] [rofl]

Inace JTD motori i jesu proglaseni za najpouzdanije motore, odavno jos. Evo i ja da dam smelu izjavu ;D ;D

CBRR1

kanarinac mojne jesh govna neprejebiv je ko tdi ko jtd motor prelaze pun rac km..

Kanarinac

Moram tebra, odmah vw mafija pecne :D

CBRR1

Citat: Kanarinac poslato 05 Januar, 2015, 14:13
Moram tebra, odmah vw mafija pecne :D

ma ljudi su prsli,alfa ovo bmw ovo audi ovo...ma kurac moj sve je to sablon...rece audimafia ;D ;D ;D

mrle

Citat: CBRR1 poslato 05 Januar, 2015, 14:16
Citat: Kanarinac poslato 05 Januar, 2015, 14:13
Moram tebra, odmah vw mafija pecne :D

ma ljudi su prsli,alfa ovo bmw ovo audi ovo...ma kurac moj sve je to sablon...rece audimafia ;D ;D ;D

svaki od tih automobila da uzme¹ nov i da ga lepo odr¾ava¹, ima da ti radi kao sat. E, to ¹to mi ovde palamudimo, imajuæi uglavnom iskustva sa automobilima sa preðenih 200-300,pa i 500.000km, to je druga prièa.

Za sve too vreme, te¹ko da nije vo¾en u crvenom, da mu temperatura nije bila u crvenom, da je prokuvao, da je vo¾en bez zamene ulja...

Kanarinac

Ja do sad nikad nisam imao istu marku, uvek uzmem nesto drugo :)

Toma RR

Citat: friziderdzija poslato 05 Januar, 2015, 09:51
2.0 jts...... u praksi prosek ne moze ispod 10 mada ide solidno. ako vec hoces alfu samo gledaj jtd 16v, dovoljno snage, lepo se moze cipovati, ne trosi mnogo, pouzdan motoric (pouzdaniji od vw tdi). ja trenutno teram gt 1.9 jtd (malo pojacan na 170 hp, 330 nm) i potrosnja mi je po gradu oko 6,5 -7 dok na otvorenom 4,3 l ( ruta od cacka do udina u italiji preko slovenije i hrvatske, auto put na tempomatu u 6. brzini 130-140 km/h), ) cacak - beograd ibarskom solo voznja do 80-100 km/h trosila mi 3,8 l).
2.0 jts i nije za nase podneblje zbog kvaliteta benzina. to je motoric sa direktnim ubrizgavanjem i osetljivim diznama. ugradnja plina je problematicna iz razloga sto se benzin u diznama koristi i za hladjenje istih pa duzom upotrebom plina zakrece benzinske dizne i pocinju problemi sa paljenjem, detonacijama .....varijator im je potrosna roba........inace ima dovoljno snage za jurcanje, zabava pocinje oko 3500-4000 rpm a tada je bolje da ti je direktor nis-a cale,,,,,
bolja prica je 2.0 ts ali tesko da nadjes primerak koji nije izakan. isto problemi sa varijatorom, svecice (8kom- oko 100 eur) na 40-50 000, ulje mora da bude vrlo kvalitetno i redovno menjano (okrece lezajeve na radilici), plin radi bez problema, zna ponekad radilica da pukne.....
sve zavisi sta hoces....pricam ti iz iskustva, dosta sam ih vozio, baj d vej, koji model te interesuje? 147, 156, GT ? nisam siguran da ima 159 sa ti motorom.
156, 2003 godiste mi je zapao za oko.
Sutra idem da pogledam ovaj http://www.polovniautomobili.com/oglas5750339/alfa_romeo_156_19_jtd/ ... pa ako je sve kao sto kaze covek uzecu ga najverovatnije.

pittatore


Toma RR


UFF

ce se pojavi za metar dana 3.5k nikad udaran u odlicnom stanju :)

ranko

jedno pipanje...

da li je 1.9 Mjet u Alfi 156 2005 godiste ( 150ks ) isti kao i onaj 1.9mjet koji ide u Alfu 159 ( 150ks ) ?

mislim da nije... i da 1.9 Mjet u 156 je isti kao i onaj koji ide u stila od 140 ks i nema problema sa usisom kao onaj kod 159ke...


Ivicat

JTDm (ne mjet). Mislim da je ovaj u 159 druge generacije...

Kanarinac

U osnovi isti motor, ali se razlikuje nekoliko stvari.. Znam da je rail za gorivo drugaciji, dizne valja i jos nesto