Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić


Kostić


Kostić


Kostić


krsta63

Iskopao sam staru slicicu. Caletova Giulietta. Ovaj u sredini sam ja. Desno je Triumph TR4.


krsta63

Prvobitni motor je bio 1300 ccm sa jednim dvogrlim karbom. Kasnije je naguran 2000 agregat. Otac je morao da sece haubu zbog dva dvogrla i filtera vazduha.



Zanimljivo je da su ti agregati ostali u Alfama nepromenjeni sve do pojacve Giuliette 80-ih i duzeg hoda. [ljutko] To je bio gubitak. Vise nisu htele onako rado da primaju turu niti da mlate zadnjim delom zbog menjaca.

Tihi_ZR

Koliko npr. izlizan vrh rucice menjaca moze da bude indikator da je Alfa 147 presla prilican broj kilometara? Pri tom, nozne komande i volan nisu u toliko losem stanju koliko je rucica. Kvake takodje nisu izlizane skoro ni malo. Kapiram da se ovi delovi tesko sredjuju ali mi ne ide u glavu taj menjac, da li jednostavno prethodni vlasnik nije skidao ruku sa menjaca ili je presla 250000 pa vracena na 160000?

bucko

razne pomade i kreme za ruke oce dosta toga da ostete

Ivicat

Jel' znate nekoga ko prodaje ocuvanu sa manje od pola miliona kilometara Alfu 159?

Kengur

Znam.
Samo moram da proverim dal je i dalje na prodaju.
Crna, karavan, dva seta felni...

Ivicat

Ako prodaje, posalji link, podatke, kontakt i sta vec.
Koji motor, koliko presao, stanje, oprema,...

Kengur

Zvacu ga.

Evo ti link, mislim da je ovo Vlajkov auto.
http://www.polovniautomobili.com/oglas4513810/alfa_romeo_159_jtdm/

Uostalom pozovi, pitaj momka da li se zove Vlada i da li drzi servis mobilnih telefona. Ako jeste, reci da te je Piletov brat uputio na ovaj auto.
Br sa oglasa nije njegov licni sigurno, pa nisam siguran da li je to njegova.

Ako nije Vlada, zvacemo Vladu licnо :)

Znam da je dugo trazio auto kad je kupovao, i uzeo je preko nekog jakog poznanika bas zbog km. Inace ovo mu je drugi auto, zivi u centru grada i pegla smarta koji je brendiran u service+  bojama :)

UFF

znam da je off i mozda sam lud ali meni je ovo do 00 ruzno

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/451/4513810/75bf44f91f9f-800x600.jpg

kao da sam sam isekao sve ubodnom testerom u iverici i poubacivao delove unutra.... a alfu svi navodno kupuju zbog lepote

con3

Ovo nije fabricka original .

Ivicat


Hurricane

...jeeeeeste...

Honda na 11. mestu... va¾i aha

evo im  [srednjiprst]

gosa.gosa



ce i mi alfisti da se upisemo ovde

Ivicat

Citat: Kengur poslato 17 Novembar, 2014, 17:24
Zvacu ga.

Evo ti link, mislim da je ovo Vlajkov auto.
http://www.polovniautomobili.com/oglas4513810/alfa_romeo_159_jtdm/

Uostalom pozovi, pitaj momka da li se zove Vlada i da li drzi servis mobilnih telefona. Ako jeste, reci da te je Piletov brat uputio na ovaj auto.
Br sa oglasa nije njegov licni sigurno, pa nisam siguran da li je to njegova.

Ako nije Vlada, zvacemo Vladu licnо :)

Znam da je dugo trazio auto kad je kupovao, i uzeo je preko nekog jakog poznanika bas zbog km. Inace ovo mu je drugi auto, zivi u centru grada i pegla smarta koji je brendiran u service+  bojama :)

Nije Vlada. Darko je. Koliko sam razumeo, auto je kod njega god dana, a uzeo ga je od drugara koji ima servis za mob telefone, pa tom logikom predpostavljam da je uzeo auto od Vlade.
Prethodni vlasnik je ubacio navigaciju a ima i originalne delove.
Nije napisano u oglasu da je cipovana sa 120ks na 150ks.


Kengur

To je ta.

Koliko mi je vlada pricao, a to sam prvi put cuo od njega da je moguce, cipovana je svaka brzina zasebno... Da li je to moguce ili me lozio pojma nemam...

Ako je budes gledao i bude ti interesantna za kupovinu, mogu da okrenem vladu da ga pitam u sitna creva o kolima...

pittatore

Hoce covek da kaze da je Torque limiter za svaki stepen prenosa modifikovan, ne laze te :D
Radio sam mapu za 147icu Q2, slicne mape imaju