Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pittatore

Samo trapove gledaj (resenje u Srbiji KG reparirani trapovi, nikako iz radnje) i ono standardno kvacilo,kocnice,da nije udarana itd

BOKYBOY

#921
Citat: Kanarinac poslato 24 Decembar, 2013, 00:20
Jel ti to iz iskustva da se kvare? Pricamo o 147,156 pa i 159


...te novije se kvare pogotovo,jos vise elektronike a mehanika mnogo neznija nego na starijim modelima...nije nagadjanje,to su reci majstora Nikole sa Altine koji samo njih radi i meni je obe Alfe odrzavao 5 godina...jbg trazim sad broj njegov da ti dam,negde sam ga zaturio...nacicu ga...

Kanarinac

Brate onda je mene ukenjalo do jaja jbt! Sad je 213000km, kod mene je od 170000km i nista nije crklo. Redovni servis, zamenio jednu viljusku, sponice i kad sam je uzeo kvacilo (bez zamajca).

sibin

opet naglabanje o kvarovima, dokle vise. realno ja ne volim dizele ali jtd ne da je odlican. ako se uzme dobar primerak samo trap svremena na vreme da se reparira. ja vozim 156 nekih 4 god i samo prednje gornje viljuske sam premenio do sada.

con3

Citat: WOLVERINE poslato 23 Decembar, 2013, 23:46


Imam u ponudi ovakav isti.... u istom stanju za mnogo manje para... do duse plus carina....  da li kupovati.... kakav je auto... kako se prodaje....


http://www.polovniautomobili.com/oglas4078065/alfa_romeo_156_crosswagon_q4/
Drugar ima ovakvu i prezadovoljan je autic leti i udoban je ,ako se dobro secam platio je 5200 na ime kupca .On je od onih sto samo voze alfe  :)

CBRR1

Citat: sibin poslato 24 Decembar, 2013, 00:39
opet naglabanje o kvarovima, dokle vise. realno ja ne volim dizele ali jtd ne da je odlican. ako se uzme dobar primerak samo trap svremena na vreme da se reparira. ja vozim 156 nekih 4 god i samo prednje gornje viljuske sam premenio do sada.


ahahahahahahaha :)



Boban_m

Odlican motor, sjajan zvuk, ali dizajn...meni lici na namunjenu kadu na tockovima. Potpuno sam nesposoban da uzivam u estetici do pola pokrivenih prednjih tockova.

cvele



Naravno. Ukusi su razliciti. Mene je odusevio nacin na koji je Clakson prezentovao ovaj auto. Svaka mu cast.


Kostić

ba¹ su lo¹i ti TS motori. moj ima 1.6, jedno jutro okrenem le¾aj na radilici i preðem preko dve iljade pa odem kod majstora. alfa je i lep i dobar auto za one kojima je alfa dobra. besmisleno je govoriti da je talijan kurac a ¹vaba bog. nit je talijan kurac nit je ¹vaba bog. daèija je kurac a amer je bog, ostalo je kako ko ¹ta voli. ja sam kupio 156 i auto je prelep i dobar. le¾i bolje od audija, upravljiv je do jaja, jedini lep¹i od njega je 166.

sibin

stigao ovaj kvarljivi automobil u kolekciju :P i da naravno nije dizel :D




Kostić


Kostić

juèe stanem pored iste, ista boja, al dizel. pitam èoveka kako je zadovoljstvo, iskustvo, ka¾e, prva alfa, dobar, zadovoljan, ne zna ¹ta bi vozio posle nje. ja reko, ista prièa. a odgovarali ga, ono, koj æe ti kurac, to je sranje, kvari se blabla, kupi golfa... i tako to  :drka: al èovek ipak uze alfu i ukapira da mu le¾i ko budali ¹amar  ;D

alfa rulez  8)

johann

Ajd da napisem koju....
Voyim Alfu 156 1.9 jtd 2003 godiste.
Platio sam je 9.000,00 2008 godine.
na satu je imala 106.000
Sad ima 270.000 i ide ko nevreme !
Naravno trapovi se rade s vremena na vreme ulje se menja na 20.000 i sve je ok.
Pre neki dan na vencu sam se igrao vije a policijskim BMWom 5 XD skinuo sam im ponos  i otreso ko slinu po krivinama .
Al vlast je vlast popalise oni sve zivo i nezivo poceo BMW da sija ko kristalna kugla na Menhetnu za novu godinu. Naravno migli su da ne ufate za onu stvar jer nisu nista mogli da mi prilepe.

Rado bih pojacao brojnost voznog parka za 159 jtdm ili Dzulijetu  a zeni da ostavim ovu staru damu 156 da se vozika.

Kostić

samo na alfama treba da se rade trapovi, na audiju, golfu, blabla ne treba. njima kad pocrkaju krajevi spona, kad balans ¹tangla poène da se ¹eta po deset santima levodesno, kad ode le¾aj, kad letva poène da izbacuje komandnu tablu i kad volan poène da ispada iz ruku, ja ka¾em, pa dobro, ¹vaba je to tako treba da radi jel. kod francuza se prvo isplaèem kad treba da idem u servis. pa da ga jebem i alfa je auto i on mora da se odr¾ava isto kao i sve ostalo jel. eno meni prednji desni trap nema gumu u biksni pa ide ima skoro petipo iljada i jo¹ nije otpao, nije se iskrivio, ne cepa mi gume i dalje je upravljiv i dalje mi volan stoji u rukama po rupama, al lupa toèak, eeee, lupa mamumu jel. pa lupao je i na audiju pa mi tabla ispala par puta

moj kom¹ija ima staru ðulijetu, neæe da je proda, nema pare da je sredi pa vozi drkavog punta i kuka ko ranjenik

pittatore

moja naftarica




moja matora,projekat ex 2,5 v6 12v - ex 2,0 v6 turbo - 3.0 24v se trpa unutra







Zeljkamp

Trebao bih da kupim auto za majku. Zeli samo 147 sa 5-oro vrata. Na sta treba obratiti paznju kod modela sa 1.6 benzinskim motorom od 105 ili 120ks ? Dizeli skoro da ne olaze u obzir jer je izvesno da ce je sacekati makar 1 od nekoliko skupljih kvarova koji su karakteristicni za sve dizele novije generacije. Dakle, benzinac od 105 ili 120ks, pozeljno sa plinom ali moze i bez njega.

Ima li neko da je vozi i da mi kaze iz prve ruke ?
TwinZ Auto & Moto

Kostić

ja vozim 1.6 benzin. motor je za u¾ivanje, malo 'lenj' i nije za preskakanje kamiona, ali ipak ide 200. ¹to se manje èuje to je bolji. mane su mu bregaste i varijator. ne sme ladan odma u 6 iljada. ako zvekeæe ko dizel, ili su brege ili varijator, a mo¾da i radilica (ako se pali lampica za ulje na 800 obrtaja kad se zagreje ne kupuj) varijator nije neophodan za popravku u sluèaju da ne radi zavisno ¹ta oèekuje¹ od tog motora. tro¹i 10 po gradu, 8 napolju. za normalnu upotrebu prava stvar, registracija jeftina, 120 ks, stotka na 3000 obrtaja taman za putovanje.