Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

CBRR1

Citat: Kanarinac poslato 01 Februar, 2013, 01:38
Citat: CBRR1 poslato 01 Februar, 2013, 01:33
Citat: Kanarinac poslato 01 Februar, 2013, 01:24
Alo busolovac, procitaj sta sam napisao ponovo. Kazem klasicno odrzavanje. Jos se nisi oporavio od sudara,a? Gde sam pominjao razliicitos motora? Mada identicni nisu sigurno, slicni jesu. Ali dosta delova se razilikuje.
Okrenes lepo ap sport ili kit komerc i pitas posto su npr diskovi, plocice, filteri itd.

Nisam ja neki ljubitelj dizelasa, ali realno samo ti motori u alfi valjaju. Sad ce sibin da kaze kako to nije tacno i kako on vozi benzinca i kako je super zadovoljan.
sine kupis motor stisnes muda i vozis,a ne ko neki 30 na sat  [zvizdi]
pa klasicno odrzavanje starijeg auta i nize klase uporedjujem 147 i 159,normalno da je razlika ali ne toliko..a motori jesu indeticni samo je jtdm doradjen sa vecom turbinom i drugim diznama...ali i dalje tvrdim za tvoje istomisljenike da kupe onaj sikvicento kurocento ili ti lupo pa da se voze 40 na sat sa 5 l goriva,ali upozoravam te da takvo steceno iskustvo u takvoj voznji auta na prenosis na motor...

Tako je, vozis.A ne da se slupavam. Jbg to mi je jedini motor, ako se zakucam sa njim i prezivim i ne ostanem inavlid, nemam para da ga popravljam. Tako da vozim kako vozim i kako umem.

Nije samo veca turbina i dizne. Kompletno ubrizgavanje je drugacije. Kazem ti,dobar drugar vozi 159. Pre toga je vozio mini i mecku 3.2 benzinca. Kapiram da nisu bas jeftini za odrzavanje. Ali kad mi kaze da delovi nosi naivni sa cenama, onda mu verujem.

Svi treba da kupio 540 iz 95 i da je vozimo nedeljom do pijace! Jer auto ako ne trosi 20 litara onda kuru ne valja  [doh] [doh]
sada te nista ne razumem pa ti kupi kinka od 50 kubika i vozis se isto...a dizne nemaju veze sa ubrizgavanjem ili..?

CBRR1

kanarinac-pirocanac.......

pittatore

Konkretno ta 159 sto Kani pominje je toliko navijena bila da cmuri ko Cira i aj sad ocekuj da to traje a posle kuku dizne, kuku turbina kuku ko zna sta jos...

sibin

standardna prica iz srbije. jos imamo vrhunske tjunere koji ih navrcu po sistemu ajde da vidim sta ce da bude :D

Kanarinac

Pitatore ne pricam ja o diznama i turbini. Pricam o redovnom odrzavanju. To sto je on nju cipovao nema veze sa cenom trapova i ostalog potrosnog materijala?

Jbt ovo kao da sam na cannonballu. znaci ozbiljni ste sektasi vi sto se lozite na alfe. Nista onda neka stefgi kupi neku 156 v6 pa nek se javi za pola godine da vidim sta ce reci.

A da, ja nemam para da registrujem i sipam u v6 pa je zato ni ne vozim. Tako da ne znam sta si postigao tom konstatacijom...

sibin

postigao sam to da pokusam da te urazumim da ne mesas babe i zabe. to sto je nesto skupo nije lose, npr zasto ne odes u temu o bmw i zracis njih o skupim registracijama i skupim potrosnim delovima. ta 159 sto ti kukas nije nista skuplja od bmw, audi i slicnih brendova tih godista. naravno da je skuplja za odrzavanje od 156 i 147 i one su bile skupe kad su bile malo mladje.

pittatore

Viljuska 60eur, nosac spone 1800 din...to po meni nije skupo za taj auto. Ti isti motori su se ubacivali i u 156 i 16v i 20v.
Konkretno delovi za veliki servis kod 16v jtd posto su? 26000din
Jedino sto bi bilo skupo na tim kolima, kao i kod drugih novijih je eksterijer, farovi, branik itd ali i to ce vremenom pojeftiniti.

sibin

viljuska na 159 ne crkava kao na 156,147,gt dosta je izdrzljivija.

pittatore

Apropo potrosnje vozim sluzbeni vw lubenicar b7 2.0tdi 140ks i na shvaler gasu po gradu trosi 10.5 litara od sipanja do sipanja na istoj pumpi, autoput ~150kmh 8.5l.

CBRR1

poenta je u tome...kao bmw 540 koji guta ali samo da budes vidjen,tako i tormo samo da budes vidjen...jebes to ja volim adrenalin brzinu snagu a ne pored kafica da ga guram...veliki servis za mog audija isto ko za 159,sta je tu skupo,skuplji su ovi bmwejasi jer oni vole kad su u servisu da slusaju price kako je to vanzemaljski auto i prodaju im deo po duplo vecoj ceni nego sto je preko,al opet to je druga dimenzija price...ali guranje motora i ne ostati invalid i popravka,pa sine bre imas ladu specijal pa se vozi i boli te kurac za popravku...ili se javi plazmi i kupi iza....ILI MISLIS DA CE TI SA GSXROM KURAC BITI DUZI ZA 10CM I DA CES BITI LEPSI...?

sibin

lepo receno, ja bih samo jos dodao mi njih kupujemo a ne oni nas. tako da dal vozio alfu,bmw ili audi (stvar afiniteta) bitan je samo gas patos :D

Kanarinac

Delovi za veliki servis za jtd 16v su 13000 dinara ili 17000 dinara.ne mogu da se setim sad. Uzimao sam i set kvacila uz to.

Samo ti gas patos, mene je to proslo, gasirao sam kad sam bio malo mladji,ima sam hvala bogu i cime. Valjda kad omatoris to te prodje. Meni motor sluzi za uzivanje. Ako je tebi uzvanje da ga cepas pun gas, svaka cast. Meni je uzivanje da se vozim kako meni odogovara. Tako da pusti te price, jebem i bez motora i do jaja mi je. E sad da li je i zenkama dobro ne znam, deluje da su zadovoljne. Mozda glume? :o :o

I sibine nema sta ti da me urazumljujes. Ti kako sam skapirao vozis tu v6 i hvalis je ko da bolje ne posotoji, ja vozim jtd i hvalim ga ko da bolje ne posotoji. Poenta je da cele price je da stefgi razmislja o 159ki, a ocigledno da nema predstavu o cenama.

UFF

Ja cu zato da uzmem E92 320d koji izgleda tako dobro da mi dodje da svrsim u gace kad ga pogledam a registracija normalna, potrosnja smesna i ima sa 180konja ako ti bas dodje da ih upotrebis
A posto prelazim max 10k godisnje u kolima zabole me qrac koliko kosta odrzavanje kad je relativno mlad i posto malo km ubijem godisnje nema sta da odrzavam vec samo ulje i filtere da menjam  :P

sibin

Citat: Kanarinac poslato 01 Februar, 2013, 21:08
Delovi za veliki servis za jtd 16v su 13000 dinara ili 17000 dinara.ne mogu da se setim sad. Uzimao sam i set kvacila uz to.

Samo ti gas patos, mene je to proslo, gasirao sam kad sam bio malo mladji,ima sam hvala bogu i cime. Valjda kad omatoris to te prodje. Meni motor sluzi za uzivanje. Ako je tebi uzvanje da ga cepas pun gas, svaka cast. Meni je uzivanje da se vozim kako meni odogovara. Tako da pusti te price, jebem i bez motora i do jaja mi je. E sad da li je i zenkama dobro ne znam, deluje da su zadovoljne. Mozda glume? :o :o

I sibine nema sta ti da me urazumljujes. Ti kako sam skapirao vozis tu v6 i hvalis je ko da bolje ne posotoji, ja vozim jtd i hvalim ga ko da bolje ne posotoji. Poenta je da cele price je da stefgi razmislja o 159ki, a ocigledno da nema predstavu o cenama.

ne pogresio si poentu, svako vozi sta mu odgovara. nego nije u redu da ovako sirokom auditorijumu pricas bajke, kako alfi nevalja ni jedan bezinac samo kako kazes samo dizel valja. svaki pomenuti motor pruza nesto drugacije, dizel je za takve kao ti, ts je razumno resenje sa balansom izmedju zadovoljstva i ekonomije, v6 je za prave ljubitelje. mislim bez uvrede smatram da bauljas kroz temu o alfama na osnovu neutemeljenog misljenja. kao 159 je skupa da li je tebi skupa ili nije to nije relevantno. odrzavanje kosta kao bilo koji drugi jtd. vec su u predhodnim postovima pokusali da ti objasne da je jedino skupo za sada limarija farovi i slicno. ali ti opet forsiras pricu po svom jer si ti najiskusniji jer si imao jednu 147 jtd pa pobogu zato ni jedan bezinac ne valja. vidi svi se kvare i svi imaju problema pa i taj jtd,ts i v6 kao i kod drugih brendova. to sto kazes da ja mislim da nepostoji nesto bolje od v6 varas se, ti ne znas sta ja mislim. ima bolje uvek ima bolje v8,v10,v12 pa tako redom. a to da je tebe proslo jurcanje sa godinama kako kazes nema veze sa pamecu, jer koliko sam dao primetiti prilicno sam stariji od tebe a znam mnogo starijih od mene koji jos vole da jurcaju. naravno u normalnim uslovima na nekoj stazi. hoces da kazes da pola foruma zato sto je krenula ka 40-tim treba da voze motor 50kmh jer ih je proslo, ako nesto volis to nikad ne prolazi.

Kanarinac

Kakvi kao ja?

To sto ja vozim jednu 147, ne znaci da nemam pojma o njoj. Dosta sam provodio vreme kod majstora koji su mi drugari pa sam, zamisli, uspeo svasta da vidim. A i zamisli znam par ljudi koji su vozili alfe beznince i izgleda da im se bas potrefio felerican primerak. Nadavali se ljudi para ne bi li popravili ali ne vredi. Agregat ko agregat moda i nije los, ali sve oko njega je kurac. Potpuno je besmileno raspravljati se sa covekom koji voli alfe, posebna ste sorta ljudi.

Naravno da se svi kvare, samo se neki kvare vise od drugih.
Kao sto rekoh ne lozim se, i vozim prema svojim mogucnostima. Aposlutno nemam potrebu da nekom nesto dokazujem. Vozim kako vozim i bas me zabole kurac sto neko misli da vozim ko baba. Meni je bas tako do jaja. A tebi, cbbr1ygygas i ostalima koji vole da jurcaju zelim sve najbolje stvarno. Vama to predstavlja uzivanje, meni ne.

stefgi

Tako im bre reci! Sta oni tu tebi vamo tamo. Ne daj se!

Kanarinac

Nego matori kad uzimas ti tu 159ku? Vidis da je odrzavanje dzabe! Pozuri dok nije nestalo

UFF

yoya i ja danas na putu iz ks za kg pa za bg i ispred nas lik sa cg tablama smara za sve pare, vozi 30kmh a puna linija ja vec pizdim i serem mu sto ga ne obidjes bre a on mi odgovara: "pa vidis bre da covek uziva u voznji"  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

MIGE

pa ako cemo iskreno,alfu dizel bi samo novu kupio...pre bih izabrao benzinca polovnog nego dizela...

pit

Citat: UFF poslato 01 Februar, 2013, 21:17
Ja cu zato da uzmem E92 320d koji izgleda tako dobro da mi dodje da svrsim u gace kad ga pogledam a registracija normalna, potrosnja smesna i ima sa 180konja ako ti bas dodje da ih upotrebis
A posto prelazim max 10k godisnje u kolima zabole me qrac koliko kosta odrzavanje kad je relativno mlad i posto malo km ubijem godisnje nema sta da odrzavam vec samo ulje i filtere da menjam  :P


      Odakle bre tebi pare za sve to....pored ovih nekoiliko motora i putovanja po belom svetu sad jos hoces i da kupis E 92......ti ili si tatin sin ili valjas belo....,trece ne postoji.Ne moze sve to od postenog rada. :P