Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Sine hoces moci ti to da napojis? 10 litara ce i trositi na svaler gas.

Bas sam pre neki dan pricao sa drugarom koji vozi 159 1.9 kaze delovi su dosta skupi, veze nemaju sa cenama za 156 i 147 recimo

stefgi

Citat: MIGE poslato 31 Januar, 2013, 12:24
Citat: stefgi poslato 31 Januar, 2013, 12:04
koliko bi kostala ova da se uveze http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=227054995&cd=634949715030000000&asrc=st   
3500e(bez cenkanja) presla skoro 300 000 2006 god i 2.4 dizel?
sta ce ti to prijatelju???
pojma nemam fino izgleda a jeftin(uslovno recwno)

MIGE

Citat: stefgi poslato 31 Januar, 2013, 17:58
Citat: MIGE poslato 31 Januar, 2013, 12:24
Citat: stefgi poslato 31 Januar, 2013, 12:04
koliko bi kostala ova da se uveze http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=227054995&cd=634949715030000000&asrc=st   
3500e(bez cenkanja) presla skoro 300 000 2006 god i 2.4 dizel?
sta ce ti to prijatelju???
pojma nemam fino izgleda a jeftin(uslovno recwno)
u startu jeste jeftin a posle...mnogo je presao(sad  ce alfisti da me razapnu),neko ce reci da taj motor prelazi pola miliona kilometara i jace uz dobro odrzavanje...bla bla bla...mozda i jeste tako al dizne,turbina a boga mi i delovi elektronike ne prelaze toliko...ovaj je recimo zreo za remon turbine...i to je pitanje koliko ce trajati uzicka komplet(turbina)  ;)

CBRR1

vizualno kako je dobra,doci ce kod nas i na 13000 i kurac ce da provale laici...

Kanarinac

Realno svaka koja se prodaje kod nas je presla bar 300000,ali Mige je u pravu. Ne mora ni da ti turbina crkne ni elektronika. Ovo klasicno odrzavanje je skupo. Ako si resio alfetu da uzmes gledaj 147 dizela.

CBRR1

Citat: Kanarinac poslato 31 Januar, 2013, 22:31
Realno svaka koja se prodaje kod nas je presla bar 300000,ali Mige je u pravu. Ne mora ni da ti turbina crkne ni elektronika. Ovo klasicno odrzavanje je skupo. Ako si resio alfetu da uzmes gledaj 147 dizela.
Sada lupas u 159 je isti agregat ko u 147...

stefgi

Ajd pobijte se sad

sibin

Citat: Kanarinac poslato 31 Januar, 2013, 22:31
Realno svaka koja se prodaje kod nas je presla bar 300000,ali Mige je u pravu. Ne mora ni da ti turbina crkne ni elektronika. Ovo klasicno odrzavanje je skupo. Ako si resio alfetu da uzmes gledaj 147 dizela.

nije mi jasno sto samo ne ugradis suzani neki dizel agregat i bog da te vidi :D :D

CBRR1

Citat: sibin poslato 01 Februar, 2013, 00:02
Citat: Kanarinac poslato 31 Januar, 2013, 22:31
Realno svaka koja se prodaje kod nas je presla bar 300000,ali Mige je u pravu. Ne mora ni da ti turbina crkne ni elektronika. Ovo klasicno odrzavanje je skupo. Ako si resio alfetu da uzmes gledaj 147 dizela.

nije mi jasno sto samo ne ugradis suzani neki dizel agregat i bog da te vidi :D :D
onda mu je i odrzavanje jeftinije... [facepalm]

turbina za alfu vagena audija ..bla bla bla je priblizno ista tako i dizne,tako i sve,ljudi zive u zabludi da su neki jeftiniji neki skuplji za odrzavanje,najbolje golfa dvojku i 100e u dzepu za ne daj boze ako vrisne motor pa se vozi do mile volje za 5l..

Kanarinac

Alo busolovac, procitaj sta sam napisao ponovo. Kazem klasicno odrzavanje. Jos se nisi oporavio od sudara,a? Gde sam pominjao razliicitos motora? Mada identicni nisu sigurno, slicni jesu. Ali dosta delova se razilikuje.
Okrenes lepo ap sport ili kit komerc i pitas posto su npr diskovi, plocice, filteri itd.

Nisam ja neki ljubitelj dizelasa, ali realno samo ti motori u alfi valjaju. Sad ce sibin da kaze kako to nije tacno i kako on vozi benzinca i kako je super zadovoljan.

sibin

pricas neistine, ocito nisi nikad probao v6 a i ts je bolji od dizela.

UFF


CBRR1

Citat: Kanarinac poslato 01 Februar, 2013, 01:24
Alo busolovac, procitaj sta sam napisao ponovo. Kazem klasicno odrzavanje. Jos se nisi oporavio od sudara,a? Gde sam pominjao razliicitos motora? Mada identicni nisu sigurno, slicni jesu. Ali dosta delova se razilikuje.
Okrenes lepo ap sport ili kit komerc i pitas posto su npr diskovi, plocice, filteri itd.

Nisam ja neki ljubitelj dizelasa, ali realno samo ti motori u alfi valjaju. Sad ce sibin da kaze kako to nije tacno i kako on vozi benzinca i kako je super zadovoljan.
sine kupis motor stisnes muda i vozis,a ne ko neki 30 na sat  [zvizdi]
pa klasicno odrzavanje starijeg auta i nize klase uporedjujem 147 i 159,normalno da je razlika ali ne toliko..a motori jesu indeticni samo je jtdm doradjen sa vecom turbinom i drugim diznama...ali i dalje tvrdim za tvoje istomisljenike da kupe onaj sikvicento kurocento ili ti lupo pa da se voze 40 na sat sa 5 l goriva,ali upozoravam te da takvo steceno iskustvo u takvoj voznji auta na prenosis na motor...

Kanarinac

Citat: sibin poslato 01 Februar, 2013, 01:30
pricas neistine, ocito nisi nikad probao v6 a i ts je bolji od dizela.

Ahhahahahahaha e stvarno sam najgori. Cuj v6 :D Daj bre nemoj da me zajebavas.  :D
TS je inace poznat kao pozudan i mali potrosac :D

sibin

sta je problem sa v6, da cujem tvoje izlaganje bas me zanima sata ces sad da napises :D

CBRR1

Citat: sibin poslato 01 Februar, 2013, 01:35
sta je problem sa v6, da cujem tvoje izlaganje bas me zanima sata ces sad da napises :D
kanturina...

Kanarinac

Citat: CBRR1 poslato 01 Februar, 2013, 01:33
Citat: Kanarinac poslato 01 Februar, 2013, 01:24
Alo busolovac, procitaj sta sam napisao ponovo. Kazem klasicno odrzavanje. Jos se nisi oporavio od sudara,a? Gde sam pominjao razliicitos motora? Mada identicni nisu sigurno, slicni jesu. Ali dosta delova se razilikuje.
Okrenes lepo ap sport ili kit komerc i pitas posto su npr diskovi, plocice, filteri itd.

Nisam ja neki ljubitelj dizelasa, ali realno samo ti motori u alfi valjaju. Sad ce sibin da kaze kako to nije tacno i kako on vozi benzinca i kako je super zadovoljan.
sine kupis motor stisnes muda i vozis,a ne ko neki 30 na sat  [zvizdi]
pa klasicno odrzavanje starijeg auta i nize klase uporedjujem 147 i 159,normalno da je razlika ali ne toliko..a motori jesu indeticni samo je jtdm doradjen sa vecom turbinom i drugim diznama...ali i dalje tvrdim za tvoje istomisljenike da kupe onaj sikvicento kurocento ili ti lupo pa da se voze 40 na sat sa 5 l goriva,ali upozoravam te da takvo steceno iskustvo u takvoj voznji auta na prenosis na motor...

Tako je, vozis.A ne da se slupavam. Jbg to mi je jedini motor, ako se zakucam sa njim i prezivim i ne ostanem inavlid, nemam para da ga popravljam. Tako da vozim kako vozim i kako umem.

Nije samo veca turbina i dizne. Kompletno ubrizgavanje je drugacije. Kazem ti,dobar drugar vozi 159. Pre toga je vozio mini i mecku 3.2 benzinca. Kapiram da nisu bas jeftini za odrzavanje. Ali kad mi kaze da delovi nosi naivni sa cenama, onda mu verujem.

Svi treba da kupio 540 iz 95 i da je vozimo nedeljom do pijace! Jer auto ako ne trosi 20 litara onda kuru ne valja  [doh] [doh]

Kanarinac

Citat: sibin poslato 01 Februar, 2013, 01:35
sta je problem sa v6, da cujem tvoje izlaganje bas me zanima sata ces sad da napises :D

Motorko motor je dobar. Jedini bezninac koji su napravili da necemu valja. Ali vecina nema para ni da sipa u njega ni da ga registruje. Meni je to dovoljno

pittatore

Mislim da je Mrse malo previse cackao tu 159 pa mu je sad sve skupo...

sibin

vidi to sto ti nemas para da sipas i registrujes onda uzmes nekog fijata ali bolje 1.2 na plin. jer na dizelu moze turbo da crkne pa dizne i svasta nesto nije ni to vise za plitak dzep. a drugo to kako je jedini dobar motor iz alfe, opet ti kazem nemoj da pises neistine jer ocito nikada nisi cuo za ts 8v koji je neunistiv i istina bolji je od 16v. jedini benzinac iz alfe koji ne valja je jts i nije alfin motor nego GM.