Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

CBRR1

Citat: Kengur poslato 30 Septembar, 2012, 12:05
Jbt pa ne mislim bukvalno les. Izgledaju oni odlicno, ali su pregazili dosta... Burazerov ortak je uzeo pre par meseci crnu karavan, platio je 8000 i kusur hiljada, sa pravom km 180 000... Kuka ko ranjenik, crklo mu par gluposti i izbilo iz dzepa lepu svotu para... Popizdeo i kupio smarta... Nju ce da proda...
A auto izgleda bas besno, jos je on stavio neke 18ce, bas igleda pervezno...
Pa naravno da kuka kad je kupio Alfu...

UFF

meni nije jasno sto neko hoce da kupi dobar nadrkan auto a karavan  [neampojma]

ne mozes da budes smeker i da vuces prikolicu sa pijace za sobom

ili kupi smekersku 159 limuzinu ili kupi neku klasicnu karavncinu za njivu, ne moze to zajedno, mislim moze ali smesno je, ko punto van  [rofl]

tu logike nema, van sluzi da preveze robu znaci sto vise tovarnog prostora pa sto su onda koji qrac mali jebeni auto prepravili u van? sta ce u njega da stane? moglo je isto to na sediste i u gepek stati a ako to nekom nije dovoljno mesta onda nek kupi veci auto

i kengure aj pogledaj slike enterijera koje je cbr okacio pa mi reci da li su ove alfe to tebi unutra "sive" kako ti kazes?

meni su vala "sivlje" od svakog klot bmw-a

pit

Citat: cbrr1 poslato 30 Septembar, 2012, 11:35
Citat: sibin poslato 30 Septembar, 2012, 01:31
Citat: cbrr1 poslato 28 Septembar, 2012, 12:12
Citat: Ga¹par poslato 02 Septembar, 2011, 18:30
Evo sta bih ja uzeo da imam 11.000  :D

http://www.polovniautomobili.com/oglas1381764/alfa_romeo_159_19jtdm_restiling/#5
evo sto nikada necu kupiti Alfu,pre tacno godinu dana 11000e..a sada ih imas pun kurac za 6000e..racunica puko si 5000eura na polovan auto..aj razumem kupis nov i puknes od samog starta na svaku marku auta,ali ovaj auto ce sl godine biti 4000-4500e...

a de to ima dobra 159 za 6000e, mozda u diznilendu. pa zbog takvih iz uvoza sa predjenih 500 000km dizela ljudi i posle pljuju alfu.
Srbija brate Srbija...   http://www.polovniautomobili.com/oglas2582496/alfa_romeo_159_19_jtd_150ks/ brate fuuul stanje samo 5900 a ja zvao ide \a 5500 kraj 2008...ynaci puko si 5500e za god dana...a ya dve godine ovaj auto 3500e...ovo je realnost..ali yato bmw audi vagen..kvalitet i zato je cena za duplo stariji auto duplo vise para....
http://www.polovniautomobili.com/oglas2484524/alfa_romeo_159/ ide za 6000e...
http://www.polovniautomobili.com/oglas2578834/alfa_romeo_159_19_jtdm/ ide za 6200...
e da polovni automobili nisu iz Diznilenda nego kod nas i ovo su primerci koje bi ti kupio,jer su dobri..!!!a samo 6000 e auto star 3-4 god pihhhhhhhhhhhhhh...

evo uporedjenja,ali i ovi auti su iz diznilenda sa po 500.000km ali im je cena...http://www.polovniautomobili.com/oglas2276933/audi_a4_20_tdi/ pazi kurca ide za 13500e...
jos jedan dizniauto...http://www.polovniautomobili.com/oglas2288975/bmw_320_d/...pazi ide za 12700e...

jos jedan...http://www.polovniautomobili.com/oglas2514031/volkswagen_passat_b6_20_tdi/  za 10300e....
i jos jedan diznilendac...i to minimalne cene ovih modela idu na gore...i za 5 god pasce im cena po 2000e i opet mnogo para...http://www.polovniautomobili.com/oglas2576098/mercedes_benz_c_220_cdi/... 17000e....ma dajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj... [ludak] [hello]






      Sve ovo je tacno....ali po meni je suludo dati vise od 4-4500 evar za auto iz uvoza...bez obzira na marku.Razlog je vise nego ocigledan i samo tezak optimista moze da se nada da je dizelas iz uvoza preso manje od 300 000 km.Tamo se kola kupuju da se voze i sto vise iskoriste....samo kod nas se pati za ''markom'' kao statusnim simbolom. E sad ako ga kupis da bi se vozikao okolo po 4-5000 km godisnje to mogu i da razumem ALI ako uzmes polovnjak dizel iz uvoza i stisnes ga 30 000 goodisnje ...pa najebo si brate od popravljanja...ovo vazi za sve marke i nemoj neko da ima iluziju da ce nemci vise da izdrze od cuvenog JTD italijana.....samo je pitanje koga ce vise da kosta ''lukzuz''
      Do pre par godina je bilolaganica kupiti nov auto do 10000 -12000 evra ...tu je lizing ili kreda i pici......sada se retko ko usudjuje na takav korak....tako da polovnjaci ponovo imaju prevlast u kupovini kola.

cika zuba

menu je 159 u karavan verziji 5x lep¹a i napucanija u odnosu na limo verziju,inaèe ne volim ne¹to karavane ali kad bih kupovao 159 samo SW!!
[/

pit

Citat: UFF poslato 30 Septembar, 2012, 12:13
meni nije jasno sto neko hoce da kupi dobar nadrkan auto a karavan  [neampojma]

ne mozes da budes smeker i da vuces prikolicu sa pijace za sobom

ili kupi smekersku 159 limuzinu ili kupi neku klasicnu karavncinu za njivu, ne moze to zajedno, mislim moze ali smesno je, ko punto van  [rofl]

tu logike nema, van sluzi da preveze robu znaci sto vise tovarnog prostora pa sto su onda koji qrac mali jebeni auto prepravili u van? sta ce u njega da stane? moglo je isto to na sediste i u gepek stati a ako to nekom nije dovoljno mesta onda nek kupi veci auto

i kengure aj pogledaj slike enterijera koje je cbr okacio pa mi reci da li su ove alfe to tebi unutra "sive" kako ti kazes?

meni su vala "sivlje" od svakog klot bmw-a

             Uffe karavan kupuju prakticni ljudi koji oce da imaju eneterijer i sve ostalo nadrkanog auta a ujedno im i treba malo tovarnog prostora iz prakticnih  razloga....porodica ,deca ...zeni nikad dosta tovarnog prostora.
              Ja sam imao odavno nkeog opela karaavana i sad kupio ponovo.....pre nekoliko dana sam kupio neki frizider i ladno ga natovario otpozadi bez obaranja sedista.Znaci karavan je tu ako ti zatreba prtljag ako ne vozis se ionako sa ili bez njega.

cika zuba

Audi A4 bilo koja generacija,te¹ko bih odluèio da li limuzina il karavan!!
Neki modeli Volvoa isto tako!
[/

UFF

Razumem to ali ja da vozim E46 karavan znas kad bi stavio jebeni FRIZIDER u njega?

Nikad!

a ako mi vec nije stalo do auta i to sto ce da se izdrka i izgrebe onda je glupo kopovati bmw ili alfu jer bacas pare za auto koji ce kao mazga da ti sluzi da prevlacis sranja sa njim

pit

Citat: UFF poslato 30 Septembar, 2012, 12:25
Razumem to ali ja da vozim E46 karavan znas kad bi stavio jebeni FRIZIDER u njega?

Nikad!

a ako mi vec nije stalo do auta i to sto ce da se izdrka i izgrebe onda je glupo kopovati bmw ili alfu jer bacas pare za auto koji ce kao mazga da ti sluzi da prevlacis sranja sa njim

                   Ceka bre malo ako moze da stane sto da ga ne prevezes ....pa stavis neki karton dole i nema se izgrebe....ili mozda treba zovem kombi i platim mu 30 evra .Frizider je lak oko 50 kg ...druga stvar je tovariti kupus ,krompir ili ko zna sta ...za takve stvari postoje namenska vozila.
                   Meni je recimo neki Poli  Z 101 koga sam kupio namenski  upravo za teret i nabavke stajao neiskoriscen jedno 3 godine ..dzaba ga registrovao i onda dodje lik kome treba takav auto a meni karavan i uz malo kesa izmenjamo se i svi srecni i zadovoljni.
                   Poenta je da svako vozi ono sto ima ili mu je potreba a da li si smeker ili ne to ne zavisi od toga vozis li karavan ili ne.

UFF

Nemam pojma kad krenes sa time cas frizider cas ovo cas ono nema tu kraja posle ces da ga izjebes celog i ima da te zovu ortaci u fazonu imas karavan aj da mi preteras agregat od motorcikla stavicemo dole kesu da se ne prospe ulje po patosnicama  [doh]
Zato i hocu Z4, ne vozim ni namestaj, ni stvari, ni putnike, samo ortak ili riba napred i dovoljno je
Ako jos neko hoce sa nama nek podje svojim kolima ja mu ne branim

A od kad vozim motore kolima predjem max 10k godisnje pa mogu opusteno i M3 da vozim na tu kilometrazu ne bi mi bilo zao za gorivo koliko za lopovsku registraciju

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 30 Septembar, 2012, 12:50
Nemam pojma kad krenes sa time cas frizider cas ovo cas ono nema tu kraja posle ces da ga izjebes celog i ima da te zovu ortaci u fazonu imas karavan aj da mi preteras agregat od motorcikla stavicemo dole kesu da se ne prospe ulje po patosnicama  [doh]
Zato i hocu Z4, ne vozim ni namestaj, ni stvari, ni putnike, samo ortak ili riba napred i dovoljno je
Ako jos neko hoce sa nama nek podje svojim kolima ja mu ne branim

A od kad vozim motore kolima predjem max 10k godisnje pa mogu opusteno i M3 da vozim na tu kilometrazu ne bi mi bilo zao za gorivo koliko za lopovsku registraciju
uffe opet pricas iz perspektive samojeba....ako neko ima porodicu, zena deca stvari....karavan ga pored monovolumena jedino zdovoljava....il;i kombi....a ortacima da prevezes....das dva-tri soma pred njim za kombi i vise niko ne trazi da mu prevozis bilo sta, jer ih blam (naravno posle prvog transporta rasiris pricu svima)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kengur

Vidi uffe. Ti imas jos uvek verziju u glavi da je karavan za pijacu. E vidis, mozda je tako bilo pre. U tvoje vreme mladosti :P

Ali pogledaj malo koliko njih sada prave sport verzije karavana. Namena je prosta, imas lep, brz, prostran auto. Gde god da krenes u njega moze sve da stane.
Jednog dana krenes sa porodicom negde, koferi staju bez da se guraju.

Ne znam, opet je sve stvar ukusa. Meni je e46 karavan odvratan. Limuzina do jaja. Za audi iskreno ne znam kako bih se odlucio, mada mozda malo vise karavan.
Alfa 159 karavan je drkanje. 156ca odvratna.
Akord karavan ODVRATAN, limuzna DO JAJA!

Kazem sve je stvar ukusa, a o tome moze u beskraj...

EDIT pretece me Revolucija

Bori¹a

Citat: Kengur poslato 30 Septembar, 2012, 13:11
Akord karavan ODVRATAN, limuzna DO JAJA!

slazem se
nista gore u zivotu ne videh od one honde karavana
ima jedna kod mene u gradu, CH table, jeste ocuvana max i sve to al nekako nezgrapna

Uncle Bob

Zavisi ko ¹ta voli il mu treba men je Golf sluzio kad poðem na neki put il,na neki dogaðaj. A za posao kec je bio nenadjebiv peta vrata obori¹ sedi¹ta i teraj.uprkos tome ¹to je bio na lo¹em glasu proizvedeno u Srbiji itd.uz redovno odrzavanje moje bar iskustvo o.k.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

pittatore

Znaci i Audi RS6(karavan) je pijacarski auto?

UFF

U poredjenju sa limuzina ili coupe vrezijom vala jeste

pittatore

Prvi RS-ovi su bili striktno karavani

Ripley

Jer im je limuzina verzija bila ocajna pozadi. Nedovrsen auto totalno. Karavan RS6 im je bila prava kombinacija, ujedno da zajebavaju celo trziste sa pijacarskom karoserijom koja juri preko 300. Taj auto na kick-down salta iz 4 u 5 na 250!!!


Kengur

Kao sto je nekom bmw seljacki auto(ne kazem da nije :P ) tako je uffu rs6 pijacarski....

Bori¹a

ja shvatam uffa, i ja isto mislim, ali meni bi kao poljoprivredniku mnooogo znacio karavan
jos ako ima kuku, moze za igranku a moze i za plug ;D