Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

sibin

Citat: Ga¹par poslato 21 Jun, 2012, 20:40
Videcemo. Ako ne budu cucnule, trazimo dalje  ;)

Evo sibine jedna za tebe  :)



odlicno samo nadji bele migavce bice lepse.l  

Gašpar

Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora! Za sve ¹to radite oko Alfe idite kod majstora!

Pop

Sta si sjebao?  [facepalm]  :D

"Грме танки џефердари..."


Gašpar

Ni¹ta, ali je filter za vazduh toliko nepristupaèan, da se èovek jednostavno zamisli da li je Italijan uop¹te planirao da se filter menja ;D

Pop

A da kao sad filter ovo ono... ;) Priznaj Gaso krvavi ti zubi :D

"Грме танки џефердари..."


Kanarinac

Ahahahahah ja kad sam radio servis, otisao kod drugara. Skinuli mi filer goriva, filter ulja, ispustim ulje, sipam novo. Iscupam nekako filter klime, zamenim i njih. I dolazi na red filter vazduha.
Vrtim se oko auta, odozgo, odozdo. Jedno sat vremena sam trazio i nisam nasao. Odem da popijem sok, vratim se kad prljav filter napolju, novog nema, a drugar se kezi. I jos uvek ne znam gde se nalazi :D

Gašpar

Filter klime sam jedva na¹ao i to mazzijevom tehnikom - otvori lap top i prati korak po korak  ;D
Taj za klimu sam mislio da je previ¹e zavuèen, ali filter vazduha, ljudi moji  [facepalm]

Da bi filteru pri¹ao sa gornje strane, mora¹ da skine¹ akumulator i kuæi¹te sa osiguraèima. E onda shvati¹ da ne mo¾e¹ ni¹ta da odradi¹ s gornje strane, pa di¾e¹ auto na dizalicu i skida¹ ¹us pleh. Kad si skinuo ¹us pleh, skida¹ dve ¾abice i onda shvata¹ da ne mo¾e¹ da otvori¹ kuæi¹te filtera jer mu smeta cev od interkulera, a isto tako ga dr¾i i cev od protokomera  ;D


Kanarinac

Ovo je sve zavrseno iz  kanala. I srecom pa nemam sus pleh :)

MIGE

Citat: Ga¹par poslato 25 Jun, 2012, 17:31
Filter klime sam jedva na¹ao i to mazzijevom tehnikom - otvori lap top i prati korak po korak  ;D
Taj za klimu sam mislio da je previ¹e zavuèen, ali filter vazduha, ljudi moji  [facepalm]

Da bi filteru pri¹ao sa gornje strane, mora¹ da skine¹ akumulator i kuæi¹te sa osiguraèima. E onda shvati¹ da ne mo¾e¹ ni¹ta da odradi¹ s gornje strane, pa di¾e¹ auto na dizalicu i skida¹ ¹us pleh. Kad si skinuo ¹us pleh, skida¹ dve ¾abice i onda shvata¹ da ne mo¾e¹ da otvori¹ kuæi¹te filtera jer mu smeta cev od interkulera, a isto tako ga dr¾i i cev od protokomera  ;D


ma to samo zlobnici pricaju kako je alfa los auto  :D

Kengur

Citat: Kanarinac poslato 25 Jun, 2012, 18:13
Ovo je sve zavrseno iz  kanala. I srecom pa nemam sus pleh :)

Retko koja ima.

Uglavnom sto stizu iz uvoza su cukane, a sus pleh skup ko djavo...

Kanarinac

Ma sto je najgore mislim da u kopiji i nije toliko skup. Ali generalno ne znam ni cemu sluzi, sem dodatnih srafova za skidanje :)

Kengur

Alfa je to, ne sluzi nicemu :P


Gašpar

Lepotica dobila i felne, meni se sviðaju, a i lepo se vide crvena klje¹ta kroz njih  ;D


Gašpar

©us pleh je na 147 postavljen toliko nisko da sam ga ja danas kaèio dok sam se penjao na parking, mnogo glupo je uraðen  [ludak]
A izmeðu ¹us pleha i kartera ima dobrih 6-7cm.

sibin

ako je plasticni nije tako postavljen, nego vremenom dobije stomak. obicno ga ljudi menjaju sa aluminijumskim.

pit

Citat: Ga¹par poslato 26 Jun, 2012, 00:56
©us pleh je na 147 postavljen toliko nisko da sam ga ja danas kaèio dok sam se penjao na parking, mnogo glupo je uraðen  [ludak]
A izmeðu ¹us pleha i kartera ima dobrih 6-7cm.


              Ja ti kazem da je to govno od kola a ti samo slusaj ovog Sibina i daleko ce da doguras....''alfa nije auto to je stanje duha''.

sibin

zasto se ti mesas opet, idi vozi auto sa tri cilindra.

pit

Citat: sibin poslato 26 Jun, 2012, 23:28
zasto se ti mesas opet, idi vozi auto sa tri cilindra.

          Zemljace ja imam u garazi mecku bozanu auto kakav alfa nikad nije napravila niti ce napraviti zato sto je u zabarskom mentalitetu da prave nedoklepane i kvarljive automobile ...kapiras?Inace trocilindras mi je moguca opcija za grad jer mi glupo da lozim 6 cilindra za 5 km gradske voznje.

sibin

ali vidi ako imas toliko bolji auto cemu to trovanje nas koji nemamo bozanske aute. vidis meni je drago zbog tebe ako si sretan sa 3,4,,6,8,12 cilindara ako te to cini zadovoljnim. ali prosto ne razumem tu patolosku mrznju kod tebe cim se spomene alfa.

pit

Citat: sibin poslato 26 Jun, 2012, 23:38
ali vidi ako imas toliko bolji auto cemu to trovanje nas koji nemamo bozanske aute. vidis meni je drago zbog tebe ako si sretan sa 3,4,,6,8,12 cilindara ako te to cini zadovoljnim. ali prosto ne razumem tu patolosku mrznju kod tebe cim se spomene alfa.

                 Ma zezam se bre sta se primas ....dosadno mi je jbg....mada mi je simpaticno kad pocnete da razmenjujete iskustva medju sobom o popravkama ,odrzavanju,delovima.....uzgred budi receno jel znas da ja kod majstora idem jednom godisnje da mi zameni filter ulja i filter vazduha...i nikad vise.Imao sam u zivotu nekoliko Mercedesa preso s njim dosta kilometara i ne pamtim nikakav kvar da sam imao......dosadno jebiga bas.......al zato je vama alfistima svaki dan interesantan i donosi nesto novo ...neko novo iskustvo ...