Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Boki-KG

Onda definitivno ce biti 2.0 ako bude 156. Sad imam dobrog dizela koji se srecom ne kvari ali znam da vecina kuka, pogotovu na krsheve iz uvoza koji stignu kod nas. Delovi su uzhasno skupi a taj 1.9jtd sa 115ks troshi 7.5 dizela svima po gradu. 2.0ts sa sekvent plinom bi trebalo da troshi primetno manje i delovi su dosta jeftiniji.

Ja bih najradije 2.4jtd al' ne dam drzhavi toliko za registraciju jer je bezobrazno skupa. Radije bih dizela samo nemam od koga da kupim provereno dobar i odrzhavan 1.9jtd sa pravom kilometrazhom tako da ce najverovatnije biti benzinac sa plinom.

Koliko plina mozhe da troshi 2.0ts meshovite vozhnje, u gradu i na otvorenom?

Hvala.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

Boki-KG

Uzimam drugi auto jedino zato shto mi je potreban veci auto sa 5 vrata i velikim gepekom. Ako uzmem 1.9jtd necu osetiti nikakvu razliku u odnosu na moj josh ce vishe da troshi i loshije da ide pa bih zato malo jacheg benzinca. Inache vishe volim dizele ali samo kad znam od koga je auto i kad sam siguran u kilometrazhu na satu. Ne treba mi 1.9jtd koji je pregazio 300.000km. Moj ima tek 127.000km.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

jevta

Moze puno al ne ispod 12

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: zmiya poslato 05 Novembar, 2011, 22:20
Citat: sibin poslato 05 Novembar, 2011, 20:46
drugo jdt potencijalno kvarovi mogu budu skupi. opet ne zato sto je alfa nego jednostavno kao i svaki moderni dizel koji je presao nepoznati broj kilimetara.(dizne,turbina,plivajuci zamajac) u ostalom stvar afiniteta ja dizele ne volim pa ih zato ne vozim, da mi odgovaraju ne bih se osvrtao na cenu odrzavanja.

Ukrade mi reèi sa tastature..
simpaticno ti to detence....ali ne lici na tebe..ko je otac
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Ja upravo kupih jedan moderni dizel koji je presao nepoznati broj kilometara i u najgorem slucaju moze da mi ode plivajuci zmajac 300e i turbina - remont 400e i sto je to toliki problem?
Ako si imao 7-8000e za auto imas valjda i 700e za odrzavanje? (male su sanse da ce oba da te zadese)
Ako nemas ili ne zelis da toliko das onda kupis nesto sa karburatorom iz proslog veka i vozis se

DaChaS

kaci slike sta cekas :D

Gašpar

Ma nije kupio pravi auto, kupio je BMW-a [thumb_down] ;D

UFF

BMW je jedini pravi auto :D

Alfu imao jednom i nikad vise (ne kazem da je losa ali nije za mene-nju bre MORAS DA VOLIS i to celim srcem a ja volim drugu neki propeler)

Ovo sam napisao samo da bi ljudi prestali da kukaju - vozim alfu a skupo odrzavanje pa jbg ti kupi zunto - isto je italijanskog porekla a odrzavanje jeftino :D

To bi bilo kao da kupim dukatija pa se zalim da su skupi delovi

Andreja

UFF, ¹ta si uzeo, èini mi se da sam video na bmwcs forumu da tra¾i¹ e39 530d ili e46 520d?
Inaèe, èestitam na autu, zna¹ ¹ta valja! :)

Ja bih se zadovoljio jednim BMWom i jednom Alfom u gara¾i, eto, ne treba mi vi¹e :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

DaChaS

Daj Uffe pravi jednu temu za ljubitelje propelera ......vozio 320d od prijatelja bas auto po mom ukusu 

pit



                   Ja recimo nikad nebih kupio polovan auto za 6000-7000 star 7-8 godina pogotovu ne dizel....osim ako ne mislim da ga koristim subotom uvece.Vrlo je optimisticki nadati se da ce takav auto da predje neku ozbiljniju kilometrazu bez VELIKIH ulaganja.
                   Polovan auto najvise star 2 do 3 godine i to kupljen ovde sa overenom servisnom knjizicom i najvise 30-40000 km.Takav auto samo sto je razradjen a cena mu je 30% manja od novog ....e to je dobra kupovina.

zmiya

Citat: UFF poslato 06 Novembar, 2011, 01:36




Ovo sam napisao samo da bi ljudi prestali da kukaju - vozim alfu a skupo odrzavanje

To bi bilo kao da kupim dukatija pa se zalim da su skupi delovi


Ljudi koji voze alfu se ne ¾ale da su skupi delovi jer znaju koliko su delovi za alfu..Oni koji voze nemaèka vozila,oni tvrde da su za druga vozila skupi delovi..

Gargi

@Pit

Pa ima neke logike, ali....u svojoj dosada¹njoj majstorskoj karijeri viðao sam aute koji su pre¹li 300 i kusur hiljada km. pa su bili u savr¹enom estetskom i mehanièkom stanju, mogli su preæi jo¹ toliko, a video sam bogami i onih sa 30-40000 km. razvaljenih i odvaljenih od ¾ivota i svega ostalog :o...sve je stvar odr¾avanja i stila vo¾nje. Na primer moja ¾ena bi skr¹ila bilo koje novo kvaèilo i menjaè za 10000km [neampojma], moj kum razvaljuje amortizere na 5000 km, jebiga... vole ga rupe pa to je neverovatno, njegova ¾ena ka¾e da se ne seæa da je i jednu proma¹io, a jednom drugaru svakog meseca ofarbam barem jedan deo....htedoh da ka¾em da km i godine nisu uvek presudne kod kupovine auta, nego izgled i stanje....na primer kao moja Alfa :P ;D [yahoo].....nema ¹ta..uvek picnuta i utegnuta, sve¾i fluidi i filteri i ¾eni golf 1 ;D.
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

Kengur

Tripujete za km... Prave kilometre mozete da znate samo kad ga isterate iz Salona...

Skoro sam vozio pasata 1.9 tdi sa 680 000km... U autu nema sta da zvecne, ide odlicno, na trapu odlican, enterijer odlican...

pit

Citat: Gargi poslato 06 Novembar, 2011, 10:03
@Pit

Pa ima neke logike, ali....u svojoj dosada¹njoj majstorskoj karijeri viðao sam aute koji su pre¹li 300 i kusur hiljada km. pa su bili u savr¹enom estetskom i mehanièkom stanju, mogli su preæi jo¹ toliko, a video sam bogami i onih sa 30-40000 km. razvaljenih i odvaljenih od ¾ivota i svega ostalog :o...sve je stvar odr¾avanja i stila vo¾nje. Na primer moja ¾ena bi skr¹ila bilo koje novo kvaèilo i menjaè za 10000km [neampojma], moj kum razvaljuje amortizere na 5000 km, jebiga... vole ga rupe pa to je neverovatno, njegova ¾ena ka¾e da se ne seæa da je i jednu proma¹io, a jednom drugaru svakog meseca ofarbam barem jedan deo....htedoh da ka¾em da km i godine nisu uvek presudne kod kupovine auta, nego izgled i stanje....na primer kao moja Alfa :P ;D [yahoo].....nema ¹ta..uvek picnuta i utegnuta, sve¾i fluidi i filteri i ¾eni golf 1 ;D.


                      Naravno i to je moguce ali .....uvek ima neklo ali.Ja sam nekada imo dilemu da li jeftinij i noviji ako ne i skroz nov auto male kubikaze tipa polo,fabia ,klio isl ili za iste pare veci auto koji kao nov kosta 20000 evra a posle 5-6 godina cena  mu padne na 6000-7000 evra .
                     Nekada kada kola nisu bila pod elektronikom i jeftinija za odrzavanje moglo se i ici u vecu klasu jer su sanse za kvarovima bile minimalne tj imao si samo motor kao moguci problem sad je to potpuno iliuzorno i ja vise nemam dileme.
                   

sibin

citao sam skoro na forumu alfa romeo kluba kupovali momci 147jtd sa 150 000 na satu u sasvim solidnom stanju motor solidan enterijer tako tako. zakace ga na lap top da provere sa fiat ecu scan, mislim da rekose da u kompjuteru pise skoro 800 000km.

Kengur

Nista ''neobicno''...

ts.marko

Citat: sibin poslato 06 Novembar, 2011, 14:08
citao sam skoro na forumu alfa romeo kluba kupovali momci 147jtd sa 150 000 na satu u sasvim solidnom stanju motor solidan enterijer tako tako. zakace ga na lap top da provere sa fiat ecu scan, mislim da rekose da u kompjuteru pise skoro 800 000km.

Alfa sa 800000? Verovatno je vozila Pepeljuga.
Da nisi ti malo  prerastao bajke?  [rofl] [rofl] [rofl]

zmiya

Moj burazer tra¾io pre neku godinu da kupi 147 JTD,nadjemo jednu u Nemaèkoj u dobrom stanju sa 407000 na satu..
Sigurno su joj bar 5 puta radili generalnu,promenili menjaè i enterijer..

ЯЭВОЛУТИОН

Opet si pio rakiju...pa znas da od nje ne vidis kako treba....mozda 40700
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11