Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.


pit

Citat: ra$a poslato 30 Oktobar, 2011, 17:40
Citat: jevta poslato 30 Oktobar, 2011, 13:30
Citat: ra$a poslato 29 Oktobar, 2011, 22:03
kakve su 155-ice? jel imao neko?
Alfa ko alfa  ;D
Iz te generacije ciljaj Lanciu Deltu to je ta koncepcija al je Delta nesto posebno.Moze i sirotinjski Fiat Tempra i ona moze da se lepo napuca a jevtina.

ne sviða mi se delta, pogotovo u poreðenju sa 155. interesuje me da li ima nekih uèestalih problema i sl. ka¾u da imaju pocinkovan lim. ako ima neki domaæi forum, mo¾e link...

hvala.
Ja bih je zaobiso u sirokom luku .Malo je bilo alfi vredne pomena od stariijih modela.Mozda 164-ka...i od novijih mi se cini da  je 159 -ka odlicna alfa .

ra$a

164 je mnogo velika, a za noviije nema para jbg. 155 mi se ba¹ dopada. videæemo.

hvala za linkove.

sibin

155 extra auto, nema osetljive trapove kao 147,156,166. moja preporuka 1.8ts ili 2.0ts mozda malo bolja varijanta 8v nema zupcasti kajs nego lanac. ima alu blok. mada i 16v je odlican ja ga imam u 156ci. pocinkovana karoserija. naravno samo naci dobar primerak sto nece biti lako jer je vac malo stariji auto. ali moze da se nadje :)

Gargi

Sta se zna o jts motoru? Imao sam 1.8 ts 156, pa se sada mislim da uzmem 2.0 jts, dizele ne volim   [govance], tako da to nedolazi u obzir.
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

sibin

ja bih jts licno zaobisao. motor nije los kao motor ali sa nasim gorivom nece da se druzi. zbog loseg goriva stvore se neke nalage u motoru pa izgubi snagu posle mora da se otvara motor i cisti. do skora nije bila moguca ugradnja plina ne znam da li se ozbiljno nesto promenilo u zadnje vreme. ja sam imao trilemu jts,ts ili v6. na kraju sam odabrao 2.0ts mislim da je to prava mera. ali ponekad mi bude zao sto ne uzeh v6 ali trosi pristojno ali najveci razlog je ipak ne dam drzavi llovu za registraciju. preko 2.0 je bezveze za tu cenu registrujem i 2.0 alfu i motor.

Gargi

Èek bre ...pa kako se te naslage sla¾u samo u tom motoru, ja mislim  da je agregat isti kao ts samo je glava drugaèija, ili nisam dobro informisan....de prosvetlite me malo [dunce]
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

sibin

ne znam do detalja ali drugaciji je sistem ubrizgavanja mislim da je pod mnogo vecim pritiskom. agregat uopste nije isti kao ts i rade drugacije. jts poteze bolje na malim obrtajima ts tek od 3000 vuce kako treba. drugo jts po meni ima ne tako sportski zvuk. kao sto sam rekao motor je dobar samo ne za nase uslove. da lopovi na pumpama krenu sa pravim benzinom taj motor postaje interesantna opcija 2.0 166ks. :)

Andreja

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2297830720499.2133480.1091060422&type=1&l=623f5bfa4b

Evo par slika od mene, moglo bi se reæi da sam pomalo zaluðen Alfom i crvenom bojom :)

Sportsko srce!
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ts.marko

Ma dobre su Alfe, samo ni¹ta ne valjaju.  [rofl] [rofl] [rofl]
Jedan moj dobar prijatelj, Æaba iz ®eneve, inaèe gara¾ista od 1964g. Ka¾e:
"Ako nema¹ problema u ¾ivotu, o¾eni kurvu i kupi italijanski auto. Sjeb`o si se"

Gargi

Raznorazni prijatelji iz celoga sveta nam govore  [blahblah] [blahblah] [blahblah] nemojte kupiti Alfu, pa  nemojte BMV, nemojte japance, nikako ni u snu nemojte kupiti Francuza, nemojte VW , nikako Ford, a Opel je postao govno, itd...itd....a ti isti ljudi voze te istoimene aute veæ godinama i stalno kukaju i stalno kenjaju po mnjima, pa kad pita¹... pa za¹to ne kupi¹ neki drugi...onda ka¾u...e jebiga navikao sam na njega, dobar mi je ,udoban mi je ,malo tro¹i, ide kao lud, itd,itd... [doh] [doh] [doh] [doh] [doh].....eto toliko o raznoraznim mudroserima...koliko se pokvarilo Renoa laguna,koliko je crklo turbina na VW,koliko je produvalo Fordovih motora, a da ne ka¾emo koja Astra dti mo¾e jo¹ da povuèe br¾e od Jugiæa...svaki auto ima neku manu i svaki æe se kad tad pokvariti ali samo jedan ima du¹u, a to oseti¹ èim sedne¹ u njega......Alfa..... :P
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

sibin

sto se mene tice neka vozi svako sta oce, ja vozim svoju alfu menjao bih je jedino za brzu i mladju jednog dana kad mi dosadi. :)

Tamanitu

@gargi
@sibin
+!
Ja cak i ne zelim da ulazim u rasprave i bilo koja ubedjivanja sa Ostalima, cak sam neke i savetovao kad su hteli da kupe Alfe da to ne rade, nije to za njih...!

ЯЭВОЛУТИОН

Kako kaze moj prijatelj  Sale, inace trgovac kolima i obozavatelj Alfi sa julinog brda: Alfa je kao devojcica, lepa , zavodljiva, lepo lezi, ali sa vremena na vreme ti tako zagorca zivot.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

pit


           Ja bi prvi kupio Alfu ali da mi je neko drugi odrzava i tera na servise.Jedino mozda 159 -tka 1.9 jtd.

Kanarinac

Ja sam uvek pljuvao po alfama dok se nisam malo raspitao. Cene odrzavanja su kao i za bilo koji drugi noviji auto. Naravno sto se alfe tice samo dizel. Sad furam 147 jtd 16v i auto je do jaja. Filteri i ulje kostaju kao i za bilo koji auto. Delovi za veliki servis su jeftiniji nego npr za corrada. Tako da price rekla kazala su bzvz.

sibin

pa ja ne mogu da shavtim taj fenomen tolike mrznje prema alfi. ko ne voli neka ne vozi, ja vozim i znam koliko sta kosta. jesam malo ne normalan ali nisam lud. auto kao auto u cenovnom rangu sa konkurencijom. ne znam zasto niko ne kuka kako bmw je skup za odrzavanje, ali po alfi svi udaraju.

Andreja

Ja ne bih mogao da odluèim :)
BMW mi je inaèe na prvom mestu ¹to se tièe automobila, dugogodi¹nji sam ljubitelj i znam ¹ta bih otprilike uzeo, ali ¹to se Alfe tièe... Stvarno ne bih znao. ©ta god sam kupovao, uvek je odluèivalo srce, nikad nisam razmi¹ljao o praktiènosti, o tome da li dr¾e cenu i slièno, tako da... P' nemam pojma, volim stare Giulije (Bertonke), Alfetta GTV6, ondaK GTV, GT, 75, 155, 156, 159, 166 redizajn... Bukvalno mi se svaki model Alfe sviða.

Mada, sreæa ¹to nisam pri parama pa ne moram da razbijam glavu  ;D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

sibin

bmw je za zvaki respekt svojevremeno su se alfa i bmw lepo peglali u dtm-u samo sto je 155ca tada kidala. :)
generalno gledano ima mnogo dobrih automobila meni je alfa prirasla srcu, ne znam sta se desava i kako ali neki virus vata. kod mene je to pocelo neverovatno, vozio ja svojevremeno pezo 205gti prosto sam uzivao kidajuci golfove gti alfe i slicno. ali onda je moj burazer kupio alfu 155, ista reakcija kao kod vecine krenem ja tovarim burazera to ce da ti crkava jesi lud itd itd. dao on meni da ja to provozam, shvatam kolika je kanta moj pezo. posle nisam mogao nikako da se smirim dok nisam dosao u posed jedne alfe. sto se tice problema sa alfama burazerova alfa je ozloglaseni "benzinac" za 8 god je jednom imao kvar da je stao prilikom naglog kocenja propisao mu kocioni cilindar. a malo je reci da ne izlazi iz auta.

Andreja

Alfa je èudo, ima ne¹to specifièno. Ja da budem iskren, nikad nisam vozio Alfu, tako da je ovo za sad samo platonska ljubav :)
Inaèe, do pre dve godine nisam kontao za¹to na cannonball forumu toliko ljudi gotivi Alfe, meni su bile ru¾ne i jednostavno nisam ni¹ta lepo video u njima. A onda, malo po malo... Zapatih Alfa virus :D

©to se BMWa tièe (opet offtopièarim), volim starije modele, dosta novih ne gotivim, a kad pogledam Alfu, volim sve, i staro i novo, mislim da se jo¹ nisu prodali. Kao ¹to je to uradio npr BMW sa X5, X6, Porsche sa Gejenom i slièno, i dalje su true :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D